Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Miasta Zrównoważone, czyli…?
Czy polskie miasta można określić mianem zrównoważonych? Co właściwie kryje się pod tym pojęciem? Tego będzie można się dowiedzieć już 21 marca br. podczas konferencji „Miasta Zrównoważone”, na którą zapraszają organizatorzy: firma projektowo-konsultingowa Arcadis Sp. z o.o. oraz organizatorzy cyklu konferencji Green Warsaw Conferences.


więcej... [KOMENTARZE (12)]

Ruszyła II edycja konkursu grantowego „Wspieramy Rozwój”
Z okazji jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę formuła inicjatywy została poszerzona o dodatkową kategorię związaną z rocznicą, a łączna pula nagród została  zwiększona, i wynosi 1 milion złotych. Pomysły można zgłaszać do 26 marca, a rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się pod koniec kwietnia.


więcej...

Elektromobilność odpowiedzią na stan naszego powietrza
W ubiegłym miesiącu smog zaatakował Polskę z niespotykaną dotąd siłą. Tylko w Oświęcimiu dopuszczalna norma szkodliwego dla zdrowia pyłu zawieszonego PM2,5 została przekroczona o 2672 proc. Pod względem jakości nasze powietrze jest jednym z gorszych w Europie. Jego poprawa wymaga podjęcia natychmiastowych, skoordynowanych działań wielu instytucji.


więcej...

Ponad miliard na mieszkalnictwo od Banku Gospodarstwa Krajowego

1 marca Bank Gospodarstwa Krajowego rozpoczyna nabory wniosków w dwóch programach służących poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym. Do rozdysponowania jest 945 mln zł w programie Społecznego Budownictwa Czynszowego (SBC) oraz 105 mln zł w programie wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. Wnioski w obu naborach można składać do 31 marca.

więcej...

Można już poznać „Słowa i definicje” autorstwa Tadeusza Wrony 

25 lutego 2018 roku odbyła się premiera tomiku wierszy naszego stałego felietonisty Tadeusza Wrony pt. „Słowa i definicje”.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Statystyka publiczna w służbie samorządu  terytorialnego – wyzwania innowacyjne
W dniach 26-27 marca br. we Wrocławiu,odbędzie się ogólnopolska konferencja pt. „Statystyka publiczna w służbie samorządu terytorialnego – wyzwania innowacyjne”, której organizatorami są Główny Urząd Statystyczny i Urząd Statystyczny we Wrocławiu wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Komitetem Statystyki i Ekonometrii PAN oraz Polskim Towarzystwem Statystycznym. Konferencja organizowana jest z okazji obchodów 100-lecia Głównego Urzędu Statystycznego oraz Dnia Statystyki Polskiej.
więcej...

Małopolska coraz bliżej Słowacji
W Trstenie (Słowacja) Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego spotkał się z Eriką Jurinovą, przewodniczącą Samorządowego Kraju Żylińskiego. Dzięki zaangażowaniu obu stron już latem pierwsi turyści będą mogli swobodnie, kilka razy na dobę dotrzeć autobusem na Słowację i z powrotem.
więcej...

Delegacja z Adżarii na Dolnym Śląsku
Po raz kolejny Dolny Śląsk odwiedziła oficjalna delegacja przedstawicieli Autonomicznej Republiki Adżarii. Goście z Gruzji spotkali się z władzami województwa i tradycyjnie już wzięli udział w otwarciu Międzynarodowych Targów Turystycznych, na których prezentują turystyczny potencjał Adżarii i Batumi.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Optymalizacja wydatków - elektroniczny obieg dokumentów i zarządzanie drukiem

Zapraszamy do udziału w konferencji "Optymalizacja wydatków - elektroniczny obieg dokumentów i zarządzanie drukiem", która odbędzie się 15 marca 2018 roku w Warszawie.


więcej... [KOMENTARZE (13)]

Prezydent Tarnobrzega aresztowany na trzy miesiące. Magistratowi grozi paraliż
Grzegorz Kiełb, prezydent miasta przebywa w tymczasowym areszcie a tylko on, zgodnie z odpowiednimi przepisami, jest w tej chwili upoważniony do zlecenia wykonania przelewów z miejskiego konta bankowego.
więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Jestem pełen obaw o przyszłość Polski 

Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, muszę się z Wami podzielić obawami o przyszłość naszego kraju, na którą składają się w pierwszej kolejności perspektywy dla samorządów gminnych. W rozpoczętych w Unii Europejskiej negocjacjach budżetowych widoczna jest realna groźba utraty przez Polskę dużej części środków unijnych na dofinansowanie projektów samorządowych.

więcej...

