Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Miasta i regiony popierają Europejski Korpus Solidarności

Komisja Europejska dąży do zwiększenia możliwości dla młodych ludzi i zaostrzenia walki z bezrobociem młodzieży za pomocą szeregu różnych środków powołując min. Europejski Korpus Solidarności.

więcej...

II Krajowy Kongres Sekretarzy w Krakowie zakończony
Sekretarze samorządów terytorialnych z całej Polski spotkali się 29 i 30 maja w Krakowie. Organizatorem II Krajowego Kongresu Sekretarzy była Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z regionalnymi Forami Sekretarzy samorządów terytorialnych z całej Polski. Gospodarzem tegorocznego Kongresu było Forum Sekretarzy Samorządów Polski Południowej, które w 2017 roku świętuje jubileusz 25-lecia swojej działalności.


więcej...

Eksperci Fundacji im. Stefana Batorego przygotowali kartę wyboczą
W związku z konsultacjami dot. wyglądu kart do głosowania prowadzonymi przez Państwową Komisję Wyborczą zespół ekspertów z Fundacji im. Stefana Batorego opracował propozycję karty jednostronicowej – tzw. „płachty”. Jej zastosowanie byłoby możliwe w minimum 95,6 proc. okręgów w wyborach samorządowych. Karta jednostronicowa jest również rozwiązaniem preferowanym przez Kodeks wyborczy. Projekt został przekazany do PKW wraz z założeniami dalszych badań.
więcej...

Husqvarna zaprasza na największe targi leśne w Europie
W dniach 7-10 czerwca 2017 odbędą się w Szwecji targi leśne Elmia Wood. W wydarzeniu weźmie udział między innymi Husqvarna – jeden z największych światowych producentów sprzętu ogrodniczego i leśnego.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Dialog jest potrzebny
Dobrze się stało, że przed Dniem Samorządu Terytorialnego doszło do spotkania miedzy Prezydentem RP a liderami ogólnopolskich organizacji samorządu terytorialnego, będącymi stroną Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

więcej...

Krzysztof Czubaszek został nowym burmistrzem Śródmieścia

Warszawska dzielnica Śródmieście ma nowego burmistrza. Krzysztof Czubaszek z Platformy Obywatelskiej zastąpi Piotra Kazimierczaka z Prawa i Sprawiedliwości, który wraz ze wszystkimi czterema zastępcami został odwołany ze stanowiska. 

więcej...

Unia Europejska przeznaczy 120 mln euro na darmowy internet w miastach

Unia Europejska zapewni darmowy dostęp do bezprzewodowego internetu w miastach, gdzie do tej pory nie było takich usług. Bruksela  przeznaczy na ten cel 120 mln euro.

więcej...

Instytut Fraunhofera powstanie w Opolu

Pierwszy w kraju Instytut Fraunhofera powstanie na Politechnice Opolskiej. Uczelnia, we współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Chemnitz rozpocznie prace nad innowacyjnymi projektami. Pierwsze przedsięwzięcie będzie dotyczyło branży motoryzacyjnej.


więcej...

Sygnalizatory świetlne zostaną wyposażone w wyświetlacze czasu

Zarządcy ruchu będą mogli instalować wyświetlacze  odmierzające czas do zmiany świateł. Taką zmianę przewiduje podpisane przez ministra Mariusza Błaszczaka oraz Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury i budownictwa rozporządzenie.


więcej...

Europolis. Miasto bezpieczne i otwarte

Bezpieczne miasto to nie tylko niska przestępczość i bezpieczeństwo drogowe. To również bezpieczeństwo mieszkaniowe i socjalne, pewność dostaw energii i wody, bezpieczeństwo informacji i ochrona prywatności mieszkańców.

więcej...

Konieczne jest przyjęcie ustawy o cyberbezpieczeństwie

Instytut Kościuszki opublikował rekomendacje dla wzmocnienia cyberbezpieczeństwa Polski. Nabierają one szczególnego znaczenia w kontekście globalnego cyberataku Wanna Cry, który dotyczył ponad 150 krajów.

więcej...

Prezydent Duda odznaczył samorządowców
W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe za zasługi w działalności społecznej, samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej. Prezydent wręczył dziesięciu osobom Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski; siedemnaście osób otrzymało Złote Krzyże zasługi, a piętnaście osób Srebrne Krzyże Zasługi.więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Bronię mojej Unii, a w niej mojej Polski
Jestem dumny z Polaka Donalda Tuska, który jako prezydent Unii Europejskiej na spotkaniu G7 - najsilniejszych państw zachodniego świata rozmawiał z prezydentami USA i Francji, kanclerz Niemiec, premierami Japonii, Kanady, Wielkiej Brytanii i Włoch o rozwiązywaniu problemów ludzkości.

więcej...

Pozostał miesiąc na zmianę oznakowania miejsc parkingowych

Najpóźniej do 30 czerwca 2017 roku miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych powinny być oznaczone kopertą ze znakiem osoby na wózku namalowaną na niebieskim tle.

więcej...

Centralizacja to odbieranie kompetencji samorządom lokalnym
Z okazji Dnia Samorządu zapytaliśmy samorządowców o to czy w ich opinii samorząd lokalny jest w stanie powstrzymać centralizację państwa. Poznaj odpowiedzi.


więcej...

Szkolenie obronne samorządowców

Kadra kierownicza Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego i wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz samorządów należących do Stowarzyszenia Salutaris uczestniczyła w dorocznym szkoleniu obronnym z udziałem zespołów sił zbrojnych i zespołów ratowniczych.

więcej...

Jakość wody w kąpieliskach na zadowalającym poziomie

Według rocznego sprawozdania dotyczącego jakości wody w kąpieliskach ponad 85 proc. europejskich monitorowanych obiektów spełniało w 2016 r. najbardziej rygorystyczne normy „doskonałej” jakości – oznacza to, że były prawie całkowicie wolne od zanieczyszczeń szkodliwych dla zdrowia i środowiska.

więcej...

Policjanci odparli atak terrorystów na szkołę w Zielonej Górze

„Dwaj uzbrojeni terroryści zaatakowali Liceum Ogólnokształcące w Czerwieńsku, zastrzelili kilkoro uczniów i wzięli zakładników. Po kilku godzinach policyjni Antyterroryści odbili uwięzionych uczniów, a podczas szturmu zastrzelili napastników” – to główne założenie ćwiczeń, które przeprowadzili zielonogórscy policjanci.

więcej...

Prezydent Duda popiera stanowisko JST w sprawie dwukadencyjności

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami ogólnopolskich organizacji zrzeszających samorządy, wchodzących w skład Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.


więcej...

Jak skutecznie zarządzać elektroniczną dokumentacją w administracji
Już 6 czerwca zapraszamy do Warszawy na seminarium "ELEKTRONICZNE ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ. Jak skutecznie wdrożyć system EZD w urzędzie.
więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   120 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

28 czerwca, Gdańsk, 21 Konferencja Miasta w Internecie, www.mwi.pl

29 czerwca, Wrocław,
Konferencja "Smart City - założenia i perspektywy", www.successpoint.pl

6-7 lipca, Wrocław,
Szkolenie „Zarządzanie zmianą – jak skutecznie pokierować zmianami organizacyjnymi”, www.effectgroup.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»