Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Kolejny etap powstawania obwodnicy śródmiejskiej w Szczecinie

Strategiczna inwestycja transportowa w Szczecinie będzie realizowana ze wsparciem unijnym. Marszałek województwa Olgierd Geblewicz i prezydent Piotr Krzystek podpisali umowę dającą początek przebudowie węzła Łękno.

więcej...

Wiesław Steinke nadal musi czekać na pogromcę w tenisie

Na kortach tenisowych w Koninie po raz 13 odbyły się mistrzostwa Polski samorządowców w tenisie ziemnym. Warte podkreślenia jest, że po raz jedenasty w kategorii VIP triumfował Przewodniczący Rady Miasta Konina – Wiesław Steinke.

więcej... [KOMENTARZE (3)]

Kolejny prezydent nie związany z PiS na celowniku CBA
Wojewoda mazowiecki ogłasił wygaśnięcie mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Centralne Biuro Antykorupcyjnego formułuje wobec prezydenta Radomia zarzut naruszenia ustawy antykorupcyjnej.
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Warsztaty City Road Show dla miast
Philips Lighting Poland, Asseco Data Systems i Microsoft wspólnie organizują serię warsztatów, aby pomagać samorządom w budowaniu inteligentnych miast.
więcej...

Marszałek Cezary Przybylski podpisał wyjątkowy dokument

Dolnośląski samorząd jest pierwszym samorządem wojewódzkim w Polsce, który przyjął Kartę Różnorodności - europejską inicjatywę, na rzecz promocji polityki równego traktowania i zarządzania różnorodnością w miejscu pracy.

więcej...

Wielkopolska otwarta na współpracę z saorządowcai z Katalonii

Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, spotkał się z delegacją z katalońskiej prowincji Girona.

więcej...

Czesław Tomalik komentuje: W państwie autorytarnym nie ma miejsca na samorząd
Art. 16. Konstytucji RP zawiera podstawową dla nas definicję: „1. Ogół mieszkańców jednostek zasadniczego podziału terytorialnego stanowi z mocy prawa wspólnotę samorządową. 2. Samorząd terytorialny uczestniczy w sprawowaniu władzy publicznej. Przysługującą mu w ramach ustaw istotną część zadań publicznych samorząd wykonuje w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność.”. więcej... [KOMENTARZE (3)]

Kujawsko-pomorscy samorządowcy promują ideę hodowli pszczół

Dach gmachu Urzędu Marszałkowskiego w centrum Torunia jest domem dla pięciu pszczelich rodzin od ubiegłego roku. Samorządowcy wspólnie z Regionalnym Związkiem Pszczelarzy w Toruniu promują ideę hodowli tych pożytecznych owadów w miastach.

więcej...

Swarovski inwestuje w Gdańsku

W Gdańskim Wrzeszczu w ciągu najbliższych kilku lat, przy wsparciu PAIH, powstanie globalne centrum usług Swarovskiego. Obecnie w centrum pracuje 70 osób. Nowe biura będą mogły pomieścić nawet 300 pracowników.

więcej...

Start konkursu dla miast realizujących politykę zrównoważonego rozwoju

ECO-MIASTO to jeden z największych projektów popularyzujących ideę zrównoważonego rozwoju miast w Polsce. Celem projektu jest promowanie wymiany doświadczeń między miastami oraz nagradzanie tych miast, które najlepiej realizują politykę zrównoważonego rozwoju.

więcej...

Sukces wyjątkowej kampanii „Wiadomość do przyszłości”
Zakończyła się akcja „Wiadomość do przyszłości” zorganizowana przez markę Papiery POL. Trwającą pół roku kampanie podsumowujemy wraz z Krzysztofem Walczy, brand managerem marki POL w International Paper.

więcej...

Na Mazowszu przybyło czarnych punktów

W tym roku na Mazowszu doszło już do 10 utonięć. Aby uczulić wypoczywających nad wodą na czyhające na nich zagrożenia, samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z policją oznacza najbardziej niebezpieczne miejsca tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku pojawi się kolejnych 8 tablic ostrzegawczych.

więcej...

Rybny potentat inwestuje w Gdańsku

Marine Harvest, największy producent łososia na świecie, otworzy w Gdańsku centrum usług biznesowych. To kolejna inwestycja Norwegów na Pomorzu.

więcej...

Śląski Urząd Marszałkowski – jedyny w swoim rodzaju

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego jako pierwszy tego typu podmiot w kraju dokonał skutecznej integracji międzynarodowej normy ISO 9001 z systemem kontroli zarządczej.

więcej...

Wrocław najszybciej rozwijającym się miastem pod względem gospodarczym

RynekPierwotny.pl sprawdził, w jakim tempie rozwijają się największe ośrodki miejskie z Polski. Okazuje się, że różnica dotycząca np. Wrocławia i Łodzi jest zaskakująco duża.

więcej...

Były wiceprezydent Warszawy przyjrzy się działalności ratusza

Monitorowanie i wspieranie dynamicznego rozwoju Warszawy oraz poszukiwanie koncepcji skutecznego zarządzania miastem to priorytety nowo powstałej fundacji Instytut Rozwoju Warszawy, której współzałożycielem i prezesem jest były wiceprezydent Jacek Wojciechowicz.

więcej...

Agata Dąmbska: Gorący – dosłownie i w przenośni – Kongres Regionów
Na trwającym od 19 do 20 czerwca Kongresie Regionów już po raz ósmy spotkali się najważniejsi włodarze, przedstawiciele środowisk samorządowych, nauki, biznesu i NGO. Upalny Wrocław gościł ponad 1200 osób, które wzięły udział w dyskusjach na 25 tematów i 4 sesjach plenarnych.

więcej...

W Płocku powstanie 13 km ścieżek rowerowych

Marszałek Adam Struzik i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisali umowę na dofinansowanie projektu inwestycji w Płocku. Dzięki środkom unijnym w połowie przyszłego roku powstanie tu 13 km ścieżek rowerowych.

więcej...

Polscy, ukraińscy i norwescy samorządowcy uczą się wzajemnie energooszczędności

Trwa realizacja trójstronnego projektu „Polsko-norweska pomoc dla podniesienia efektywności energetycznej na Ukrainie”. Przedstawiciele polskich i ukraińskich miast udali się z wizytą studyjną do Norwegii.

więcej...

12 mln w puli preferencyjnych pożyczek na rozwój dla gmin i powiatów
Od 19 czerwca samorządy mogą ubiegać się o środki finansowe w ramach XXI edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego. Preferencyjne pożyczki mogą zostać przeznaczone m.in. na budowę oraz modernizację placówek oświatowych czy sieci i stacji wodociągowych.
więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   124 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 sierpnia, Warszawa, Szkolenie "Ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego", www.cpi.com.pl

23-25 sierpnia, Ostróda, Internet Banking Security, www.gigacon.org

25-27 sierpnia, Poznań, 
II Spartakiada Samorządowa, www.spartakiadasamorzadowa.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»