Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIE 
Atom dla samorządu – zaproszenie na konferencję

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza 13 września do Katowic na konferencję poświęconą energetyce jądrowej i transformacji energetycznej regionów węglowych.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
Samorządowcy wnioskują o pilne wprowadzenie stanu klęski żywiołowej

Zarząd Województwa Lubuskiego – w związku z katastrofą ekologiczną w Odrze - podjął decyzję o skierowaniu do rządu RP oraz wojewody lubuskiego wniosku o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej w trybie ustawy z dnia 18 kwietnia 2002 r. o stanie klęski żywiołowej.
więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Blisko 900 tys. zł z budżetu województwa na upowszechnianie sportu

Pieniądze trafią do czternastu białostockich klubów sportowych – dotację otrzymały m.in. Lowlanders Białystok, MOKS Słoneczny Stok czy Żubry Białystok. W czwartek, 11 sierpnia. marszałek Artur Kosicki wraz z członkiem zarządu Markiem Malinowskim przekazali przedstawicielom klubów symboliczne czeki z kwotami dofinansowania.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
#WojewództwoŁódzkieOgrodemPolski

W ramach #WojewództwoŁódzkieOgrodemPolski, przez trzy miesiące, od lipca do września  2022 r., w regionie realizowany jest projekt pn. „Powstrzymać suszę”. W 20 miejscach w Łódzkiem prowadzone są warsztaty dla mieszkańców m.in. o roślinach odpornych na suszę oraz o najskuteczniejszych sposobach zatrzymania wody opadowej w przyrodzie.

więcej...

WYDARZENIE 
Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami

Firma Abrys zaprasza do udziału w 26. edycji Konferencji Kompleksowa gospodarka odpadami – Zjazd branży gospodarki odpadami, która odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września 2022 r. w Uniejowie oraz online.
więcej...

INNOWACJE 
Wyjątkowe wydarzenie poświęcone paliwu przyszłości

Najważniejsze w Polsce wydarzenie poświęcone technologii wodorowej ponownie zagości w Gdyni. Na początku października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym na PCHET 2022 spotkają się eksperci, na czele z przedstawicielami Komisji Europejskiej, którzy porozmawiają o perspektywach wykorzystania jednego z paliw przyszłości.


więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Pakiet ustaw ratunkowych samorządowców w Senacie

Samorządowa propozycja uzdrowienia finansów Polski – nazwana Sanacją Finansów Państwa Polskiego – jest już procedowana w Senacie. Przedstawiciele Unii Metropolii Polskich i Związku Miast Polskich złożyli pakiet ustaw ratunkowych.
więcej...

INWESTYCJE - GDAŃSK 
Most Stągiewny został zwodzony

Most Stągiewny przeszedł gruntowny remont i dla ułatwienia przepływu małej floty został przekształcony w most zwodzony. Ta przebudowa to jeden z ostatnich etapów Partnerstwa Prywatno-Publicznego na Wyspie Spichrzów.

więcej...

RAPORTY 
Dane bezpieczne, ale tylko niektóre - NIK o pracy zdalnej w urzędach

Stan epidemii Covid-19, który ogłoszono w Polsce w marcu 2020 r. postawił instytucje publiczne w trudnej sytuacji. Zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa, a urzędom ciągłości funkcjonowania wymagało natychmiastowej zmiany organizacji pracy, co stwarzało nowe zagrożenia dla gromadzonych i przetwarzanych w tych instytucjach danych.
więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Kraków przeciwny zmianom w uchwale antysmogowej

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o przekazaniu do konsultacji społecznych projektu uchwały o przesunięciu terminu trwania okresu przejściowego dla konieczności modernizacji kotłów bezklasowych, tzw. kopciuchów, na terenie Małopolski.

więcej...

WYDARZENIE 
Nadzieja w czasach niepewności

28 września 2022 roku w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się coroczna konferencja, organizowana w ramach Programu Eco-Miasto – wspólnej inicjatywy UNEP/GRID-Warszawa oraz Ambasady Francji w Polsce, która w tym roku ma swoją 9. edycję.

więcej...

