Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO
Hollywodzki aktor i reżyser włącza się w pomoc Krakowa dla uchodźców

Sean Penn – hollywoodzki aktor, reżyser, współzałożyciel i prezes zarządu organizacji charytatywnej CORE Response oraz prezydent Krakowa Jacek Majchrowski będą wspólnie pomagać uchodźcom z Ukrainy i wspierać pracujących z nimi wolontariuszy. 

więcej...

KONKURSY
XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”

Konkurs ma m.in. na celu uhonorowanie i zauważenie gmin, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą infrastrukturę rowerową, inicjują lub wspierają organizowanie imprez rowerowych oraz wydają mapy i przewodniki rowerowe.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Prawo wyborcze i praktyka w Polsce 2017–2020

ForumIdei Fundacji Batorego publikuje książkę podsumowującą „wyborczy maraton", jaki odbył się w Polsce w latach 2018–2020. Publikacja ma na celu opisanie całego procesu, rekonstrukcję kluczowych momentów oraz wskazanie punktów zwrotnych i najważniejszych decyzji podejmowanych przez kluczowych aktorów.

więcej...
PROMOCJA 
Turystyka impulsem dla rozwoju regionu

Zarząd Województwa Śląskiego rozpoczął prace zmierzające do opracowania „Polityki Rozwoju Turystyki w Województwie Śląskim 2030”. Celem dokumentu jest stworzenie trwałych podstaw dla harmonijnego i długotrwałego rozwoju sektora turystycznego w województwie śląskim.
więcej...

ZDROWIE
Kujawsko-Pomorskie pomaga dzieciom uzależnionym od mediów

Od lutego działa pilotażowy program terapeutyczny w zakresie leczenia uzależnień cyfrowych, który realizuje w regionie kujawsko-pomorskim marszałkowski Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu. Po profesjonalną, bezpłatną i bez skierowania pomoc mogą zgłaszać się najmłodsi mieszkańcy regionu. Wciąż trwają zapisy.

więcej...

KONKURS 
Ruszyła trzecia edycja konkursu „Samorząd dla Dziedzictwa”

Rozpoczął się nabór wniosków w ogólnopolskim konkursie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Samorząd dla Dziedzictwa” 2022.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Nowe wyzwania i standardy zarządzania drogami dla samorządów


Redakcja magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” zaprasza Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu - certyfikowanej konferencji „Nowe wyzwania i standardy zarządzania drogami dla samorządów”, którą organizujemy w ramach obchodów 10-lecia istnienia czasopisma.

więcej...

WYDARZENIE 
Fundusze europejskie na rzecz pomocy uchodźcom tematem webinarium


Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Jana Olbrychta zaprasza do udziału w webinarium „Fundusze europejskie na rzecz pomocy uchodźcom. Potrzeby i możliwości”. Wydarzenie odbędzie się 25 marca 2022 r. w godzinach 9:00-11:00.

więcej...

CYFRYZACJA 
System Monitorowania Usług Publicznych (SMUP)

Prace nad Systemem Monitorowania Usług Publicznych weszły w kolejny etap. Po publicznym udostępnieniu systemu, od lutego br. oferowane są JST szkolenia z zakresu posługiwania się systemem.
więcej...

WYDARZENIA
Spotkanie samorządowców z WHO

Kryzys humanitarny związany z wojną w Ukrainie wymaga wielopłaszczyznowego działania. Dlatego przedstawiciele organizacji samorządowych spotkali się z przedstawicielką WHO w Polsce, dr Palomą Cuchi, by omówić działania podejmowanie w czasie kryzysu.

więcej...

WYDARZENIE 
Cyberbezpieczeństwo w samorządach – wyzwania i zagrożenia

Czy samorządy powinny się obawiać cyberataków? Jak zwiększać bezpieczeństwo i czego się wystrzegać? Na jakie kwestie urzędnicy powinni zwracać uwagę i jak zwiększać kompetencje w zakresie bezpieczeństwa w sieci?

