Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Kolejny sukces Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego

Dziewiąty marszałkowski bal dobroczynny odbył się w CKK Jordanki w Toruniu. Pieniądze zebrane podczas imprezy trafią do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego sióstr serafitek w Toruniu i prowadzonego przez szarytki Domu Pomocy Społecznej w Świeciu, zasilą też konta dwóch misji niosących pomoc potrzebującym w Zambii i Syrii.


więcej...

RODO dla administracji – odpowiedzi na 27 pytań
Dzisiaj w Ministerstwie Cyfryzacji odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowany został przewodnik po RODO dla administracji. Wzięli w niej udział minister cyfryzacji, Marek Zagórski i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Paweł Szefernaker.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Bezpłatna konferencja – WORKFLOW TRENDS już 27 Lutego 2019
Efektywnie funkcjonujące przedsiębiorstwo, to konsekwencja wyboru odpowiednich rozwiązań. Systemy zarządzania obiegiem dokumentów oraz procesami biznesowymi, z pewnością można uznać za niezbędne narzędzia, prowadzące do synonimu sprawnie funkcjonującej organizacji.


więcej...

Przy gdyńskich szkołach będzie bezpieczniej
Specjalna komisja, która wypracowuje dobre standardy ruchu przy gdyńskich szkołach rozpoczyna kolejny rok działania i zamierza intensywnie pracować nad nowymi pomysłami. Przewodniczyć jej będzie Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.


więcej...

Tadeusz Wrona: Jednomyślność przeszła bez echa
Wobec dramatycznych wydarzeń, które na początku roku zdominowały opinię publiczną nie zwrócono uwagi, że 1 stycznia weszła w życie istotna z punktu widzenia jednostek samorządu terytorialnego zmiana ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw (w tym o: samorządzie gminnym, samorządzie powiatowym, samorządzie województwa, regionalnych izbach obrachunkowych i zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) – Dz. U. poz. 2500. 14 grudnia 2018 r. Sejm uchwalił ustawę jednomyślnie, co właściwie się nie zdarza, 421 głosami – bez głosów przeciwnych i wstrzymujących.
więcej...

Inowrocław pierwszym miastem w Polsce z taborem całkowicie ekologicznym

Volvo Polska dostarczyło osiem miejskich, całkowicie elektrycznych autobusów do Inowrocławia. Wcześniej – pod koniec ubiegłego roku – Volvo dostarczyło do miasta pierwsze w Polsce autobusy o napędzie elektryczno-hybrydowym (typu plug-in), a jeszcze wcześniej – klasyczne hybrydy. W sumie w inowrocławskiej flocie są już 24 zelektryfikowane autobusy.


więcej...

Miasta i regiony UE określają priorytety na 2019 rok

Władze lokalne i regionalne zamierzają naciskać na państwa członkowskie, by do końca roku zwiększyły ambicje w zakresie klimatu, ustanowiły cele zmniejszania ubóstwa energetycznego i objęły miasta i regiony krajowymi planami w zakresie klimatu i energii.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Data Center już za dwa tygodnie
Wydarzenie jest poświęcone technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych. Zakres tematyczny konferencji obejmuje szereg rozwiązań stosowanych współcześnie w projektowaniu i budowie centrum danych.


więcej...

Tomalik: Trzeba cofnąć upartyjnianie państwa. Władza dla samorządów!
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, wydarzenia ostatnich dni, które obejmują zabójstwo Prezydenta Miasta Gdańska i jego skutki oraz afery ujawniające prawdziwe oblicze rządzącej partii PiS, stawiają wielkie wyzwania przed nami, samorządowcami.

więcej...

Spotkania starachowickich strażaków z mieszkańcami gminy Mirzec

Starachowiccy strażacy wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji oraz Powiatowej Inspekcji Sanitarnej uczestniczyli w spotkaniach w ramach akcji edukacyjnej dotyczącej zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców gminy Mirzec.


więcej...

