Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Sopot wyposażony w mobilny komisariat

Na centralnym placu Sopotu przekazano sopockiej policji Mobilne Centrum Monitoringu, potocznie nazywane mobilnym komisariatem. Pojazd został zakupiony ze środków finansowych Policji oraz Urzędu Miasta Sopotu.

więcej...

Samorządy cały czas walczą o infrastrukturę oświetleniową

Prace związane z nowelizacją Prawa energetycznego nabrały przyspieszenia. Do końca czerwca parlamentarny zespół ekspertów ma przedstawić posłom projekt nowelizacji przepisów.

więcej...

Ochotnicze Hufce Pracy w służbie samorządu lokalnego

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się wręczenie dyplomów Przyjaciela Młodzieży OHP i podpisanie porozumień o współpracy na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej oraz przeciwdziałania marginalizacji młodzieży w wieku 15-24 lat.

więcej...

Zostały wybrane Super Samorządy!

Świetlica dla młodzieży, altana spotkań, ścieżki edukacyjne, zmiany lokalnego prawa i ławki pamięci – te działania doceniło w tym roku jury nagrody Super Samorząd, przyznawanej od sześciu lat przez Fundację Batorego w ramach akcji Masz Głos.

więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Ważna dymisja w Ministerstwie Finansów

Samorządowcy (zwłaszcza skarbnicy) mieli 1 czerwca mały powód do radości: z Ministerstwa Finansów odeszła Podsekretarz Stanu, Hanna Majszczyk. Jej podejście do problemów JST, czym – oprócz przygotowywania budżetu państwa – zajmowała się od 2010 r., spędzało sen z powiek włodarzom.

więcej...

Bezpieczna Małopolska wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców

7 defibrylatorów, 20 pilarek ratowniczych, 16 pomp szlamowych czy 15 agregatów prądotwórczych - to tylko niektóre z całej listy niezbędnych sprzętów, które strażacy-ochotnicy otrzymają dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego. A wszystko w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2017”.

więcej...

Warszawa najbezpieczniejszym miastem na prawach powiatu w Polsce
Podczas konferencji Europolis ogłoszono wyniki rankingu najbezpieczniejszych polskich miast na prawach powiatu. Pierwsze miejsce zajęła Warszawa, która na możliwych 100 zdobyła 63,6 pkt.


więcej...

Miasta i regiony popierają Europejski Korpus Solidarności

Komisja Europejska dąży do zwiększenia możliwości dla młodych ludzi i zaostrzenia walki z bezrobociem młodzieży za pomocą szeregu różnych środków powołując min. Europejski Korpus Solidarności.

więcej...

II Krajowy Kongres Sekretarzy w Krakowie zakończony
Sekretarze samorządów terytorialnych z całej Polski spotkali się 29 i 30 maja w Krakowie. Organizatorem II Krajowego Kongresu Sekretarzy była Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z regionalnymi Forami Sekretarzy samorządów terytorialnych z całej Polski. Gospodarzem tegorocznego Kongresu było Forum Sekretarzy Samorządów Polski Południowej, które w 2017 roku świętuje jubileusz 25-lecia swojej działalności.


więcej...

Eksperci Fundacji im. Stefana Batorego przygotowali kartę wyboczą
W związku z konsultacjami dot. wyglądu kart do głosowania prowadzonymi przez Państwową Komisję Wyborczą zespół ekspertów z Fundacji im. Stefana Batorego opracował propozycję karty jednostronicowej – tzw. „płachty”. Jej zastosowanie byłoby możliwe w minimum 95,6 proc. okręgów w wyborach samorządowych. Karta jednostronicowa jest również rozwiązaniem preferowanym przez Kodeks wyborczy. Projekt został przekazany do PKW wraz z założeniami dalszych badań.
więcej...

Husqvarna zaprasza na największe targi leśne w Europie
W dniach 7-10 czerwca 2017 odbędą się w Szwecji targi leśne Elmia Wood. W wydarzeniu weźmie udział między innymi Husqvarna – jeden z największych światowych producentów sprzętu ogrodniczego i leśnego.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Dialog jest potrzebny
Dobrze się stało, że przed Dniem Samorządu Terytorialnego doszło do spotkania miedzy Prezydentem RP a liderami ogólnopolskich organizacji samorządu terytorialnego, będącymi stroną Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

więcej...

Krzysztof Czubaszek został nowym burmistrzem Śródmieścia

Warszawska dzielnica Śródmieście ma nowego burmistrza. Krzysztof Czubaszek z Platformy Obywatelskiej zastąpi Piotra Kazimierczaka z Prawa i Sprawiedliwości, który wraz ze wszystkimi czterema zastępcami został odwołany ze stanowiska. 

więcej...

Unia Europejska przeznaczy 120 mln euro na darmowy internet w miastach

Unia Europejska zapewni darmowy dostęp do bezprzewodowego internetu w miastach, gdzie do tej pory nie było takich usług. Bruksela  przeznaczy na ten cel 120 mln euro.

więcej...

Instytut Fraunhofera powstanie w Opolu

Pierwszy w kraju Instytut Fraunhofera powstanie na Politechnice Opolskiej. Uczelnia, we współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Chemnitz rozpocznie prace nad innowacyjnymi projektami. Pierwsze przedsięwzięcie będzie dotyczyło branży motoryzacyjnej.


więcej...

Sygnalizatory świetlne zostaną wyposażone w wyświetlacze czasu

Zarządcy ruchu będą mogli instalować wyświetlacze  odmierzające czas do zmiany świateł. Taką zmianę przewiduje podpisane przez ministra Mariusza Błaszczaka oraz Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury i budownictwa rozporządzenie.


więcej...

Europolis. Miasto bezpieczne i otwarte

Bezpieczne miasto to nie tylko niska przestępczość i bezpieczeństwo drogowe. To również bezpieczeństwo mieszkaniowe i socjalne, pewność dostaw energii i wody, bezpieczeństwo informacji i ochrona prywatności mieszkańców.

więcej...

Konieczne jest przyjęcie ustawy o cyberbezpieczeństwie

Instytut Kościuszki opublikował rekomendacje dla wzmocnienia cyberbezpieczeństwa Polski. Nabierają one szczególnego znaczenia w kontekście globalnego cyberataku Wanna Cry, który dotyczył ponad 150 krajów.

więcej...

Prezydent Duda odznaczył samorządowców
W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe za zasługi w działalności społecznej, samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej. Prezydent wręczył dziesięciu osobom Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski; siedemnaście osób otrzymało Złote Krzyże zasługi, a piętnaście osób Srebrne Krzyże Zasługi.więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Bronię mojej Unii, a w niej mojej Polski
Jestem dumny z Polaka Donalda Tuska, który jako prezydent Unii Europejskiej na spotkaniu G7 - najsilniejszych państw zachodniego świata rozmawiał z prezydentami USA i Francji, kanclerz Niemiec, premierami Japonii, Kanady, Wielkiej Brytanii i Włoch o rozwiązywaniu problemów ludzkości.

więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   124 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 sierpnia, Warszawa, Szkolenie "Ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego", www.cpi.com.pl

23-25 sierpnia, Ostróda, Internet Banking Security, www.gigacon.org

25-27 sierpnia, Poznań, 
II Spartakiada Samorządowa, www.spartakiadasamorzadowa.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»