Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Pomorskie wiedzie prym w wykorzystywaniu środków unijnych

Pomorskie wykorzystało już 52 procent budżetu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. To najlepszy wynik w Polsce.

więcej...

Norweski holding Kongsberg Automo inwestuje pod Włocławkiem

Liczący się na globalnym rynku producent komponentów i systemów dla przemysłu motoryzacyjnego, norweski holding Kongsberg Automotive, zbuduje nową fabrykę w gminie Brześć Kujawski pod Włocławkiem. Docelowo zatrudnienie w nowym miejscu pracy znajdzie 1000 osób.

więcej...

Sejmik sejmików w obronie samorządów

W Łodzi po raz pierwszy w historii spotkało się ponad 500 samorządowców ze wszystkich 16 województw. To reakcja na podejmowane przez rząd próby centralizacji kraju oraz propozycje zmian terytorialnych i ustrojowych.


więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Nie spoczniemy, nim dojdziemy...
Wprawdzie partia rządząca wycofała się z najbardziej niemądrych pomysłów odnośnie ograniczenia liczby kadencji włodarzy, czyli liczenia jej wstecz, oraz zatrzymała prace nad ustawą o metropolii warszawskiej, niebezpieczeństwo jej ingerencji w działalność samorządów nie zmalało. Chwilowe poddanie się przez PiS presji mieszkańców nie powinno wprowadzić nas w stan uśpienia.

więcej...W Łodzi powstaje Monopolis

Zabytkowe przestrzenie dawnego Monopolu Wódczanego przy ul. Kopcińskiego zamienią się w kompleks Monopolis. W dawnej fabryce zaprezentowano projekt, który połączy w sobie najwyższej klasy biura, usługi i kulturę z szeroką ofertą gastronomiczną.

więcej...
Trwa akcja "Wiadomość do przyszłości" organizowana przez Papiery POL
Mimo, że żyli dziesiątki, setki a nawet tysiące lat temu, wszyscy słyszeliśmy o poetach takich jak: Homer, Dante Alighieri, Szekspir, Jan Kochanowski. Czy trzeba jednak być wielkim poetą bądź pisarzem, żeby zostawić po sobie tekst, który dla przyszłych pokoleń będzie interesującym świadectwem naszych czasów? Dzięki akcji „Wiadomość do przyszłości” nie trzeba.
więcej...Dolnośląskie samorządy tworzą klaster czystej energii

Pięć dolnośląskich gmin powołało „Klaster Energii Odnawialnej Ziemi Łużyckiej”. To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce realizowane przez samorządy. Do mieszkańców popłynie tańsza energia. Gminy zaoszczędzą i zmniejszą zagrożenie smogowe.

więcej...

Obecni i byli radni zrzeszają się w stowarzyszenie

Z inicjatywy obecnego i byłych przewodniczących sejmiku zostało powołane Stowarzyszenie Radnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zebranie założycielskie odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego.

więcej...

ZMP za podniesieniem stawek parkingowych

Podczas posiedzenia w Tychach 12 maja Zarząd ZMP podjął między innymi stanowisko dotyczące projektu zmiany zasad pobierania opłat za parkowanie samochodów.

więcej...

Rząd osłabia rolę powiatów w sprawie bezpieczeństwa obywateli

Powiaty odgrywają niezmiernie istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom naszego kraju. Jak powszechnie wiadomo, od średniowiecza podstawową funkcją starostów było ściganie przestępstw, zapewnienie spokoju wewnętrznego i organizowanie sprawnie działającego wymiaru sprawiedliwości.

więcej...

Na terenie powiatu świdnickiego ruszył policyjny program „Drugstop”

Policjanci w formie szkolenia skierowanego do dyrektorów szkół, pedagogów i psychologów szkolnych, członków komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych oraz pracowników pomocy społecznej, przekazywali wiedzę dotyczącą szeroko pojętej profilaktyki narkomanii.

więcej...

Guardian Glass zainwestuje niemal 100 mln euro w Częstochowie
Amerykański producent szkła Guardian Glass zdecydował się ponownie zainwestować w Częstochowie, w nową linię produkcyjną. Zezwolenie na realizację projektu wydała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Projekt wspiera Polska Agencja Inwestycji i Handlu.
więcej...

Gmina pod lupą – VII edycja konferencji „Innowacyjna Gmina”
8 czerwca br. w Golden Tulip Warsaw Centre odbędzie się siódma edycja konferencji „Innowacyjna Gmina” z cyklu Green Warsaw Conferences. Wydarzenie już od kilku lat jest inspiracją oraz źródłem wiedzy dla przedstawicieli samorządów.
więcej...

Polska w europejskim ogonie wykorzystania energii słonecznej

W 2016 roku łączna moc zainstalowana paneli słonecznych w Unii Europejskiej przekroczyła 100 GW. Polska kolejny rok z rzędu znalazła się na szarym końcu wykorzystania tej technologii, ale to się zmienia.


więcej...

Mazowsze pozostaje liderem innowacyjności

Po raz kolejny województwo mazowieckie zdobyło najwięcej punktów i zostało zwycięzcą „Indeks Millenium – Potencjał Innowacyjności Regionów 2017”.

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Kolejowe uszczuplanie dochodów gmin
Problem uszczuplania dochodów gmin przez wprowadzanie nowych zapisów ustawowych bez stosownej rekompensaty, wynikającej konstytucyjnej zasady adekwatności środków finansowych do zadań, jest tak dawny jak historia odrodzonego w 1990 r. samorządu terytorialnego.

więcej...

Husqvarna uruchamia pilotażowo usługę pay-per-use
Usługa ruszyła maju w Sztokholmie. Właściciele ogrodów zyskali dostęp do usługi pay-per-use, która pozwala im na płacenie jedynie za czas wypożyczenia akumulatorowych maszyn ogrodowych Husqvarna. To rozwiązanie eliminuje konieczność posiadania, przechowywania i serwisowania maszyn, których nie używamy zbyt często takich jak nożyce do żywopłotu czypilarka. To pilotażowy projekt i realizacja zobowiązania firmy Husqvarna do odkrywania innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań w kwestii pielęgnacji ogrodów i terenów zieleni.
więcej...

25 mln zł na prowadzenie zachodniopomorskich zawodówek

Samorządy zachodniopomorskie będą mogły pozyskać dofinansowanie na prowadzone przez siebie szkoły zawodowe. Zarząd województwa ogłosił konkurs w ramach działania 9.8, w którym wnioski będzie można składać od końca maja do końca lipca.

więcej...

Rowerowa społeczność Nextbike liczy już milion osób

Dzięki otwarciom systemów samoobsługowych wypożyczalni rowerów w kolejnych miastach każdego dnia liczba ich użytkowników rośnie o kilka tysięcy.  Od 2011 roku użytkownicy rowerów miejskich Nextbike Polska nakręcili już 37 mln km.


więcej...

Radom zwiększa pulę pieniędzy przeznaczonych na wymianę pieców

Ponad pół tysiąca wniosków o przyznanie dotacji na likwidację pieców węglowych wpłynęło do radomskiego magistratu. Ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców, prezydent Radomia zdecydował o zwiększeniu o 1 mln zł puli pieniędzy przeznaczanych przez miasto na ten cel.

więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   120 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

28 czerwca, Gdańsk, 21 Konferencja Miasta w Internecie, www.mwi.pl

29 czerwca, Wrocław,
Konferencja "Smart City - założenia i perspektywy", www.successpoint.pl

6-7 lipca, Wrocław,
Szkolenie „Zarządzanie zmianą – jak skutecznie pokierować zmianami organizacyjnymi”, www.effectgroup.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»