Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Kuratorzy zmuszają samorządy do utrzymywania szkół bez uczniów

W Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyło się seminarium „(Nie)oczekiwane skutki reformy systemu oświaty”, podczas którego rozmawiano o problemach związanych z reformą oświaty.

  

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Kryzys w dobie post-prawdy. Jak radzić sobie z fake newsami?

Błędy w relacji z klientem, wadliwy produkt czy niewłaściwie prowadzona komunikacja wewnętrzna – eksperci podkreślają, że kryzysy często rodzą się w samych firmach. Co jednak w przypadku, gdy przedsiębiorstwo nie ma sobie nic do zarzucenia, a w sieci krążą fałszywe, obciążające je informacje? Między innymi na takie tematy debatować będą eksperci i praktycy PR, którzy za niecały miesiąc spotkają się w Rzeszowie podczas Kongresu Profesjonalistów Public Relations. 

więcej...

Samorządy spóźniają się z rewitalizacją
Do końca 2017 roku jedynie 39 proc. gmin uchwaliło projekty rewitalizacyjne. Najlepiej radzi sobie Małopolska i miasta,  największe zaległości mają gminy wiejskie oraz samorządowcy z województwa pomorskiego.


więcej...

NIK pozytywnie o programach naprawczych w samorządach

W latach 2012-2017 odnotowano 6-krotny wzrost liczby samorządów w trudnej sytuacji ekonomicznej. Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła skuteczność skontrolowanych programów naprawczych, jednakże z uwagi na krótki okres od zakończenia ich realizacji odstąpiła od oceny trwałości ich rezultatów. 

więcej...

5 milionów złotych od mazowieckiego samorządu dla strażaków z OSP

Samorząd Mazowsza zdecydował o przeznaczeniu dodatkowych 5 mln zł na remonty strażnic OSP. Właśnie rusza nabór wniosków, który potrwa do 6 kwietnia. 

więcej...

Opolskie samorządy zagospodarują niebezpieczne i wielkogabarytowe śmieci

Cztery gminy z powiatu kędzierzyńskiego, krapkowickiego i strzeleckiego wybudują punkty selektywnej zbiórki odpadów. Ułatwi to mieszkańcom pozbywanie się wielkogabarytowych czy niebezpiecznych odpadów. 

więcej...

Specjalny radar ostrzeże szereg samorządów przed burzami i powodziami

Na dachu budynku Terenowego Centrum Badawczego, tuż przy zaporze w Goczałkowicach, po serii testów uruchomiono na stałe supernowoczesny radar umożliwiający rozpoznanie i prognozowanie groźnych zjawisk atmosferycznych w promieniu 100 km od Jeziora Goczałkowickiego.


więcej...


W jaki sposób obywatele mogą monitorować przebieg wyborów

Polski system organizacji wyborów stwarza obywatelom szanse na prowadzenie monitoringu i wyłapywanie nieprawidłowości przy głosowaniu i ustalaniu wyników.

więcej...

Elektronizacja zamówień publicznych w służbie zdrowia
Już 12 kwietnia w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona problemom służby zdrowia związanym z udzielaniem zamówień publicznych w kontekście wejścia w życie nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych.
więcej...

Sprawne przeprowadzenie wyborów w samorządach cały czas wątpliwe

W posiedzeniu Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej wzięli udział między innymi Wojciech Hermeliński, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Magdalena Pietrzak, szefowa Krajowego Biura Wyborczego oraz Paweł Szefernaker, Pełnomocnik Rządu do spraw Współpracy z Samorządem Terytorialnym. Przedstawili oni stan przygotowań do wyborów samorządowych. Wątpliwości co do organizacji wyborów jednak nie rozwiali.
więcej...

Wzmożone kontrole autobusów szkolnych wykazały nieprawidłowości

190 autobusów szkolnych skontrolowali od 12 do 16 marca 2018 roku mazowieccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na terenie całego swojego województwa. Ze względu na zły stan techniczny zatrzymali 33 dowody rejestracyjne pojazdów, z czego aż 20 z nich nie mogło jechać dalej z powodu licznych i rażących usterek. 