Walka z pozimowymi roztopami w gminach i miastach może być prostsza

W okresie wczesnowiosennym, szczególnie w polskim klimacie mamy do czynienia z różnego rodzaju opadami atmosferycznymi. Często przyczyniają się one do podwyższenia poziomu wody, czy to w rzekach, stawach, czy w oczkach wodnych, przekraczając dopuszczalne normy. Już teraz warto wyposażyć się w pompy, które będą pomocne w tym trudnym okresie.


więcej...

Dyktando w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim

Anna Łuczak z Departamentu Spraw Społecznych okazała się najlepsza w odbywającym się w Urzędzie Marszałkowskim dorocznym dyktandzie pracowników samorządowych.

więcej...

Zakończył się Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy
W Gdańsku w Amber Expo odbył się, organizowany po raz pierwszy w tej części Europy, Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy. Oprócz dyskusji i obrad zorganizowane zostały też targi specjalistycznego sprzętu. Był też czas na sportowe rozgrywki, w których rywalizowali ze sobą kierowcy pługów śnieżnych. Hasło s tegorocznego spotkania brzmiało: „Zapewnić bezpieczne i trwałe utrzymanie dróg zimą”.


więcej...


Warsztaty na Ukrainie – wymiana doświadczeń i praktyka

W pięciu ukraińskich miastach odbyły się warsztaty w ramach projektu „Polsko-norweska pomoc dla podniesienia efektywności energetycznej na Ukrainie”. Cykl dwudniowych spotkań rozpoczął się 13 lutego w Tarnopolu, a zakończył 23 lutego w Korosteniu.

więcej...

W Szydłowcu oraz Ciepielewie będzie Bezpieczniej i ekologiczniej 

Gmina Szydłowiec zainwestuje ponad 450 tys. zł z funduszy unijnych w termomodernizację budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu. Natomiast do Gminy Ciepielów trafi ponad 320 tys. zł na zakup wozu strażackiego oraz sprzętu przeciwpowodziowego.

więcej...

Na ulice Krosna wyjedzie już niebawem 11 autobusów hybrydowych

Gmina Miasto Krosno rozstrzygnęło przetarg na dostawę nowych autobusów miejskich. W części dotyczącej pojazdów hybrydowych (przetarg obejmował też autobusy spalinowe) wybrana została oferta Volvo Polska – firma dostarczy jedenaście 10,5 metrowych autobusów Volvo 7900 Hybrid.

więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Spór o obwodnicę Łochowa

Brak uporządkowania spraw systemowych w samorządach co jakiś czas odbija się boleśnie na mieszkańcach. Widać to na przykładzie sporu, jaki od miesiąca ma miejsce w gminie Łochów (pow. węgrowski, woj. mazowieckie). Oddział warszawski Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w porozumieniu z burmistrzem Łochowa, Robertem Gołaszewskim, forsuje projekt obwodnicy, przeciwko któremu protestuje duża grupa osób ze starej części miasta i kilku wsi oraz letnicy z terenów rekreacyjno-wypoczynkowych nad rzeką Liwiec.

więcej... [KOMENTARZE (2)]

Zmiany w transporcie publicznym

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, przedłożony przez ministra infrastruktury. Zaproponowano rozwiązania, które dostosowują polskie prawo do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE.

więcej...

Pomoc dla seniorów na godziny

W Gdyni ruszyła nowa oferta skierowana do opiekunów osób starszych. Gdyńskie rodziny, które na co dzień zajmują się krewnymi w podeszłym wieku, będą mogły skorzystać z tzw. usługi wytchnieniowej. Raz w miesiącu, przez kilka godzin będą miały możliwość uzyskania pomocy w działających w mieście świetlicach opiekuńczych dla seniorów.

więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   145 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 maja, Warszawa, II Międzynarodowe Sympozjum Naukowe pt. „Wybory Samorządowe – Samorządowe Wybory”, https://zgwrp.pl

22-23 maja, WarszawaXI Polski Kongres ITS, http://pkits.pl

24 maja, Wrocław, Konferencja „Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”,http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»