Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


SZKOLENIA 
SMUP. Trwa nabór na bezpłatne szkolenia dla samorządowców


Związek Powiatów Polskich stale udostępnia nowe rozwiązania i narzędzia wspomagające zarządzanie rozwojem jednostek samorządu terytorialnego.

więcej...

KONKURS 
Zwycięzcy Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów

Po raz kolejny Jury Konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy.

więcej...

CYFRYZACJA 
Dronowa rewolucja w polskich miastach

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej rozpoczyna kolejny etap wdrażania systemu koordynacji lotów dronów w polskiej przestrzeni powietrznej. Chęć współpracy przy tym projekcie zgłosiło blisko 20 gmin lub ich konsorcjów – rywalizację wygrały trzy grupy gmin i to właśnie one odegrają istotną rolę we wdrożeniu usługi „Zaawansowane loty BSP na szeroką skalę”.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Zostań miastem neutralnym klimatycznie - rekrutacja trwa do 9 lutego

15 miast może uzyskać wsparcie w trzeciej edycji programu LeadAir, który przygotowuje liderów i liderki miejskie do wdrażania rozwiązań na rzecz czystego powietrza i neutralności klimatycznej.

więcej...

CYFRYZACJA 
Wykorzystanie sztucznej inteligencji w transporcie

Sztuczna inteligencja powoli zaczyna zmieniać świat transportu. Jej zastosowań jest wiele -od usprawnienia komunikacji drogowej do autonomizowania funkcjonowania samochodów, kolei, okrętów i lotnictwa.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Sytuacja szpitali powiatowych tematem wideokonferencji Zarządu ZPP

Podczas kolejnej wideokonferencji członkowie Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Związku Powiatów Polskich, a także Przewodniczący Konwentów poszczególnych województw omówili najistotniejsze dla powiatów kwestie. Wśród głównych tematów znalazły się sytuacja szpitali powiatowych, propozycje nowych przepisów dotyczących pandemii oraz finanse samorządowe.
więcej...

WSPÓŁPRACA 
Miasto i UMCS na rzecz rozwoju danych przestrzennych Lublina

Miasto Lublin zacieśnia współpracę z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w zakresie rozwoju miejskich danych przestrzennych w ramach Systemu Informacji Przestrzennej Lublina (SIPL).

więcej...

TRANSPORT PUBLICZNY 
Rozwój sieci autobusów elektrycznych w Polsce

Polska jest jednym z europejskich liderów w sektorze zeroemisyjnego transportu publicznego – zarówno pod względem produkcji elektrobusów, jak i wdrożeń pojazdów tego typu przez lokalne samorządy. Flota ebusów w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY
Znamy termin największego wydarzenia dla Skarbników JST


IV Krajowy Kongres Forów Skarbników odbędzie się 10 – 11 maja 2022 r.
Tegoroczny Kongres będzie realizowany w formule stacjonarnej w Hotelu Westin w Warszawie. Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego we współpracy z Krajową Radą Forów Skarbników. 

więcej...

INWESTYCJE - CZELADŹ 
SPAR znacznie powiększy centrum logistyczne w Czeladzi

Centrum logistyczne SPAR zostanie powiększone o 11,2 tys. mkw., z czego zdecydowana większość zostanie przeznaczona na magazyn, chłodnię i mroźnię. Powiększone o 250mkw. zostanie także nowoczesne biuro. Realizacja tego etapu planowana jest na III kwartał 2022 roku.


więcej...

TRANSPORT PUBLICZNY 
Stacja Obsługi Tramwajów wykorzysta energię słoneczną

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oddał do użytkowania nowoczesną halę wybudowaną na terenie Stacji Obsługi Tramwajów w Nowej Hucie. Hala jest przystosowana do obsługi każdego rodzaju tramwaju. Na dachu hali zostały zamontowane panele fotowoltaiczne, które już wkrótce zapewnią energię potrzebną do jej funkcjonowania.

więcej...

SZKOLENIA 
Ruszają szkolenia na temat ochrony i kształtowania przestrzeni publicznych

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza do udziału w drugiej edycji szkoleń on-line dotyczących ochrony i kształtowania przestrzeni publicznych z uwzględnieniem tzw. uchwał krajobrazowych. Szkolenia odbędą się na początku kwietnia 2022 roku, za pośrednictwem platformy Webex.

więcej...

WYDARZENIA 
Samorządowcy zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Jak co roku samorządowcy z całej Polski włączyli się aktywnie w zbiórkę pieniędzy dla osób potrzebujących i ramię w ramię wraz z tysiącami wolontariuszy wyszli na ulice miast i miasteczek. W tym roku zbierano fundusze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

więcej...

KWRiST 
Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

Wiceminister Paweł Szefernaker wspólnie z Krzysztofem Iwaniukiem, wójtem gminy Terespol, przewodniczącym Związku Gmin Wiejskich RP, współprzewodniczyli pierwszemu w tym roku posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Komisja obradowała w trybie hybrydowym.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
W Starachowicach będzie bezpłatna komunikacja

W Starachowicach wiosną, jak zapowiada prezydent Marek Materek, mieszkańcy będą korzystać z nowych ekologicznych autobusów MAN i do tego za darmo. - Przez 7 ostatnich lat pracowałem intensywnie, by nasze miasto stać było na ruchy, które wcześniej były nieosiągalne – mówi prezydent zapowiadając wprowadzenie na stałe bezpłatnej komunikacji miejskiej.
więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Tadeusz Ferenc uhonorowany

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa odebrał jego wieloletni prezydent – Tadeusz Ferenc. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, dla którego były to z kolei pierwsze urodziny miasta na stanowisku prezydenta Rzeszowa.

więcej...

KONKURS 
Europejskie Stolice Inkluzywności i Różnorodności
Konkurs jest otwarty dla przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych, które podejmują działania, by tworzyć bardziej zróżnicowane i sprzyjające integracji przestrzenie dla mieszkańców. Szansę na zdobycie nagrody mają miasta, miejscowości i regiony realizujące innowacyjne polityki różnorodności i inkluzywności.
więcej...

WYDARZENIE 
Wirtualne spotkania dla przedstawicieli gmin

Aby ułatwić i usprawnić pracę jednostek obsługujących przyjmowanie wniosków o dodatek osłonowy resort klimatu i środowiska organizuje webinaria z wdrażania zapisów ustawy o dodatku osłonowym dla gmin. Wirtualne spotkania dla przedstawicieli gmin odbędą się 25 i 31 stycznia (do wyboru).

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Metropolie skupią się na zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców

Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza oraz Europejskie Forum Bezpieczeństwa Miejskiego (EFUS), jedyna europejska sieć zajmująca się wsparciem i współpracą między władzami lokalnymi w dziedzinie bezpieczeństwa podpisały porozumienie o współpracy.

więcej...

WYDARZENIE 
Rola miasta w kreowaniu innowacyjnego i ekologicznego transportu publicznego


Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza do udziału w webinarium: Inteligentne miasto i nowe technologie w transporcie publicznym, który odbędzie się 26 stycznia 2022 roku.

więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   204 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

18 sierpnia, Warsztaty dla JST "Transformacja energetycznia w ciepłownictwie", https://www.teraz-srodowisko.pl/

23 sierpnia,
Susza i powodzie - webinarium dla samorządów o przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu, http://www.zgwrp.pl/

26 sierpnia, Olsztyn,
Posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich, https://www.miasta.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»