Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


„Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”

Zarządzanie kryzysowe to działalność organów administracji publicznej, która polega na zapobieganiu sytuacjom kryzysowym, przygotowaniu do przejmowania nad nimi kontroli w drodze zaplanowanych działań, reagowaniu w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowych, usuwania ich skutków, odbudowy infrastruktury krytycznej oraz odtwarzania zniszczonych zasobów. Ważne jest opracowanie planów reagowania kryzysowego, które opisują kto, co i kiedy będzie robił, za pomocą jakich sił i środków i na jakiej podstawie prawnej.

więcej...

Zaproszenie na Obywatelskie wysłuchanie publiczne
Związek Miast Polskich i Strona Samorządowa Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz Pracownia badań i innowacji społecznych „Stocznia” zapraszają do udziału w Obywatelskim wysłuchaniu publicznym dotyczącym projektowanych zmian w Kodeksie Wyborczym.
więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Dokąd zmierzają polskie miasta?

26 listopada br. odbyła się w Warszawie pierwsza z cyklu konferencji o potencjale rozwojowym polskich miast „Którędy do centrum?”, organizowana przez European Liberal Forum. Choć bloki tematyczne były dość dobrze rozdzielone – pierwszy traktował o transporcie, drugi o szeroko pojętej jakości życia – prelegenci i słuchacze zgodnie skupili się na wątkach systemowych.

więcej...

Toyota w Jelczu-Laskowicach będzie produkować silniki hybrydowe

Znana japońska marka produkująca samochody hybrydowe zainwestuje w Jelczu-Laskowicach 400 mln zł. Będzie produkować tam silniki. 

więcej...

Rewolucyjne zmiany w kodeksie wyborczym coraz bliższe
Przedstawione zmiany w ordynacji wyborczej zakładają między innymi wprowadzenie dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, zlikwidowanie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do rad gmin oraz zmiany w przepisach miejsca zamieszkania kandydatów.
więcej...

wDialogu – darmowy system dla urzędów wspomagający prowadzenie konsultacji społecznych
Konsorcjum pod przewodnictwem Uniwersytetu Warszawskiego opracowało uniwersalną platformę online wspomagającą planowanie i prowadzanie konsultacji społecznych. Jej głównym celem jest poprawa jakości konsultacji społecznych i wdrożenie wysokich standardów w zakresie komunikacji urzędów z obywatelami. Stworzone narzędzie jest udostępniane za darmo wszystkim urzędom.
więcej...

O zamianach w prawie wyborczym i solidarnym wsparciu
Propozycje rozwiązań w zakresie ubezpieczania gmin na wypadek zagrożeń i katastrof naturalnych, a także kierunki Polityki Spójności Unii Europejskiej po 2020 roku znalazły się wśród głównych tematów V Forum Samorządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Samorządowcy, łączcie się w grupy
Ludzie doświadczeni życiowo mówią: Znamy się na tyle, na ile zostaliśmy wypróbowani. A ostatnie dwa lata to był okres próby. Nasze charaktery zostały poddane „grillowaniu”. Przed nami jeszcze trudniejsze czasy. Rządzący chcą zdominować sądownictwo i szykują dogodną dla siebie nową ordynację wyborczą. Za rok odbędą się wybory samorządowe, które my, lokalni demokraci, musimy wygrać!

więcej...

W Chorzowie komunikacja miejska zostanie zintegrowana

Stacje i ścieżki rowerowe, a także inteligentny system zarządzania ruchem powstaną w Chorzowie dzięki unijnej dotacji w wysokości 32 mln zł.

więcej...

Gminy najlepsze dla inwestorów – finał XVI edycji konkursu „Gmina Fair Play”
Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród odbyło się 24 listopada w EXPO XXI w Warszawie.


więcej...

Krytyczne stanowisko ekspertów ws. projektu ustawy wprowadzającej zmiany w Kodeksie wyborczym
Zespół ekspertów Fundacji im. Stefana Batorego jednoznacznie krytycznie ocenia zmiany w Kodeksie Wyborczym zaproponowane przez grupę posłów większości sejmowej w projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.


więcej...

