Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIE 
Porozmawiajmy o rewitalizacji

Finansowanie działań rewitalizacyjnych oraz dobre praktyki miast z prowadzenia procesów rewitalizacji będą tematem kolejnego seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, które odbędzie się 9 stycznia w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
więcej...

WSPÓŁPRACA 
Polskie Miasta Ukrainie – Tajwański Fundusz Grantowy

Tajwański rząd zdecydował o przekazaniu miliona dolarów w celu utworzenia Tajwańskiego Funduszu z przeznaczeniem na projekt grantowy na rzecz Ukraińców, którzy po rosyjskiej inwazji, zamieszkali w Polsce.

więcej...
   więcej...

PERSONALIA 
Zbigniew Kołodziej nowym wicemarszałkiem lubuskiego
Podczas ostatniego Sejmiku Województwa Lubuskiego radny Zbigniew Kołodziej został wybrany na stanowisko wicemarszałka województwa. Jego kandydaturę poparło 21 radnych. więcej...

BEZPIECZEŃSTWO
Apel o naprawę infrastruktury krytycznej w zakresie dostawy wody

W związku z rozpoczęciem nowej kadencji Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej organizacje samorządowe zwracają się z apelem o podjęcie pilnych działań naprawczych dotyczących sektora wodociągowokanalizacyjnego. Rozwiązania przyjęte w 2017 roku spowodowały zapaść finansową branży wodociągowokanalizacyjnej i obecnie realnie zagrażają infrastrukturze krytycznej całego państwa w zakresie dostaw wody niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania życia codziennego obywateli, przemysłu, instytucji państwowych i samorządowych.
więcej...

TURYSTYKA 
Produkty sieciowe


Kraina Lessowych Wąwozów to jeden z najciekawszych regionów turystycznych Polski, który został uhonorowany tytułem Polskiej Marki Turystycznej. Obszar położony w zachodniej części województwa lubelskiego oferuje turystom wyjątkowe perełki wśród miejscowości turystycznych, takie jak: Kazimierz Dolny, Nałęczów oraz Puławy. Wyjątkowy krajobraz z największą siecią wąwozów lessowych w Europie, cenne walory przyrodnicze, a także bogactwa kulturowe i historyczne stwarzają idealne warunki do odpoczynku i poznania nowych miejsc.

więcej...

FINANSE
Łódzkie wspiera finansowo renowację zbiorników wodnych

Zbiornik wodny w każdej miejscowości to skarb. Pełni rolę retencyjną, często rekreacyjną, wzbogaca środowisko naturalne. Przede wszystkim jednak chroni przed skutkami suszy, a w razie ulew – przed podtopieniami. Mając to wszystko na uwadze samorząd województwa łódzkiego zaplanował 4,8 mln zł na renowację stawów. Nabór wniosków już ruszył.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Pięć polskich miast wyznaczyło ambitne cele w kierunku neutralności klimatycznej


Pięć polskich miast, które przystąpiły do Misji UE neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast do 2030 roku i realizują ambitne cele transformacji w kierunku neutralności klimatycznej, przedstawiły swoje postulaty podczas spotkania na Krajowym Forum Miejskim, które odbyło się 6 grudnia 2023 roku w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Opracowanie Wskaźnika Aktywności Rozwojowej Samorządu (WARS)

Związek Powiatów Polskich, wspólnie z innymi korporacjami samorządowymi funkcjonującymi w ramach KWRiST, włączył się we wsparcie realizacji II edycji badania, którego efektem będzie opracowanie Wskaźnika Aktywności Rozwojowej Samorządu (WARS).
więcej...

WSPÓŁPRACA 
Nabór do Partnerskiej Inicjatywy Miast już otwarty

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) uruchamia kolejną, trzecią edycję projektu Partnerska Inicjatywa Miast (PIM3) na lata 2024-2026.

więcej...

WYDARZENIE
Webinar pt. "Cyberbezpieczeństwo i Big Data w życiu samorządu"

Webinar skierowany jest przede wszystkim do zarządzających jednostkami samorządowymi, IT, strategii i analiz, transportu i turystyki oraz przedstawicieli mediów. Zapraszamy do udziału.

więcej...

TURYSTYKA 
XI Forum Idei Miast Turystycznych. Debata o ochronie środowiska

Wsparcie rozwoju miast i gmin oraz potencjał bioróżnorodności – m.in. na takie tematy dyskutowano podczas forum w Supraślu. W tym roku tematem przewodnim były działania samorządu województwa na rzecz ochrony środowiska w latach 2021-2027.

więcej...

CYFRYZACJA 
Kolejne jednostki publiczne obniżają koszty funkcjonowania dzięki bezpłatnej platformie PUBLIC web360


W obecnych czasach instytucje publiczne borykają się z rosnącymi wydatkami. Tymczasem w ich obniżeniu może pomóc odpowiednio przeprowadzona cyfryzacja. Dlatego firma OPTeam SA udostępniła do bezpłatnej instalacji i użytkowania ulepszoną profesjonalną Platformę Multiportalową PUBLIC web360.

więcej...

WYDARZENIE 
Nowe wyzwania, nowe strategie: Samorządy i Banki na rzecz wspólnego rozwoju

Kolejna edycja Forum Bankowo-Samorządowego organizowana jest pod hasłem: "Nowe Wyzwania, Nowe Strategie: Samorządy i Banki na Rzecz Wspólnego Rozwoju". To wyjątkowe wydarzenie, które skupi się na omawianiu najistotniejszych tematów dotyczących współpracy między sektorem samorządowym a bankami w dynamicznym kontekście zmieniających się wyzwań.

więcej...

WYDARZENIE 
III edycja Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego


W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbyła się Gala III edycji Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego. Organizatorem Rankingu Gmin jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Szkoleniowe w Łodzi. Partnerem Rankingu jest Urząd Statystyczny w Łodzi.

więcej...

WYDARZENIE 
We Wrocławiu przyznano samorządom Złote Lajki

W II Samorządowym Kongresie Internetu i Mediów Społecznościowych Local SoMe’23 we Wrocławiu, wydarzeniu dedykowanym skutecznej komunikacji samorządowej, wzięło udział 450 uczestników. Pierwszego dnia wręczono także Złote Lajki.

więcej...

TURYSTYKA
Sukces Pomorza Zachodniego

Trasy rowerowe Pomorza Zachodniego cieszą się coraz większym uznaniem. Region znalazł się wśród laureatów Europejskiej Nagrody Zielonych Tras – został nagrodzony w kategorii „doskonałość” za odcinek Wriezen-Siekierki-Choszczno. To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane najlepszym szlakom poprowadzonym niezależnie od dróg samochodowych (tzw. Greenway).

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
III edycja Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego - poznaliśmy laureatów

24 listopada 2023 roku w Przestrzeniach Bruna w Warszawie odbyła się Gala Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze wraz z Urzędem Statystycznym w Warszawie.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY
VI Krajowy Kongres Forów Skarbników: Współpraca, Zmiany, Finanse Publiczne

12-13 marca 2024 roku odbędzie się VI Krajowy Kongres Forów Skarbników. To wydarzenie o ogromnym znaczeniu dla Skarbników Jednostek Samorządu Terytorialnego, które już na stałe wpisało się do samorządowego kalendarza.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
III edycja Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego

Już w najbliższy piątek zapraszamy Państwa do Przestrzeni Bruna w Warszawie, gdzie Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z Urzędem Statystycznym w Warszawie przedstawi wyniki 
III Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego.
więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   221 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»