Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


ARTYKUŁ PROMOCYJNY
10-20% niższe zużycie energii cieplnej w budynkach bez klasycznej termomodernizacji? To możliwe.


Koszty ogrzewania to jedne z najważniejszych kosztów eksploatacyjnych budynków, w tym także tych należących do jednostek samorządowych. Co ważne, ogrzewanie ma także wymiar ekologiczny, na który coraz częściej zwracają uwagę mieszkańcy – oraz władze, zarówno w Polsce, jak i unijne. Korzyści z ograniczenia kosztów energii cieplnej wykraczając więc poza finanse samorządu.

więcej...

STOWARZYSZENIA
Subwencja rozwojowa budzi wątpliwości wśród marszałków


W formie zdalnej odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Województw RP, podczas którego Zarząd przyjął stanowisko w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (subwencja rozwojowa).

więcej...

PROMOCJA
Przewodniki papierowe nie odchodzą do lamusa


Sezon turystyczny zbliża się wielkimi krokami, warto zatem już teraz zadbać o wakacyjne plany. Chociaż wyjazdy zagraniczne nadal stoją pod sporym znakiem zapytania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nieco lepiej poznać nasze własne, polskie zakątki. Branża wydawnicza nie zwalnia tempa, także ta turystyczna.

więcej...

INWESTYCJE
Nowa dzielnica Jaworzna – projekt SILO – z prestiżowym wyróżnieniem


To pierwsza taka inwestycja mieszkaniowa w Europie Środkowej. Budowana z poszanowaniem środowiska naturalnego, zaprojektowana, by minimalizować zużywanie zasobów naturalnych i w pełni zaakceptowana przez lokalną społeczność.

więcej...

FINANSE
Szczecin domaga się od Skarbu Państwa 46 mln złotych


Tyle pieniędzy samorząd „dołożył” tylko do samych pensji nauczycieli w latach 2018-2020. Obecnie trwa przygotowywanie niezbędnych materiałów dowodowych w sprawie. To pionierskie działanie w skali kraju, bo dotychczas żaden samorząd nie występował do sądu z takimi roszczeniami.

więcej...

WYDARZENIA
Zarejestruj się już dzisiaj na Forum Cyfrowej Administracji


Architektura informacyjna państwa w praktyce, innowacyjna administracja, wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem – to tylko niektóre tematy tegorocznego Forum Administracji Cyfrowej, które odbędzie się online 26 lutego.

więcej...

CYFRYZACJA
31 mln zł na rozwój cyfrowy domów kultury w gminach i miastach


Doposażenie domów kultury w niezbędny sprzęt oraz rozbudowany pakiet szkoleń podnoszących kompetencji cyfrowe pracowników tych instytucji – to dwa główne założenia projektu „Konwersji cyfrowej domów kultury”.

więcej...

PERSONALIA
Były komendant policji został II zastępcą burmistrza Pszczyny

Piotr Sidzina, nowy zastępca burmistrza będzie koordynował między innymi prace Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami, a także Wydziału Gospodarki Komunalnej.

więcej...

WYDARZENIA
Poznaj nowe funkcje starych budynków


24 lutego 2021roku odbędzie się pierwsze w nowym sezonie spotkanie dla Architektów, Projektantów, Inwestorów, Miast, Gmin i Samorządów oraz Wykonawców w temacie rewitalizacji obiektów zabytkowych i poprzemysłowych do nowych funkcji.

więcej...

FELIETON
Agata Dąmbska, Forum Od-nowa: Samorząd jest psuty i samorząd się psuje

Od publikacji mojego ostatniego felietonu na łamach Forum Samorządowego minęło sporo czasu i wiele się w tym okresie wydarzyło w życiu wspólnot lokalnych. Dlatego z przyjemnością wracam do refleksji pod zbiorczym tytułem „okiem sceptyka”.

więcej...

