Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Jak skutecznie walczyć ze smogiem w miastach?

W tym sezonie grzewczym niemal codziennie ogłaszano ostrzeżenia o smogu w bardzo wielu miastach, miasteczkach i gminach. Po raz pierwszy opinia publiczna tak szeroko zainteresowała się problemem jakości powietrza. Polacy oczekują szybkiej reakcji władz na zaistniałąsytuację. Samorządy odgrywają tu kluczową rolę. Najnowsza publikacja Instytutu Badań nad Bezpieczeństwem, Energetyką i Klimatem (ISECS) przedstawia kompleksową propozycję walki ze smogiem.


więcej...

Instytucje publiczne będą wdrażać e-fakturę
Wdrażanie obowiązkowego odbioru faktur elektronicznych przez jednostki sfery finansów publicznych będzie głównym tematem tegorocznej edycji konferencji e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU 2017, która odbędzie się 24 maja w Warszawie.


więcej...

Startuje III edycja konkursu dla samorządów przyjaznych energii

90 tysięcy złotych oraz tytuły „Samorządu przyjaznego energii” czekają na gminy, które zrealizowały ciekawe projekty z zakresu energetyki. Firmy energetyczne wyróżnią 6 samorządów. Rusza przyjmowanie zgłoszeń.


więcej...

Kujawsko-Pomorskie instytucje ze specjalną ofertą dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z bezpłatnej oferty instytucji kultury z całego regionu w ramach projektu „Majówka z kulturą i sztuką”. Akcja potrwa do początku czerwca.

więcej...

Zapraszamy na mistrzostwa samorządowców w piłce nożnej
W dniach 23-24 września 2017 r. w Zakopanem rozegrane zostaną IX Mistrzostwa Polski Samorządowców w piłce nożnej. Jest to cykliczna impreza sportowa, skierowana do pracowników samorządów i jednostek podległych – urzędów miast, gmin, starostw, urzędów marszałkowskich, szkół, spółek gminnych, samorządowych jednostek budżetowych.


więcej...

55 mln zł na przebudowę ul. Buforowej we Wrocławiu

Zarząd województwa dolnośląskiego zdecydował o przyznaniu 55,3 mln zł na generalną przebudowę ulicy Buforowej. Kwota ta stanowi ponad 70 proc. całkowitej wartości projektu. Przebudowa ulicy Buforowej we Wrocławiu to inwestycja, na którą czekają zarówno mieszkańcy wrocławskiego Jagodna, jak i kierowcy dojeżdżający do miasta od strony autostrady A4.


więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Radosny marsz ku wolności
Właśnie wróciłem z Warszawy i przekazuję Wam świeże wrażenia z Marszu Wolności. W sobotę 6 maja po przyjeździe pociągiem z Opola znaleźliśmy się po 13:00 na pl. Bankowym wśród wielkiej i różnobarwnej zbiorowości Polaków nastawionych opozycyjnie wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości.

więcej...

Regiony zmniejszają wydatki na promocję

Robert Stępowski, ekspert ds. marketingu terytorialnego i twórca platformy MarketingMiejsca.com.pl przygotował raport „Wydatki i działania promocyjne polskich miast i regionów”. Dowiesz się z niego m.in. ile pieniędzy poszczególne polskie samorządy planują wydać na promocję w 2017 roku.


więcej...

Adamowicz twarzą Samorządowego Komitetu Protestacyjnego

W Warszawie odbyło się posiedzenie Samorządowego Komitetu Protestacyjnego, powołanego 16 marca bieżącego roku podczas Forum Samorządowego.

więcej...

Dmuchawa Husqvarna 436LiB nagrodzona złotym medalem

Husqvarna zdobyła złoty medal redakcji Raportu Rolnego w kategorii Firmowy Hit Roku 2017. Kapituła konkursowa przyznała złoty medal dmuchawie akumulatorowej Husqvarna 436LiB. 


