Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Sejm za ograniczeniem kadencyjności w samorządzie
Zmiany w jednostkach samorządu terytorialnego coraz bliżej. Po wielogodzinnych i burzliwych obradach Sejm przyjął poprawki Prawa i Sprawiedliwości w Kodeksie wyborczym oraz ustawie regulującej funkcjonowanie samorządu. Nowe rozwiązania wprowadzają m.in. dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz znoszą głosowanie korespondencyjne.
więcej...

Warszawski samorząd inwestuje w zdrowie przedszkolaków

Oczyszczacze powietrza pojawią się we wszystkich miejskich przedszkolach. Miasto przeznaczy na ich zakup prawie 4 mln zł.

więcej...

Mieszkańcy Jeleniej Góry przesiądą się do autobusów hybrydowych

Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych autobusów miejskich. W części dotyczącej pojazdów hybrydowych (przetarg obejmował też autobusy spalinowe) wybrana została oferta Volvo Polska – firma dostarczy trzy tego typu pojazdy.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Weź udział w jubileuszowej edycji plebiscytu Orły Polskiego Samorządu
Ogólnopolski Program Promocji Regionów Samorządowa Marka Roku to inicjatywa, której celem jest budowanie i umacnianie pozycji polskich samorządów jako silnych marek, potrafiących wykorzystać pojawiające się możliwości rozwoju, a tym samym uczynić swoje lokalne ojczyzny bardziej przyjazne we współpracy z mieszkańcami, turystami oraz przedsiębiorcami i inwestorami. Udział w Programie to promocja najlepszych, ukazująca jakość i solidność, jednocześnie przyczyniająca się do dalszego ich rozwoju.


więcej...

PiS przestraszył się własnej ustawy i spuszcza z tonu
Jeszcze przed rozpoczęciem drugiego czytania na temat projektu ustawy dotyczącego zmian w Kodeksie wyborczym posłowie Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli złożenie poprawek do tego projektu ustawy.
więcej...

Regionalny geoportal coraz bliżej powstania
Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski pracuje nad stworzeniem kompleksowego systemu e-usług, który obejmie nie tylko urząd i jego jednostki, ale także starostwa w całym regionie.
więcej...

Projekt z Polski jednym ze zwycięzców Innovation in Politics Awards

Podczas uroczystej Gali w Wiedniu wyłoniono ośmiu zwycięzców pierwszej edycji europejskich nagród dla innowacji w polityce. Wśród laureatów znalazł się Piotr Kowalski z Łodzi reprezentujący projekt Wideotłumacz.pl skierowany do osób niesłyszących. Projekt otrzymał nagrodę w kategorii Styl Życia.

więcej...

Korzyści dla miasta z założenia pasiek na dachach

Hodowla pszczół w mieście i zakładanie pasiek na dachach były jednym z tematów konferencji szkoleniowej „Pszczelarstwo i gospodarka pasieczna szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego”, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

więcej...

RODO to nie Rodeo
Zapraszamy na szkolenie "RODO to nie Rodeo - Zadania Użytkowników, Inspektora ODO i Administratora Danych - w świetle zmian RODO 2018".


więcej...

Agata Dąmbska: Smutne Obywatelskie wysłuchanie publiczne

Ze względu na fakt, że wniesiony przez PiS w szybkim trybie poselskim projekt o zmianie ustaw samorządowych i ordynacji wyborczej nie podlegał konsultacjom społecznym ani uzgodnieniom międzyresortowym, organizacje pozarządowe, korporacje samorządowe i uczelnie postanowiły zorganizować własne wysłuchanie publiczne dokumentu, tzw. Obywatelskie.

więcej...

Przyszłoroczne wybory samorządowe zostaną sparaliżowane?

W budynku dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się Obywatelskie wysłuchanie publiczne dotyczące projektowanych zmian w Kodeksie Wyborczym i samorządzie lokalnym. Eksperci, samorządowcy, posłowie oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych wyrazili zaniepokojenie w związku z proponowanymi zmianami.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Laureaci Rankingu Gmin Małopolski nagrodzeni

7 grudnia na Zamku Królewskim w Niepołomicach wręczono nagrody laureatom 8. edycji Rankingu Gmin Małopolski. Zwycięskie gminy to Wielka Wieś, Niepołomice i Zakopane. Wyróżniono również liderów powiatowych.

więcej...

Wrocław nie przygotowany na wystąpienie niszczycielskiej powodzi

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że 20 lat po powodzi tysiąclecia Wrocław nadal nie jest przygotowany na tak niszczycielski żywioł. Pomimo postępów w realizacji Projektu ochrony przeciwpowodziowej Odry, wciąż nie dostosowano w pełni doliny Widawy do bezpiecznego przeprowadzenia fali powodziowej w obrębie Wrocławia.

więcej...

Rząd idzie na wojnę z afrykańskim pomorem świń

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

więcej...

Włoska Bolonia nowym partnerem Poznania

Poznań ma nowe, piętnaste, miasto partnerskie - Miasto Metropolitalne Bolonia. Współpracę zainaugurowało oficjalne spotkanie zastępcy prezydenta Poznania Mariusza Wiśniewskiego z dyrektorem Gabinetu Miasta Bolonia - Giuseppem De Biasi.

więcej...

Powstał Europejski Indeks Jakości Powietrza

Europejska Agencja Środowiska (EEA) i Komisja Europejska uruchomiły Europejski Indeks Jakości Powietrza (European Air Quality Index). Interaktywna mapa przedstawia gromadzone z godziny na godzinę dane z ponad dwóch tysięcy stacji pomiarowych w Europie i pozwala śledzić poziom pyłów zawieszonych, dwutlenku azotu czy dwutlenku siarki.

więcej...

267 milionów złotych na modernizacje sieci wodociągowej w Lublinie
Na wartość ponad 267 mln zł wykonana zostanie rozbudowana i modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w Lublinie w ramach III etapu tego projektu.


więcej...

Tadeusz Wrona: Odeszła Ligia Urniaż-Grabowska
Była człowiekiem o niezwykłej wrażliwości społecznej, mądrym i prawym, oddanym ludziom, samorządności lokalnej, kochającym Ojczyznę.

więcej...

Koncepcyjny projekt Husqvarna dla parków miejskich przyszłości

Szacuje się, że do 2030 roku miasta na całym świecie będą miały coraz więcej mieszkańców, a co za tym idzie, coraz więcej parków. Z myślą o zarządzaniu rosnącą ilością zieleni w miastach, z możliwie najmniejszym wpływem na naturę oraz osoby odwiedzające parki, Husqvarna stworzyła koncepcyjny projekt Solea.

więcej...

Związek Województw apeluje do rządu o dialog z samorządem

„Przyszłość samorządu terytorialnego”, to temat wiodący XXXV Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw RP. Podsumowując dyskusję i odnosząc się do aktualnej sytuacji w Polsce, delegaci ZO ZWRP przyjęli Stanowisko w sprawie  zmian Kodeksu wyborczego i samorządowych ustaw ustrojowych.

więcej...

  2 3 4 5 6   ...   133 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

15 grudnia, Warszawa, Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich, www.zmp.poznan.pl

18 grudnia, Legnica,
Szkolenie "Dostęp do informacji publicznej w jednostkach samorządu terytorialnego", www.nist.gov.pl

19-20 grudnia, Warszawa,
Szkolenie "RODO to nie rodeo - Zadania Użytkowników, Inspektora ODO i Administratora Danych - w świetle zmian RODO 2018", www.gigacon.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»