Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


PATRONAT MEDIALNY 
Kongres Skarbników to bliska współpraca z Partnerami

Przed nami V Krajowy Kongres Forów Skarbników - najważniejsze, cykliczne wydarzenie dla Skarbników gmin, miast, powiatów i województw. Tegoroczny Kongres odbędzie się 10-11 maja 2023 roku w Warszawie i będzie poświęcony najważniejszym obszarom finansów samorządowych. Podczas 2-dniowych obrad, dzięki współpracy z naszymi Partnerami, uwzględnimy różne perspektywy, istotne z punktu widzenia funkcjonowania samorządów.

więcej...

KONKURSY 
Świdwin, Iława i Rybnik zwycięzcami konkursu „Inteligentne przejście”

O wygranej zadecydowały głosy mieszkańców oddane za pośrednictwem strony internetowej. Łącznie w konkursie oddano blisko 65 tys. głosów. Konkurs był organizowany przez Orange Polska. O trzy nagrody główne konkurowało blisko 40 małych, średnich i dużych miast.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Uchwała dotycząca Roku Samorządu Województw weszła w życie

Już po raz czterdziesty zebrało się posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw RP. Obradom przewodniczył Olgierd Geblewicz — prezes Zarządu ZWRP oraz marszałek województwa zachodniopomorskiego. Ich efektem jest m.in. ustanowienie bieżącego roku Rokiem Samorządu Województw.

więcej...

KWRIST 
Z marcowego posiedzenia Komisji Wspólnej 

W siedzibie MSWiA, odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Obradom współprzewodniczyli wiceminister Paweł Szefernaker oraz starosta powiatu poznańskiego Jan Grabkowski.

więcej...

KONKURSY 
„Innowacyjny Samorząd” - ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu

Jeszcze do końca marca gminy, powiaty i samorządy województw mogą zgłaszać się do udziału w bezpłatnym konkursie „Innowacyjny Samorząd”.


więcej...

WYDARZENIA 
W Szczawnie-Zdroju odbyło się Dolnośląskie Forum Gospodarcze 

Wydarzenie miało na celu zorganizowanie przestrzeni do przeprowadzenia ważnych rozmów w regionie. Było szansą na wymianę doświadczeń oraz omówienie wyzwań, które stają przed przedsiębiorcami.

więcej...
    więcej...

STOWARZYSZENIA 
Spotkanie prezydentów miast Unii Metropolii Polskich

Prezydenci największych polskich miast podczas Zarządu i Rady Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza podsumowali działania fundacji i samorządowe za rok 2022.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
W Katowicach pasażerów będą woziły autobusy napędzane gazem

Osiem autobusów zasilanych gazem pojawi się na drogach Katowic. Właśnie wybrano dostawcę ekologicznych, niskopodłogowych autobusów miejskich. W przetargu wystartowały dwie firmy. PKM Katowice wybrał ofertę firmy MAN TRUCK & BUS POLSKA Sp. z o.o.

więcej...

WYDARZENIE 
O odpadach i gospodarce o obiegu zamkniętym w ramach cyklu „Zarządzanie Miastem”

W ramach cyklu „Zarządzenie Miastem”, organizowanego przez Jana Olbrychta, Posła do Parlamentu Europejskiego przygotowane zostało kolejne spotkanie. Tym razem odbędzie się ono pt. „Gospodarka odpadami. Transformacja w kierunku Gospodarki o Obiegu Zamkniętym”.
więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO
Dyplomatyczna ofensywa marszałka województwa śląskiego

Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego spotkał się w krótkim czasie z ambasadorami Korei Południowej, Kanady oraz Arabii Saudyjskiej.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Metropolie zostały Partnerem Stowarzyszonym w projekcie EMPATHY

Unia Metropolii Polskich została Partnerem Stowarzyszonym projektu EMPATHY. Zakłada on kompleksowe i intersekcjonalne podejście do przeciwdziałania islamofobii w Polsce.
więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Młodzi przejmują Lublin - Otwarcie Europejskiej Stolicy Młodzieży

Lublin jest pierwszym miastem w Polsce, które zdobyło tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży, a osoby w wieku do 30. roku życia stanowią 35 proc. jego społeczności.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY
II Ogólnopolska Konferencja Drogowa - Dzień Drogowca 2023

Redakcja magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” zaprasza Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu - certyfikowanej konferencji „DZIEŃ DROGOWCA 2023”.

więcej...

WYDARZENIE 
Gdańsk wśród samorządów przyjaznych kobietom

Jak miasta, miasteczka i wsie troszczą się o kobiety? - m.in. o tym rozmawiano w piątek, 10 marca, podczas gali „Po jej stronie. Samorząd przyjazny kobietom” w Europejskim Centrum Solidarności. Wyróżniono także samorządy, które stają po stronie kobiet.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Ze zgromadzenia ogólnego Związku Miast Polskich

Centralizacja, antysamorządowa polityka rządu i dyskryminacja miast – to problemy, na jakie zwracano uwagę podczas Zgromadzenia Ogólnego ZMP, które z udziałem prawie 200 delegatów z miast odbyło się w Łodzi.

więcej...

PARTNERSTWO
Zachodniopomorskie gminy i powiaty chcą wspólnie inwestować 

Partnerstwa mają ułatwić inwestowanie 
Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. Głównie w działania w obszarze infrastruktury turystycznej, kulturalnej, uzbrajania terenów inwestycyjnych czy edukacji. W skali całego województwa to kwota 300 mln euro.

więcej...

WYDARZENIE 
„Światło i elektrotechnika dla samorządów" – zaproszenie na spotkanie przedstawicieli JST

Krzysztof Iwaniuk, Przewodniczący Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej i Marek Orłowski, Prezes Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego zapraszają przedstawicieli władz gmin i powiatów oraz przedstawicieli jednostek podległych samorządom do udziału w spotkaniu pt. „Światło i elektrotechnika dla samorządów”. więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Na kaliskim rynku prezydent miasta zasypał wyjątkowy obiekt

W płycie Głównego Rynku została umieszczona kapsuła czasu. Na wydarzeniu obecni byli m.in. Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza oraz wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

więcej...

KONKURSY
Trwa czwarta edycja konkursu „Innowacyjny Samorząd”

Trwa nabór zgłoszeń w ramach IV edycji konkursu „Innowacyjny Samorząd”. Celem Konkursu jest promocja kreatywnych i innowacyjnych samorządów, a także chęć inspirowania innych do podejmowania działań na rzecz innowacyjności. Organizatorem Konkursu jest Serwis Samorządowy PAP.
więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   215 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 września, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl)

28-29 września, Sopot,
Konferencja „30 lat na fali innowacji IT w samorządach”, https://30latotago.assecods.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»