Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIA LOKALNE
Miasto odnowiło park za niemal 44 miliony złotych


Zakończyły się trwające od kilkunastu miesięcy prace związane z kompleksową rewitalizacją 22-hektarowego Parku Ludowego w Lublinie. Dzięki rewitalizacji w parku pojawiło się wiele nowych atrakcji.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE
Zielona Kultura - rusza projekt łączący kulturę i ekologię


We Wrocławiu
wystartował nowy projekt skierowany do wrocławskich instytucji kultury. Pozwala on dofinansować proekologiczne projekty maksymalnie do 20 tys. złotych.

więcej...

FINANSE
Apel o bezzwrotną pomoc finansową dla lotnisk regionalnych


Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego podczas posiedzenia komisji COTER Europejskiego Komitetu Regionów, zajmującej się polityką spójności terytorialnej oraz budżetem unijnym apelował o bezzwrotną pomoc dla regionalnych lotnisk.

więcej...

WSPÓŁPRACA
Gdynia została członkiem porozumienia Green City Accord

Prezydent Wojciech Szczurek podpisał dokumenty, dzięki którym miasto jako pierwsze w Polsce dołącza do grona europejskich samorządów kładących szczególny nacisk na ekologię i ochronę środowiska.

więcej...

FELIETON
Czesław Tomalik komentuje: Pożytki z grupy zakupowej


Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, w piątek 26 lutego 2021 r. weszło w życie Porozumienie Członków X Grupy zakupowej Energetycznej Związku Gmin Śląska Opolskiego. W całym kraju takich inicjatyw jest już wiele. Są to właściwe odpowiedzi gmin i gminnych instytucji na podwyżki cen energii elektrycznej. Dziś najbardziej znaną jest Warszawska Grupa Zakupowa, która zrzesza 739 jednostek budżetowych miasta stołecznego, 10 samorządowych zakładów budżetowych i 54 gminnych osób prawnych. A wspomniana X Grupa zakupowa Energetyczna naszego Związku zrzesza 380 instytucji gminnych, w tym 37 gmin i 64 gminne osoby prawne.

więcej...

TURYSTYKA
Turystyka w nowoczesnym wydaniu


Mapa w dłoń i ruszamy na wycieczkę! A raczej: telefon w dłoń! W telefonie zaś mapa, podręczny przewodnik i – co najważniejsze – gps, który pozwoli z łatwością odnaleźć się na szlaku i znaleźć drogę do konkretnego miejsca. Od wielu lat jednostki samorządowe stawiają na nowoczesne rozwiązania, by przyciągnąć w swoje strony coraz więcej turystów. Technologia stale idzie do przodu, a wraz z nią rozwija się i branża turystyczna, która jest jedną z ważniejszych gałęzi gospodarki.

więcej...

EKOLOGIA
Z Pionek zniknie bomba ekologiczna


Likwidacja bomby ekologicznej na terenie po byłych Zakładach Tworzyw Sztucznych „Pronit” w Pionkach pochłonie ponad 4,5 mln zł, z czego przeszło 3,8 mln zł będzie stanowiła unijna dotacja.

więcej...

KONKURS
Lublin został wybrany Europejską Stolicą Młodzieży 2023


Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce, zdobył tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. Międzynarodowe jury uznało, że to właśnie Lublin wraz ze swoją energią i inspirującymi pomysłami młodych ludzi stworzył najciekawszy w Europie program działań.

więcej...

WSPÓŁPRACA
Łódź pierwszym partnerem InPost w pakcie dla polskich miast

InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – zawarł z Miastem Łódź porozumienie w sprawie realizacji konceptu „Green City” w ramach którego InPost zaoferuje pakiet nowoczesnych usług. Ten pakt dla polskich miast pozwoli na znaczne ograniczenie emisji CO2 oraz ruchu samochodów w centrach miast.


więcej...