 

więcej...

500 milionów złotych więcej na remont dróg lokalnych

W 2018 roku rząd na budowę i remont dróg lokalnych przeznaczy łącznie 1,3 mld złotych. Jest to o 500 mln więcej niż do tej pory było zaplanowane w budżecie. 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Warszawa, Toruń i Wrocław najbardziej zrównoważonymi miastami w Polsce
Arcadis, wiodąca globalna firma projektowo-doradcza działająca w 70 krajach, opublikowała pierwszą edycję raportu Ranking Polskich Miast Zrównoważonych Arcadis, w którym porównała 50 największych polskich miast.
więcej...

Ostatnia chwila, aby wziąć udział II edycji konkursu grantowego „Wspieramy Rozwój”
26 marca upływa termin składania wniosków w tegorocznej edycji konkursu „Wspieramy Rozwój”. Inicjatywa Grupy Cedrob ma na celu wsparcie projektów społecznie użytecznych. Można wygrać nawet 30 tys. zł na realizację swojego pomysłu, a łączna pula nagród to 1 mln złotych.


więcej...

Tomalik komentuje: Wyborco, mamy problem z nową organizacją wyborów
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, wiemy, że w dniu 16 listopada 2018 r. zakończy się 4-letnia VII kadencja rad miejskich i rad gmin. To jedyne, co wiemy, bo narastają problemy z nową organizacją wyborów na kolejną kadencję, narzuconą przez Prawo i Sprawiedliwość ustawą z dnia 11 stycznia 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 130).

więcej...

Paweł Woźny odpowiedzialny za współpracę z JST w kwestii smogu

Premier Mateusz Morawiecki powierzył Piotrowi Woźnemu funkcję Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw programu „Czyste Powietrze”. Działanie to ma na celu efektywną poprawę jakości powietrza, którym oddychają Polacy. 

więcej...

Samorządowcy odbudowują tradycje motoryzacyjne

Lublin, Radom i Starachowice rozpoczynają współpracę w obszarze przemysłu motoryzacyjnego i maszynowego – to powrót do silnych tradycji gospodarczych w gminach będących sygnatariuszami Listu intencyjnego.

 

więcej...

Patronat medialny „Forum Samorządowe”
V edycja konferencji „Klient w Urzędzie” – o nowoczesnej obsłudze interesanta
„Klient w Urzędzie” to konferencja poświęcona drodze do nowoczesnej i sprawnej obsługi interesantów w urzędzie. Konferencja odbędzie się 24-25 kwietnia 2018 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsk.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Symboliczne Zakopane
NSA wyrokiem z 15 marca 2018 r. (sygn. akt II FSK 3579/17), oddalił skargę kasacyjną Zakopanego na orzeczenie WSA w Krakowie, który uznał, że miasto bezpodstawnie pobierało opłatę miejscową, z uwagi na zanieczyszczenie powietrza, stwierdzając równocześnie nieważność uchwały podjętej przez Radę Miasta Zakopanego w 2008 r. Miasto obecnie nie może więc pobierać opłaty klimatycznej, a ponadto będzie musiało zwrócić poniesione koszty skarżącemu je do sądu turyście.
więcej...

Najsłabiej rozwinięte regiony Unii Europejskiej potrzebują stałego wsparcia
Projekty budujące spójność między regionami UE muszą pozostać centralnym elementem polityki inwestycyjnej UE pomimo presji na budżet UE - oświadczyli europarlamentarzyści.
więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   145 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 maja, Warszawa, II Międzynarodowe Sympozjum Naukowe pt. „Wybory Samorządowe – Samorządowe Wybory”, https://zgwrp.pl

22-23 maja, WarszawaXI Polski Kongres ITS, http://pkits.pl

24 maja, Wrocław, Konferencja „Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”,http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»