Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


We wrześniu konferencja „Nowe wyzwania w administracji publicznej”
Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza na konferencję "Nowe wyzwania w administracji publicznej", która odbędzie się 28 września w Warszawie.
więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Znów wszystko w rękach Prezydenta

Ledwo zdołaliśmy się nacieszyć sprzeciwem Andrzeja Dudy wobec centralizującej JST nowelizacji ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych (decyzja z 13 lipca br.), a już czekamy na kolejne weto głowy państwa. Tym razem jednak nie w sprawach JST.

więcej...

Rząd przyjmując nowe Prawo wodne zignorował głos samorządów

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu, parlamentarzyści przyjęli nowelizację ustawy Prawo wodne. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Wojciecha Saługę, marszałka województwa śląskiego, który apelował o nie przyjmowanie nowelizacji.

więcej...

Kolejne autobusy elektryczne wyjadą na ulice Warszawy

W Warszawie podpisano umowę na dostawę kolejnych autobusów elektrycznych dla miasta. W przyszłym roku będzie ich już 30, a w 2020 r. – 160.

więcej...

"Systemy i technologie wspierające organizację akcji ratunkowych"
Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza do dyskusji z ekspertami podczas konferencji: "Systemy i technologie wspierające organizację akcji ratunkowych", która odbędzie się 31 sierpnia w Warszawie.


więcej...

W Leszkowicach powstanie Huta Szkła Płaskiego

Inwestor zapowiada również uruchomienie kopalni piachu, zakładu produkującego elementy fotowoltaiczne i ośrodka badawczo-rozwojowego. Inwestycja to zatrudnienie dla kilkuset osób.

więcej...

Małopolska przygotowana na ewentualne negatywne zjawiska gospodarcze

Agencja ratingowa Fitch potwierdziła długoterminowe ratingi dla zadłużenia w walucie zagranicznej oraz krajowej dla Małopolski na poziomie „A-”. Rating odzwierciedla mocne wyniki operacyjne oraz dobre zarządzanie w województwie.

więcej...

„Gmina Fair Play” 2017 – weryfikacja rzetelności gmin

Trwa XVI edycja konkursu „Gmina Fair Play”, realizowanego przez Fundację „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”. W gminach, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu wkrótce zostaną przeprowadzone audyty certyfikacyjne, sprawdzające wiarygodność informacji zawartych w ankietach konkursowych, uzupełnionych przez gminy podczas I etapu konkursu.

więcej...

W szpitalu w Świeciu trwa rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego 

Oddział ratunkowy w Świeciu, rocznie przyjmuje ponad 13,7 tys. pacjentów. Obecny SOR na parterze głównego budynku szpitala trudno było dostosować zarówno do oczekiwań pacjentów, jak i obowiązujących obecnie przepisów. Stąd decyzja zarządu o dobudowaniu nowych pomieszczeń i powiększeniu całego oddziału.

więcej...

Obiekty hydrotechniczne w Kujawsko-Pomorskim do przebudowy

Firmy wykonawcze przystępują do realizacji trzech ważnych dla bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w regionie inwestycji – przebudowy dwóch odcinków wałów wiślanych i budowy nowego jazu piętrzącego na lewostronnym dopływie Noteci w rejonie Mogilna.

więcej...

Lubuski urząd marszałkowski z certyfikatem ISO

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odnowił certyfikat dla systemu zarządzania jakością (ISO). Jest to narzędzie umożliwiające każdej organizacji podnoszenie jakości wytwarzanych wyrobów/świadczonych usług, poprzez ciągłe doskonalenie metod i sposobów działania.

więcej...

Mabuchi wybuduje w Bochni pierwszą europejską fabrykę

Największy na świecie producent małych silników sterujących dla motoryzacji, Mabuchi Motor, rozpoczyna budowę pierwszej fabryki w Europie. Na realizację inwestycji japoński gigant finalnie wybrał Bochnię. Projekt był prowadzony przez PAIH oraz Krakowski Park Technologiczny (KPT) od 2015 roku.

więcej...

Nowy tabor w Gdyni za 170 mln zł

Gdynia szykuje się do zakupu nowoczesnego taboru transportu publicznego. W ramach unijnego projektu na ulice wyjedzie w sumie 85 nowych pojazdów. Całkowity koszt realizacji to blisko 170 milionów złotych.

więcej...

T. Wrona komentuje: Owoce dialogu
Prowadzony dialog między Prezydentem i samorządowcami przyniósł bardzo ważny efekt. Prezydent uznał zapisy znowelizowanej przez Parlament ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych za niekonstytucyjne i złożył wobec niej swoje veto.

więcej...

Dodatkowe patrole policji na Pomorzu
Trwa kolejna tura praktyk słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. Policjanci, którzy wkrótce zakończą szkolenie, pełnili już swoje pierwsze służby w terenie pod okiem starszych kolegów. Adeptów policyjnego rzemiosła spotkać można między innymi w Koszalinie i Słupsku.


więcej...

Finansowe wsparcie dla ratowników z OSP oraz ich psów

Województwo Małopolskie przekazało w sumie 200 tys. zł na zakup sprzętu i szkolenia dla psów i ich przewodników z trzech małopolskich grup poszukiwawczo-ratowniczych z Nowego Sącza, Kęt i Goszczy.

więcej...

NIK pozytywnie o pomorskich boiskach przyszkolnych

Boiska przy pomorskich szkołach objętych kontrolą Najwyższej Izby Kontroli wykorzystywano zgodnie z potrzebami uczniów i okolicznych mieszkańców zarówno w czasie roku szkolnego, jak i w okresie wakacji.

więcej...

Prezydent wysłuchał samorządowców i zawetował ustawę o RIO
To pierwsza ustawa zawetowana przez prezydenta, która została przygotowana za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Szereg uwag do nowelizacji zgłaszały środowiska samorządowe, które apelowały do prezydenta by jej nie podpisywał.
więcej...

Tarnowskie Góry wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO

Komitet Światowego Dziedzictwa zdecydował o wpisie tarnogórskich obiektów na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kopalnie rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach będą pierwszym w województwie śląskim i piętnastym w Polsce miejscem na liście UNESCO.

więcej...

Lubella z drugim zezwoleniem na działalność w Podsterfie Lublin

Polskie Zakłady Zbożowe Lubella, lider na rynku makaronów w Polsce oraz znany producent wyrobów zbożowych, otrzymał drugie pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Podstrefie Lublin będącej częścią Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   124 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 sierpnia, Warszawa, Szkolenie "Ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego", www.cpi.com.pl

23-25 sierpnia, Ostróda, Internet Banking Security, www.gigacon.org

25-27 sierpnia, Poznań, 
II Spartakiada Samorządowa, www.spartakiadasamorzadowa.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»