Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Rząd przyjął specustawę dotyczącą pomocy dla uchodźców z Ukrainy

Prezes Rady Ministrów poinformował, że przygotowane rozwiązania umożliwiają legalny pobyt w naszym kraju obywatelom Ukrainy. Szef rządu zapowiedział również m.in. wsparcie finansowe dla samorządów potrzebne do realizacji dodatkowych zadań  w zakresie dostępu np. dzieci i młodzieży do systemu edukacji czy w kontekście służby zdrowia.
więcej...

STOWARZYSZENIA 
ZGWRP negatywnie opiniuje projekt ustawy o parkach narodowych

Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej (ZGWRP) negatywnie zaopiniował projekt ustawy o parkach narodowych i przedstawił kilka, przemawiających za tym, argumentów.
więcej...

KONKURS 
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju organizuje konkurs dla samorządów

Do 28 marca NCBR czeka na oferty gmin w konkursie na partnera strategicznego, który zapewni nieruchomości pod budowę nowoczesnych, ekologicznych domów jednorodzinnych, projektowanych w przedsięwzięciu „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo”.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
100 mln zł dla JST na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach

Gminy będą mogły otrzymać unijne dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w miejscach o największej liczbie wypadków oraz w okolicy budynków publicznych, takich jak szkoły, przychodnie zdrowia czy dworce. Będą również pieniądze na edukację dzieci. Rusza konkurs „Bezpieczny pieszy – doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej”.
więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Prezydent zawetował Lex Czarnek

Trwające od miesięcy protesty organizacji samorządowych, społecznych, nauczycieli i nauczycielek, uczniów i uczennic oraz rodziców pokazały, że presja ma sens. Ustawa #LexCzarnek zwiększała nadzór kuratora oraz pogłębiała nierówności w szkole.
więcej...

WYDARZENIA 
Rusza akcja Masz Głos 2022 - razem dla lokalnej społeczności

Fundacja im. Stefana Batorego zaprasza grupy nieformalne i organizacje, które chcą we współpracy z lokalnymi władzami rozwiązywać wybrany lokalny problem lub zrealizować pomysł na ulepszenie swojej miejscowości do udziału w 16. edycji akcji Masz Głos.

więcej...

INWESTYCJE - KOSTRZYN NAD ODRĄ
W Kostrzynie nad Odrą powstanie kryty basen


Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska została zwycięzcą przetargu na budowę krytego basenu w Kostrzynie nad Odrą. Zgodnie z umową w styczniu br. Moris Polska przekazała zamawiającemu projekt wykonawczy warsztatowy do realizacji kontraktu stanowiący dopełnienie do projektu budowlanego, jakim dysponuje strona zamawiająca, czyli Miasto Kostrzyn nad Odrą.

więcej...

KWRiST 
Nadzwyczajne posiedzenia Komisji Wspólnej w sprawie Ukrainy
Po raz trzeci w ostatnich dniach, w nadzwyczajnym trybie zebrała się Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego w sobotę 26 lutego br. Celem spotkania było omówienie bieżących spraw związanych z niesieniem pomocy zaatakowanej przez Rosję Ukrainie i uchodźcom, którzy dotarli do Polski.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Polskie miasta solidaryzują się z Ukrainą

„Związek Miast Polskich i 353 miasta w nim zrzeszone wyrażają pełną solidarność z bohaterskim Narodem Ukrainy, który został dziś rano bestialsko zaatakowany przez Rosję.” - pisze Zygmunt Frankiewicz.

więcej...

WYDARZENIE 
Rowery na Forum, GreenVelo i Rowerowa Małopolska na Konferencji Eco City Summit

Czołowi międzynarodowi eksperci: inżynierowie, projektanci, ekolodzy, przedstawiciele nauki i biznesu spotkają się w dniach 22-24 lutego, by po raz czternasty wziąć udział w Konferencji Eco City Summit. W tym roku gospodarzem wydarzenia będzie Rotterdam, będzie on jednak gościł prelegentów i uczestników na wirtualnej platformie spotkań.

więcej...