INNOWACJE 
W Katowicach stanął park kieszonkowy z innowacyjnymi ławkami

W okolicy palm, nad brzegiem sztucznej Rawy, powstał specjalny ogród pokazowy, stworzony w ramach współpracy katowickiego Zakładu Zieleni Miejskiej i jednej ze śląskich firm. Wśród wyróżniających go atrybutów są elementy małej architektury, a w zasadzie materiały, z których zostały wykonane - przetworzona odzież.

więcej...

RAPORTY 
Liczba Ukraińców w Polsce - Nowy raport Unii Metropolii Polskich

Według najnowszego raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza w maju br. ludność Polski łącznie z Ukraińcami wynosiła 41,64 mln, a jeszcze w kwietniu 42,11 mln. Wyniki wskazują, że to właśnie kwiecień był miesiącem największego przyrostu ludności ukraińskiej w Polsce – prawie 4 mln osób.

więcej...

PERSONALIA 
Robert Waraksa nowym burmistrzem Olsztynka


Przedterminowe wybory na burmistrza Olsztynka wygrał Robert Waraksa, uzyskując 2 489, czyli ponad połowę ważnych głosów - podała Miejska Komisja Wyborcza. Głosowanie odbyło się w związku ze śmiercią dotychczasowego burmistrza Mirosława Stegienki.

więcej...

INWESTYCJE - WROCŁAW 
triQube – nowy inkubator przedsiębiorczości powstanie we Wrocławiu

W stolicy Dolnego Śląska powstanie nowoczesny inkubator przedsiębiorczości, czyli miejsce oferujące przestrzeń i specjalistyczny sprzęt dla firm działających w branżach energetycznej, informatycznej i elektronicznej. Wartość inwestycji to ponad 53 miliony złotych, a ponad 40 milionów pochodzi z unijnego dofinansowania.
więcej...

RANKINGI 
Kraków wyprzedził Madryt, Wiedeń i Edynburg

Czytelnicy amerykańskiego magazynu „Travel + Leisure” wybrali najdogodniejsze miejsca do wypoczynku. Stolica Małopolski znalazła się na 9. miejscu w rankingu miast, które warto odwiedzić w Europie. 

więcej...

PERSONALIA 
Agnieszka Pawelec nową dyrektor Wydziału Inwestycji UM Lublin

Agnieszka Pawelec objęła stanowisko Dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów, zastępując Tadeusza Dziubę, który niedawno odszedł na emeryturę.

więcej...

CYFRYZACJA 
Program Cyfrowy Powiat – można już składać wnioski

W starostwie powiatowym w Garwolinie zainaugurowany został program Cyfrowy Powiat. W sumie do powiatów trafią 63 mln zł. 

więcej...

WYDARZENIE 
Samorządowy Kongres Internetu i Mediów Społecznościowych

Kongres, który odbędzie się 19 i 20 września br. w Sali Widowiskowo-Konferencyjnej Mediateka w Tychach, jest jedynym w Polsce wydarzeniem całkowicie dedykowanym skutecznej komunikacji samorządowej we wszystkich kanałach platform społecznościowych.

więcej...

WYDARZENIE 
POLECO – spotkania w dobrym klimacie

Zróżnicowana ekspozycja, którą tworzą kluczowe firmy branży oraz bogaty program wydarzeń odpowiadający aktualnym wyzwaniom rynku, co roku przyciągają na targi POLECO wystawców i zwiedzających z Polski i zagranicy. Sektor ochrony klimatu czeka na targi w Poznaniu, które w tym roku odbędą się w terminie 19-21 października.

więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   207 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

6-8 grudnia, Łódź, Gremium Ekspertów Turystyki, https://www.gremium.forumturystyki.pl/

7 grudnia, Warszawa, Forum Bankowo-Samorządowe, https://konferencje.bank.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»