Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


KWRIST
Z kwietniowego posiedzenia plenarnego KWRiST

Promesy na inwestycje w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład z pierwszego naboru wniosków będą obowiązywały 3 miesiące dłużej, czyli do 18 sierpnia br., poinformowała prezes BGK, Beata Daszyńska-Muzyczka podczas KWRiST.

więcej...

RAPORTY 
Raport „Miejska gościnność. Wielki wzrost, wyzwania i szanse”

Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza stworzyło raport "Miejska gościnność: wielki wzrost, wyzwania i szanse - Raport o uchodźcach z Ukrainy w największych polskich miastach”. Jest to pierwszy w Polsce dokument przedstawiający dokładne szacunki dotyczące liczby Ukraińców i Ukrainek, którzy przebywają w Polsce, a także pokazujący miejsce ich pobytu.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY
IV Krajowy Kongres Skarbników - najważniejsza debata o finansach JST


IV Krajowy Kongres Forów Skarbników odbędzie się 10 – 11 maja 2022 r. w Hotelu Westin w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego, a współorganizatorem działająca przy FRDL Krajowa Rada Forów Skarbników.

więcej...

KONKURSY 
Konkurs na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2022 Roku

Konkurs ma na celu promowanie i propagowanie aktywności inwestycyjnej
w zakresie oświetlenia zarówno w dużych jak i w małych społecznościach lokalnych oraz przyznanie nagród najlepszym.

więcej...

WYDARZENIE 
Miasta Praw Człowieka – zaproszenie na webinarium eksperckie

Stowarzyszenie Arteria i Związek Miast Polskich zapraszają na webinarium otwierające cykl spotkań na temat realizacji praw człowieka na poziomie lokalnym w ramach projektu „Standard minimum praw człowieka w polskim samorządzie”.

więcej...

INWESTYCJE 
Powstaje Kolej Aglomeracyjna Zagłębia Miedziowego

Władze województwa dolnośląskiego oraz gmin zagłębia miedziowego podpisały umowę na opracowanie dokumentacji dla Kolei Aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego. Dzięki inwestycjom infrastrukturalnym na terenie Legnicko-Głogowskiego Obszaru Miedziowego w ciągu najbliższych lat uda się zoptymalizować istniejący układ komunikacji kolejowej.

więcej...

WYDARZENIA
„Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy JST”

26 kwietnia w gmachu Sejmu (sala konferencyjna im. Jacka Kuronia (bud. F)) odbędzie się konferencja „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”, podczas której nastąpi wręczenie statuetek laureatom i dyplomów najlepszym gminom rankingu uszeregowanego według poziomu syntetycznego miernika rozwoju i według dynamiki przedsiębiorczości.
więcej...

INWESTYCJE - KALISZ
Podpisano umowę na przebudowanie rynku głównego w Kaliszu

Miasto Kalisz zawarło umowę z wykonawcą na przebudowę Głównego Rynku wraz z ul. Kanonicką w ramach zadania pn. „Rewitalizacja centrum miasta Kalisza – poprawa stanu układu komunikacyjnego”. To kolejny – po zmianach na Śródmiejskiej, Zamkowej i Piskorzewskiej – etap rewitalizacji starówki.

więcej...

RAPORT 
NIK alarmuje: Niewystarczające środki na drogi lokalne

Najwyższa Izba Kontroli o finansowym wsparciu wybranych operacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Limit środków na budowę i modernizację dróg lokalnych został wyczerpany w 2016 roku choć PROW będzie realizowany do 2023 roku.

więcej...


   więcej...

STOWARZYSZENIA 
Z Zarządu Związku Miast Polskich w Sopocie

Podczas kwietniowego posiedzenia Zarządu ZMP w Sopocie, przyjęto między innymi uchwałę w sprawie udzielenia pomocy Związkowi Miast Ukrainy (AMU – Asociacija Miast Ukrainy).

więcej...

RAPORT 
Pracownia Samorządowa Fundacji im. Stefana Batorego - pakiet informacji o samorządzie

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego opracowanymi w ramach Pracowni Samorządowej Fundacji im. Stefana Batorego, która skupia samorządowców z 90 gmin w całej Polsce.
więcej...

INNOWACJE
Nowa technologia do segregacji odpadów działa już w trzech miastach


Mieszkańcy Ciechanowa już od ponad miesiąca, jako pierwsi w Polsce, są indywidualnie rozliczani z obowiązku segregacji.
System Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master funkcjonuje też w Świebodzinie i Zamościu. Nowością rozwiązania, które skutecznie motywuje do prawidłowej zbiórki selektywnej jest aplikacja mOdpady.

więcej...

KONKURS 
Trwa głosowanie na najpopularniejsze inwestycje w Polsce

Trwa głosowanie na najpopularniejsze inwestycje 26 edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”, któremu patronuje Związek Powiatów Polskich.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Kampania „Nasz Klimat” zachęca Polaków do zmiany nawyków

Ministerstwo Klimatu i Środowiska rozpoczyna kampanię informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Nasz Klimat”, której głównym celem jest podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa na temat indywidualnych działań, jakie można podejmować na rzecz ochrony klimatu. Kampania potrwa do października 2022 r.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Zarząd Związku Powiatów Polskich obradował w Sejmie RP

Aktualna sytuacja finansowa samorządów powiatowych w nowych realiach oraz dyskusja nad planowaną ustawą o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa - to główne zagadnienia poruszone podczas posiedzenia Zarządu Związku Powiatów Polskich.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Rowery Nextbike dostępne w aż dziewięciu nowych miejscowościach


Białystok, Ciechanów, Kalisz, Katowice, Piotrków Trybunalski, Płock, Sosnowiec, Tychy i Żyrardów – oto miejscowości, w których już od 1 kwietnia wystartują nowe systemy rowerów miejskich zarządzanych przez spółkę Nextbike Polska. Wśród mieszkańców tych miast jest ponad 215 tysięcy użytkowników współdzielonych rowerów.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Jaka polityka wsparcia i integracji uchodźców z Ukrainy?

W opracowaniu dla forumIdei dr hab. Dawid Sześciło analizuje uchwaloną 12 marca 2022 roku ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Dokonuje także przeglądu polityk migracyjnych innych krajów europejskich, proponując model wielopoziomowego współzarządzania wsparciem i integracją uchodźców, oparty na klarownym podziale sfer odpowiedzialności między administrację rządową, samorząd terytorialny i partnerów społecznych.
więcej...

INWESTYCJE - KRAKÓW 
Dwa parki kieszonkowe na ukończeniu

Kończą się prace związane z powstaniem dwóch nowych parków kieszonkowych w Krakowie. Jeszcze wiosną Wiewiórkowy i Młodzieżowy Ogród Krakowian dadzą wytchnienie okolicznym mieszkańcom w przyjaznym otoczeniu.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
Bezpieczny pieszy - zapraszamy na eksperckie webinarium

Związek Powiatów Polskich oraz Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju zapraszają na bezpłatne webinarium pt. Bezpieczny pieszy - możliwości doposażenia przejść dla pieszych i doposażenia szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej.
więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   202 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26-30 czerwca, Katowice, Światowe Forum Miejskie - WUF11, https://www.gov.pl/web/

28 czerwca, Katowice,
Forum Liderów PPP, https://www.forumliderowppp.pl/Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»