Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Zmiany w gospodarce odpadami

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o odpadach, przedłożony przez ministra środowiska. W projekcie nowelizacji ustawy przewidziano również zmianę przepisów dotyczących bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO).

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Ekstremalna odskocznia od urzędniczego biurka! Pierwsze Mistrzostwa Polski Samorządowców w Runmageddonie
Już ponad 100 przedstawicieli samorządów z całej Polski potwierdziło chęć udziału w najbardziej ekstremalnym biegu przeszkodowym w Europie. 18 listopada w Pabianicach na starcie staną śmiałkowie gotowi zmierzyć się z 6-kilometrową formułą Rekrut i ponad 30 przeszkodami przygotowanymi przez inżynierów Runmageddonuw tymIndianą XXL, Ścianą Łańcuchów, Komandosem, Pole Dance czy Multi Rigiem.


więcej... [KOMENTARZE (2)]

Tomalik komentuje: RODO, no wiesz, unijne dla ochrony danych osobowych
Rząd PiS-u zwalcza Unię Europejską w umysłach i sercach Polaków. Jakby nas namawiał do wystąpienia z Unii, do Polexitu na wzór decyzji większości Brytyjczyków.

więcej...

Pierwsza pływająca farma wiatrowa oddana do użytku
Pięć potężnych turbin wiatrowych zacumowanych jest około 25 km od szkockiego wybrzeża. Wiatraki o mocy 30 MW, dzięki zastosowaniu specjalnej baterii magazynującej wyprodukowany prąd, będą mogły zasilić w energię energetyczną nawet 20 tys. gospodarstw domowych.


więcej...

IKEA zainwestuje 225 milionów złotych w Zbąszynku

IKEA Industry rozbudowuje fabrykę w Zbąszynku. To największy na świecie kompleks produkcji mebli szwedzkiego giganta.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe
Jak promować województwa i samorządy lokalne?

Prawidłowo skonstruowana i wdrożona strategia marketingowa może przynieść samorządowi wiele korzyści. Warto więc, aby osoby zajmujące się na co dzień promocją miast i gmin regularnie poszerzały swoją wiedzę w tym zakresie. Okazją do jej zdobycia będzie VII edycja Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach, w trakcie którego praktycy oraz specjaliści ds. marketingu będą dzielić się własnym doświadczeniem.

więcej...

W Gdyni rozpoczyna funkcjonowanie Innowacyjny system

InvisoLite - nowoczesny, elektroniczny system monitorowania zużycia energii przez gdyńskie instytucje właśnie rozpoczął pracę. Po wielu miesiącach przygotowań program został oficjalnie uruchomiony.

więcej...

Unijne pieniądze na częstochowskie tramwaje

Województwo Śląskie i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie podpisały umowę na dofinansowanie z pieniędzy unijnych przebudowy linii tramwajowych oraz zakupu taboru.

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Problemy stanu ludności w miastach
GUS opublikował opracowanie statystyczne Ludność. Stan i struktura w przekroju terytorialnym. Stan w dniu 30 czerwca 2017 r., w którym zaprezentowano dane na poziomie gmin, powiatów i województw. W stosunku do stanu na 30 czerwca 2016 r. ludność Polski zmniejszyła się o 4 463 osoby. Zadecydowało o tym istotne zmniejszenie ludności w miastach o 23 477 osób, przy zwiększeniu ludności na wsi o 19 014 osób. 
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Innowacje w szkołach, czyli nauka przyszłości

Młodzież z trzech szkół gminy Lubicz będzie uczyć się programowania. Najpierw jednak nowe rozwiązania poznają nauczyciele.


więcej...

Tomalik komentuje: Tylko rok i trochę do wyborów samorządowych
To będą zupełnie inne wybory niż wszystkie poprzednie. A od reformy wprowadzonej przez rząd premiera Tadeusza Mazowieckiego było ich siedem (dla przypomnienia: 1990, 1994, 1998, 2002, 2006, 2010, 2014). 

więcej...

