Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


EKOLOGIA
Na ulice Katowic wyjadą już wkrótce nowe autobusy elektryczne

Na przełomie maja i czerwca na ulice Katowic wyjedzie pięć nowych autobusów elektrycznych, a w lipcu dołączy do nich kolejnych pięć. Dzięki temu w taborze PKM Katowice będzie w sumie 20 nowoczesnych autobusów elektrycznych.

więcej...

PERSONALIA
Mateusz Targoś nowym zastępcą prezydenta Mysłowic

Prezydent Miasta Dariusz Wójtowicz powołał II Zastępcę Prezydenta Miasta Mysłowice Mateusza Targosia.

więcej...

CYFRYZACJA
WCAG 2.1 ułatwi wdrażanie aplikacji dla osób niepełnosprawnych

Aby z nowoczesnych rozwiązań cyfrowych - aplikacji, ale i stron internetowych - mogły korzystać osoby z niepełnosprawnościami niezbędna jest dostępność cyfrowa. Teraz to będzie prostsze.

więcej...

ZDROWIE
Jak Samorządy mogą wspierać powrót do zdrowia w dobie pandemii

Zapraszamy na bezpłatny webinar organizowany przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów, który dotyczyć będzie samorządowych programów polityki zdrowotnej w dobie pandemii COVID-19, a zwłaszcza kierunków działania oraz priorytetów samorządów w zdrowiu publicznym.
więcej...

INWESTYCJE - LUBICZ
Gmina wybuduje salę gimnastyczną za 2 miliony złotych


W tym tygodniu Urząd Gminy Lubicz ogłosi przetarg na budowę długo wyczekiwanej przez społeczność Lubicza Dolnego sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej.

więcej...

PROMOCJA
Klimatyzacja i wentylacja

Firma Liquid Technologies specjalizuje się w produkcji środków do czyszczenia klimatyzacji i wentylacji. Dlaczego tak ważne jest używanie profesjonalnych środków do ich czyszczenia?

więcej...

PATRONAT MEDIALNY
Znamy już termin III Krajowego Kongresu Forów Skarbników


Kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń w kalendarzach Skarbników samorządowych odbędzie się 11–12 maja 2021 r. w formule on-line!

więcej...

INWESTYCJE - WARSZAWA
Na Wiśle powstanie jeden z najdłuższych mostów na świecie


Prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił, że w Warszawie powstanie jeden z najdłuższych mostów pieszo-rowerowych na świecie. Most połączy Bulwary Wiślane z Pragą.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO
525 mln zł na inwestycje zwiększające bezpieczeństwo pieszych


W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zarządcy dróg powiatowych i gminnych będą mogli ubiegać się o dofinansowanie realizacji zadań poprawiających bezpieczeństwo ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE
Naloty samolotowe w Wejherowie, Gdyni, Rumi i Redzie

W pomorskich miejscowościach odbyły się naloty samolotowe, w wyniku których powstaną mapy termowizyjne budynków i sieci ciepłowniczej.


więcej...

TERENY INWESTYCYJNE - KRAKÓW
Miasto zamierza zbudować dzielnice wieżowców


680-hektarowy teren na południu Krakowa może stać się w przyszłości dzielnicą wysokich wieżowców. Miasto opracowuje wstępny projekt planu miejscowego „Nowe Miasto”, obejmującego tereny Rybitw, w którym w przyszłości może zamieszkać nawet 60 tys. nowych krakowian.

więcej...

STOWARZYSZENIA
Metropolie krytyczne wobec Krajowego Planu Odbudowy


Do opracowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej projektu Krajowego Programu Odbudowy ustosunkowała się Unia Metropolii Polskich, ogólnopolska organizacja samorządowa do której należy 12 największych polskich miast oraz ich obszarów metropolitalnych.

więcej...

TERENY INWESTYCYJNE - DĘBICA
Gmina Dębica szuka inwestorów


Oferta gminy
obejmuje tereny ulokowane w północnej i południowej części Dębicy, które zostały przygotowane pod inwestycje o charakterze produkcyjno-usługowym i rekreacyjnym.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE
Toruń ma Oficera Rowerowego


W Toruniu powstał Zespół ds. Aktywnej Mobilności. Na jego czele stanie Oficer Rowerowy. Jednostka będzie odpowiedzialna za koordynacje działań na rzecz aktywnej mobilności i zielonego transportu.

więcej...

INWESTYCJE - CZĘSTOCHOWA
W Częstochowie powstanie nowoczesne centrum logistyczne


Huta szkła
Stoelzle Częstochowa ruszyła z nową inwestycją, realizowaną w obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jeszcze w tym roku przy ulicy Rząsawskiej powstanie nowoczesne centrum logistyczne.

więcej...

RAPORT
Polskie miasta w czasach pandemii


Z raportu opublikowanego przez Polski Instytut Ekonomiczny wynika, że pandemia osłabiła polskie ośrodki miejskie. W 79 proc. przebadanych miast pogorszyła się sytuacja finansowa. W 80 proc. ośrodków gorzej funkcjonują ośrodki kultury, a w niemal 75 proc. sportu i rekreacji.

więcej...

TERENY INWESTYCYJNE - RYBNIK
Rybnik wystawił na sprzedaż atrakcyjną działkę blisko centrum miasta


Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomości inwestycyjnej przy ul. Jerzego Giedroycia. Korzystnie położony teren o powierzchni 12 187 m2 przeznaczony jest pod zabudowę usługową i produkcję.

więcej...

KONKURS
Grunty na Medal, czyli najlepsze tereny inwestycyjne w Polsce


Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAiH), we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora, rozpoczyna dziewiątą edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal” 2021.

więcej...

WSPÓŁPRACA
Samorząd wspiera regionalny sport


Najważniejsze kluby sportowe, które reprezentują region podlaski w najwyższych klasach rozgrywkowych w kraju otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu dla drużyn. Decyzją zarządu województwa dziewięć zespołów otrzyma łącznie ponad 1 mln zł.

więcej...

TURYSTYKA
Ruszyła kampania #BezpieczneDoOdkrycia


W związku z trudną sytuacją branży turystycznej wywołaną przez pandemię Covid-19 Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przygotował czasową kampanią #BezpieczneDoOdkrycia.

więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   185 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

11-12 maja, III Krajowy Kongres Forów Skarbników, https://kongresskarbnikow.pl/

12-13 maja, Gdynia, 
Kongres Perły Samorządu, https://www.nist.gov.pl/

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»