Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Ilona Soja-Kozłowska komisarycznym burmistrzem warszawskiej Białołęki

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy powołała na stanowisko komisarycznego burmistrza Białołęki Ilonę Soję-Kozłowską, dotychczasową wiceburmistrz Bielan. Zarząd komisaryczny to efekt konfliktu, jaki od tygodni trwa w dzielnicy.

więcej...

Samorządowcy apelują do premier w sprawie nowelizacji ustawy o RIO

Parlamentarny Zespół ds. Obrony Polskiej Samorządności uchwalił dezyderat w sprawie sprzeciwu wobec nowelizacji ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych. Skierował go do Prezesa Rady Ministrów.

więcej...

Tadeusz Wrona: O polityce prorodzinnej
Od połowy lat dziewięćdziesiątych mówiło się o polityce prorodzinnej samorządu terytorialnego. Powstawały w radach miast komisje ds. rodziny, przyjmowano Kartę Praw Rodziny za podstawę społecznej polityki miejskiej, odbyło się 20 konferencji na temat różnych aspektów polityki prorodzinnej i jej realizacji w samorządach.

więcej...

Nowy wóz na stulecie OSP w Rzeczniowie

Pojazd ratowniczo-gaśniczy do dyspozycji, nowy sztandar i medale za służbę – tak obchodzono święto stulecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczniowie.

więcej...

Lubelscy strażacy przygotowani na wystąpienie ewentualnej powodzi

Na terenie woj. lubelskiego zorganizowano kilkanaście ćwiczeń manewrowych w powiatach, w których istnieje realne zagrożenie powodziowe od przepływających rzek takich jak Bug, Wieprz i Wisła.

więcej...

Marszałek uczy dzieci podstaw bezpieczeństwa

Jak udzielić pierwszej pomocy, zagrożenia bezpieczeństwa w sytuacji pożaru czy powodzi, bezpieczeństwo na drodze, w Internecie lub na wakacjach – tego nauczyły się dzieci, które wzięły udział w drugiej edycji programu „Bezpieczny Dolnoślązak”.

więcej...

Wspólny bilet połączy Pomorze z państwami bałtyckimi

Przedstawiciele Pomorza, Szwecji, Niemiec i Estonii spotkali się w Gdańsku, aby zainaugurować prace nad wspólnym biletem, który ma ułatwić podróżowanie po krajach bałtyckich.

więcej...

Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, a wraz z nimi czasem wypoczynku i rekreacji w wodzie i nad wodą, w Augustowie zainaugurowano akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą.

więcej...

Mondelēz International inwestuje we Wrocławiu miliony dolarów

W Bielanach Wrocławskich przedstawiciele Mondelēz International, a także reprezentanci władz centralnych oraz lokalnych i środowiska naukowo-badawczego w , wspólnie otworzyli w Bielanach Wrocławskich nowe Centrum Badań, Rozwoju i Jakości Mondelēz International.

więcej...

Ostatnia szansa dla gmin i miast by zawalczyć o Puchar Recyklingu

Puchar Recyklingu to jedyny w Polsce konkurs, który w kompleksowy sposób ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w zakresie recyklingu. Termin zgłoszeń do konkursu został przedłużony do 14 czerwca.

więcej...

Częstochowa nagrodzona wyjątkowym europejskim medalem

Częstochowa otrzymała Honorowy Medal Europejski przyznawany przez Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny. Jeszcze nigdy w 17-letniej historii tego wyróżnienia nie przyznano go miastu.

więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Murem za Wadimem Tyszkiewiczem

Widać już wyraźnie, że rośnie obawa ekipy rządzącej przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Władze centralne, chcąc przybliżyć swoją partię do zwycięstwa, sięgają wręcz po nieuczciwe metody: od wskazania przez Prezydenta RP najkorzystniejszego z punktu widzenia PiS terminu, poprzez manipulację ordynacją, aż po dyskredytowanie przeciwników politycznych.

więcej...

Groźny pożar w urzędzie marszałkowskim

Kilkuset pracowników urzędu marszałkowskiego wzięło udział w ćwiczeniach przeciwpożarowych. Symulowany dym pojawił się na piętrze budynku i natychmiast włączył alarm. Na miejscu szybko zjawiły się jednostki straży pożarnej. Ewakuacja zajęła urzędnikom ok. 5 minut.

więcej...

Nowelizacja ustawy o RIO uderza w samorządy
Przyjęta 8 czerwca nowelizacja daje Regionalnej Izbie Obrachunkowej, będącej organem pełniącym nadzór nad jednostkami samorządu terytorialnego nowe kompetencje. RIO będą mogły m.in. kontrolować gospodarkę finansową samorządów już nie tylko pod względem legalności, ale także gospodarności, rzetelności i celowości decyzji organów samorządowych.
więcej...

Wyjątkowy certyfikat dla Gdyni

Gdynia jako pierwsze w Polsce oraz w całej Europie Wschodniej otrzymało od kanadyjskiej organizacji World Council on City Data certyfikat miasta inteligentnego.

więcej...

Lubuskie idzie na wojne z dopalaczami

Dzięki decyzji zarządu województwa lubuskiego do komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie Wielkopolskim trafią urządzenia DrugWipe 6S. Funkcjonariusze otrzymają ponad 140 nowych narkotestów zakupionych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

więcej...

Nieskuteczna wojna z dopalaczami trwa

Pomimo działań podejmowanych przez organy państwa skala zjawiska dostępności dopalaczy w Polsce oraz zatruć tymi środkami wykazywała generalnie tendencję wzrostową. Takie wnioski wynikają z kontroli Najwyższej Izby Kontroli.

więcej...

Mieszkańcy Łodzi domagają zwiększenia monitoringu miejskiego

Skuteczne reagowanie na zdarzenia i nieprawidłowości w mieście, to główny cel miejskiego systemu monitoringu. Dotychczas miasto wydało ponad 9 mln zł na monitoring łódzkich ulic i osiedli. Mieszkańcy domagają się kolejnych kamer.

więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Fachowcy, których rządzący nie słuchają
Na początku tygodnia nasz Związek przeprowadził dwudniowe spotkanie szkoleniowe kierowników Ośrodków Pomocy Społecznej (OPS) z terenu całego województwa. W naszej 26-letniej historii to najbardziej aktywna grupa docelowa. Pracujemy dla OPS-ów od 2006 r.

więcej...

Pobierz tekst Deklaracji Warszawskiej

Podczas dorocznej konferencji Europejskiego Forum Fundacji (EFC) grupa instytucji filantropijnych z Europy i  świata zaniepokojonych stanem demokracji w Europie ustanowiła Sojusz na rzecz Solidarności i Demokracji.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   124 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 sierpnia, Warszawa, Szkolenie "Ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego", www.cpi.com.pl

23-25 sierpnia, Ostróda, Internet Banking Security, www.gigacon.org

25-27 sierpnia, Poznań, 
II Spartakiada Samorządowa, www.spartakiadasamorzadowa.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»