Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Chińczycy zainteresowani podjęciem współpracy z Mazowszem

Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik spotkał się z oficjalnymi delegacjami z Chińskiej Republiki Ludowej: delegacją Komitetu Komunistycznej Partii Chin prowincji Jiangxi oraz delegacją władz miasta Tangshan prowincji Hebei.


więcej...

Symulator miejskiej mobilności wskaże jaki typ autobusu wybrać
Na odbywającej się w Katowicach konferencji ImpactmobilityrEVolution 2018 Volvo Polska zaprezentowało m.in. symulator miejskiej mobilności oraz rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI).
więcej...

Skuter alternatywą dla samochodu

W Poznaniu dynamicznie rozwija się Scooter-sharing. Strefy parkowania objęły już swym zasięgiem prawie 70 procent powierzchni miasta, po którym będzie już wkrótce jeździło sto tych elektrycznych pojazdów.


więcej...

Powstał niezbędnik KATOobywatela - dla aktywnych mieszkańców Katowic

Urząd Miasta w Katowicach od początku roku realizuje projekt KATOobywatel. Jego ideą jest budowa społeczeństwa obywatelskiego, wspieranie mieszkańców w działaniach na rzecz miasta i edukacja.

więcej...

Samorząd województwa wspiera budowę lotniska w Suwałkach

O przekazaniu 6 mln zł (3 mln zł w 2018 r. i 3 mln zł w 2019 r.) na dofinansowanie budowy lotniska w Suwałkach zdecydowali podczas sesji radni Sejmiku Województwa Podlaskiego. Decyzja zapadła jednogłośnie – za głosowało 22 radnych.

więcej...

Ogród deszczowy pomaga w zagospodarowaniu nadmiaru wody

To będzie pierwsze takie przedsięwzięcie w Olsztynie. Przy okazji programu Podwórka z Natury w Zaułku Optymistów powstanie ogród deszczowy.


więcej...

Ranking wydatków mieszkańców na usługi komunalne
Kozienice, Działdowo i Rawa Mazowiecka to miasta, w których wydatki mieszkańców na usługi komunalne są najmniejsze. Na przeciwległym biegunie znalazły się Rybnik, Mysłowice i Tarnowskie Góry. Takie dane przynosi pierwszy tego typu ranking wśród miast powiatowych w 2018 roku.
więcej...

Tomalik komentuje: Po pierwszym roku rządowych zmian w systemie oświaty
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, 3 września rozpoczął się kolejny trudny czas w szkołach podstawowych i w likwidowanych gimnazjach. Uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym w nowych klasach VII skarżyli się na przemęczenie, przechodzą do ostatniego roku nauki w podstawówkach. Uczniowie gimnazjów są spisani na straty.

więcej...

Na ulice Ełku już wkrótce wyjadą hybrydowe autobusy

Ełk rozstrzygnął przetarg na dostawę sześciu nowych autobusów miejskich o napędzie hybrydowym. Zgodnie ze specyfikacją przetargową autobusy muszą być zasilane silnikiem spalinowym spełniającym normy Euro 6 i elektrycznym.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Ogólnopolskie Forum GIS SMART CITY
Forum dedykowane jest w szczególności Przedstawicielom Administracji Państwowej, Służbom Mundurowym, Władzom Uczelni Wyższych, Instytucjom badawczo-rozwojowym oraz Przedsiębiorcom.


więcej...Społeczny obserwator wyborów samorządowych
Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku po raz pierwszy polskie organizacje społeczne będą mogły oddelegować do lokali wyborczych swoich obserwatorów.
więcej...

Gdynia miastem przyjaznym dzieciom

Gdynia i UNICEF Polska podpisały porozumienie o uczestnictwie miasta w pilotażowym programie UNICEF „Miasto Przyjazne Dzieciom”. Tym samym Gdynia stała się pierwszym w Polsce miastem kandydującym do otrzymania tytułu „Miasta Przyjaznego Dzieciom”.


więcej...

2,5 miliona złotych na termomodernizację placówek edukacyjnych

Świnoujście otrzymało kolejne dofinansowanie z funduszy europejskich na termomodernizację budynków placówek edukacyjnych. Tym razem na dwa miejskie przedszkola oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Międzynarodowe mistrzostwa samorządowców w Gorlicach rozstrzygnięte
W dniach 6-9 września 2018 r. w Gorlicach odbyły się XIII Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy oraz patronatem medialnym czasopism samorządowych „Wspólnota”, „Forum Samorządowe” i „Gmina Polska”.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
ENVICON - nowe miejsce, nowa data, nowe możliwości
Jedno z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych wydarzeń dotyczących ochrony środowiska – kongres ENVICON Environment odbędzie się w tym roku w ramach spotkań poprzedzających szczyt klimatyczny COP 24. Wpłynęło to na zmianę terminu i miejsca organizacji jednej z najważniejszych imprez związanych z ochroną środowiska.


więcej...

Powołano Radę Programową oraz Komitet Honorowy Targów POL-ECO SYSTEM
Targi POL-ECO SYSTEM to największe i najważniejsze wydarzenie w zakresie ochrony środowiska w Polsce. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: „CZYSTE POWIETRZE – w trosce o zdrowie, klimat i środowisko”.


więcej...Tadeusz Wrona komentuje: Bezpartyjni kontra partyjni
Kampania samorządowa nabiera tempa, chociaż będzie w tym roku krótka. Wśród zarejestrowanych na szczeblu krajowym komitetów wyborczych znalazł się Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy, zarejestrowany przez liderów kilku miast i jednego marszałka. Ogłoszono, że to pierwsza ogólnopolska bezpartyjna lista w polskiej historii samorządowej.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem narodowym
Zarządzanie kryzysowe to działalność organów administracji publicznej, której celem jest zapobieganie, przygotowanie i reagowanie na zaistniałe sytuacje kryzysowe oraz usuwanie ich skutków, odbudowa infrastruktury i zniszczonych zasobów. Ważne jest opracowanie planów reagowania kryzysowego, które opisują kto, co i kiedy będzie robił, za pomocą jakich sił i środków i na jakiej podstawie prawnej.
więcej...

Dron z Gdyni ruszy na ratunek tonącym i zaginionym

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni powstał innowacyjny, prototypowy dron, który pomaga w ratowaniu tonących. Można go też użyć podczas akcji poszukiwawczych. Ma być rewolucją w pracy ratowników i reagowaniu na groźne zdarzenia na wodzie. Dron już pracuje i patroluje plażę w Jastrzębiej Górze.


więcej...

Muzyk zastępcą prezydenta Krakowa

Nowy zastępca będzie sprawował szczególny nadzór nad Wydziałem Architektury i Urbanistyki, Biurem Planowania Przestrzennego i zagadnieniami planistycznymi, a także nad: Wydziałem Geodezji, Wydziałem Rozwoju Miasta, Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziałem Kształtowania Środowiska i Wydziałem ds. Jakości Powietrza.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   157 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

21 listopada, Warszawa, Ogólnopolska Konferencja Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i Ośrodków Interwencji Kryzysowej, https://www.zpp.pl

22 listopada, Warszawa, Konferencja "IT w administracji", https://gigacon.org

28 listopada, Warszawa, KWRiST, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»