Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Najlepsze inspiracje z polskich samorządów terytorialnych
więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Rok 1920 - wspólna sprawa
Od swojego odrodzenia w 1990 r., samorządy gminne zrobiły bardzo wiele w zakresie przywracania pamięci narodowej na swoim terenie, upamiętniania przemilczanej w okresie totalitaryzmu polskiej historii oraz pobudzania patriotyzmu lokalnego. W każdej gminie można znaleźć takie szczególne miejsca, podobnie jak w historii każdej rodziny znajdują się blaski polskiej chwały i cierpienia.
więcej...

Nokia zatrudni w Łodzi 250 osób

Łódź jest tym miejscem, w którym chcemy się rozwijać – mówią przedstawiciele Nokii. Na początek 100 osób, docelowo – 250, a nawet więcej. Tylu specjalistów branży IT znajdzie zatrudnienie w łódzkim oddziale Nokii i Iris Telecommunication.

więcej...

Wojewoda pozmienia nazwy ulic za samorządy?

Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu wydaje – na potrzeby samorządów bądź innych podmiotów pytających – opinie o nazwach ulic, które mogą podlegać tej ustawie. Dotychczas IPN wystawił 336 opinii, wskazując 943 ulice jako podlegające ustawie.

więcej...

Na jednej z gdyńskich plaż stanęła nietypowa ławka

Ławka wyposażona w specjalistyczne urządzenie RLC Picnic Table umożliwia bezpłatne ładowanie urządzeń mobilnych, turystycznych oraz pojazdów elektrycznych.

więcej...

Samsung Electronics Polska wybrał Lublin

Lubelski oddział ConvergysCorporationw październiku 2017 roku otworzy dla Samsung Electronics Polska jedyną w kraju linię kontaktu przed i posprzedażowego.

więcej...

Tomalik: Gdzie podzieje się sprawiedliwość po zmianie Prawa o ustroju sądów powszechnych?
W ostatnią sobotę 12 sierpnia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 12 lipca o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 r., poz. 1452). Przypomnę, że jest to ta niezawetowana przez Prezydenta trzecia z ustaw dotyczących sądownictwa, przepychanych przez rządzącą większość w parlamencie.
więcej...

Szkody w rolnictwie wynoszą ponad 900 mln zł

Większość komisji szacujących straty w uprawach zakończyła już prace. Z obliczeń wynika, że szkody rolników wynoszą 904,5 mln zł.

więcej...

Konkurs dla samorządów i NGO z zapobiegania cyberprzestępczości

Walka z cyberprzestępcami, oszustwami internetowymi i cyberatakami to priorytety tegorocznej edycji konkursu o Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA). Zwycięzca otrzyma 10 tys. euro. Projekty można składać do 30 sierpnia.

więcej...

„Systemy i technologie wspierające organizację akcji ratunkowych”
Wypadek jest niespodziewany zarówno dla ofiary jak i dla obserwatorów. W sytuacji nagłego zagrożenia życia trzeba szybko i zdecydowanie reagować. W każdym przypadku zagrożenia życia niezwykle istotne jest sprawne i skuteczne przeprowadzenie akcji ratunkowej. Każdy błąd może być przyczyną utraty zdrowia, a nawet życia człowieka. W czasie akcji nie ma czasu na dyskusje. Powinna ona przebiegać sprawnie i szybko.


więcej...

W Gdyni jeszcze w tym roku zostanie uruchomiony car-sharing

Prace nad uruchomieniem car-sharingu w Gdyni rozpoczęły się w styczniu tego roku. Ich inicjatorem w regionie została Gdynia, która do współpracy w tym obszarze zaprosiła okoliczne samorządy – Gdańsk, Sopot, Rumię, Redę, Wejherowo i Pruszcz Gdański.

więcej...

„Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo”
Jakie są sposoby wdrażania priorytetów dla transportu publicznego, jakie są wady i zalety priorytetów lokalnych oraz centralnych? Dlaczego wraz z priorytetami należy wdrożyć także obszarowy system sterowania ruchem, a także jakie efekty dzięki nim można osiągnąć?


więcej... [KOMENTARZE (5)]

Opaski „niezgubki” usprawniają odnalezienie zagubionej osoby

Policjanci w ramach dbania o bezpieczeństwo w wakacje sprawdzają okolice zbiorników wodnych w wejherowskim powiecie, nad którymi znajdują się miejsca wypoczynku letniego.

więcej...

Nowe Prawo wodne uderzy jednak w rolników

Podpisane przez prezydenta nowe Prawo wodne oznacza dla rolników dodatkowe uciążliwości i koszty – ocenia Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

więcej...

Ruszył program „Aktywna tablica”

„Aktywna tablica” ma za zadanie wyposażyć i doposażyć szkoły podstawowe
w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Celem jest też rozwijanie  kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK).

więcej...

Nowe pamiątkowe gadżety województwa warmińsko-mazurskiego

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu na pamiątkę z Warmii i Mazur. Samorząd województwa ogłasza takie konkursy od 2007 roku, od 2010 są one organizowane w ramach unijnego projektu.

więcej...

„Rekomendowany pracodawca” w Gdyni

Gdynia, jako pierwsze miasto w Polsce, dołączyła do programu „Rekomendowany Pracodawca”. To dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy dbają o wysokie standardy zatrudnienia i istotne wsparcie w poszukiwaniu wykwalifikowanych pracowników.

więcej...

Nowy most na rzece Pisi za 4,5 mln zł

Rozpoczął się kolejny etap budowy nowego mostu na rzece Pisi w Sochaczewie, w ciągu drogi nr 705. Ze względu na zły stan techniczny stary most przez Pisię trzeba było rozebrać.

więcej...

Powstał projekt „Programu dla Śląska”

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim Jerzy Kwieciński, wiceszef resortu rozwoju wziął udział w konsultacjach ze stroną społeczną i gospodarczą, które poświęcone były „Programowi dla Śląska”.

więcej...

Szkolenie "PROWADZENIE BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ"
31 sierpnia w Warszawie odbędzie się szkolenie pn. "Prowadzenie Biuletynu Informaacji Publicznej".
więcej...

  2 3 4 5 6   ...   124 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 sierpnia, Warszawa, Szkolenie "Ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego", www.cpi.com.pl

23-25 sierpnia, Ostróda, Internet Banking Security, www.gigacon.org

25-27 sierpnia, Poznań, 
II Spartakiada Samorządowa, www.spartakiadasamorzadowa.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»