Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Do 2022 roku w Warszawie mają powstać trzy nowe parki o symbolice historycznej

Dzięki unijnemu wsparciu mają powstać: Park Akcji „Burza” - wokół Kopca Powstania Warszawskiego, Fort V Włochy oraz Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Miasto dostanie ponad 21 mln zł dofinansowania.

więcej...

Dodatkowe wsparcie finansowe dla mazowieckich OSP

Radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o przeznaczeniu dodatkowych środków dla mazowieckich strażaków-ochotników. Aż 21 gmin zakupi m.in. specjalistyczny sprzęt strażacki i medyczny. W budżecie województwa zabezpieczono na ten cel 300 tys. zł.

więcej...

Prośba środowiska samorządowego o weto Prezydenta RP w sprawie taryf

Ustawa o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, która zawiera przepisy wprowadzające regulator taryf wody, czeka już tylko na podpis Prezydenta RP.

więcej...

W drodze do GeoRewolucji

„W drodze do GeoRewolucji” to hasło, które było motywem przewodnim odbywającego się w ostatnich dniach października 2017 Kongresu GIS 2017, największego w Polsce wydarzenia poświęconego analityce przestrzennej i systemom informacji geograficznej.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Runmageddon wyłonił Mistrza Polski Samorządowców w Biegach Przeszkodowych
W miniony weekend w Pabianicach odbyła się ostatnia tegoroczna edycja Runmageddonu, najbardziej ekstremalnych biegów przeszkodowych w Europie. W imprezie wzięło udział ponad 3,5 tysiąca zawodników. Wśród nich znalazło się ponad 140 przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, którzy uczestniczyli w IMistrzostwach Polski Samorządowców w Biegach Przeszkodowychpod honorowym patronatem Związku Miast Polskich.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Marketing miejsc to coś więcej niż reklama
Tworzenie tożsamości marki jaką jest miejscowość czy cały region staje się coraz ważniejszym narzędziem rozwoju samorządów. Niestety, obszar ten wciąż często redukowany jest do kampanii reklamowych, stworzenia logotypu i prowadzenia strony internetowej oraz kanałów social media. Tymczasem na skuteczny marketing terytorialny składa się szereg kreatywnych działań. O tym i innych ważnych z punktu widzenia samorządu kwestiach będzie mowa podczas VII Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach, który odbędzie się w dniach 30 listopada oraz 1 grudnia w Rzeszowie.


więcej...

Gdańsk dał grunt pod budowę nowoczesnego komisariatu
Nowy komisariat w swej strukturze składa się z dotychczasowego Komisariatu II Policji w Gdańsku oraz ze zlikwidowanego Komisariatu VII Policji w Gdańsku na Stogach. W budynku siedzibę będzie miał także Komisariat Wodny Policji w Gdańsku.


więcej...

JST alarmują o nie uwzględnianiu wszystkich strat po nawałnicach
W ocenie urzędników z Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego wśród niedoszacowanych strat znalazły się straty dotyczące lasów, straty bezpośrednie w rolnictwie i infrastrukturze. Nie uwzględniono też wszystkich kosztów akcji ratowniczej.
więcej...

Zwycięstwo Gdyni przed unijnym Trybunałem Sprawiedliwości

Gdynia oraz miejska spółka Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo wygrały w sprawie lotniska przed Sądem Unii Europejskiej. Sąd unijny przyznał rację miastu i stwierdził nieważność decyzji Komisji Europejskiej, która zahamowała przekształcenie gdyńskiego lotniska z wojskowego w wojskowo-cywilne.

więcej...

Samorządy powinny współuczestniczyć w kształtowaniu szkolnictwa wyższego

Związek Powiatów Polskich zwraca uwagę na konieczność wprowadzenia zmian w projekcie ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (wersja z dnia 16 września 2017 r.) w części dotyczącej relacji szkół wyższych i jednostek samorządu terytorialnego.
więcej...

