Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Wystartowała akcja „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”
PZU rozpoczyna ogólnopolską kampanię społeczną, której celem jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z udziałem uczniów. Do połowy września PZU przekaże 1,6 miliona odblasków z wbudowaną migającą lampką wszystkim uczniom szkół podstawowych z klas I-III w całej Polsce. Kampania została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.


więcej...

Tomalik komentuje: Niszczony samorząd sędziowski - zagrożony nasz samorząd
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, kończy się ostatni rozdział niszczenia samorządu sędziowskiego. Po opanowaniu przez rządzącą partię PiS Trybunału Konstytucyjnego i Krajowej Rady Sądownictwa trwa zajmowanie Sądu Najwyższego. Sędzia Piotr Gąciarek, który kandyduje do Sądu Najwyższego, zapowiedział, że zamierza doprowadzić do kontroli przed niezawisłym Naczelnym Sądem Administracyjnym ustawy o Sądzie Najwyższym, czy ta ustawa jest zgodna z konstytucją. więcej...

Bogaty program tegorocznych Targów POL-ECO SYSTEM
Już 23 października rozpoczynają się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM. Hasło przewodnie tegorocznej edycji „CZYSTE POWIETRZE – w trosce o zdrowie, klimat i środowisko” wpisuje się w kompleksowe działania rządu w zakresie zmniejszenia niskiej emisji oraz zdecydowaną poprawę jakości powietrza w Polsce.
więcej...

Ostrów Wielkopolski inwestuje miliony w bezpieczeństwo wodne
Ponad 8 mln 100 tys. zł to kwota, którą miasto w najbliższym czasie planuje wydać na przeciwdziałanie negatywnym skutkom intensywnych i dużych opadów, jakich niemal każdego roku można doświadczyć w niektórych rejonach Ostrowa Wielkopolskiego.


więcej...

Autobusy najnowszej generacji na ulicach Poznania

Na ulice Poznania wyjechał pierwszy z  37 niskopodłogowych, proekologicznych autobusów, jakie poznańskie MPK kupiło od firmy Solaris Bus&Coach S.A. Jest to kolejny element realizowanej strategii odnawiania taboru komunikacji miejskiej w Poznaniu.


więcej...

Wyjątkowa kampania promocyjna Łodzi

Ruszył ogólnopolski projekt promocyjny Łodzi, która z pomocą nowoczesnego multimedialnego autobusu prezentuje się w różnych regionach Polski.


więcej...

Majchrowski: Oczekujemy realnych zmian, które pomogą nam dalej efektywnie walczyć ze smogiem

Prezydent Krakowa wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego i Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra energii ws. zaproponowanego przez ministerstwo rozporządzenia, określającego normy jakości paliw stałych dopuszczonych do sprzedaży dla gospodarstw domowych. Jacek Majchrowski wskazuje w liście, że w świetle zaproponowanego rozporządzenia wciąż będzie możliwa sprzedaż najbardziej zanieczyszczonego węgla.

więcej...Rusza nabór do ogólnopolskiej akcji „Masz Głos”
Za dwa miesiące wybierzemy władze samorządowe. Zdecydujemy kto będzie odpowiadać za to, jak wygląda nasza lokalna rzeczywistość. Nowo wybrani samorządowcy będą również naszymi partnerami do dialogu i współpracy, gdy sami będziemy chcieli zmieniać swoje otoczenie. A to, że możemy je zmieniać, od kilkunastu lat udowadniają uczestnicy i uczestniczki akcji Masz Głos organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Weź udział w debacie z Ekspertami podczas "Forum Transportu Publicznego"
"Forum Transportu Publicznego" to konferencja, której celem ogólnym jest zwrócenie uwagi na problematykę transportu w miastach. Wyzwania jakie stoją przed miastami w związku z rosnącą mobilnością i rozwijającymi się technologiami oraz polityką ekologiczną stawiają rządzących przed wieloma trudnymi wyborami.


więcej...

