Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Nagroda im. Grzegorza Palki – Jubileuszowa XX edycja
Liga Krajowa uchwałą Zgromadzenia w dniu 18 maja 1997 r. ustanowiła Nagrodę im. Grzegorza Palki, za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego. 


więcej...

Kujawsko-Pomorskie wspiera finansowo nianie i żłobki

Rodziny z regionu korzystają ze wsparcia samorządu województwa na organizację opieki nad maluchami do trzeciego roku życia. Na pokrycie kosztów zatrudnienia niani lub pobytu dziecka w żłobku można otrzymać nawet 800 złotych miesięcznie.

więcej...

Nowe miasta na mapie Polski

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, zmiany nazwy gminy oraz siedzib władz niektórych gmin.

więcej...

Warsztaty "PONOWNE WYKORZYSTYWANIE INFORMACJI SEKTORA PUBLICZNEGO"
22 sierpnia w Warszawie odbędą się warsztaty pn. "Ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego".
więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Emeryci w samorządach
Problem osób w wieku emerytalnym w urzędach samorządowych jest na pewno delikatny i wśród wielu budzi emocje. Pojawiają się skrajne poglądy: o chęci pozbycia się z urzędów osób, które osiągnęły już wiek emerytalny, aby zrobiły miejsce młodym „lepiej wykształconym i sprawniejszym” lub o potrzebie jak najdłuższego wykorzystania osób starszych ze względu na „większe doświadczenie i wszechstronne kompetencje”.
więcej...

Drogi leśne nieprzystosowane do akcji przeciwpożarowych

Tylko 56 proc. ogółu dróg leśnych jest w dobrym lub zadowalającym stanie technicznym, a aż 76 proc. ogółu dojazdów pożarowych nie spełnia wszystkich aktualnych wymagań, niezbędnych dla prowadzenia skutecznych akcji przeciwpożarowych. W opinii NIK przyczyną tego stanu rzeczy są wieloletnie zaniedbania, których nie można wyeliminować w ciągu kilku lat.

więcej...

Małopolska wspiera strażaków ochotników z subregionu tarnowskiego

W tarnowskim ratuszu wicemarszałek Stanisław Sorys przekazał 33 umowy przedstawicielom gmin z subregionu tarnowskiego, które otrzymały wsparcie w ramach tegorocznych programów województwa – „Małopolskich Remiz” i „Bezpieczna Małopolska”.

więcej...

Karl-Heinz Lambertz stanął na czele Komitetu Regionów

Członkowie Europejskiego Komitetu Regionów (KR-u) wybrali Karla-Heinza Lambertza (PES), senatora wspólnoty niemieckojęzycznej w Belgii, na swojego nowego przewodniczącego na kolejny dwuipółletni okres.

więcej...

Kongsberg rusza z budową fabryki pod Włocławkiem

Kongsberg Automotive rozpoczął budowę fabryki w Pikutkowie w gminie Brześć Kujawski, rekrutuje też pracowników. Produkcja ruszy jeszcze w tym roku, docelowo znajdzie tu pracę tysiąc osób.

więcej...

Karpacz najbardziej przedsiębiorczą gminą w Polsce

Jak wynika z rankingu JST Zrównoważonego Rozwoju Politechniki Warszawskiej, Karpacz plasuje się na pierwszym miejscu wśród najbardziej przedsiębiorczych gmin w Polsce. W 2015 r. na 1 tys. mieszkańców przypadało tam 795,37 podmiotów gospodarczych.

więcej...

Obawy przed sprzedażą lasów rosną
W czasie kiedy uwaga opozycji i mediów była zajęta ustawą o Sądzie Najwyższym, przez Sejm w ekspresowym tempie przeszła ustawa wprowadzająca „Mieszkanie+”. Ustawa, która dopuszcza eksmitowanie najemców bez wyroku sądu, a także - jak się okazuje - wolnorynkową sprzedaż lasów.
więcej...

