Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Wymiana doświadczeń Gdyni i Frankonii

W Gdyni przebywała oficjalna delegacja z regionu Środkowej Frankonii, na której czele stał Richard Bartschem, przewodniczący Okręgu Środkowej Frankonii. Towarzyszyli mu m.in. przedstawiciele władz regionu oraz instytucji działających w obszarze opieki zdrowotnej, pomocy społecznej, administracji, kultury i edukacji. 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Elektronizacja zamówień publicznych a RODO - Szkolnictwo wyższe & instytuty badawcze
25 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej odbędzie się konferencja poświęcona problemom szkolnictwa wyższego oraz instytutów badawczych związanych z udzielaniem zamówień publicznych w kontekście wejścia w życie przepisów dotyczących elektronizacji zamówień publicznych oraz RODO.
więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Wysyp wiosennych konferencji
Kwiecień, maj i czerwiec to miesiące, które upodobali sobie organizatorzy największych wydarzeń dla szeroko pojętego środowiska samorządowego. Mamy możliwość wzięcia udziału m.in. w Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie (26-27 kwietnia), Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach (14-16 maja) czy Kongresie Regionów we Wrocławiu (26-27 czerwca). Oprócz tego przygotowywane są nieco mniejsze imprezy, np. konferencja „Klient w urzędzie” (24-25 kwietnia, Gdańsk), konferencja naukowa „Finanse Samorządu Terytorialnego w Polsce” (17-18 maja, Kozienice), konferencja „Big Data” (6 czerwca, Warszawa).
więcej...

Przeterminowane leki w szpitalach zagrażają życiu pacjentów
Gospodarowanie lekami w szpitalach oraz funkcjonowanie w nich aptek i działów farmacji nie zapewnia pacjentom bezpiecznego procesu leczenia – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Zaniedbania były na tyle poważne, że w skrajnych przypadkach mogły zagrażać zdrowiu i życiu pacjentów. Zdarzało się, że na oddziałach szpitalnych przechowywano lekarstwa przeterminowane lub o nieustalonym pochodzeniu.
więcej...

Ruszyła nowa edycja kampanii „Stop pożarom traw”
Każdego roku w pożarach traw śmierć ponosi kilkanaście osób. W tym roku są już 2 ofiary śmiertelne, a 101 osób zostało rannych.


więcej...


Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Znamy już program Kongresu ENVICON Water

Już 5 czerwca rozpocznie się najważniejsze w roku wydarzenie dotyczące branży wodno-kanalizacyjnej. III Międzynarodowy Kongres ENVICON Water odbędzie się w Bydgoszczy podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji. To najlepsze miejsce wymiany doświadczeń, opinii i pomysłów dotyczących tego kluczowego sektora gospodarki narodowej.

  
więcej...

Czy miasta są przyjazne pieszym?

Eksperci, inżynierowie ruchu, przedstawiciele miast i mieszkańcy debatowali w tyskiej Mediatece o roli pieszego w przestrzeni miejskiej. W Tychach po raz pierwszy odbyła się Ogólnopolska konferencja „Miasta przyjazne pieszym”.

 

więcej...

Bank Gospodarstwa Krajowego wesprze zrównoważony rozwój regionów

Od 1 marca oddziały Banku Gospodarstwa Krajowego przekształciły się w Regiony BGK.  W nowej roli wzmocnią finansowy ekosystem wsparcia lokalnych przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego. W 16 województwach BGK będzie regionalnym ambasadorem państwowych instytucji rozwoju.

  

więcej...

Uruchomienie lotniska w Radomiu wzbudza obawy wśród mieszkańców
Z inicjatywy Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych województwa mazowieckiego zaniepokojonego przyszłością lotniska w Modlinie odbyło się posiedzenie Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.
więcej...

Warszawscy uczniowie dla Krasnogoriwki
Młodzież ze stołecznych szkół przyłączy się do pomocy organizowanej na rzecz ich rówieśników z ukraińskiego miasta położonego w strefie konfliktu. Jest to zbiórka funduszy, dzięki którym poprawią się warunki nauki w jedynej szkole w Krasnogoriwce.


więcej...

