Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Raport Cyfrowe Miasta - czego oczekują mieszkańcy polskich miast

Philips Lighting (Euronext:LIGHT), światowy lider branży oświetleniowej, prezentuje Raport Cyfrowe Miasta i wyniki badania na temat koncepcji inteligentnych miast. W badaniu wzięli udział mieszkańcy i przedstawiciele samorządu z pięciu polskich miast, wskazując, jakie są ich oczekiwania i potrzeby w zakresie wdrażania rozwiązań smart city. 

więcej...

Konsultacje społeczne ws. sprzedaży alkoholu w nocy zakrawają na żart
Tylko sześciu mieszkańców Bytomia wzięło udział w konsultacjach społecznych, a w Starachowicach na spotkanie z władzami miasta przyszli właściciele sklepów z alkoholem. Coraz więcej gmin decyduje się na wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w nocy.
więcej...

Powstało pierwsze w Polsce Centrum Mediacji Sportowej
We Wrocławiu powstało Centrum Mediacji Sportowej (CMS). To pierwsza tego typu organizacja w Polsce, która pomoże całemu środowisku sportowemu w rozwiązywaniu sporów sportowych. Instytucjadziała przy Polskim Komitecie Sportów Nieolimpijskich (PKSN).


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Zapraszamy na III Krajowy Kongres Sekretarzy
Kongres Sekretarzy to coroczne, merytoryczne, najbardziej znaczące spotkanie Sekretarzy Jednostek Samorządu Terytorialnego z całej Polski. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy z Centrum Ekspertyz dla Reform Samorządu Terytorialnego Rady Europy.więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Jak przygotować się na kryzys wizerunkowy?
Jak przygotować się do kryzysu? Czy można przekuć go w sukces? Dlaczego strategia komunikacyjna na wypadek trudnych sytuacji powinna być standardem w każdej firmie? Na te i wiele innych pytań udzielili odpowiedzi prelegenci XVIII Kongresu Profesjonalistów Public Relations, który w tym roku zgromadził ponad 250 uczestników. Wydarzenie odbyło się w dniach 19-20 kwietnia w Hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie.

 
więcej...

Z roku na rok przybywa nowych samorządowych programów zdrowotnych

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji opiniowała w 2010 roku 67 nowych programów, a w 2017 już – 343. Przede wszystkim przybywa takich programów w miastach (tylko w miastach na prawach powiatu w 2014 roku było ich 38, a w 2017 - 108). 

więcej...

Zwiazek miast o wynagrodzeniach burmistrzów i prezydentów

Związek Miast Polskich domaga się wprowadzenia przejrzystego i racjonalnego systemu wynagrodzeń, uwzględniającego wielkość gminy czy miasta, zakres obowiązków oraz wyniki w zarządzaniu, w którym o wysokości wynagrodzeń swoich burmistrzów i prezydentów będą decydowały społeczności lokalne. 

więcej...

Moda na rowery elektryczne wkracza do polskich miast i miasteczek

W Europie coraz bardziej powszechne stają się osobiste pojazdy elektryczne. Obok hulajnóg czy hoverboardów największe znaczenie mają rowery ze wspomaganiem. Ich rynek stale się powiększa, także w Polsce. Badanie przeprowadzone przez TNS Polska wykazało, że większość Polaków dostrzega mocne strony rowerów elektrycznych.

 

więcej...

NIK potwierdziła to o czym samorządowcy mówili od dawna
Miał poprawić funkcjonowanie administracji, ale też przynieść  konkretne korzyści dla obywatela. System Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK)  2.0  nie działa jednak poprawnie.  NIK ustaliła, że system nie był prawidłowo przygotowany zarówno w okresie zarządzania przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jak i Ministerstwo Cyfryzacji.
więcej...

Projekt ustawy obniżający pensje parlamentarzystów już gotowy
Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu (8-11 maja) posłowie mają się zająć projektem nowelizacji zmniejszającym pensje parlamentarzystów. Projekt nowelizacji zmniejszający pensje samorządowców jeszcze nie powstał, ale prace nad nim trwają.
więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: O sprawnym ustroju, czy o płacach?
Dzisiaj, gdy toczy się ożywiona dyskusja o proponowanej obniżce płac samorządowców, którzy przecież przez ostatnie 10 lat nie mieli podwyżek, co miało miejsce w wielu innych grupach społecznych, Związek Powiatów Polskich powiedział głośno na swoim Zgromadzeniu, że przede wszystkim powinno się debatować o sprawach ustrojowych, bo z nich wynika sprawność państwa, m.in. o roli powiatów w ustroju terytorialnym państwa i ich finansowaniu.
więcej...