Na ulice Sosnowca wyjedzie flota autobusów hybrydowych

Zakończyła się dostawa trzydziestu pięciu miejskich autobusów hybrydowych zamówionych przez PKM Sosnowiec. To największa jednorazowa dostawa tego typu pojazdów z napędem hybrydowym w Polsce.

więcej...

Najważniejsze problemy wynikające z projektu ustawy o "jawności" życia publicznego
Zapoznaj się z dokumentem podsumowującym i omawiającym najważniejsze problemy wynikające z propozycji ustawy o "jawności" życia publicznego przedstawionej przez ministra Mariusza Kamińskiego.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Przyszłość partycypacji obywatelskiej młodych
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej  konferencji: Przyszłość partycypacji obywatelskiej młodych. Konferencja organizowana jest przez Fundację Civis Polonus, Miasto Iława, Młodzieżową Radę Miasta Iława oraz Fundację im. Heinricha Bölla w Warszawie.


więcej...

Wielkie inwestycje komunikacyjne w Płocku

Dzięki wsparciu unijnemu na ulice Płocka wyjedzie 25 nowych autobusów niskoemisyjnych. Powstanie też 40 wiat przystankowych, parking „parkuj i jedź” oraz 3,6 km nowych dróg rowerowych.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
XXI edycja Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment
Bogactwo idei dla środowiska” to hasło które towarzyszyło dwudziestej pierwszej edycji Kongresu ENVICON Environment, co podkreślało jak istotna jest integracja środowisk i pomysłów skupiających się na ochronie zasobów przyrody. „Bogactwo” doskonale obrazuje ilość i różnorodność tematów podczas XXI edycji Kongresu ENVICON Environment.


więcej...

Karta Krakowska przyjęta
Z udziałem ponad 500 samorządowców, przedstawicieli ministerstw i ekspertów 16 i 17 października 2017 r. w Krakowie odbył się XV Kongres Miast Polskich, który był jednocześnie I Kongresem Polityki Miejskiej. Uczestnicy spotkania przyjęli na zakończenie Kartę Krakowską, która stanowi wypracowany w trakcie sesji plenarnych i tematycznych zbiór rekomendacji, niezbędny do efektywnego wdrażania polityki miejskiej w wymiarze krajowym, regionalnym i lokalnym.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Ranking Gmin Małopolski 2017

Znamy już wyniki Rankingu Gmin Małopolski 2017! Tegoroczni zwycięzcy to Wielka Wieś, Niepołomice i Zakopane.

więcej...

Minister wystąpił o środki finansowe z Funduszu Solidarności dla województw
Mariusz Błaszczak podpisał wniosek do Komisji Europejskiej o wsparcie ze środków unijnego Funduszu Solidarności dla trzech najbardziej dotkniętych przez sierpniowe nawałnice regionów. Ministerstwo szacuje, że wsparcie może wynieść 35 mln zł.
więcej...

Imponujące efekty drugiej edycji funduszy norweskich oraz funduszy EOG

Finalizowana obecnie jest druga edycja funduszy, w której dofinansowano ponad 1300 projektów. Łączna kwota środków na lata 2009-2014 dla Polski wyniosła 578,1 mln euro. Pierwsza edycja funduszy przewidziana była na lata 2004-2009. Wówczas dla Polski przeznaczono kwotę ponad 558 mln euro. Zrealizowano 413 pojedynczych projektów i programów.

więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   133 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

15 grudnia, Warszawa, Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich, www.zmp.poznan.pl

18 grudnia, Legnica,
Szkolenie "Dostęp do informacji publicznej w jednostkach samorządu terytorialnego", www.nist.gov.pl

19-20 grudnia, Warszawa,
Szkolenie "RODO to nie rodeo - Zadania Użytkowników, Inspektora ODO i Administratora Danych - w świetle zmian RODO 2018", www.gigacon.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»