Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Wozy bojowe dla strażaków ochotników z województwa kujawsko-pomorskiego

Na wyposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie trafiło siedem ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, zakupionych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego. Część tego sprzętu przeszła już chrzest bojowy podczas akcji usuwania skutków sierpniowych nawałnic.

więcej...

Niemiecka firma Borgers otwiera fabrykę w Złotoryi

Producent motoryzacyjny Borgers AG otwiera pierwszą fabrykę w Polsce. Od 24 sierpnia 2017 roku elementy wyposażenia wnętrz samochodów będą wytwarzane przez firmę w Złotoryi.

więcej...

Szkolenie z wykorzystywania komunikacji elektronicznej w postępowaniu administracyjnym po nowelizacji kodeksu
Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego z 7 kwietnia 2017 r. to kolejna w ostatnich latach ustawa, która zawiera rozwiązania dotyczące proceduralnych kwestii stosowania nowych technologii w administracji publicznej.
więcej...

Wsparcie Husqvarny po nawałnicach
W wyniku potrzeb, które są skutkiem nawałnic, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w regionach północnych Polski, firma Husqvarna Poland przekazała do pracy potrzebne akcesoria, produkty oraz maszyny.


więcej...


Polskie miasta rozwijają ekologiczny transport

Przy pomocy unijnych środków już kilkadziesiąt polskich gmin i samorządów planuje przesiąść się na proekologiczny transport miejski. Według założeń resortu rozwoju do 2021 roku po polskich drogach ma kursować około tysiąca elektrycznych autobusów.

więcej...

Za rok ma być oddana do użytku obwodnica Wolbromia

Na tę inwestycję czekają zarówno mieszkańcy Wolbromia, jak i kierowcy. Już za nieco ponad rok będzie gotowa obwodnica tego miasta. Umowę z wykonawcą na jej drugi odcinek podpisali marszałek Jacek Krupa, wicemarszałek Wojciech Kozak, burmistrz Adam Zielnik oraz przedstawiciel wykonawcy, firmy Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

więcej...

Jednym biletem pociągami i autobusami

Wspólny Bilet Samorządowy to inicjatywa Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych, która wpisuje się w misję powstałego w czerwcu 2016 r. podmiotu zrzeszającego 11 spółek samorządowych. Jest nią m.in. wspólne działanie na rzecz poprawy jakości pasażerskich przewozów kolejowych w obrębie województw.

więcej...

Gdańsk zmodernizuje system ostrzegania przed zagrożeniem powodziowym

Nowy system to: stacja meteo do obserwacji warunków pogodowych, 70 elektronicznych syren, 55 stacji pomiarowych z sondą i kolejne 19 stacji z deszczomierzami - warty blisko 3 mln zł.

więcej...

Pół miliona złotych dla pomorskich OSP na nowe wozy

Osiem jednostek ochotniczej straży pożarnej otrzyma pół miliona złotych z budżetu województwa pomorskiego. Środki te zostaną przeznaczone na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych.

więcej...

Łódzki system monitoringu miejskiego cały czas rozbudowuje się

System monitoringu miejskiego na łódzkich ulicach działa od marca 2015 roku i cały czas się rozbudowuje, rejestrując coraz więcej różnego typu zdarzeń.

więcej...

Wielkopolska nawiązuje stosunki partnerskie w Rumunii
Delegacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego pod przewodnictwem Krzysztofa Grabowskiego, wicemarszałka województwa złożyła oficjalną wizytę w Okręgu Sibiu w Rumunii.


więcej...

Kolejne gminy na Mazowszu zainwestują w Odnawialne Źródła Energii

Dzięki wsparciu ze środków unijnych do końca 2018 roku na terenie sześciu mazowieckich gmin: Załuski, Kuczbork-Osada, Gozdowo, Zawidz, Rościeszewo i Mała Wieś zamontowane będą systemy energii odnawialnej. To 104 instalacje do pozyskiwania energii cieplnej i 408 instalacji do pozyskiwania energii elektrycznej z OZE.

więcej...

Ruszyło kompleksowe czyszczenie warszawskich wiat na przystankach

Tysiąc przystanków zostanie oczyszczonych z nielegalnych ogłoszeń i graffiti, dokładnie umyte zostaną także szyby, ławki oraz gabloty.

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Rok 1920 - wspólna sprawa
Od swojego odrodzenia w 1990 r., samorządy gminne zrobiły bardzo wiele w zakresie przywracania pamięci narodowej na swoim terenie, upamiętniania przemilczanej w okresie totalitaryzmu polskiej historii oraz pobudzania patriotyzmu lokalnego. W każdej gminie można znaleźć takie szczególne miejsca, podobnie jak w historii każdej rodziny znajdują się blaski polskiej chwały i cierpienia.
więcej...

Nokia zatrudni w Łodzi 250 osób

Łódź jest tym miejscem, w którym chcemy się rozwijać – mówią przedstawiciele Nokii. Na początek 100 osób, docelowo – 250, a nawet więcej. Tylu specjalistów branży IT znajdzie zatrudnienie w łódzkim oddziale Nokii i Iris Telecommunication.

więcej...

Wojewoda pozmienia nazwy ulic za samorządy?

Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu wydaje – na potrzeby samorządów bądź innych podmiotów pytających – opinie o nazwach ulic, które mogą podlegać tej ustawie. Dotychczas IPN wystawił 336 opinii, wskazując 943 ulice jako podlegające ustawie.

więcej... [KOMENTARZE (27)]

Na jednej z gdyńskich plaż stanęła nietypowa ławka

Ławka wyposażona w specjalistyczne urządzenie RLC Picnic Table umożliwia bezpłatne ładowanie urządzeń mobilnych, turystycznych oraz pojazdów elektrycznych.

więcej...

Samsung Electronics Polska wybrał Lublin

Lubelski oddział ConvergysCorporationw październiku 2017 roku otworzy dla Samsung Electronics Polska jedyną w kraju linię kontaktu przed i posprzedażowego.

więcej...

Tomalik: Gdzie podzieje się sprawiedliwość po zmianie Prawa o ustroju sądów powszechnych?
W ostatnią sobotę 12 sierpnia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 12 lipca o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 r., poz. 1452). Przypomnę, że jest to ta niezawetowana przez Prezydenta trzecia z ustaw dotyczących sądownictwa, przepychanych przez rządzącą większość w parlamencie.
więcej...

Szkody w rolnictwie wynoszą ponad 900 mln zł

Większość komisji szacujących straty w uprawach zakończyła już prace. Z obliczeń wynika, że szkody rolników wynoszą 904,5 mln zł.

więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   129 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

19-20 października, Warszawa, IV Kongres Edukacja i Rozwój, www.kongres-edukacja.pl

19-20 października, Ossa, XVII Kongres Gmin Wiejskich RP, www.zgwrp.pl

24 października, Łódź, Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, www.gigacon.org

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»