Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


PATRONAT MEDIALNY 
Europejskie Forum Samorządowe w Poznaniu


Dwa dni po wyborach parlamentarnych, samorządowcy z całej Polski spotkają się w Poznaniu podczas Local Trends – Europejskiego Forum Samorządowego. Po dwudziestu pięciu latach od II etapu reformy ustrojowej, będą rozmawiać o największych wyzwaniach władz lokalnych w zmieniającej się rzeczywistości. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-18 października w Poznań Congress Center.


więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Trzy dekady innowacji IT przy wsparciu OTAGO


Asseco świętuje 30-lecie powstania OTAGO, systemu informatycznego do zarządzania działaniami Jednostek Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji już 28 - 29 września odbędzie się konferencja poświęcona cyfryzacji i efektywności systemów IT w administracji polskich miast. 


więcej...

STOWARZYSZENIA 
Zebranie Zarządów Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych

W dniach 15-16 września 2023 roku w Nowej Soli i Zielonej Górze odbędzie się spotkanie Zarządów Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych (OPOS). Spotkanie to ma szczególny wymiar, gdyż przypada na 10. rocznicę funkcjonowania tej ważnej inicjatywy.


więcej...

STOWARZYSZENIA 
Projekt ZMP - zmiana ustawy o odpadach

Związek Miast Polskich przygotował propozycję dodania art. 26 b do ustawy o odpadach. Mówi on, że usuwanie odpadów niebędących odpadami komunalnymi jest zadaniem zleconym gminom, które otrzymują na nie dotację z budżetu państwa.
więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO
Na Mazowszu odbyła się I Konferencja Młodzieżowych Rad

Celem wydarzenia jest zintegrowanie środowiska młodych radnych, dyskusja na temat ich roli w społeczności lokalnej oraz prezentacja problemów i wyzwań, które stoją przed młodzieżą.


więcej...

WYDARZENIE 
Polanica-Zdrój miejscem obrad XXIX Kongresu Uzdrowisk Polskich

Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Unia Uzdrowisk Polskich oraz Izba Gospodarcza „Uzdrowiska Polskie” serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w XXIX Kongresie Uzdrowisk Polskich organizowanym w Polanicy-Zdroju w dniach 20-21 września 2023 r.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
O autonomii samorządów, jakości zarządzania i organizacji wyborów na VII Kongresie Sekretarzy

6 i 7 września w Warszawie odbył się VII Krajowy Kongres Sekretarzy – najważniejsze wydarzenie dedykowane sekretarzom miast, gmin, powiatów i województw z całej Polski. Kongres zgromadził blisko 400 ekspertów, praktyków oraz przedstawicieli samorządów z ze wszystkich województw. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: Współpraca odpowiedzią na stale występujące zmiany i zjawiska kryzysów.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA
POLECO 2023 – potęga ekspozycji i bogactwo programu


Ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych oferty wystawienniczej – tak w siłę rosną zbliżające się targi POLECO, kluczowe wydarzenie dla branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. 

więcej...

WYDARZENIE 
Realia mobilności w średnich miastach

Zmiany wprowadzane na rzecz przekształcania miast w bardziej zrównoważone i inteligentne pomagają poprawić standard życia w społecznościach miejskich i podmiejskich na świecie. Oszczędność energii, efektywniejszy ruch uliczny, większe bezpieczeństwo publiczne i zdrowsze środowisko to jedynie kilka z licznych korzyści, jakie oferują rozwiązania inteligentnego miasta i nowoczesnego transportu.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
VII Krajowy Kongres Sekretarzy: Współpraca, Innowacje i Cyberbezpieczeństwo

6 i 7 września w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Kongresu Sekretarzy Jednostek Samorządu Terytorialnego – najważniejszego wydarzenia dedykowanego Sekretarzom JST z całej Polski.

więcej...

INWESTYCJE
Otwarcie nowoczesnego Dworca Autobusowego w Ciechocinku

Uroczystość otwarcia dworca zgromadziła zaciekawionych mieszkańców i turystów oraz szereg ważnych gości, w tym Senatora, Posłów na Sejm, Wojewodę, przedstawiciela Marszałka Województwa, Starostę oraz Burmistrza Ciechocinka oraz Radnych Rady Miejskiej, Miejskiej Rady Seniorów czy dyrektorów sanatoriów i jednostek miejskich.


więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Radni zaapelowali o niezależność mediów regionalnych

Na LII sesji sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego radni przyjęli kilka istotnych uchwał, jednak najwięcej emocji wywołała dyskusja nad stanowiskiem w sprawie nierzetelności regionalnych mediów publicznych.


więcej...

KONKURSY 
Konkurs Puchar Recyklingu - przedłużony czas przyjmowania zgłoszeń


Konkurs Puchar Recyklingu jest organizowany od 1999 roku i jest przedsięwzięciem, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie. Konkurs jest skierowany zarówno dla gmin, jak i przedsiębiorstw, które zajmują się zbiórką i zagospodarowaniem odpadów.


więcej...

INWESTYCJE 
Program Inwestycji Strategicznych – rusza specjalna edycja

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił nabór wniosków w dziewiątej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rozświetlamy Polskę. Gminy i związki międzygminne w całym kraju mogą już wnioskować o dofinansowanie na modernizację infrastruktury oświetleniowej.


więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA
Jakość powietrza w Polsce nadal do poprawy

Analiza wymiany kotłów i oczyszczania się powietrza w Polsce opiera się na wskaźniku ile wymieniono kopciuchów – czyli najgorszych kotłów grzewczych. Jeszcze kilka lat temu szacowano ich liczbę na 3,8 - 3,9 miliona sztuk. Teraz ta liczba jest nieco poniżej 3 milionów – a więc zlikwidowano około 800 - 900 tysięcy kopciuchów. To przekłada się w pewnym stopniu na poprawę jakości powietrza.
więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Na kaliskim rynku stanął wyjątkowy obiekt

Całoroczny fortepian zewnętrzny zagościł w Kaliszu. Każdy będzie mógł przyjść na Główny Rynek i sprawdzić możliwości instrumentu. Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek.


więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
Kontynuacja programu„Bransoletki życia” w Kujawsko-Pomorskiem

Marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej zaprosił do Torunia przedstawicieli wszystkich gmin w regionie, by rozmawiać na temat kontynuacji wojewódzkiego programu teleopieki domowej opartego na mobilnych urządzeniach, które monitorują funkcje życiowe i pozwalają w razie potrzeby wezwać pomoc. Obecnie objętych jest nim 3 tysiące niesamodzielnych osób starszych.
więcej...

WYDARZENIE
IT w Służbie Zdrowia


14 września 2023 roku zapraszamy na organizowaną przez GigaCon konferencję IT w Służbie Zdrowia, która odbędzie się w formule online.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
W nowo wybudowanym zbiorniku retencyjnym jest już woda

Na poznańskim osiedlu Kiekrz powstał zbiornik retencyjny. Jego zadaniem jest gromadzenie wód deszczowych i roztopowych. Obecnie trwają prace związane z infrastrukturą towarzyszącą dla spacerowiczów oraz obsługi technicznej.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Polsko-Chińskie Forum Biznesowe

W dniu 30 sierpnia jednocześnie w Lublinie (Polska) oraz w Zhengzhou (Chiny) odbędzie się Polsko-Chińskie Forum Biznesowe z okazji 15. rocznicy nawiązania stosunków partnerskich między Województwem Lubelskim a Prowincją Henan.


więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   221 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»