Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Najlepsze inspiracje z polskich samorządów terytorialnych
więcej...

Swarovski inwestuje w Gdańsku

W Gdańskim Wrzeszczu w ciągu najbliższych kilku lat, przy wsparciu PAIH, powstanie globalne centrum usług Swarovskiego. Obecnie w centrum pracuje 70 osób. Nowe biura będą mogły pomieścić nawet 300 pracowników.

więcej...

Start konkursu dla miast realizujących politykę zrównoważonego rozwoju

ECO-MIASTO to jeden z największych projektów popularyzujących ideę zrównoważonego rozwoju miast w Polsce. Celem projektu jest promowanie wymiany doświadczeń między miastami oraz nagradzanie tych miast, które najlepiej realizują politykę zrównoważonego rozwoju.

więcej...

Sukces wyjątkowej kampanii „Wiadomość do przyszłości”
Zakończyła się akcja „Wiadomość do przyszłości” zorganizowana przez markę Papiery POL. Trwającą pół roku kampanie podsumowujemy wraz z Krzysztofem Walczy, brand managerem marki POL w International Paper.

więcej...

Na Mazowszu przybyło czarnych punktów

W tym roku na Mazowszu doszło już do 10 utonięć. Aby uczulić wypoczywających nad wodą na czyhające na nich zagrożenia, samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z policją oznacza najbardziej niebezpieczne miejsca tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku pojawi się kolejnych 8 tablic ostrzegawczych.

więcej...

Rybny potentat inwestuje w Gdańsku

Marine Harvest, największy producent łososia na świecie, otworzy w Gdańsku centrum usług biznesowych. To kolejna inwestycja Norwegów na Pomorzu.

więcej...

Śląski Urząd Marszałkowski – jedyny w swoim rodzaju

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego jako pierwszy tego typu podmiot w kraju dokonał skutecznej integracji międzynarodowej normy ISO 9001 z systemem kontroli zarządczej.

więcej...

Wrocław najszybciej rozwijającym się miastem pod względem gospodarczym

RynekPierwotny.pl sprawdził, w jakim tempie rozwijają się największe ośrodki miejskie z Polski. Okazuje się, że różnica dotycząca np. Wrocławia i Łodzi jest zaskakująco duża.

więcej...

Były wiceprezydent Warszawy przyjrzy się działalności ratusza

Monitorowanie i wspieranie dynamicznego rozwoju Warszawy oraz poszukiwanie koncepcji skutecznego zarządzania miastem to priorytety nowo powstałej fundacji Instytut Rozwoju Warszawy, której współzałożycielem i prezesem jest były wiceprezydent Jacek Wojciechowicz.

więcej...

Agata Dąmbska: Gorący – dosłownie i w przenośni – Kongres Regionów
Na trwającym od 19 do 20 czerwca Kongresie Regionów już po raz ósmy spotkali się najważniejsi włodarze, przedstawiciele środowisk samorządowych, nauki, biznesu i NGO. Upalny Wrocław gościł ponad 1200 osób, które wzięły udział w dyskusjach na 25 tematów i 4 sesjach plenarnych.

więcej...

W Płocku powstanie 13 km ścieżek rowerowych

Marszałek Adam Struzik i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisali umowę na dofinansowanie projektu inwestycji w Płocku. Dzięki środkom unijnym w połowie przyszłego roku powstanie tu 13 km ścieżek rowerowych.

więcej...

Polscy, ukraińscy i norwescy samorządowcy uczą się wzajemnie energooszczędności

Trwa realizacja trójstronnego projektu „Polsko-norweska pomoc dla podniesienia efektywności energetycznej na Ukrainie”. Przedstawiciele polskich i ukraińskich miast udali się z wizytą studyjną do Norwegii.

więcej...

12 mln w puli preferencyjnych pożyczek na rozwój dla gmin i powiatów
Od 19 czerwca samorządy mogą ubiegać się o środki finansowe w ramach XXI edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego. Preferencyjne pożyczki mogą zostać przeznaczone m.in. na budowę oraz modernizację placówek oświatowych czy sieci i stacji wodociągowych.
więcej...

Ilona Soja-Kozłowska komisarycznym burmistrzem warszawskiej Białołęki

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy powołała na stanowisko komisarycznego burmistrza Białołęki Ilonę Soję-Kozłowską, dotychczasową wiceburmistrz Bielan. Zarząd komisaryczny to efekt konfliktu, jaki od tygodni trwa w dzielnicy.

więcej...

Samorządowcy apelują do premier w sprawie nowelizacji ustawy o RIO

Parlamentarny Zespół ds. Obrony Polskiej Samorządności uchwalił dezyderat w sprawie sprzeciwu wobec nowelizacji ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych. Skierował go do Prezesa Rady Ministrów.

więcej...

Tadeusz Wrona: O polityce prorodzinnej
Od połowy lat dziewięćdziesiątych mówiło się o polityce prorodzinnej samorządu terytorialnego. Powstawały w radach miast komisje ds. rodziny, przyjmowano Kartę Praw Rodziny za podstawę społecznej polityki miejskiej, odbyło się 20 konferencji na temat różnych aspektów polityki prorodzinnej i jej realizacji w samorządach.

więcej...

Nowy wóz na stulecie OSP w Rzeczniowie

Pojazd ratowniczo-gaśniczy do dyspozycji, nowy sztandar i medale za służbę – tak obchodzono święto stulecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczniowie.

więcej...

Lubelscy strażacy przygotowani na wystąpienie ewentualnej powodzi

Na terenie woj. lubelskiego zorganizowano kilkanaście ćwiczeń manewrowych w powiatach, w których istnieje realne zagrożenie powodziowe od przepływających rzek takich jak Bug, Wieprz i Wisła.

więcej...

Marszałek uczy dzieci podstaw bezpieczeństwa

Jak udzielić pierwszej pomocy, zagrożenia bezpieczeństwa w sytuacji pożaru czy powodzi, bezpieczeństwo na drodze, w Internecie lub na wakacjach – tego nauczyły się dzieci, które wzięły udział w drugiej edycji programu „Bezpieczny Dolnoślązak”.

więcej...

Wspólny bilet połączy Pomorze z państwami bałtyckimi

Przedstawiciele Pomorza, Szwecji, Niemiec i Estonii spotkali się w Gdańsku, aby zainaugurować prace nad wspólnym biletem, który ma ułatwić podróżowanie po krajach bałtyckich.

więcej...

  2 3 4 5 6   ...   120 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

28 czerwca, Gdańsk, 21 Konferencja Miasta w Internecie, www.mwi.pl

29 czerwca, Wrocław,
Konferencja "Smart City - założenia i perspektywy", www.successpoint.pl

6-7 lipca, Wrocław,
Szkolenie „Zarządzanie zmianą – jak skutecznie pokierować zmianami organizacyjnymi”, www.effectgroup.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»