Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Nowy budynek starostwa powiatowego w Garwolinie

Mieszkańcy powiatu garwolińskiego sprawy leżące w kompetencjach starostwa załatwią wreszcie w jednym miejscu. Starostwo Powiatowe ma bowiem nową siedzibę przy ul. Mazowieckiej 26 w Garwolinie.

więcej...

Minister Joachim Brudziński przeprosił samorządowców
W dzisiejszym, pierwszym w 2018 roku, posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego wziął udział minister Joachim Brudziński, który rozpoczął obrady od przeprosin strony samorządowej. Przeprosin za spóźnienie się.więcej... [KOMENTARZE (27)]

Śląskie nawiązuje współpracę z atrakcyjnym partnerem z dalekich Indii

Województwo Śląskie będzie współpracować z Bengalem Zachodnim w zakresie gospodarki, nauki i techniki oraz promocji. Będą realizowane wspólne przedsięwzięcia w sektorach przemysłu energetycznego, motoryzacyjnego, maszynowego, górniczego, technologii informacyjnych, przetwórstwa spożywczego oraz innowacyjnych technologii.

więcej...

Niemal 600 milionów złotych na modernizację dróg w Polsce

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) udzielił Bankowi Gospodarstwa Krajowego kredytu w wysokości 580 mln euro. Będzie on przeznaczony na współfinansowanie budowy 157,5-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Rzeszowem.

więcej...

Ukraińcy, Polacy i Norwegowie wspólnie o efektywności energetycznej

Blisko 170 uczestników z Ukrainy, Polski i Norwegii wzięło udział w konferencji, podsumowującej projekt „Polsko-norweska pomoc dla podniesienia efektywności energetycznej na Ukrainie”, która odbyła się w Kijowie.

więcej...

To Kraków jest stolicą... Sportową stolicą naszego kraju

Popularny portal internetowy Łączy nas pasja przygotował subiektywną sportową klasyfikacje polskich miast. Pierwsze miejsce zajął Kraków.

więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Grupą, mości panowie!
Nasz Związek ma pozytywne doświadczenia z grupowymi negocjacjami oświetleniowymi począwszy od 1993 r. Z kolei w ostatnich ośmiu latach też grupowo dobrze sobie radzimy z nową rzeczywistością w branży, czyli w warunkach istnienia koncernów energetycznych. A to trudni partnerzy.

więcej...

Nowoczesne defibrylatory będą ratować życie w Bartoszycach

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Bartoszycach odbyło się uroczyste przekazanie defibrylatorów AED jednostkom ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu bartoszyckiego.

więcej...

Już ponad milion złotych zebrano w ramach Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego

W CKK Jordanki w Toruniu już po raz ósmy odbył się Marszałkowski Bal Dobroczynny. Dochód z imprezy trafi do Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu, a także polskich misjonarzy niosących pomoc potrzebującym w Zambii i Indonezji.

więcej...

Na ulice Krakowa już niebawem wyjedzie 12 autobusów hybrydowych

Volvo Polska dostarczy przegubowe autobusy hybrydowe Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Krakowie. To kolejne miasto w Polsce zamawiające tego typu pojazdy.więcej...

Obudź smartfonowe zombie w Poznaniu

Testowo uruchomiono dodatkowe oświetlenie przy przejściach dla pieszych przez ul. Estkowskiego i ul. Garbary w Poznaniu. Ledowe listwy świecą w tych samych kolorach, co światła dla pieszych.

więcej...

Ruszyła rekrutacja na bezpłatne studia podyplomowe dla liderów oświaty

Szansa dla dyrektorów szkół i przedszkoli oraz nauczycieli i kierowników świetlic na rozwój zawodowy. Ruszyły bezpłatne studia podyplomowe dla liderów oświaty województw mazowieckiego i świętokrzyskiego.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Fundacja Batorego rekomenduje obywatelski monitoring reformy systemu wyborczego
Eksperci Fundacji Batorego przyjęłi stanowisko nt. ustawy zmieniającej Kodeks wyborczy. W stanowisku zostały ujęte najważniejsze problemy jakie mogą zaistnieć po wejściu w życie ustawy. Eksperci Fundacji formułują również rekomendacje, jak obywatelski monitoring reformy systemu wyborczego, czy analizę kandydatur oraz obsady personalnej nowych stanowisk w administracji wyborczej (w tym nowego szefa KBW).
więcej...

Między wójtem a proboszczem, kobiety w polskich samorządach 1990-2016
Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej poświęconej działalności kobiet w jednostkach samorządu lokalnego od 1990 roku.
więcej...

Ostatnie chwile by zgłosić swój udział w konferencji DETEKCJA 2018
Czy zapoznałeś się ze zmianami w Nowych Warunkach Technicznych od 1 stycznia 2018 r.? Na co warto zwrócić uwagę? Jak zmiany wpłyną na już zaprojektowane obiekty a nie będące jeszcze w realizacji? Pamietaj że wszystkie zmiany w przepisach wg Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa weszły w życie 1 stycznia 2018 r. z wyjątkiem pkt 28 (dotyczącego paragrafu 104), który wchodzi w życie 9 grudnia 2018 r.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Po powiatowych drogach jedź powoli
Od czasu powstania powiatów ich skromne dochody własne nie pozwalały na odpowiednie remonty i modernizację dróg. Często powiaty próbowały wzmacniać te działania poprzez zawieranie porozumień z zainteresowanymi gminami, aby wspólnie finansować odcinki dróg. Oczywiście wspomagane były dotacjami celowymi.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Władze Piły upominają się o status miasta na prawach powiatu

Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Rafał Zdzierela zwrócili się w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego. Zmiana ma ułatwić funkcjonowanie miasta m.in. w zakresie dróg, ładu przestrzennego i pozyskiwania środków unijnych.

więcej...

Związek Powiatów Polskich o kondycji polskich szpitali
Państwo będzie silne jeżeli będzie sprawnie funkcjonowało w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa i edukacji. Taka teza padła na zakończenie posiedzenia Zarządu Związku Powiatów Polskich, które odbyło się 16 stycznia br. w Legionowie.


więcej...

Husqvarna wprowadza na rynek pierwszą generację kosiarek automatycznych do zastosowań komercyjnych

Firma Husqvarna - światowy lider w dziedzinie kosiarek automatycznych, wprowadza na rynek dwa modele kosiarek, stworzone z myślą o firmach zarządzających terenami zieleni oraz pielęgnacją krajobrazu. Nowe maszyny Husqvarna pozwolą na poprawę jakości i trwałości trawników komercyjnych i miejskich, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i zmniejszeniu nakładu pracy.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Dowiedz się jak skutecznie zarządzać komunikacją w obliczu kryzysu

Gdy dochodzi do sytuacji kryzysowej, niezbędna jest osoba, która będzie odpowiedzialna za kontakty z mediami. O tym, jak prawidłowo zareagować, co komunikować oraz jakie kanały wykorzystać, by zapanować nad kryzysem, opowiedzą prelegenci zaproszeni na XVIII Kongres Profesjonalistów PR, który odbędzie się 19-20 kwietnia w Rzeszowie.

więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   140 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23 marca, Kraśnik, Krajowa konferencja naukowa "Bezpieczeństwo społeczności lokalnych jako element bezpieczeństwa państwa"

26 marca, Sośnicowice (k. Gliwic),Szkolenie pt: „Wybrane aspekty uprawnień straży gminnych z zakresu prawa o ruchu drogowym”,http://www.krksmg.pl

27 marca, Gliwice, Konferencja „Dronem w smog”, http://www.krksmg.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»