Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Samorządy tracą kontrole nad wodą

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw, przedłożony  przez ministra infrastruktury i budownictwa. Organem regulacyjnym ceny będzie teraz dyrektor regionalnego zarządu gospodarki wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”.

więcej...

Nowy, bezpieczny wjazd do Władysławowa

Kolejne drogowe inwestycje we Władysławowie. Jeszcze w tym roku kosztem 3,5 mln złotych przebudowana zostanie ulica Żwirowa. Betonowe płyty zastąpi asfaltowa nawierzchnia, pojawią się chodniki wraz ze ścieżkami rowerowymi i oświetlenie. Dzięki inwestycji znacząco poprawi się jakość dojazdu do centrum od strony zachodniej granicy miasta.

więcej...

Kontrowersyjne interwencje służb? Już nie – dzięki kamerom nasobnym
Ulice w czasie wielkich masowych imprez wypełniają się tłumami. Paradoksalnie tłum jest bardzo łatwym celem dla pojedynczego napastnika czy małej grupki agresorów. W czasie dobrej zabawy mało kto zbyt dużo myśli o bezpieczeństwie i dopiero biały poranek następnego dnia odsłania rozbite butelki czy zniszczone kosze na śmieci.


więcej...

Jelenia Góra tworzy największy w Polsce klaster czystej energii
Powstał Jeleniogórski Klaster Energii Odnawialnej. To sposób na uzyskanie jak największej samowystarczalności energetycznej miasta oraz poprawę jakości powietrza w Kotlinie Jeleniogórskiej. Porozumienie podpisał Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, a także przedstawiciele firm Polski Solar S.A. oraz Maf Energy. To pierwsza inicjatywa o takiej skali nie tylko na Dolnym Śląsku, ale także w Polsce.więcej...

Prezydent Świnoujścia krytycznie o przeładunku siarki w porcie
Tematem konferencji zorganizowanej w Świnoujściu był przeładunek siarki, który zamierza prowadzić spółka OT Port Świnoujście. Sprawa bulwersuje mieszkańców, którzy obawiają się o swoje zdrowie. Ale również branżę turystyczną i uzdrowiskową.
więcej...

200 mln zł na usprawnienie systemu ratownictwa na drogach

W Ministerstwie Rozwoju została podpisana umowa o dofinansowanie projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV” realizowanego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Projekt ma wartość 200 mln zł, a jego realizacja została zaplanowana na lata 2017 – 2022.

więcej...

Gminy będą zobowiązane do corocznego sporządzenia sprawozdania podatkowego

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, przedłożony przez ministra rozwoju i finansów.

więcej...

Warszawski Uliczny Patrol Medyczny
Caritas Polska, Straż Miejska m.st. Warszawy, Oddział Warszawskiego Stowarzyszenia Lekarze Nadziei rozpoczynają wspólny projekt – Uliczny Patrol Medyczny. Polega on na uruchomieniu objazdowej pomocy ratowniczej dla osób bezdomnych i ubogich przebywających poza schroniskami. To pierwszy tego typu projekt w Polsce.


więcej...

Czesław Tomalik: Fachowcy od zarządzania finansami i mieniem gmin
Na XV Samorządowym Forum Kapitału i Finansów w Katowicach wsłuchiwałem się zwłaszcza w debatę skarbników gmin. W sesji plenarnej „Strategie finansowania rozwoju miast” po wypowiedziach wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego i prezydenta Katowic najważniejsze dla mnie były głosy panelistów, skarbników wielkich miast: Katowic, Łodzi, Warszawy i Wrocławia. więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Rekordowa edycja targów Expo Real w Monachium
Zakończyły się największe w Europie targi nieruchomości i inwestycji - Expo Real. Wzięła w nich udział rekordowa liczba firm, miast i innych instytucji.


więcej... [KOMENTARZE (2)]

Najlepsze samorządy w Polsce zostały nagrodzone za promocje

W zabytkowym Zakładzie Uzdatniania Wody na Bielanach w Krakowie już po raz szósty wręczono Kryształy PR-u – nagrody za najlepsze kampanie promocyjne w samorządzie i administracji państwowej. W tym roku na konkurs przesłanych zostało niemal 200 zgłoszeń.więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Minorowe nastroje samorządowców

5 i 6 października należał do Katowic: tam właśnie obchodziła swoje 15-lecie jedna z najlepszych konferencji poświęconych JST: Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, organizowane przez pismo „Wspólnota”. Kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych, zgrupowanych w 15 bloków tematycznych zgromadziło kilkuset słuchaczy i prelegentów.

więcej...

"Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem narodowym"

Specyfika zarządzania kryzysowego polega przede wszystkim na dobrej organizacji służb, niezawodnej łączności i umiejętności korzystania z najnowocześniejszego sprzętu.

więcej...

Stołeczni policjanci zostali wyposażeni w urządzenia do pomiaru hałasu
Funkcjonariusze policji dzięki nowym urządzeniom będą mogli zbadać czy samochody nie przekraczają norm emisji spalin i immisji hałasu dopuszczanych prawem.


więcej...

Patronat medialny „Forum Samorządowe”
Kraków na Targach Expo Real w Monachium
Trwają największe w Europie targi nieruchomości i inwestycji - Expo Real w Monachium. Polskie samorządy zachęcają do inwestowania w Polsce.więcej...

Patronat medialny „Forum Samorządowe”
20 jubileuszowa edycja Expo Real w Monachium rozpoczęta!
Godzinę temu zostały otwarte wejścia na największe w Europie targi nieruchomości i inwestycji – Expo Real Monachium 2017.


więcej...

W Polsce powstanie najnowocześniejszy zakład Nuctech w Europie
W Kobyłce, pod Warszawą odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję firmy Nuctech Warsaw. Na powierzchni blisko 6000 m2 chiński inwestor wybuduje nowy zakład produkcyjno - biurowy, gdzie powstawać będą zintegrowane rozwiązania skanujące dla służb celnych i skarbowych czy przemysłu lotniczego oraz instytucji użyteczności publicznej.


więcej...

Centrum Korporacyjne J.P. Morgan zostanie wybudowane w Warszawie

J.P. Morgan największa instytucja finansowa na świecie, otwiera w Warszawie swoje Centrum Korporacyjne. W ramach inwestycji, utworzonych zostanie powyżej 3000 wysoko wyspecjalizowanych miejsc pracy, a usługi będą świadczone na wewnętrzne potrzeby jednostek organizacji na całym świecie.

więcej...

Eksperci Fundacji im. Stefana Batorego krytycznie o wzorze kart wyborczych

W związku z opublikowaniem przez Państwową Komisję Wyborczą raportu z wynikami konsultacji w sprawie wyglądu kart do głosowania eksperci zwracają uwagę, że testowano jedynie dwa wzory kart – broszurę i jednostronnie zadrukowaną „płachtę” w formacie A0 (118,9 cmx 84,1 cm) czyli wielkości ściennej mapy.

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Kolejna gmina w finansowych opałach
Po Ostrowicach kolejną gminą, która zbankrutowała wskutek niefrasobliwości swoich władz samorządowych i zadłużania w parabankach, jest nadmorski Rewal.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   133 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

15 grudnia, Warszawa, Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich, www.zmp.poznan.pl

18 grudnia, Legnica,
Szkolenie "Dostęp do informacji publicznej w jednostkach samorządu terytorialnego", www.nist.gov.pl

19-20 grudnia, Warszawa,
Szkolenie "RODO to nie rodeo - Zadania Użytkowników, Inspektora ODO i Administratora Danych - w świetle zmian RODO 2018", www.gigacon.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»