Połączenie lotnicze Warmii i Mazur ze Lwowem

Od marca 2018 roku pasażerowie podróżujący z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury zyskają bezpośrednie połączenie do Lwowa. Będzie ono obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

więcej...

Bitwa o samorząd wchodzi w nową fazę

Choć decydująca bitwa o samorząd odbędzie za niemal rok, to już teraz jesteśmy świadkami kolejnej odsłony walki o kształt gmin, miast, powiatów oraz województw. W Sejmie miało miejsce pierwsze czytanie przygotowanego przez PiS projektu zmian w Kodeksie wyborczym i trzech ustawach regulujących działanie samorządów wszystkich szczebli.
więcej...

Do 2022 roku w Warszawie mają powstać trzy nowe parki o symbolice historycznej

Dzięki unijnemu wsparciu mają powstać: Park Akcji „Burza” - wokół Kopca Powstania Warszawskiego, Fort V Włochy oraz Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Miasto dostanie ponad 21 mln zł dofinansowania.

więcej...

Dodatkowe wsparcie finansowe dla mazowieckich OSP

Radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o przeznaczeniu dodatkowych środków dla mazowieckich strażaków-ochotników. Aż 21 gmin zakupi m.in. specjalistyczny sprzęt strażacki i medyczny. W budżecie województwa zabezpieczono na ten cel 300 tys. zł.

więcej...

Prośba środowiska samorządowego o weto Prezydenta RP w sprawie taryf

Ustawa o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, która zawiera przepisy wprowadzające regulator taryf wody, czeka już tylko na podpis Prezydenta RP.

więcej...

W drodze do GeoRewolucji

„W drodze do GeoRewolucji” to hasło, które było motywem przewodnim odbywającego się w ostatnich dniach października 2017 Kongresu GIS 2017, największego w Polsce wydarzenia poświęconego analityce przestrzennej i systemom informacji geograficznej.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Runmageddon wyłonił Mistrza Polski Samorządowców w Biegach Przeszkodowych
W miniony weekend w Pabianicach odbyła się ostatnia tegoroczna edycja Runmageddonu, najbardziej ekstremalnych biegów przeszkodowych w Europie. W imprezie wzięło udział ponad 3,5 tysiąca zawodników. Wśród nich znalazło się ponad 140 przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, którzy uczestniczyli w IMistrzostwach Polski Samorządowców w Biegach Przeszkodowychpod honorowym patronatem Związku Miast Polskich.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Marketing miejsc to coś więcej niż reklama
Tworzenie tożsamości marki jaką jest miejscowość czy cały region staje się coraz ważniejszym narzędziem rozwoju samorządów. Niestety, obszar ten wciąż często redukowany jest do kampanii reklamowych, stworzenia logotypu i prowadzenia strony internetowej oraz kanałów social media. Tymczasem na skuteczny marketing terytorialny składa się szereg kreatywnych działań. O tym i innych ważnych z punktu widzenia samorządu kwestiach będzie mowa podczas VII Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach, który odbędzie się w dniach 30 listopada oraz 1 grudnia w Rzeszowie.


więcej...

Gdańsk dał grunt pod budowę nowoczesnego komisariatu
Nowy komisariat w swej strukturze składa się z dotychczasowego Komisariatu II Policji w Gdańsku oraz ze zlikwidowanego Komisariatu VII Policji w Gdańsku na Stogach. W budynku siedzibę będzie miał także Komisariat Wodny Policji w Gdańsku.


więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   133 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

15 grudnia, Warszawa, Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich, www.zmp.poznan.pl

18 grudnia, Legnica,
Szkolenie "Dostęp do informacji publicznej w jednostkach samorządu terytorialnego", www.nist.gov.pl

19-20 grudnia, Warszawa,
Szkolenie "RODO to nie rodeo - Zadania Użytkowników, Inspektora ODO i Administratora Danych - w świetle zmian RODO 2018", www.gigacon.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»