Pierwszy na Śląsku woonerf powstał w Gliwicach

Pierwszy na Śląsku i na chwilę obecną jedyny w regionie woonerf wyciszy ruch uliczny i stanie się przestrzenią sprzyjającą wypoczynkowi. Samochody mogą poruszać się z prędkością ograniczoną do 20 km/h, a pierwszeństwo mają piesi.

 

więcej...

Samorząd województwa lubelskiego inwestuje w ekologię

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych zrealizuje projekt, dzięki któremu przeprowadzone zostaną działania związane z modernizacją i wyposażeniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie w gminie Ułęż i dostosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  

więcej...

Czy to możliwe by z miast zginął smog?

Mimo błękitnego nieba i wyraźnie widocznego ciepłego wiosennego słońca problem jakości powietrza wciąż budzi olbrzymie emocje. Kolejne samorządy adresują do Premiera prośby o objęcie również ich terytorium programem „Polska bez smogu”. Padają różne argumenty, ale z kluczowym z nich nie sposób się nie zgodzić – powietrze nie zna granic, więc jeśli Polska rzeczywiście ma być „bez smogu”, potrzeba działań obejmujących swym zasięgiem cały kraj. 

więcej...

Gdynia wraz z Tajpej będzie wdrażać politykę inteligentnych miast

W stolicy Tajwanu - Tajpej podpisany został list intencyjny dotyczący współpracy pomiędzy Gdynią, a Tajpej w zakresie wdrażania polityki inteligentnych miast. W imieniu Gdyni list podpisywał wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz odpowiedzialny za rozwój miasta w obszarze tzw. Smart City.

 

więcej...

Krzysztof Rydlak: Firmy coraz świadomiej chcą zabezpieczać swoje poufne dane

135 największych przedstawicieli branży bezpieczeństwa technologicznego spotka się na najważniejszej tego typu imprezie w Polsce. Securex, bo o tych targach mowa, rozpoczynają się już 23 kwietnia w Poznaniu, skupiając w jednym miejscu branżowe trendy i innowacje. Z tej okazji, chcąc zajrzeć za kulisy tak wielkiej imprezy spotkaliśmy się z Krzysztofem Rydlakiem, Product Managerem firmy Spy Shop.

  

więcej...

Bezpieczeństwo społeczności lokalnych jako element bezpieczeństwa państwa
W Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbyła się krajowa konferencja naukowa pt. Bezpieczeństwo społeczności lokalnych jako element bezpieczeństwa państwa. Celem konferencji była próba ogólnego spojrzenia na problem bezpieczeństwa lokalnego.


więcej...

Tomalik komentuje: Za chaos w edukacji zapłacimy w przyszłości
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, pochylmy się nad zamieszaniem w oświacie. Muszą nas martwić zwłaszcza przyszłe skutki zmian w systemie edukacji. Na razie jesteśmy świadkami chaosu w strukturach władzy w państwie.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Weź udział w wyjątkowym konkursie - Innovation in Politics Award 2018
Rozpoczyna się ogólnoeuropejski konkurs Nagrody dla Innowacji w Polityce 2018 (Innovation in Politics Award 2018). Po raz drugi startuje poszukiwanie polityków, który odpowiadają za najbardziej innowacyjne projekty polityczne w Europie.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Specustawa mieszkaniowa – nadzieja, czy bałagan?
Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, opracowany przez MIiR, nazwany potocznie specustawą mieszkaniową lub specustawą deweloperską.

więcej...

Opolska straż pożarna w wyjątkowy sposób edukuje młodych i dorosłych

Komenda Miejska PSP w Opolu w celu zaznajamiania dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa pożarowego oddała do użytku Centrum Edukacyjne wyposażone w szereg nowoczesnych rozwiązań.

  
więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   145 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 maja, Warszawa, II Międzynarodowe Sympozjum Naukowe pt. „Wybory Samorządowe – Samorządowe Wybory”, https://zgwrp.pl

22-23 maja, WarszawaXI Polski Kongres ITS, http://pkits.pl

24 maja, Wrocław, Konferencja „Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”,http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»