Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Warszawa szykuje się na zamach jak inne stolice europejskie

Warszawscy urzędnicy chcą w sercu miasta postawić automatyczne zapory chroniące pieszych przed wjazdem samochodem na chodnik zamachowca lub szaleńca. 

więcej...

Anna Serpina-Forkasiewcz: Czeka nas rewolucja w zamówieniach publicznych
18 października 2018 roku to data pełnej elektronizacji rynku zamówień publicznych. O konsekwencjach zmian w kontekście samorządów rozmawiamy z Anną Serpiną-Forkasiewcz, Prezes Zarządu Portal PZP.

więcej...

Systemy zabezpieczeń biura – zaawansowane generatory ultradźwięków
Najgroźniejsze podsłuchy instalowane w biurach firm korzystają z fal elektromagnetycznych, którymi nagrany materiał na bieżąco przesyłają dalej. Ich działanie różni się głównie częstotliwościami sygnału, na którym pracują. Jednak sygnał, który emitują jest trudny do odróżnienia go od innych sygnałów radiowych czy GSM, którymi na co dzień wypełnione jest pomieszczenie biurowe. Dlatego do ich detekcji wykorzystuje się zaawansowane wykrywacze. Jak jednak sprawić, żeby działający podsłuch unieszkodliwić?


więcej...

„Dumni z Polski”: kampania, która przyciąga tłumy

Setki zaangażowanych gmin i powiatów, tysiące wydarzeń i okazji do spotkań z mieszkańcami. Tak w skrócie można opisać kampanię „Dumni z Polski”, która została zainaugurowana na początku maja.
więcej...

Po posłach czas na samorządowców... Widmo obniżki pensji coraz bliżej
Sejm przyjął ustawę zmniejszającą pensje parlamentarzystów. Posłowie idą za ciosem i teraz mają się zająć pensjami samorządowców. Do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego trafił projekt rozporządzenia, na mocy którego obniżone zostaną pensje samorządowców. Rozporządzenie to reguluje, jakie mogą być minimalne i maksymalne wynagrodzenia przedstawicieli władz lokalnych.
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Sądeckie zabytki i kapliczki odzyskają swój dawny blask

Będące świadectwem wiary Małopolan kościoły, synagogi czy drewniane cerkwie, a także kapliczki, wielowiekowe ikonostasy oraz łemkowskie nagrobki – to tylko niektóre obiekty, które jeszcze w tym roku przejdą długo oczekiwane remonty.

 

więcej...

W czerwcu na trasy wyjadą pierwsze pociągi Poznańskiej Kolei Metropolitalnej

Poznańska Kolej Metropolitalna to przełomowy dla rozwoju aglomeracji poznańskiej projekt komunikacyjny, współfinansowany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, Powiat Poznański oraz gminy i powiaty położone wzdłuż 9 linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego, współpracujące w ramach Stowarzyszenia Metropolia Poznań. 

więcej...

Strzelnica w każdym powiecie... Powiat Jarosławski pierwszy

Powiat Jarosławski, jako pierwszy w Polsce zrewitalizował strzelnicę w ramach programu „Budowy i rewitalizacji strzelnic wojskowych”. Została ona oficjalnie otwarta w Pawłosiowie.

  

więcej...

Najwyższa Izba Kontroli zajęła się stanem technicznym Orlików
Niemal wszystkie skontrolowane przez NIK Orliki były w dobrym stanie technicznym. NIK zwraca jednak uwagę, że ponad połowa zbadanych gmin nie sprawdzała tego stanu, pomimo takiego obowiązku.


więcej...

Rozwijaj sport w swojej gminie
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji dla Gmin pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego - „Sfinansujemy sport w Twojej Gminie”.


więcej...

Łódź wzbogaci się o kolejne 153 kamery monitoringu miejskiego
Rozstrzygnięto przetarg na piąty etap rozbudowy systemu monitoringu miejskiego. Do końca 2018 roku w Łodzi uruchomione zostaną 153 kamery w 42 nowych lokalizacjach.


więcej...

Podlaskie wraz z Obwodem Brzeskim będzie rozwijać turystykę

Przemysł, rolnictwo, handel, ochrona środowiska, sport, turystyka – to tylko część z dziedzin, w których Podlaskie i Obwód Brzeski (Białoruś) będą współpracować. 

więcej...

Nowa ustawa o monitoringu w szkołach nie rozwiąże najważniejszych problemów
Kamery w szkolnych toaletach i przebieralniach – między innymi do takich nieprawidłowości doprowadził brak prawnej regulacji funkcjonowania monitoringu wizyjnego w szkołach. Wreszcie pojawiła się – wymuszona przez nowe prawo ochrony danych obowiązujące w całej Unii Europejskiej – okazja, żeby to zmienić, ale niestety rządzący zatrzymują się w połowie drogi – uważają eksperci Fundacji Panoptykon.
więcej...

Tadeusz Wrona: Polacy – repatrianci ze Wschodu oczekiwani w gminach
Już przed wielu laty, kiedy prognozowano skokowe zmiany demograficzne w Polsce i postępujące wyludnianie się miast i gmin, światli publicyści widzieli w otwarciu granic dla repatriantów jeden ze sposobów na przeciwdziałanie zgubnym tendencjom.

więcej...

Zmiana podejścia do kwestii ochrony Infrastruktury Krytycznej
Wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie współczesnych zagrożeń oraz sposoby radzenia sobie z nimi było tematem forum analitycznego, które cyklicznie organizowane jest przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.


więcej...

Władze Piły idą do Trybunału Konstytucyjnego

Rada Miasta Piły podjęła decyzję w sprawie skierowania do Trybunału Konstytucyjnego wniosku w sprawie zbadania zgodności z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, na mocy której Rada Miasta Piły pozbawiona została kluczowych kompetencji związanych z realizacją zadania własnego gminy w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. 

więcej...

Co Polacy myślą o parkach miejskich?
Firma Husqvarna z początkiem wiosny 2018 zrealizowała badania opinii Polaków na temat parków miejskich oraz preferencji spędzania w nich czasu oraz jaki jest stan parków w Polsce.


więcej...


Ustawa o transporcie drogowym cofa rynek do czasów PRL

Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym zaproponowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa uwstecznia rynek, buduje bariery dla prowadzenia działalności – czyli stoi w całkowitej sprzeczności z Konstytucją Biznesu i założeniami SOR (Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju) – ostrzega Federacja Przedsiębiorców Polski. 

więcej...

PiS zaprezentowało kandydatów na prezydentów największych miast
Dzisiaj odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, na którym zatwierdzono ostatecznie kandydatów, którzy wystartują w wyborach samorządowych. O prezydenture w Warszawie zawalczy Patryk Jaki.
więcej...

IV Europejski Kongres Samorządów wystartował
To będą dwa dni rozmów o problemach i wyzwaniach, które stoją przed samorządem, nie tylko w najbliższych latach ale dekadach. Podczas blisko 80 paneli, ekspercie z całego świata postarają się znaleźć odpowiedź na pytania z dziedzin gospodarki, finansów, innowacji czy polityki.

  
więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   149 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

20 lipca, Warszawa, Szkolenie "Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika", http://frdl.mazowsze.pl

26 lipca, Warszawa, Kongres Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2018, http://fire-expo.pl/

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»