PATRONAT
Bezpłatna Konferencja On-line - Workflow Trends – biuro bez papierów


Już 25 lutego 2021
odbędzie się konferencja on-line, dotycząca
metod i rozwiązań przyspieszających procesowanie dokumentów oraz przepływ informacji w firmie.


więcej...

PROJEKTY UNIJNE
Rozpoczęcie kolejnej edycji konkursu REGIOSTARS 2021


Każdego roku Komisja Europejska nagradza projekty finansowane z unijnych funduszy, które wyróżniają się wysokim poziomem jakości i proponują nowe podejścia do rozwoju regionalnego. Zakwalifikowane projekty zajmują centralne miejsce w unijnych działaniach komunikacyjnych, aby dzięki temu mogły stać się inspiracją dla pozostałych regionów w całej Europie.


więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO
Opodatkowanie przychodów z reklam to zatrzymanie rozwoju gospodarki


Rada Przedsiębiorczości wyraża stanowczy protest wobec projektu rządowego, który zakłada dodatkowe opodatkowanie przychodów z reklam. Rada ostrzega, że wejście w życie projektu w obecnym kształcie będzie miało dalece negatywne skutki dla całej gospodarki i zamiast zakładanych dodatkowych przychodów, przyniesie wielomiliardowe straty.

więcej...

PERSONALIA
Tadeusz Ferenc po niemal 20 latach wybrał swojego następcę


Wieloletni prezydent Rzeszowa na specjalnie zwołanej konferencji poinformował o tym, że przestaje pełnić funkcje prezydenta miasta. Decyzja została podjęta ze względu na stan zdrowia, który pogorszył się w wyniku zakażenia koronawirusem.


więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO
GUS przedłuża nabór na rachmistrzów


Główny Urząd Statystyczny poinformował o przedłużeniu do 16 lutego terminu naboru na rachmistrzów spisowych do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. 
Decyzja wynika z niedoboru kandydatów.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE
Sposób Kalisza na podrzucanie odpadów


Pierwsze na Dobrzecu dwie wiaty dla pojemników na odpady stanęły obok bloków Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Spółka planuje budowę kolejnych wiat.

więcej...

INWESTYCJE
W Toruniu zakończono budowę wyjątkowego boiska


Za 2 mln złotych na ulicy Przy Skarpie 2 powstało nowoczesne, pełnowymiarowe zadaszone boisko piłkarskie. To pierwszy tego typu obiekt w Toruniu i w województwie kujawsko-pomorskim.

więcej...

KULTURA
Polkowice wychodzą z nową ofertą dla czytelników


Książka do domu” – to kolejna, po audiobooku, propozycja Miejsko-Gminnej Biblioteki w Polkowicach dla miłośników czytelnictwa.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA
Gminy włączają się w walkę ze smogiem


Świętochłowice są 1000 gminą, która podpisała porozumienie z WFOŚiGW w programie „Czyste Powietrze”. Dzięki zawartym porozumieniom gminy ułatwiają mieszkańcom dostęp do programu, co usprawnia proces jego wdrażania na ich terenie.

więcej...

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Bezpieczeństwo w administracji? Gminy korzystają z rozwiązania polskiej firmy


Obecna sytuacja związana z pandemią Covid-19 stawia przed administracją i samorządami liczne wyzwania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa zarówno pracowników, jak i petentów. Perspektywa zniesienia obowiązujących obostrzeń i powrót do stacjonarnego charakteru pracy, będzie wymagała jeszcze większej troski i zaangażowania w tym zakresie. Jak skutecznie poradzić sobie z tym zadaniem? Z pomocą może przyjść innowacyjne rozwiązanie polskiej firm, z którego już korzystają pierwsze gminy i urzędy.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   185 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

11-12 maja, III Krajowy Kongres Forów Skarbników, https://kongresskarbnikow.pl/

12-13 maja, Gdynia, 
Kongres Perły Samorządu, https://www.nist.gov.pl/

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»