Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Samorządowcy na nadzwyczajnym zgromadzeniu pożegnali Pawła Adamowicza
Spotkanie w historycznej sali BHP dawnej Stoczni Gdańskiej było momentem, w którym polscy samorządowcy oddali hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska. Na Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich (ZMP) przyjechały delegacje i przedstawiciele samorządów ze wszystkich stron kraju, w sumie kilkuset burmistrzów, prezydentów i przewodniczących rad miejskich.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Morderstwo dokonane na polskim samorządzie
Na oczach tysięcy ludzi morderca pozbawił życia Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w czasie pełnienia służby publicznej. Zrobił to w świetle jupiterów, przy bierności wszystkich obecnych na scenie wraz z Prezydentem, a potem cieszył się przez dłuższy czas, do chwili powalenia na podłogę, z dokonanej zbrodni,. Jakie konsekwencje będzie miało to ekstremalne zło, zdarzenie bez precedensu w historii polskiego samorządu? więcej...

Kierujesz samochodem służbowym? Pracodawca oceni Twój styl jazdy
Firmy stawiają na bezpieczeństwo kierowców samochodów służbowych. Czy wiesz, że informacje zebrane z systemu telematycznego umożliwiają przedsiębiorcom identyfikację agresywnej jazdy, a nawet dokładne określenie miejsca wypadku? Co więcej, DriveTech szacuje, że blisko 50% wydatków na użytkowanie samochodu wynika z zachowania kierowców podczas jazdy.


więcej...

Konkurs „Samorząd przyjazny energii”

Ruszyła piąta edycja konkursu „Samorząd przyjazny energii”. Doceniane w nim będą działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa dostaw energii, przeciwdziałanie smogowi lub rozwój elektromobilności.

więcej...

Andrzej Płonka, starosta bielski nowym prezesem związku powiatów

Podczas dzisiejszego XXIV Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Powiatów Polskich wybrano nowe władze związku. Przez kolejne 5 lat pracami zarządu związku powiatów pokieruje Andrzej Płonka, starosta bielski.


więcej...

Ile szpitale zapłacą za prąd?

Rachunki za prąd w niektórych mazowieckich szpitalach wzrosły o kilkadziesiąt procent. Tematem zainteresowała się sejmikowa Komisja Zdrowia i Kultury Fizycznej.

więcej...

Miejskie iluminacje błyszczą w mediach
Warszawa, Gdańsk i Kraków – to właśnie zimowe iluminacje tych trzech miast robią największą furorę w mediach zarówno tradycyjnych, jak i społecznościowych – wynika z raportu „Iluminacje Świąteczne” przygotowanego przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.
więcej...

W Kujawsko-Pomorskim przybyło miejsc służących aktywności fizycznej
Nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności – w regionie wybudowano lub doposażono 36 ogólnodostępnych, bliskich mieszkańcom obiektów i miejsc sportowo-rekreacyjnych.


więcej...

Ponad dwa razy tyle za odbiór śmieci. Branża odpadowa chce zmian
Wiele samorządów podnosi opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Powinny zrobić to praktycznie wszystkie gminy. Gospodarka odpadami kosztuje bowiem coraz więcej. Tymczasem Forum Gospodarki Odpadami (FGO) wskazuje na konieczność zmian, które prowadziłyby do obniżenia kosztów aż o 1/3.
więcej...

Apel Zarządu Związku Miast Polskich do liderów politycznych i mediów
Jesteśmy wstrząśnięci atakiem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W niedzielny wieczór, podczas finału WOŚP w Gdańsku, została przekroczona ostateczna granica. Szaleniec wykrzykujący zwichrowany manifest polityczny, pozbawił życia prezydenta polskiego miasta, osobę publiczną, rozpoznawalną, ale pozbawioną ochrony przysługującej najwyższym funkcjonariuszom państwowym.
więcej...

Paweł Adamowicz nie żyje


więcej...

Samorządowcy z całej Polski solidaryzują się i życzą zdrowia Pawłowi Adamowiczowi
Po wczorajszym haniebnym ataku na prezydenta Gdańska, w mediach społecznościowych wyrazy solidarności z rodziną ciężko rannego Pawła Adamowicza wyraziło wielu samorzadowców, m.in. prezydenci Warszawy, Krakowa oraz Gdyni.
więcej...

PILNE
Prezydent Gdańska zaatakowany podczas finału WOŚP
Pawła Adamowicza zaatakował mężczyzna, który wbiegł na scenę tuż przed światełkiem do nieba. Doszło do szarpaniny, w trakcie której prezydent został ugodzony nożem. W stanie ciężkim został przewieziony do szpitala i poddany zabiegowi operacyjnemu.
więcej...

Olgierd Geblewicz pozostaje prezesem Związku Województw RP

Zakończyło się pierwsze po wyborach samorządowych Zgromadzenie Ogólne Związku Województw RP, w którym uczestniczył komplet delegatów. Podczas spotkania wybrano nowe władze związku.


więcej...

Bez dobrej jakości transportu publicznego rosną nierówności

ForumIdei Fundacji Batorego zorganizowało debatę „Polska sprawiedliwa komunikacyjnie”, podczas której zaproszeni eksperci szukali odpowiedzi na pytanie jak uczynić transport w Polsce narzędziem wyrównywania szans i integracji społecznej.


więcej...

MAPA dobrych praktyk Celów Zrównoważonego Rozwoju
Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowało przegląd dobrych praktyk dotyczących Celów Zrównoważonego Rozwoju. Infografika zawiera przykłady działań z zakresu społecznej odpowiedzialności 49 firm, pochodzących z publikowanego corocznie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Do 15 stycznia trwa nabór do kolejnej edycji raportu.


więcej...

Ostatni rok szkolny „po staremu”
Trwający rok szkolny będzie czasem próby i wyzwań dla szkół, samorządów, rodziców i uczniów. A to dlatego, że w 2019 do następnego etapu edukacyjnego będą aplikować uczniowie klas trzecich gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych.więcej...

Synergia świata sztuki i biznesu

Najważniejszym targom budowlanym w tej części Europy – Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA (12-15 lutego 2019 r.) towarzyszyć będzie szereg merytorycznych spotkań z autorytetami branży budowlanej i architektonicznej, jak również konferencji dotyczących aktualnych trendów i wyzwań stojących przed tymi sektorami przemysłu.więcej...

Co NIK skontroluje w 2019 roku?

W nowym roku Najwyższa Izba Kontroli podejmie szereg ważnych społecznie tematów. Wśród głównych obszarów kontroli znajdą się: opieka zdrowotna, funkcjonowanie administracji publicznej oraz ochrona środowiska.


więcej...

Radom Stolicą Kultury Mazowsza

Radom otrzymał tytuł Stolicy Kultury Mazowsza. Przyznał go miastu Samorząd Województwa Mazowieckiego. Radom otrzyma na organizację wydarzeń kulturalnych wsparcie w wysokości 100 tys. zł.


więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»