WYDARZENIE 
Reformy a przyszłość finansowa samorządów

Lokalne gospodarki finansowe, polityka inwestycyjna oraz ekonomia wsi, miast i regionów to wiodące tematy II Samorządowego Kongresu Finansowego, który odbędzie się 11 i 12 kwietnia w Sopocie.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Wspólny apel samorządowców do Premiera w sprawie KPO

Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza, Związek Miast Polskich i Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski apelują do Premiera Mateusza Morawieckiego - w związku z wyrokiem TSUE z dnia 16 lutego 2022 r. - o bezzwłoczne usunięcie wszelkich przeszkód prawnych, które uniemożliwiają Komisji Europejskiej akceptację polskiego Krajowego Planu Odbudowy.
więcej...

KONKURSY 
Poznaj laureatów nagrody Super Samorząd i Super Głos

Powołanie rezerwatu przyrody obok kopalni, przywrócenie pamięci o osadnikach ze Szkocji, sadzenie roślin miododajnych, utworzenie wspólnego punktu wymiany jedzenia i książek, zajęcia wokalne dla seniorów – to tylko niektóre działania uczestników akcji Masz Głos Fundacji Batorego, które zostały wyróżnione nagrodą Super Samorząd.

więcej...

ZDROWIE 
Lokalne społeczności a pandemia. Przykłady innowacji społecznych


ForumIdei Fundacji Batorego publikuje analizę Ryszarda Łuczyna „Lokalne społeczności a pandemia. Przykłady innowacji społecznych. Autor opisuje niestandardowe reakcje na pandemię w różnych obszarach na szczeblu lokalnym – gmin i miast.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Elbląg – Miasto szykuje miejsca dla uchodźców

W związku z sytuacją na Ukrainie Prezydent Witold Wróblewski zwołał posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania omówione zostały możliwości ewentualnego przyjęcia przez elbląski samorząd uchodźców z Ukrainy, którzy mogą szukać w naszym kraju bezpiecznego schronienia.
więcej...

SZKOLENIA 
SMUP. Trwa nabór na bezpłatne szkolenia dla samorządowców


Związek Powiatów Polskich stale udostępnia nowe rozwiązania i narzędzia wspomagające zarządzanie rozwojem jednostek samorządu terytorialnego.

więcej...

KONKURS 
Zwycięzcy Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów

Po raz kolejny Jury Konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy.

więcej...

CYFRYZACJA 
Dronowa rewolucja w polskich miastach

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej rozpoczyna kolejny etap wdrażania systemu koordynacji lotów dronów w polskiej przestrzeni powietrznej. Chęć współpracy przy tym projekcie zgłosiło blisko 20 gmin lub ich konsorcjów – rywalizację wygrały trzy grupy gmin i to właśnie one odegrają istotną rolę we wdrożeniu usługi „Zaawansowane loty BSP na szeroką skalę”.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Zostań miastem neutralnym klimatycznie - rekrutacja trwa do 9 lutego

15 miast może uzyskać wsparcie w trzeciej edycji programu LeadAir, który przygotowuje liderów i liderki miejskie do wdrażania rozwiązań na rzecz czystego powietrza i neutralności klimatycznej.

więcej...

CYFRYZACJA 
Wykorzystanie sztucznej inteligencji w transporcie

Sztuczna inteligencja powoli zaczyna zmieniać świat transportu. Jej zastosowań jest wiele -od usprawnienia komunikacji drogowej do autonomizowania funkcjonowania samochodów, kolei, okrętów i lotnictwa.

więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   202 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26-30 czerwca, Katowice, Światowe Forum Miejskie - WUF11, https://www.gov.pl/web/

28 czerwca, Katowice,
Forum Liderów PPP, https://www.forumliderowppp.pl/Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»