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Po co było jeść tę żabę?
Od początku roku pojawiały się różne nieskoordynowane pomysły ulepszania sfery samorządowej, zarówno po stronie rządzącej, jak i opozycyjnej. Informacje medialne, wywiady, projekty poselskie bez rządowej pieczęci, szczególnie w zakresie kadencji samorządów, metropolii warszawskiej i in. rozgrzewają opinię publiczną i pokazują brak spójności rozwiązań w tym ważnym obszarze ustrojowym. więcej...

Parlament Rady Europy docenił Lublin

Lublin otrzymał Nagrodę Rady Europy 2017. To najwyższe z czterech wyróżnień przyznawanych przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy dla miast za prowadzoną działalność na rzecz budowania solidarności europejskiej, współpracę zagraniczną, wymiany międzynarodowe oraz aktywność w organizacjach międzynarodowych.


więcej...

Norweska firma ABAX wkracza do Gdyni

Kolejna skandynawska firma wkroczyła na polski rynek, na swoją siedzibę wybierając Gdynię. Norweska firma ABAX to europejski lider usług telematycznych, który oficjalnie zainaugurował swoją działalność w Polsce 25 kwietnia.

więcej...

Kujawsko-Pomorskie inwestuje w bezpieczne drogi

Przedstawiciele samorządu województwa, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy oraz firmy Eurovia SA podpisali w Urzędzie Marszałkowskim umowę na gruntowną przebudowę 19-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 265 z Brześcia Kujawskiego do Kowala. Dzięki wsparciu samorządów lokalnych przy zmodernizowanym odcinku powstaną bezpieczne ciągi pieszo-rowerowe.

więcej...

Niepewna przyszłość metropolii warszawskiej

Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się debata „Metropolia, ale jaka?”, w której wzięło udział kilkaset osób. Oprócz naukowców z Polski i zagranicy, samorządowcy oraz parlamentarzyści.


więcej...

Jaki będzie dług sektora instytucji samorządowych w 2017 roku

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie „Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2017-2020”, przedłożoną przez ministra rozwoju i finansów.

więcej...

Minister Błaszczak wciąga samorządy w polityczny spór
Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, współprzewodniczący Komisji ze strony rządowej - minister administracji i spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak zapytał samorządowców czy największe korporacje samorządowe zamierzają wziąć udział w „Marszu Wolności” 6 maja w Warszawie.


więcej...

Tomalik komentuje: W referendum będę głosował przeciwko reformie edukacji 
W dniu 20 kwietnia 2017 r. w Sejmie złożono wniosek o referendum i 910 tysięcy podpisów go popierających. Tak liczne podpisy zebrano pod pytaniem referendalnym, które brzmi: „Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?".

więcej...

95 proc. firm niemieckich zadowolonych z inwestycji w Polsce

Dla 369 firm zagranicznych operujących w naszym kraju, Polska jest najlepszym krajem do prowadzenia inwestycji w regionie. Obroniła też pozycję wicelidera atrakcyjności inwestycyjnej w Europie Środkowo - Wschodniej, takie wyniki przynosi 12 edycja Ankiety Koniunkturalnej Polsko - Niemieckiej Izby Przemysłowo - Handlowej (AHK), przeprowadzonej we współpracy z trzynastoma izbami bilateralnymi w Polsce, zrzeszonymi w International Group of Chambers of Commerce. 

więcej...

Kolejne ważne referendum - mieszkańcy odwołali wójta

W referendum wzięło udział 1509 mieszkańców gminy. Aby było ważne, musiało w nim wziąć udział 1230 osób. Głosów ważnych było 1462. Za odwołaniem Marcina Sieczkowskiego zagłosowało 1381 osób, przeciwko 81.


więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   120 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

28 czerwca, Gdańsk, 21 Konferencja Miasta w Internecie, www.mwi.pl

29 czerwca, Wrocław,
Konferencja "Smart City - założenia i perspektywy", www.successpoint.pl

6-7 lipca, Wrocław,
Szkolenie „Zarządzanie zmianą – jak skutecznie pokierować zmianami organizacyjnymi”, www.effectgroup.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»