Sejmik lubelski chce wprowadzenia stanu klęski żywiołowej w związku z ASF

W związku z pojawianiem się kolejnych ognisk wirusa ASF, producenci trzody chlewnej domagają się wprowadzenia stanu klęski żywiołowej i natychmiastowego odstrzału dzików.

więcej...

Forum Skarbników Jednostek Samorządu Terytorialnego Małopolski

Jedno z najstarszych i najliczniejszych zrzeszeń funkcjonujących przy FRDL Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie – obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia działalności. Z tej okazji Instytut we współpracy ze Skarbnikiem Miasta Krakowa organizuje uroczystą jubileuszową konferencję, która odbędzie się 26 września w Krakowie. Serdecznie zapraszamy do udziału!

więcej... [KOMENTARZE (3)]

Gdynia rozwija współpracę z chińskim miastem Zhuhai

Gdynię odwiedziła oficjalna delegacja z miasta Zhuhai w Chinach. Samorządowcy spotkali się z gdyńskimi władzami i przedstawicielami Referatu Rozwoju i Obsługi Inwestora. To kolejny krok w zacieśnianiu współpracy miasta z chińskim partnerem.

więcej...

Sejmik woj. mazowieckiego bez siedziby

Po osiemnastu latach użytkowania przez Sejmik Województwa Mazowieckiego pomieszczeń w budynku przy pl. Bankowym 3/5, Wojewoda Mazowiecki wypowiada Samorządowi Województwa Mazowieckiego umowę. Termin wypowiedzenia upływa 31 października 2017 r.

więcej...

Tomalik komentuje: Rządowa reforma edukacji odbędzie się, ale będzie kosztowna
Ostatnie dwa tygodnie przyniosły wielkie zmiany w Polsce. Masowe protesty obywateli w całym kraju przeciwko gwałtownie przepychanej w Parlamencie i sprzecznej z Konstytucją reformie sądownictwa przyniosły dwa weta Prezydenta.

więcej...

Hutchinson otwiera koło Dębicy zakład za 160 mln zł

W Zawadzie koło Dębicy firma Hutchinson otworzyła swoją fabrykę. Będzie w niej produkować uszczelki i elementy gumowe do samochodów. Docelowo pracę w nowym przedsiębiorstwie może znaleźć ok. tysiąc osób.

więcej...

Dolny Śląsk liderem energii odnawialnej

Domaniów, Kondratowice, Przeworno, Strzelin i Wiązów powołały Klaster Energii Odnawialnej Wzgórz Strzelińskich. Do 44,5 tys. osób popłynie tańsza energia, a gminy z czasem staną się „wyspami energetycznymi”. To kolejna tego typu inicjatywa – wcześniej klastry stworzyło 15 dolnośląskich samorządów.

więcej...

Włoska Bolonia zacieśnia współpracę z Poznaniem

Potrzeba już tylko uchwały rady miasta, by grono miast partnerskich Poznania powiększyło się  o włoską Bolonię. Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania i Virginio Merola, prezydent Miasta Metropolitalnego Bolonia, podpisali list intencyjny o nawiązaniu współpracy między stolicą Wielkopolski a stolicą włoskiego regionu Emilia Romania.

więcej...

JST dofinansuje budowę strażnicy dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej

Nowoczesna siedziba JRG 4 zlokalizowana zostanie przy ulicy Lotniczej tj. w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Ławica. Takie umiejscowienie pozwoli zabezpieczyć zachodnią część Poznania, a także gminy ościenne należące do powiatu poznańskiego.

więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   124 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 sierpnia, Warszawa, Szkolenie "Ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego", www.cpi.com.pl

23-25 sierpnia, Ostróda, Internet Banking Security, www.gigacon.org

25-27 sierpnia, Poznań, 
II Spartakiada Samorządowa, www.spartakiadasamorzadowa.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»