Nowy model wynagradzania samorządowców
Związek Miast Polskich przygotował projekt ustawy wprowadzającej przejrzyste i zrozumiałe zasady wynagradzania osób kierujących jednostkami samorządu terytorialnego. Pobierz projekt nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Polski Kongres Przedsiębiorczości po raz siódmy!
VII Polski Kongres Przedsiębiorczości odbędzie się 24 i 25 października 2019 roku i zgromadzi ponad 1200 przedstawicieli świata biznesu, polityki, nauki oraz administracji publicznej z całego kraju. Najważniejszym celem wydarzenia jest stworzenie platformy porozumienia i wymiany doświadczeń dla polskich przedsiębiorców, naukowców oraz samorządowców. Motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest Gospodarka cyfrowa a społeczeństwo. Perspektywy rozwoju.


więcej...

Sprzęt budowlany: 4 sposoby na zwiększenie rentowności wynajmu
Firmy budowlane chętnie korzystają z wypożyczalni sprzętu, ponieważ umożliwia im to zaoferowanie kompleksowych usług przy małym nakładzie pieniężnym. Posiadasz firmę, która wynajmuje podwykonawcom maszyny i sprzęt budowlany? Dowiedz się, jak możesz zoptymalizować koszty i zarobić więcej na swojej działalności, dzięki rozwiązaniom telematycznym dla biznesu.


więcej...

Samorządy mogą zapewnić dostęp do alternatywnych źródeł energii
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zorganizował II edycję Kongresu Energetyki Lokalnej. W jego trakcie rozmawiano o energetyce lokalnej m.in. z perspektywy administracji publicznej.
więcej...

NIK zawarła porozumienie z Krajową Radą Regionalnych Izb Obrachunkowych

Najwyższa Izba Kontroli oraz regionalne izby obrachunkowe będą lepiej kontrolować jednostki samorządu terytorialnego. Dzięki podjętej współpracy NIK i RIO mogą na bieżąco dzielić się informacjami o najważniejszych zagrożeniach i wspólnie opracowywać tematykę wybranych kontroli.


więcej...

Wyzwania samorządowej oświaty - cykl konferencji
Związek Miast Polskich zaprasza osoby zainteresowane zarządzaniem edukacją w miastach do udziału w cyklu konferencji "Wyzwania oświaty samorządowej - dziś i jutro".
więcej...

Zwycięzcy Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2018
Powiaty: Augustowski, Tomaszowski, Kartuski, miasto Nowy Sącz oraz gminy: Płońsk i Chełmiec to liderzy Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2018. Po raz kolejny Jury Konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najaktywniejsze samorządy.

 
więcej...

Zapraszamy do udziału w ECONSEC 2019
Europejskie Centrum Biznesu oraz Kancelaria NGL Wiater sp. k. mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Economic Security Forum ECONSEC 2019, który odbędzie się w Warszawie, w Hotelu Regent w dniu 28 marca 2019 r. Temat przewodni Forum brzmi: „Bezpieczeństwo narodowe i gospodarcze wobec współczesnych zagrożeń”.


więcej...

7,8 mln zł na energię solarną w mazowieckich gminach

Gminy Przesmyki, Korczew, Paprotnia oraz Repki wzbogacą się o instalacje fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne. Zamontowanych zostanie w sumie 1076 instalacji odnawialnych źródeł energii.


więcej...

W Gdyni powstaje jedna z najnowocześniejszych szkół na świecie

Miasto podpisało umowę z Microsoft, a obie strony wyznaczyły wspólne cele w obszarze cyfrowej transformacji edukacji. Już na etapie budowy obie strony będą współpracować na rzecz tworzenia szkoły zaawansowanej technologicznie i otwartej na wiedzę z całego świata.


więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   164 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

25-26 marca, Jachranka, Konferencja „Nowoczesny Dyrektor”, https://nowoczesny-dyrektor.pl

27-28 marca, Warszawa, IX Edycja Smart City Forum, http://smartcityforum.pl

28 marca, Łódź, Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, https://gigacon.org

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»