W jaki sposób armia i służby potrafią widzieć przez ściany?
Nawet najdokładniejszy plan budynku nie jest w stanie oddać wszystkich jego niuansów, a już w szczególności nie jest w stanie przewidzieć zachowania ludzi, którzy znajdują się w środku. Jak więc przygotować odpowiednią strategię akcji przeprowadzanej przez antyterrorystów, wojsko lub służby ratownicze?


więcej...

W Łodzi powstają kolejne tężnie solankowe

Dzięki budżetowi obywatelskiemu łódzkie parki, i nie tylko, wzbogacą się o nowe tężnie solankowe. W 2017 r. zgłoszono 6 projektów na budowę tych niezwykłych, zbawiennych dla zdrowia konstrukcji. W głosowaniu zwyciężyły wszystkie zadania i zostaną one zrealizowane w przyszłym roku.

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Między decentralizacją a centralizacją
Bez wątpienia najważniejszym dokumentem dotyczącym samorządów terytorialnych w ostatnim czasie jest złożony w Sejmie poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych (druk nr 2001).

więcej...

Warszawa dofinansuje zakup smartfonów dla osób niewidomych i niedowidzących

Ruszyły szkolenia dla 1000 niewidomych lub słabowidzących warszawiaków z użytkowania smartfonów i aplikacji mobilnych. Kolejnym etapem jest dofinansowanie przez ratusz zakupu smartfonów. Na ten cel ratusz przeznaczy nie mniej niż 1 mln zł.

więcej...

Wprowadzenie systemu roweru metropolitalnego coraz bliżej

Projekt zakłada budowę systemu opartego o flotę rowerów publicznych wraz z niezbędnym zapleczem technicznym i teleinformatycznym. Na obszarze 14 gmin Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot znajdzie się blisko 3900 rowerów 4 generacji wyposażonych w moduły GPS i elektrozamek.

więcej...

Kolejne mazowieckie gminy stawiają na odnawialne źródła energii

Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej już od początku 2019 roku mieszkańcy gmin Nasielsk, Leoncin i Winnica skorzystają z odnawialnych źródeł energii.

więcej...

Lubuskie samorządy stają w obronie dobrego imienia JST

Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego w przyjętym stanowisku krytycznie odniosło się wypowiedzi Bożeny Pierzgalskiej, rzecznik rrasowej Regionu Zielonogórskiego NSZZ „Solidarność”, którą wyraziła w programie „Poranny Gość Radia Zachód”.

więcej...

Poznaj uwagi do programu Platformy Obywatelskiej „Polska samorządna”
Prof. Paweł Swianiewicz, ekspert od prawie 30 lat zajmujący się badaniem samorządów lokalnych w Polsce, przeanalizował dla Fundacji Batorego program Platformy Obywatelskiej skierowany do samorządów lokalnych "Polska samorządna". więcej...

Mieszkańcy i turyści Mazowsza przesiadają się na rowery

Już ponad 5 milionów razy mieszkańcy Warszawy i turyści wypożyczyli w tym roku rowery Veturilo. To średnio ponad 1000 wypożyczeń w przeliczeniu na jeden rower.

więcej...

Samorząd w Krakowie rozda mieszkańcom 5 tysięcy masek antysmogowych

W ramach miejskiej kampanii na rzecz poprawy jakości powietrza „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa” miasto rozda 5 tysięcy masek chroniących przed smogiem. Maski antysmogowe będą dystrybuowane od połowy grudnia w wybranych krakowskich poradniach pulmonologicznych. Otrzymają je zarejestrowani pacjenci w trakcie wizyt lekarskich.

więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   137 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

20-21 lutego, Sosnowiec, INDUSTRYmeeting 2018 - Targi Technologii Przemysłowych, http://www.exposilesia.pl

23-25 lutego, Łódź, INTERBUD 2018 - Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, https://www.targi.com

28 lutego, Warszawa, Szkolenie „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja kryzysowa, http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»