Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Konkurs dla samorządów i NGO z zapobiegania cyberprzestępczości

Walka z cyberprzestępcami, oszustwami internetowymi i cyberatakami to priorytety tegorocznej edycji konkursu o Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA). Zwycięzca otrzyma 10 tys. euro. Projekty można składać do 30 sierpnia.

więcej...

„Systemy i technologie wspierające organizację akcji ratunkowych”
Wypadek jest niespodziewany zarówno dla ofiary jak i dla obserwatorów. W sytuacji nagłego zagrożenia życia trzeba szybko i zdecydowanie reagować. W każdym przypadku zagrożenia życia niezwykle istotne jest sprawne i skuteczne przeprowadzenie akcji ratunkowej. Każdy błąd może być przyczyną utraty zdrowia, a nawet życia człowieka. W czasie akcji nie ma czasu na dyskusje. Powinna ona przebiegać sprawnie i szybko.


więcej...

W Gdyni jeszcze w tym roku zostanie uruchomiony car-sharing

Prace nad uruchomieniem car-sharingu w Gdyni rozpoczęły się w styczniu tego roku. Ich inicjatorem w regionie została Gdynia, która do współpracy w tym obszarze zaprosiła okoliczne samorządy – Gdańsk, Sopot, Rumię, Redę, Wejherowo i Pruszcz Gdański.

więcej...

„Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo”
Jakie są sposoby wdrażania priorytetów dla transportu publicznego, jakie są wady i zalety priorytetów lokalnych oraz centralnych? Dlaczego wraz z priorytetami należy wdrożyć także obszarowy system sterowania ruchem, a także jakie efekty dzięki nim można osiągnąć?


więcej... [KOMENTARZE (4)]

Opaski „niezgubki” usprawniają odnalezienie zagubionej osoby

Policjanci w ramach dbania o bezpieczeństwo w wakacje sprawdzają okolice zbiorników wodnych w wejherowskim powiecie, nad którymi znajdują się miejsca wypoczynku letniego.

więcej...

Nowe Prawo wodne uderzy jednak w rolników

Podpisane przez prezydenta nowe Prawo wodne oznacza dla rolników dodatkowe uciążliwości i koszty – ocenia Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

więcej...

Ruszył program „Aktywna tablica”

„Aktywna tablica” ma za zadanie wyposażyć i doposażyć szkoły podstawowe
w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Celem jest też rozwijanie  kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK).

więcej...

Nowe pamiątkowe gadżety województwa warmińsko-mazurskiego

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu na pamiątkę z Warmii i Mazur. Samorząd województwa ogłasza takie konkursy od 2007 roku, od 2010 są one organizowane w ramach unijnego projektu.

więcej...

„Rekomendowany pracodawca” w Gdyni

Gdynia, jako pierwsze miasto w Polsce, dołączyła do programu „Rekomendowany Pracodawca”. To dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy dbają o wysokie standardy zatrudnienia i istotne wsparcie w poszukiwaniu wykwalifikowanych pracowników.

więcej...

Nowy most na rzece Pisi za 4,5 mln zł

Rozpoczął się kolejny etap budowy nowego mostu na rzece Pisi w Sochaczewie, w ciągu drogi nr 705. Ze względu na zły stan techniczny stary most przez Pisię trzeba było rozebrać.

więcej...

Powstał projekt „Programu dla Śląska”

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim Jerzy Kwieciński, wiceszef resortu rozwoju wziął udział w konsultacjach ze stroną społeczną i gospodarczą, które poświęcone były „Programowi dla Śląska”.

więcej...

Szkolenie "PROWADZENIE BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ"
31 sierpnia w Warszawie odbędzie się szkolenie pn. "Prowadzenie Biuletynu Informaacji Publicznej".
więcej...

Nagroda im. Grzegorza Palki – Jubileuszowa XX edycja
Liga Krajowa uchwałą Zgromadzenia w dniu 18 maja 1997 r. ustanowiła Nagrodę im. Grzegorza Palki, za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego. 


więcej...

Kujawsko-Pomorskie wspiera finansowo nianie i żłobki

Rodziny z regionu korzystają ze wsparcia samorządu województwa na organizację opieki nad maluchami do trzeciego roku życia. Na pokrycie kosztów zatrudnienia niani lub pobytu dziecka w żłobku można otrzymać nawet 800 złotych miesięcznie.

więcej...

Nowe miasta na mapie Polski

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, zmiany nazwy gminy oraz siedzib władz niektórych gmin.

więcej...

Warsztaty "PONOWNE WYKORZYSTYWANIE INFORMACJI SEKTORA PUBLICZNEGO"
22 sierpnia w Warszawie odbędą się warsztaty pn. "Ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego".
więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Emeryci w samorządach
Problem osób w wieku emerytalnym w urzędach samorządowych jest na pewno delikatny i wśród wielu budzi emocje. Pojawiają się skrajne poglądy: o chęci pozbycia się z urzędów osób, które osiągnęły już wiek emerytalny, aby zrobiły miejsce młodym „lepiej wykształconym i sprawniejszym” lub o potrzebie jak najdłuższego wykorzystania osób starszych ze względu na „większe doświadczenie i wszechstronne kompetencje”.
więcej...

Drogi leśne nieprzystosowane do akcji przeciwpożarowych

Tylko 56 proc. ogółu dróg leśnych jest w dobrym lub zadowalającym stanie technicznym, a aż 76 proc. ogółu dojazdów pożarowych nie spełnia wszystkich aktualnych wymagań, niezbędnych dla prowadzenia skutecznych akcji przeciwpożarowych. W opinii NIK przyczyną tego stanu rzeczy są wieloletnie zaniedbania, których nie można wyeliminować w ciągu kilku lat.

więcej...

Małopolska wspiera strażaków ochotników z subregionu tarnowskiego

W tarnowskim ratuszu wicemarszałek Stanisław Sorys przekazał 33 umowy przedstawicielom gmin z subregionu tarnowskiego, które otrzymały wsparcie w ramach tegorocznych programów województwa – „Małopolskich Remiz” i „Bezpieczna Małopolska”.

więcej...

Karl-Heinz Lambertz stanął na czele Komitetu Regionów

Członkowie Europejskiego Komitetu Regionów (KR-u) wybrali Karla-Heinza Lambertza (PES), senatora wspólnoty niemieckojęzycznej w Belgii, na swojego nowego przewodniczącego na kolejny dwuipółletni okres.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   129 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

19-20 października, Warszawa, IV Kongres Edukacja i Rozwój, www.kongres-edukacja.pl

19-20 października, Ossa, XVII Kongres Gmin Wiejskich RP, www.zgwrp.pl

24 października, Łódź, Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, www.gigacon.org

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»