Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Samochód elektryczny powstanie w Gdyni?

Gdynia wspólnie z partnerami rozpoczęła prace nad stworzeniem prototypowego samochodu elektrycznego, który ma zrewolucjonizować przemysł transportowy. Jednym z ważnych kroków na drodze do realizacji tego przyszłościowego projektu, jest list intencyjny w sprawie uruchomienia działań na rzecz rozwoju Klastra INNOeCAR w województwie pomorskim.


więcej...

BioMaxima zainwestuje 14 mln zł w lubelskiej SSE

Lubelska BioMaxima, reprezentująca branżę biotechnologiczną, przygotowuje się do budowy Centrum Badawczo Rozwojowego i nowego zakładu produkcyjnego.

więcej...

A. Dąmbska komentuje: Wielkopolski Kongres Samorządowy
Od paru miesięcy nasila się sprzeciw samorządów wobec działań PiS, zwłaszcza w kontekście zamiaru ograniczenia kadencji władz wykonawczych JST. Znalazło to odzwierciedlenie także 3 kwietnia br. w Poznaniu podczas Wielkopolskiego Kongresu Samorządowego, obradującego pod przewodnictwem Jacka Gursza, burmistrza Chodzieży.

więcej...

Radom-Warszawa dojazd krótszy o godzinę

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz prezes PKP PLK Ireneusz Merchel uczestniczyli w podpisaniu umów z wykonawcami na modernizację linii kolejowej Warszawa – Radom. Czas przejazdu na tej trasie skróci się o godzinę.


więcej...

Marszałkowie gotowi do przejęcia kompetencji wojewodów

Grzegorz Schetyna podczas uzasadniania wniosku o konstruktywne votum nieufności wobec rządu zapowiedział, że zostaną zlikwidowane urzędy wojewódzkie, a ich kompetencje przejmą marszałkowie województw. Co tym sądzą sami marszałkowie?
więcej...

Spór pomiędzy samorządami a kuratorami oświaty rośnie

Samorządowcy z całej Polski coraz częściej będą spotykać się z kuratorami oświaty na sali sądowej. Spór dotyczy gimnazjów, które zlikwidowała reforma oświaty.

więcej...

Polacy muszą nauczyć się udzielania pierwszej pomocy

Na tle Europy Polacy nie wypadają dobrze pod względem znajomości zasad pierwszej pomocy. Jest ona udzielana w niewielu przypadkach podczas wypadków samochodowych, zawałów serca czy innych zdarzeniach bezpośrednio zagrażających życiu.


więcej...

Prezydent Łodzi idzie na wojnę z dopalaczami

W łódzkim magistracie zaprezentowano projekt ustawy „antydopalaczowej", przygotowanej na polecenie prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej przez prawników Urzędu Miasta Łodzi. Kompleksowy projekt zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii skonsultowany został z policją, prokuraturą, sanepidem.

więcej...

Ruszyła polska strona Innovation in Politics
Nagrody dla Innowacji w Polityce (Innovation in Politics) to konkurs dla m.in. samorządów, w których stworzono innowacje w szeroko rozumianej dziedzinie politycznej.


więcej...

Samorządowcy przygotowują „Marsz Wolności”

W ramach działań realizowanych przez Samorządowy Komitet Protestacyjny 6 maja w Warszawie odbędzie się „Marsz Wolności”. Samorządowy Komitet Protestacyjny rekomenduje włączenie się  marszu przedstawicieli samorządów i mieszkańców gmin.


więcej...

Szczecin szykuje się na atak terrorystyczny

Ponad 100 pracowników urzędu miejskiego w Szczecinie wzięło udział w szkoleniu, którego głównym elementem było postępowanie w przypadku ataku terrorystycznego.

więcej...

Dolny Śląsk zainwestuje w innowacje niemal 135 mln zł

Inwestycje będą realizowane przez dolnośląski urząd marszałkowski we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Politechniką Wrocławską.

więcej...

T. Wrona komentuje: Dobra nowina dla średnich miast
Problemy demograficzne Polski w istotny sposób dotknęły miasta średniej wielkości. Odpływ młodych ludzi do dużych krajowych ośrodków akademickich i za granicę, w sposób trwały prowadzi do ich degradacji. Inwestorzy również preferują duże miasta i przygotowane strefy ekonomiczne.

więcej...

Nowe wozy strażackie dla lubelskich OSP

Do 43 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa lubelskiego trafią nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Podczas spotkania w remizie OSP Piaski, umowy na zakup sprzętu trafiły do prezesów jednostek OSP oraz  wójtów gmin realizujących projekt.


więcej...

W Toruniu rusza budowa szpitala za 500 mln zł

Na budowie nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, poświęconego w Rzymie przez papieża Franciszka, oraz aktu erekcyjnego. W 36 miesięcy za pół miliarda złotych powstanie jeden z najnowocześniejszych zespołów szpitalnych w kraju.

więcej...

Uchwała antysmogowa wejdzie w życie od września

Sejmik Województwa Śląskiego jednogłośnie przyjął uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.


więcej...

Rower Metropolitalny połączy pomorskie gminy

Obecnie trwa opracowywanie Studium Wykonalności dla projektu, by uzyskać możliwość dofinansowania z funduszy unijnych. Pierwsze rowery mają wyjechać na trasę w 2018 roku.

więcej...

NIK: Problemy samorządów z gospodarką odpadami

Organy administracji publicznej nie do końca są przygotowane do właściwego zagospodarowania odpadów komunalnych – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.


więcej...

Rafał Zając nowym prezydentem Stargardu

Startujący jako kandydat bezpartyjny Rafał Zając z miażdżącą przewagą (ponad 87 proc. głosów) pokonał Zofię Ławrynowicz z Platformy Obywatelskiej i Ireneusza Rogowskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

więcej...

Polityka senioralna wyzwaniem dla samorządów

Statystyki pokazują, że w 2050 roku tylko w Małopolsce seniorzy będą stanowić ok. 35 proc. mieszkańców. Dlatego starzenie się społeczeństwa stanowi wyzwanie dla systemów emerytalnych, opieki zdrowotnej i socjalnej oraz finansów publicznych. 


więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   120 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

28 czerwca, Gdańsk, 21 Konferencja Miasta w Internecie, www.mwi.pl

29 czerwca, Wrocław,
Konferencja "Smart City - założenia i perspektywy", www.successpoint.pl

6-7 lipca, Wrocław,
Szkolenie „Zarządzanie zmianą – jak skutecznie pokierować zmianami organizacyjnymi”, www.effectgroup.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»