ARTYKUŁ
System kolejkowy Anticovid skutecznie sprawdza się w urzędach


Stan epidemiologiczny w Polsce w znaczący sposób wpłynął na działalność instytucji publicznych. Podstawowym problemem przed jakim stanęły także samorządy stało się zmniejszenie natężenia ruchu klientów w poszczególnych lokalizacjach urzędu. Na przeciw tej sytuacji wyszła firma Dasoft, która wprowadziła kilka dodatkowych rozwiązań w tym zakresie.


więcej...

KWRIST
W marcu ruszą konsultacje na temat Krajowego Planu Odbudowy


Krajowy Plan Odbudowy był jednym z głównych tematów poruszonych podczas lutowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

więcej...

PERSONALIA
Premier wyznaczył komisarza w Rzeszowie

Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Marka Bajdaka do pełnienia obowiązków prezydenta Rzeszowa do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów.

więcej...

STOWARZYSZENIA
Podsumowanie konsultacji Umowy Partnerstwa na Konwencie Marszałków

Projekt Umowy Partnerstwa był jednym z kluczowych tematów poruszonych podczas posiedzenia Konwentu Marszałków Województw RP.

więcej...

INNOWACJE
Samorządowcy z Rybnika testują auta elektryczne


Przez trzy najbliższe tygodnie pracownicy Urzędu Miasta Rybnika, uprawnieni do kierowania samochodami służbowymi, testować będą auta z napędem elektrycznym.


więcej...

PERSONALIA
Zuzanna Donath-Kasiura wicemarszałkiem opolskiego

Radni Sejmiku Województwa Opolskiego wybrali Zuzannę Donath-Kasiurę z Mniejszości Niemieckiej na wicemarszałka województwa. Zastąpiła na tym stanowisku Romana Kolka, który zrezygnował z funkcji i wrócił do zawodu lekarza.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO
Strażacy na bieżąco monitorują poziom wody w rzekach


W związku z odwilżą, IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne o możliwym przekroczeniu stanów ostrzegawczych i alarmowych rzek oraz ich dopływów. Najtrudniejsza sytuacja utrzymuje się na Wiśle w powiecie płockim oraz na dolnej Odrze w województwie zachodniopomorskim.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO
Ostatni moment na wzięcie udziału w programie „Wzorcowa rewitalizacja”


Do 26 lutego trwa nabór gmin chcących wziąć udział w programie wsparcia Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Wzorcowa Rewitalizacja”. Program kierowany jest do gmin chcących wykorzystać potencjał dziedzictwa kulturowego w procesach rewitalizacyjnych.

więcej...

KONKURS
Polskie miasta powalczą o tytuł zielonej stolicy Europy


Kraków, Gdańsk, Rzeszów i Warszawa znalazły się w gronie 16 miast, które zakwalifikowały się do konkursu o tytuł 
Zielonej stolicy Europy 2023”.

więcej...

INWESTYCJE
Northvolt zainwestuje w Gdańsku ponad 200 milionów dolarów


Szwedzka firma Northvolt planuje uruchomienie w Gdańsku fabryki modułów bateryjnych i magazynów energii. Produkowane na Pomorzu baterie będą wykorzystywane w przemyśle, np. w elektrycznie zasilanych pojazdach górniczych.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO
Miasto przygotowało specjalną mapę dla migrantów


Zespół WroMigrant – punkt informacji i aktywności dla migrantów i migrantek, inicjatywa Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przygotował mapę dla migrantów. Ma ona pomóc osobom, które przyjechały do Wrocławia z innych krajów i stawiają swoje pierwsze kroki w mieście. Na mapie zaznaczono ważne adresy i dodano praktyczne porady.

więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   185 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

11-12 maja, III Krajowy Kongres Forów Skarbników, https://kongresskarbnikow.pl/

12-13 maja, Gdynia, 
Kongres Perły Samorządu, https://www.nist.gov.pl/

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»