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Jak zmiany klimatu wpływają na zasoby wodne miast w Polsce?


W lipcu 2017 r. mieszkańcy Rzymu i turyści go odwiedzający o mały włos nie doświadczyliby racjonowania wody. Przyczyną takiego stanu była długotrwała susza. Spowodowała ona znaczące obniżenie poziomu wody w Jeziorze Bracciano, z którego zaopatrywany w wodę jest Rzym. Przyczynił się też do tego zły stan infrastruktury wodociągowej w mieście, powodujący nawet 40 proc. straty wody.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Poznaliśmy Partnerów IV Krajowego Kongresu Forów Skarbników

IV Krajowy Kongres Forów Skarbników odbędzie się 10 – 11 maja 2022 r. Tegoroczny Kongres będzie realizowany w formule stacjonarnej w Hotelu Westin w Warszawie. Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego we współpracy z Krajową Radą Forów Skarbników. Przedstawiamy pierwszych partnerów tego wydarzenia.
więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
O zobowiązaniach rządu wobec samorządów

Wiceszef MSWiA podczas Zgromadzenia Ogólnego ZMP podkreślił, że państwo tak szybko, jak to będzie możliwe rozliczy się z samorządami, które poniosły koszty w związku z pomocą uchodźcom.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Gminy apelują do Premiera o wydłużenie terminu rozstrzygnięć przetargowych

Krzysztof Iwaniuk, Przewodniczący ZGWRP zwrócił się do Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o wydłużenie terminu rozstrzygnięć przetargowych i podpisywania z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umów na realizację inwestycji zawartych w promesach pierwszego naboru Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.
więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Łódzkie przeciwdziała możliwym skutkom suszy

Stawy i inne zbiorniki wodne, które mają na celu zapobiegać skutkom suszy można modernizować ze wsparciem samorządu województwa łódzkiego. Zarząd województwa przeznaczył na renowację takich zbiorników 1,5 mln zł.

więcej...

KWRiST 
Kolejne nadzwyczajne posiedzenie KWRiST w sprawie Ukrainy

Ze względu na trwającą w Ukrainie wojnę, Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego zbiera się na nadzwyczajnych posiedzeniach, by omówić bieżącą sytuację. W czwartek, 10 marca członkowie Komisji dyskutowali o rozwiązaniach zawartych w projekcie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy.

więcej...

INWESTYCJE - KATOWICE 
Prace na budowie stadionu miejskiego w Katowicach idą pełną parą

Pierwszy etap katowickiej inwestycji zakłada budowę stadionu, który pomieści prawie 15 tysięcy kibiców, hali widowiskowo-sportowej, dwóch boisk treningowych, placu głównego, parkingów dla kibiców oraz wewnętrzną infrastrukturę drogową. 

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Powstał samorządowy HUB międzynarodowej pomocy humanitarnej

Samorząd Województwa Dolnośląskiego utworzył we Wrocławiu Międzynarodowy HUB Pomocy Humanitarnej, w którym magazynowane są najpotrzebniejsze artykuły, produkty i środki medyczne. HUB, który powstał we Wrocławiu na terenie Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki to miejsce, w którym koncentruje się pomoc nadchodząca z wielu źródeł dla ogarniętej wojną Ukrainy i jej obywateli.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
SOLIDARNI Z UKRAINĄ - VI Spotkanie miast członkowskich ZMP

Szóste spotkanie miast członkowskich Związku Miast Polskich (online) poświęcone będzie w całości tematyce Ukrainy. Spotkanie pod nazwą „SOLIDARNI Z UKRAINĄ” odbędzie się już jutro - 9 marca o godz. 11.00.

więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   202 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26-30 czerwca, Katowice, Światowe Forum Miejskie - WUF11, https://www.gov.pl/web/

28 czerwca, Katowice,
Forum Liderów PPP, https://www.forumliderowppp.pl/Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»