Potencjał w zakresie wykorzystania Samorządowych Centrów Usług Wspólnych
Raport Powiatowe Centra Usług Wspólnych, czyli o wykorzystaniu narzędzi biznesowych w zarządzaniu administracją publiczną został przygotowany przez dr R. Gawłowskiego i dr P. Modrzyńskiego przy współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich. Jego celem było sprawdzenie pierwszych doświadczeń funkcjonowania CUW w samorządzie powiatowym i określenie kierunków jego rozwoju w przyszłości.
więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Uważajmy na pomysł przesunięcia wyborów
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, słyszymy pomysł zgłaszany przez posła z Kukiz’15, aby przesunąć wybory samorządowe na termin wiosenny. Nie udzielajmy poparcia tej propozycji, bo to może zablokować dobrze funkcjonujący system samorządowy.

więcej...

Ponad 5 tys. gimnazjów zlikwidowano w wyniku reformy edukacji

W wyniku reformy edukacji w Polsce do tej pory zlikwidowano 5181 publicznych gimnazjów, najwięcej w województwie małopolskim (94 proc.) i śląskim (87 proc.). Liczba uczniów w prywatnych podstawówkach zwiększyła się o 48 proc. - tak wynika z wyliczeń serwisu ciekaweliczby.pl 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Bezpieczeństwo w kryzysie wizerunkowym
2 dni prelekcji, 22 ekspertów, 18 wystąpień, 2 warsztaty praktyczne, debata oraz około 300 uczestników – tak w liczbach prezentuje się nadchodzący Kongres Profesjonalistów Public Relations. Głównym tematem tegorocznego wydarzenia, które odbędzie się w najbliższy czwartek i piątek w Hotelu Hilton Inn w Rzeszowie, będą kryzysy wizerunkowe.
więcej...

Władysławowo z bezpiecznym wjazdem do miasta
Wspólna inwestycja Gminy Władysławowo i Powiatu Puckiego gotowa. Ulica Żwirowa we Władysławowie została oficjalnie oddana do użytku. Zaniedbana od lat droga, będąca nie lada wyzwaniem dla kierowców i zawieszenia samochodów, w ciągu kilku miesięcy gruntownego remontu, zamieniła się w wygodny i co najważniejsze bezpieczny wjazd do miasta od zachodu. Inwestycja pochłonęła blisko 5 mln złotych.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Zapraszamy do udziału w konferencji Wody opadowe
Konferencja Wody opadowe – aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne to spotkanie, która skupia wszystkie zainteresowane osoby dbające o zrównoważone gospodarowanie wodami opadowymi.  Do udziału zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, administracji publicznej, firm związanych z gospodarką wodno-ściekową oraz architektów i deweloperów.


więcej...

Konsekwencje jawność informacji publicznej dla sektora publicznego oraz prywatnego
Ustawodawca pracuje od kilku miesięcy nad projektem ustawy o jawności życia publicznego. Regulacja ta spotkała się z wieloma głosami sprzeciwu. Jej przeciwnicy zarzucają jej zamach na demokrację, wolność i podstawowe prawa człowieka.
więcej...

Samorządowcy z wizytą w Obwodzie Ałmatyńskim

W ubiegłym tygodniu odbyła się wizyta przedstawicieli Województwa Lubelskiego na czele z Marszałkiem Województwa Lubelskiego, Sławomirem Sosnowskim w Obwodzie Ałmatyńskim.

  

więcej...

W Łodzi naprawisz rower na ulicy

Na łódzkich ulicach stanęło 10 nowych rowerowych stacji naprawczych. Powstały one w ramach budżetu obywatelskiego, a ich lokalizacje wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Vox Populi. 

więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   149 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego,http://kwrist.mswia.gov.pl

20 lipca, Warszawa, Szkolenie "Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika", http://frdl.mazowsze.pl

26 lipca, Warszawa, Kongres Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2018, http://fire-expo.pl/

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»