W Krakowie seniorom pomaga...
Kiedy przecieka kran, trzeba wymienić zamek lub poskładać meble, a w pobliżu nie ma rodziny ani sąsiadów, krakowscy seniorzy, zwłaszcza ci samotni i niepełnosprawni, mogą poprosić o pomoc fachowca w ramach miejskiego programu „Złota rączka”.


więcej...Jedne wybory - trzy różne ordynacje

Podczas wyborów samorządowych, które odbędą się 21 października obowiązywać będą trzy różne systemy wyborcze. Dodatkowo, styczniowa nowelizacja Kodeksu wyborczego wprowadziła nowe reguły ich przeprowadzania. Zauważają eksperci Fundacji im. Stefana Batorego.

więcej...Kukiz’15 przygotowuje projekt ustawy likwidujący Straż Miejską w całej Polsce
Marszałek Stanisław Tyszka złoży w Sejmie projekt o likwidacji Straży Miejskiej na terenie całej Polski. Działania te mają na celu wzmocnienie bezpieczeństwa Obywateli i instytucji Policji.
więcej...

T. Wrona: Subwencja ekologiczna – porozmawiajmy konkretnie o utraconych dochodach gmin
Jeden z nierozwiązanych problemów samorządowych dotyczy gmin, na których terenie znajdują się znaczne obszary przyrodniczo chronione. Samorządy nie od dziś mówią o nierównych szansach ich rozwoju.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Konferencja WORKFLOW TRENDS – pozbądź się sterty papierów z urzędu
Efektywnie funkcjonujące przedsiębiorstwo, to konsekwencja wyboru odpowiednich rozwiązań. Systemy zarządzania obiegiem dokumentów oraz procesami biznesowymi, z pewnością można uznać za niezbędne narzędzia, prowadzące do synonimu sprawnie funkcjonującej organizacji.


więcej...

Michelin wybuduje w Olsztynie ciepłownie gazową

W siedzibie Michelin Polska w Olsztynie odbyła się uroczystość wmurowania aktu inauguracyjnego nowej ciepłowni gazowej. Podpisy pod aktem złożyli m.in. prezes zarządu Michelin Polska w Olsztynie Jarosław Michalak, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.


więcej...

W Siemiatyczach stanie pięć uli

Śladem innych dużych miast w Polsce, m.in. Warszawy i Lublina, także w Siemiatyczach staną ule i będą pszczoły. Jak pokazują niezależne badania, miód od takich „miejskich” pszczół nie zawiera ani substancji toksycznych, ani metali ciężkich i świetnie nadaje się do codziennego użytku.

więcej...

Misja łódzkich radnych na Białorusi

Delegacja radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego z przewodniczącym Markiem Mazurem uczestniczyła w trzydniowej wizycie na Białorusi. Radni rozmawiali tam m.in. o pogłębieniu współpracy gospodarczej i kulturalnej na poziomie regionalnym, a także spotkali się z Polonią białoruską.


więcej...Premier wreszcie wyznaczył termin wyborów samorządowych
Pierwsza tura wyborów samorządowych 2018 odbędą się 21 października, a druga 4 listopada. Tak zdecydował premier Mateusz Morawiecki. Ze swoją decyzją zwlekał niemal do końca, ponieważ termin wyborów musiał ogłosić do 16 sierpnia.
więcej...

Kujawsko-Pomorskie stawia w regionie na zieloną energię

Przy około 1,5 tysiąca budynków mieszkalnych w regionie zaczynają się pojawiać panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i pompy ciepła. Instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii będą też działać przy budynkach publicznych oraz placówkach medycznych.

więcej...

Ławki Niepodległości – rusza konkurs dla samorządów

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza konkurs ofert na budowę Ławek Niepodległości. Konkurs jest adresowany do jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego lub wojewódzkiego.


więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   157 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

21 listopada, Warszawa, Ogólnopolska Konferencja Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i Ośrodków Interwencji Kryzysowej, https://www.zpp.pl

22 listopada, Warszawa, Konferencja "IT w administracji", https://gigacon.org

28 listopada, Warszawa, KWRiST, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»