Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Tomalik komentuje: 3,2 miliona dzieci nie zostało objęte programem "Rodzina 500plus"
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, okazało się, że prawo do programu „Rodzina 500plus” ma 3,725 miliona dzieci, ale kolejne 3,2 miliona dzieci nie zostało objęte programem „Rodzina 500plus”. Te liczby podał wiceminister rodziny i pracy Bartosz Marczuk w odpowiedzi na interpelację poseł Krystyny Szumilas.

więcej...

W Krakowie powstaną zielone pochłaniacze smogu

W każdej z 18 dzielnic Krakowa powstaną zielone ściany. W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego wygrał projekt pod nazwą „Zielony pochłaniacz smogu dla każdej dzielnicy”.

więcej...

Polkowiczanie będą mogli skorzystać z dofinansowania do zakupu leków

Stosowny projekt uchwały został jednogłośnie przegłosowany podczas sesji Rady Miejskiej. Program będzie obowiązywał w latach 2018-2022.

więcej...

Dodatkowe pieniądze na selektywną zbiórkę odpadów

W mazowieckich gminach Jastrząb, Myszyniec i Klembów powstaną za unijne fundusze punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Decyzję o przyznaniu dofinansowania o łącznej wartości ponad 1,1 mln zł z RPO WM 2014–2020 podjął Zarząd Województwa Mazowieckiego.


więcej...

Brzegi Warty w Poznaniu mają być ładniejsze i bezpieczniejsze
Tereny nadwarciańskie czeka kolejna inwestycja. Dotychczasowe umocnienia rzeki zostaną poddane gruntownej rewaloryzacji. Pozwoli to zabezpieczyć brzegi Warty przed erozją. Zmiany wpłyną też na wzrost bezpieczeństwa i poprawę estetyki.


więcej...

Gdańsk chce współpracować z Chińczykami w dziedzinie turystyki

Delegacja chińskiego miasta Qingdao gościła w Gdańsku. W Sali Wielkiej Wety Ratusza Głównomiejskiego miało miejsce wspólne gospodarcze rozmowy, podczas których podpisano umowę o współpracy.


więcej...

Warszawski budżet partycypacyjny w liczbach

W Warszawie w przyszłym roku w ramach budżetu partycypacyjnego zostanie zrealizowanych 850 projektów na łączną kwotę ponad 62 milionów złotych.

więcej...

Delegacja z chińskiej Prowincji Szantung odwiedziła Mazowsze

Marszałek Adam Struzik spotkał się z delegacją z chińskiej prowincji Szantung, w skład której weszli przedstawiciele Politycznej Konferencji Konsultatywnej Chińskiej Republiki Ludowej (CPPCC) oraz szef biura przedstawicielskiego ds. gospodarki i wymiany handlowej z Europą i wiceprezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Chińskiej.


więcej...

Komputer i robot w szpitalnej aptece

Zautomatyzowana apteka w nowym kompleksie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu ma zrewolucjonizować system ordynowania i podawanie leków pacjentom placówki. Ten bardzo nowoczesny system apteczny jest szeroko stosowany między innymi w USA i Japonii. Teraz powoli wkracza także do polskich szpitali.

więcej...

Kraków kontra mszyce

Tegoroczna bardzo sucha i ciepła wiosna sprawiły, że drzewa w Krakowie są wyjątkowo osłabione i podatne na żerowanie owadów. W związku z tym Zarząd Zieleni Miejskiej zdecydował, że przeciwdziałanie, przede wszystkim mszycom, zostanie przeprowadzone jeszcze w lipcu tego roku. Zabieg odbędzie się jednorazowo w zależności od warunków atmosferycznych między 12-18 lipca do godz. 10 rano.


więcej...

Gdańsk wyda w tym roku 18 milionów złotych na modernizację chodników

Prace prowadzone będą w ramach programu chodnikowego. Na tegoroczną edycję programu przeznaczono blisko 18 mln złotych. Od 2014 roku wyremontowano już ponad 63 km chodników.

więcej...

W trasę po regionie łódzkim wyruszył Happy Bus
Happy Bus, czyli autobus, który pełni funkcję objazdowego placu zabaw, to cykliczna akcja, adresowana głównie do dzieci z terenów wiejskich. Projekt jest prowadzony przez Fundację Happy Kids we współpracy z łódzkim MPK.


więcej...

Warszawa sprowadza drzewa z europejskich szkółek
Do Warszawy zjeżdżają duże drzewa do przyulicznych nasadzeń. Pojawią się one niemal w całej stolicy. W ciągu najbliższych dni miasto wzbogaci się o ponad 200 nowych drzew, a na jesień o kolejne sześć tysięcy sztuk.
więcej...

Władze Gdyni mają pomysł na wykorzystanie deszczówki

Gdynia zachęca do tworzenia na terenie miasta ogrodów deszczowych. Każdy kto chce to uczynić może dostać dofinansowanie, nawet do 10 tys. zł. Jest to sposób na efektywne wykorzystanie deszczówki.


więcej...

Na mapach może pojawić się pięć nowych miast

MSWiA przekazało do uzgodnień projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta. Zmiany w podziale terytorialnym państwa nastąpią 1 stycznia 2019 r. 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Nagroda im. Grzegorza Palki – XXI edycja
Liga Krajowa uchwałą Zgromadzenia w dniu 18 maja 1997 r. ustanowiła Nagrodę im. Grzegorza Palki, za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego.


więcej...

Będzie bezpieczniej na Zalewie Wiślanym

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał umowę z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie insp. Tomaszem Klimkiem. Dotyczyła ona przekazania środków na zakup nowego sprzętu dla policji.


więcej...

Wreszcie powstanie dom dla powstańców warszawskich

Miasto podpisało umowę ze Stowarzyszeniem Monopol Warszawski na utworzenie tymczasowego domu dziennego wsparcia dla powstańców warszawskich w miejskim lokalu przy ul. Nowolipie 22. 

więcej...

Łódzki samorząd finansuje zakup oczyszczaczy powietrza

Zarząd Województwa Łódzkiego przekazał 1,6 mln zł na zakup specjalistycznych oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli, punktów przedszkolnych oraz oddziałów przedszkolnych.


więcej...

Bolesławiec uruchomił bezpłatną komunikację publiczną

Miejski Zakład Komunikacji w Bolesławcu wzbogacił się o 13 nowoczesnych autobusów marki Solaris Urbino 10. Autobusy wyposażone są w silniki Euro 6, spełniające najwyższe normy emisji spalin. Ponadto władze miasta podjęły decyzję o tym, że komunikacja publiczna w Bolesławcu będzie całkowicie bezpłatna.


więcej...

  2 3 4 5 6   ...   149 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

20 lipca, Warszawa, Szkolenie "Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika", http://frdl.mazowsze.pl

26 lipca, Warszawa, Kongres Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2018, http://fire-expo.pl/

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»