Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


KONKURSY 
Zwycięzcy Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2021

Podczas XXVIII Zgromadzenia Ogólnego ZPP, które odbyło się 8 i 9 czerwca br. w Mikołajkach, odbyła się uroczysta gala wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów.

więcej...

KONKURSY
Czwarta edycja konkursu Rural Inspiration Awards ogłoszona

Europejska Sieć na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD) ogłosiła czwartą edycję konkursu Rural Inspiration Awards (RIA) 2022. Tegoroczny temat – „Młodzież jest przyszłością" inspirowany jest zarówno ogłoszeniem przez Unię Europejską roku 2022 Europejskim Rokiem Młodzieży, jak i opracowanymi przez Komisję Europejską długoterminową wizją obszarów wiejskich oraz Paktem na rzecz Obszarów Wiejskich.
więcej...

TURYSTYKA 
Powołano Radę Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego marszałek Mieczysław Struk wręczył nominacje członkom Rady Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Powołania na 5-letnią kadencję otrzymało 15 osób. Członkami rady są m.in. przedstawiciele jednostek samorządu województwa, organizacji gospodarczych i pozarządowych, a także naukowcy.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO
W Katowicach oddano do użytku nowe kamery miejskiego monitoringu

10 nowych kamer obrotowych pojawiło się w pięciu dzielnicach Katowic. Kamery włączone zostały do Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analizy (KISMiA). Ich zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa w mieście. Jednocześnie trwa rozstrzyganie przetargu na 20 nowych kamer, które mają zostać zamontowane w śródmieściu Katowic.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Skuteczna interwencja samorządowców ZMP

W związku z interwencją Związku Miast Polskich Wody Polskie zapewniają, że miasta mogą składać wnioski o zmianę taryf na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków przed końcem terminu ich obowiązywania. Uzasadnieniem - wysoka inflacja.
więcej...

INWESTYCJE - PRUSZKÓW 
Moris Polska zbuduje krytą pływalnię w Pruszkowie


Na zamówienie władz Powiatu Pruszkowskiego spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska zbuduje krytą pływalnię przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie. Budowa jest współfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2020.

więcej...

TURYSTYKA 
Warmińsko-Mazurski samorząd podnosi atrakcyjność turystyczną


220 tysięcy złotych przeznaczył samorząd województwa na dofinansowanie działań z zakresu turystyki w ramach konkursu „Łączy nas turystyka” w 2022 roku.

więcej...

PERSONALIA 
Zmiany personalne w Gdańskim magistracie


Z początkiem czerwca szeregi zarządzających Gdańskiem zasili Piotr Kryszewski, nowy zastępca prezydenta do spraw usług komunalnych. Natomiast zadania związane z inwestycjami przejął prezydent Piotr Grzelak.

więcej...

KWRIST 
Zadania związane z oświatą coraz bardziej pogrążają finanse JST

Wiceminister Paweł Szefernaker wraz z Krzysztofem Iwaniukiem, wójtem Terespola i przewodniczącym Związku Gmin Wiejskich przewodniczyli majowemu posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

więcej...

WYDARZENIE 
Zapraszamy na Forum Inteligentnego Rozwoju

Naukowcy, przedstawiciele świata biznesu, samorządowcy i wizjonerzy 6 i 7 czerwca br. spotkają się w Uniejowie, by rozmawiać i wymieniać doświadczenia w zakresie upowszechniania nowatorskich badań naukowych i innowacyjnych technologii, które polepszają standard i bezpieczeństwo naszego życia.
więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Blisko 3,2 mln zł na renowację podlaskich zabytków

Przy 50 zabytkach z regionu zostaną wykonane prace konserwatorskie lub restauratorskie dzięki dotacjom z budżetu województwa. Pierwotnie budżet na prace restauratorskie wynosił 2,143 mln zł. Jednak został zwiększony o ponad 1 mln zł.

więcej...

KONKURSY 
Nagroda Główna GUS dla cyfrowego Lublina

Miasto Lublin zajęło I miejsce w konkursie na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Uroczyste wręczenie Głównej Nagrody Prezesa GUS odbyło się w Urzędzie Statystycznym w Lublinie.więcej...

  więcej...

WSPÓŁPRACA 
Europejska Konfederacja Władz Lokalnych Szczebla Pośredniego obradowała w Krakowie

Po raz pierwszy w historii, uczestnicy CEPLI (Europejskiej Konfederacji Władz Lokalnych Szczebla Pośredniego) spotkali się w Polsce. Dwudniowa konferencja zorganizowana przez Związek Powiatów Polskich odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Krakowie. Hasłem przewodnim obrad było: „Wzmocnienie roli władz lokalnych szczebla pośredniego w celu zwiększenia rezyliencji”.

więcej...

WYDARZENIA
Jubileuszowa edycja Konferencji „Miasta w Internecie”

Cyfrowa tożsamość samorządów. Perspektywa 2030. Globalne wyzwania, motory zmiany, liderzy transformacji
 – pod takim hasłem odbędzie się kolejna, już 25. edycja Konferencji „Miasta w Internecie”. 

więcej...

ANALIZA
Potrzeba samorządności samorządów

Dzisiejszy świat, targany kolejnymi, coraz bardziej dramatycznymi kryzysami, dostarcza zbyt wielu dowodów na to, że nie poradzimy sobie bez współdziałania i umiejętności rezygnacji z doraźnych, partykularnych interesów na rzecz trwałego dobra wspólnego. Im więcej i lepiej działających szczebli samorządności terytorialnej uda nam się stworzyć, tym bardziej będziemy odporni i bezpieczni w tym trudnym czasie – pisze prof. Iwona Sagan.
więcej...

WYDARZENIA LOKALNE
Karta Różnorodności w krakowskim magistracie

Urząd Miasta Krakowa został przyjęty do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności. Jest to międzynarodowa inicjatywa pod patronatem Komisji Europejskiej, realizowana w krajach Unii Europejskiej. Karta jest przyjmowana przez firmy, urzędy i uniwersytety.

więcej...

WYDARZENIE
Polsko-Irlandzkie Forum Greentech


Polsko-Irlandzkie Forum Greentech zaplanowane na 24 maja 2022 połączy polskie i irlandzkie miasta zainteresowane pozyskiwaniem funduszy i wdrażaniem technologii z obszarów zrównoważonego rozwoju i smart city.

więcej...

WYDARZENIE 
Apel skarbników o systemowe zmiany w finansowaniu JST

Za nami IV Krajowy Kongres Forów Skarbników. W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 Gości: Skarbników, Prelegentów, Sponsorów i Partnerów. Organizatorem wydarzenia była Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego, a współorganizatorem działająca przy FRDL Krajowa Rada Forów Skarbników.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Sopot – z miasta zniknął ostatni bilboard reklamowy


W Sopocie od 2018 roku obowiązuje uchwała dotycząca warunków usytuowania na terenie miasta obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, zwana potocznie uchwałą krajobrazową. Pierwsze efekty jej działania pojawiły się w 2019 roku, kiedy z elewacji sopockich kamienic zniknęły wielkoformatowe banery. Natomiast pod koniec kwietnia br. z przestrzeni miejskiej Sopotu zniknął ostatni duży bilboard.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   207 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

6-8 grudnia, Łódź, Gremium Ekspertów Turystyki, https://www.gremium.forumturystyki.pl/

7 grudnia, Warszawa, Forum Bankowo-Samorządowe, https://konferencje.bank.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»