Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Częstochowa nagrodzona za realizację polityki społecznej

W trakcie spotkania Forum Międzysektorowego pt. „Ekonomia społeczna w kreowaniu aktywnej polityki lokalnej” zaprezentowano laureatów konkursu „Gmina przyjazna ekonomii społecznej 2016”, w którym zostały wyłonione gminy w najwyższym stopniu zaangażowane w rozwój sektora ekonomii społecznej w województwie śląskim.


więcej...

Rząd o finansowaniu w kolejnych latach polityki rolnej

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o finansowaniu wspólnej polityki rolnej, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.
więcej...

Przyjazny wiatr dla odważnych projektów w polityce
W dobie malejącego zaufania do polityki w całej Europie, Polacy wraz z mieszkańcami innych krajów europejskich rozpoczynają bezstronną inicjatywę na rzecz innowacji w polityce. Inicjatywa rusza równolegle w ośmiu krajach europejskich. 


więcej...

„Nie” burmistrzów dla narastającego eurosceptyzmu

W siedzibie Europejskiego Komitetu Regionów odbył się szczyt burmistrzów EUROCITIES. Głowny nacisk położono na pilną potrzebę zareagowania na szerzący się w Europie populizm i eyrosceptycyzm.

więcej...

Sieć szpitali a szpitale powiatowe
W Warszawie odbyło się posiedzenie zarządu Związku Powiatów Polskich, które poświęcone było m.in. omówieniu skutków wejścia w życie zmian związanych z nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych wprowadzającą tzw. sieć szpitali w kontekście szpitali powiatowych.
więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Wystawmy im rachunek za to marnotrawstwo
Jestem przedstawicielem Gmin w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego. Na wczorajszym posiedzeniu WRDS przedstawiłem prezentację  pt. „Ocena przewidywanych skutków wprowadzenia reformy oświatowej w wybranych gminach miejsko-wiejskich i wiejskich”.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Nowe zezwolenia na działalność w katowickiej SSE

Prawie 300 nowych miejsc pracy i ponad 170 mln złotych nakładów inwestycyjnych przybędzie w Katowickiej SSE w związku z trzema nowymi  zezwoleniami na działalność w strefie.

więcej...

NIK: System zatrudniania więźniów coraz skuteczniejszy

W systemie zatrudniania osób pozbawionych wolności wystąpiły poważne trudności w zakresie pracy odpłatnej, wykonywanej przez osadzonych. Wynikły one ze zmiany przepisów prawa. NIK ocenia jednak pozytywnie wysiłki, jakie podjęła Służba Więzienna w celu utrzymania i pozyskania miejsc pracy dla osób pozbawionych wolności.

więcej...

T. Wrona: Czy gabinety polityczne w samorządach pozostaną nadal?
Kiedy w 2008 r. Sejm przyjął nowelizację ustawy o pracownikach samorządowych dającą możliwość tworzenia gabinetów politycznych, prawdziwi samorządowcy zdziwili się i nie zastosowali tego wynalazku zaszczepionego przez postkomunistów w 1997 r. w postaci gabinetów politycznych ministerstw.

więcej...

3 mln zł na samochody dla mazowieckich strażaków

Samorząd województwa mazowieckiego od lat wspiera działalność OSP. W tym roku w ramach programu OSP 2017 przeznaczył 3 mln zł wsparcia na zakup specjalistycznych samochodów dla 30 jednostek OSP z Mazowsza.

więcej...

Zapraszamy na II Krajowy Kongres Sekretarzy
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z Forami Sekretarzy samorządów terytorialnych z całej Polski organizuje w Krakowie w dniach 29 - 30 maja 2017 r. – II Krajowy Kongres Sekretarzy. Gospodarzem Kongresu jest Forum Sekretarzy Samorządów Polski Południowej, które w 2017 roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Tajemnice wyborów samorządowych
System stosowany w wyborach do rad powiatu, miast na prawach powiatu i do sejmików województw w niewielkim stopniu respektuje sympatie wyborców. Zwycięzcy otrzymują mały odsetek ogółu głosów – to tylko niektóre tezy z raportu „Przedstawiciele i rywale – samorządowe reguły wyboru” opracowanego przez ekspertów Fundacji Batorego.


więcej...

Kolejne posterunki policji przywrócone

Trzy posterunki policji przybyły na mapie Podkarpacia. Symboliczne klucze do posterunków w Kamieniu, Ulanowie i Jasienicy Rosielnej odebrali ich kierownicy.


więcej...

Trójmiasto: odkryj w sobie talent i pasję hotelarza!
Rekrutacja do hoteli Sofitel, Mercure, Novotel i ibis. Jeżeli w najbliższych miesiącach, chcesz nie tylko zarobić, ale także zdobyć pierwsze profesjonalne umiejętności, na których zbudujesz swoją karierę, zgłoś się do nas. Hotele Sofitel, Mercure, Novotel i ibis w Trójmieście rozpoczynają rekrutację!


więcej...

Cz. Tomalik: Jak skutecznie obronić polski samorząd
Zgromadzenie naszego Związku uchwaliło w dniu 1 marca 2017 r. stanowisko wyrażające sprzeciw wobec zapowiedzi posła - lidera Prawa i Sprawiedliwości wprowadzenia dwukadencyjności liczonej wstecz. A w dniu 16 marca 2017 r. uczestniczyłem w Warszawie w wielkim zjeździe wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów i marszałków zwołanym pod nazwą Forum Samorządowe. Było to największe takie zgromadzenie w historii polskiego samorządu od 1990 r.

więcej... [KOMENTARZE (2)]

„Stop pożarom traw”

Wypalanie traw to problem, z którym strażacy zmagają się co roku. Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych.


więcej...

Prezydenci największych miast apelują do rządu

24 marca 2016 r. odbyło się doroczne spotkanie Rady Unii Metropolii Polskich, którą tworzy 12 prezydentów miast członkowskich. Wcześniej spotkał się Zarząd UMP. Na podstawie jego rekomendacji, Rada zatwierdziła sprawozdanie z działalności w 2016 roku i plan pracy na rok 2017.

więcej...

Policjanci z Rzeszowa ponownie najlepsi w piłce nożnej

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie powtórzyli sukces sprzed roku i ponownie zdobyli pierwsze miejsce w zakończonych IV Mistrzostwach Polski Wydziałów Konwojowych Policji w Halowej Piłce Nożnej.


więcej...

„Klient w Urzędzie”, czyli nowa odsłona konferencji „Petent 2.0” już w kwietniu!
IV edycja konferencji znana wcześniej pod marką Petent 2.0 – poświęcona drodze do nowoczesnej i sprawnej obsługi interesantów w urzędzie już 26 i 27 kwietnia. Gospodarzem tegorocznej edycji jest Miasto Wrocław.


więcej...

Inauguracja programu „Służąc – Niesiemy Bezpieczeństwo”

W Kielcach zainaugurowano kampanię społeczną „Służąc – Niesiemy Bezpieczeństwo”. W jej ramach, tysiące osób przyglądało się pracy policjantów różnych pionów.

więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   120 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

28 czerwca, Gdańsk, 21 Konferencja Miasta w Internecie, www.mwi.pl

29 czerwca, Wrocław,
Konferencja "Smart City - założenia i perspektywy", www.successpoint.pl

6-7 lipca, Wrocław,
Szkolenie „Zarządzanie zmianą – jak skutecznie pokierować zmianami organizacyjnymi”, www.effectgroup.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»