Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


"Forum Transportu Publicznego –  nowe technologie i bezpieczeństwo"
Celem ogólnym dla systemu komunikacji zbiorowej jest optymalna realizacja potrzeb przewozowych pasażerów poprzez wykorzystanie dostępnych technologii. Zaproszeni eksperci w zwięzłej formie przekażą pełen zakres praktycznych informacji dotyczący tej tematyki, szczególnie istotnej po rozpoczęciu kolejnego okresu budżetowego Unii Europejskiej.
więcej... [KOMENTARZE (7)]

O milion spadła liczba młodych rolników w Unii Europejskiej
UE musi szybko poprawić sposób wspierania młodych rolników – wynika z raportu Europejskiego Trybunału Obrachunkowego przedstawionego w Najwyższej Izbie Kontroli.
więcej...

Samorządowcy znaleźli w Irlandii pomysł na poprawę jakości powietrza
Wicemarszałek woj. mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych Marcin Podgórski uczestniczyli w wizycie studyjnej w Republice Irlandii poświęconej ochronie powietrza.


więcej...

BGK dofinansuje budowę ponad 1600 lokali komunalnych i socjalnych

Bank Gospodarstwa Krajowego zakończył przyjmowanie wniosków o udzielenie finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

więcej...

Dzięki kolejnym inwestycjom ponad 500 osób znajdzie prace w Olsztynku

Tymbark NWS oraz Sklejka - Pisz zainwestują w Olsztynku w Warmińsko-Mazurskiej SSE. Nakłady inwestycyjne obu firm wyniosą ok. 180 mln zł.

więcej...

W Kujawsko-Pomorskim odtworzono szósty posterunek policji

1 stycznia 2011 r. Posterunek Policji w Złejwsi Wielkiej został zlikwidowany, a funkcjonariusze zostali włączeni w strukturę Komisariatu Policji w Chełmży.

więcej...

27 lipca 2017 Dzień z Bezpieczeństwem Pożarowym na PGE Narodowym. Zarezerwuj swój czas!

27 lipca 2017 Kongres Pożarnictwa FIRE 2017 na PGE NARODOWYM w Warszawie gościć będzie specjalistów ochrony przeciwpożarowej i branży security.

więcej...

Zielonka, Tłuszcz oraz Jastrzębie stawiają na OZE

Dzięki unijnemu wsparciu w podwarszawskiej Zielonce oraz w gminach Tłuszcz i Jastrzębia tradycyjne technologie produkcji energii zastąpione będą systemami OZE, opartymi na energii słonecznej i biomasie.

więcej...

Ruszają lekcje na temat cyberataków

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie wspólnie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz we współpracy z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A. i Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi S.A., organizuje i Letnią Szkołę Cyberbezpieczeństwa pod hasłem „Cyber Odyseja - wyzwania XXI wieku”.

więcej...

Miasta łączą siły na rzecz imigrantów

Samorządowcy z Pomorza i przedstawiciele 11 miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich podpisali dwie deklaracje dotyczące integracji miast na rzecz współpracy w kwestii pomocy dla imigrantów.

więcej...

Piąta edycja Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości
Motywem przewodnim tegorocznej edycji Kongresu jest Państwo XXI wieku: Gospodarka oparta na wiedzy. Przygotowywane przez Radę Programową Kongresu zagadnienia obejmą najbardziej istotne kwestie związane z rozwojem ekonomicznym i społecznym, m.in. synergią nauki z biznesem, rynkiem pracy w Polsce, energetyką, samorządami, innowacjami i przedsiębiorczością, bankowością, technologiami w IT, ekologią, odnawialnymi źródłami energii, transportem czy medycyną.
więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Samorządy gotowe na przyjęcie ofiar wojny w Syrii
Stanowisko głowy Kościoła Katolickiego w sprawie uchodźców jest powszechnie znane. W swoim najnowszym przesłaniu, ogłoszonym w dniu 4 lipca 2017 r. za pośrednictwem agencji Ansa, papież Franciszek zapewnił o swej bliskości ze wszystkimi, którzy niosą pomoc ludziom uciekającym przed wojną, terroryzmem, głodem.

więcej...

Niemal milion złotych na modernizację gospodarstw rolnych

Nawet 900 tys. zł wsparcia można otrzymać z programu „Modernizację gospodarstw rolnych”. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków. Na złożenie dokumentów rolnicy maj czas do 28 lipca.

więcej...

W Żorach będą produkowane kontenery niemieckiej firmy Schütz

Jeden z największych na świecie producentów opakowań transportowych, w tym kontenerów IBC, Schütz Polska otworzył fabrykę w Katowickiej SSE. Nowy zakład powstanie w parku przemysłowym, zlokalizowanym w podstrefie Jastrzębsko - Żorskiej.

więcej...

Agata Dąmbska komentuje: NGO i JST wreszcie razem!
Coś się zmienia... Dotychczasowe doświadczenie pokazywało, że relacje wspólnot z organizacjami pozarządowymi bywały chłodne lub nijakie (oczywiście, z chwalebnymi wyjątkami). Tymczasem polityka aktualnej ekipy rządzącej, forsująca centralizację każdej dziedziny życia publicznego, zaczyna powodować zbliżenie trzeciego sektora z samorządami.

więcej...

Brema zamawia nową flotę tramwajową

Niemiecka firma Bremer Straßenbahn AG (BSAG) złożyła zamówienie na 67 tramwajów typu Avenio od Siemensa. Zamówienie zawiera opcję na 17 dodatkowych maszyn. Czteroczęściowe tramwaje rozpoczną służbę w bremeńskiej infrastrukturze na początku wiosny 2019 roku.

więcej...

Dla 19 proc. Polaków uchodźca kojarzy się z terrorystą

Z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna wynika, że słowo „uchodźcy” dla 19 proc. Polaków kojarzy się z terrorystami, dla 14 proc. z islamistami, a dla 44 proc. z ludźmi uciekającymi przed wojną.

więcej...

Związek miast w obronie organizacji pozarządowych
Zarząd Związku Miast Polskich podczas posiedzenia w Szczecinku 30 czerwca br. wyda oświadczenie w sprawie projektu ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w którym sprzeciwia się zapisom i trybowi wprowadzania tego projektu.
więcej...

T. Wrona komentuje: Wodne problemy
30 czerwca specjalna podkomisja sejmowa ds. ustawy Prawo wodne przyjęła projekt i proces legislacyjny będzie kontynuowany w Sejmie i Senacie. Oznacza to, że ta najbardziej oczekiwana obecnie ustawa nie została uchwalona przed 1 lipca i nadal obowiązuje w Polsce Prawo z 2001 r.

więcej...

Wystartował Kaliski Rower Miejski
12 samoobsługowych stacji wypożyczeń, 105 rowerów, w tym 5 dziecięcych, 2 tandemy i 2 familijne, pojawiło się na ulicach Kalisza. System Kaliskiego Roweru Miejskiego będzie działał do końca listopada.
więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   124 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 sierpnia, Warszawa, Szkolenie "Ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego", www.cpi.com.pl

23-25 sierpnia, Ostróda, Internet Banking Security, www.gigacon.org

25-27 sierpnia, Poznań, 
II Spartakiada Samorządowa, www.spartakiadasamorzadowa.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»