Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Białorusini przyjechali na Podlasie zbierać dobre doświadczenia

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyło się spotkanie z 33 osobową delegacją z Białorusi, która przyjechała do województwa podlaskiego w ramach wizyty studyjnej organizowanej przez biuro w Mińsku (Białoruś) Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Fundacji Solidarności Międzynarodowej. 

więcej...

„Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”
Polski Instytut Rozwoju Biznesu ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w szkoleniu: „Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”. więcej...

Apel Fundacji Batorego o odejście od karty wyborczej w formie broszury
W związku ze zmianami w Kodeksie wyborczym i zmniejszeniem maksymalnej liczby kandydatów możliwych do zgłoszenia przez jeden komitet wyborczy, Fundacja im. Stefana Batorego zwróciła się do Państwowej Komisji Wyborczej z prośbą o odejście od stosowania zbroszurowanych kart do głosowania w wyborach organów przedstawicielskich samorządu terytorialnego organizowanych w systemie proporcjonalnym.
więcej...

Podsumowanie III Krajowego Kongresu Sekretarzy w Gdyni
14-15 maja w Gdyni  odbyło się  doroczne spotkaniu Sekretarzy Jednostek SamorząduTerytorialnego z całej Polski. To było dobre  i efektywne  spotkanie, pełne zaangażowania w aktualne i ważne zagadnienia dla administracji samorządowej.


więcej...

Tomalik komentuje: Samorządowcy, razem walczmy o swoje prawa !
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, rządzący obóz PiS wymierzył kolejny cios w nasze środowisko. Musimy się bronić tak, jak przed poprzednią inicjatywą posła Jarosława Kaczyńskiego w sprawie dwukadencyjności liczonej wstecz. Wtedy nasza walka była skuteczna.

więcej...

Województwa tracą dystans do Mazowsza

Według rankingu „Indeks Millennium 2018 – Potencjał Innowacyjności Regionów”, w czołówce województw o największym potencjale innowacyjności utrzymują się niezmiennie cztery województwa: mazowieckie, małopolskie, pomorskie oraz dolnośląskie. 

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Poważny błąd w stosunku do samorządów
Jesteśmy świadkami zaskakującej decyzji rządu, który właśnie przyjął rozporządzenie o obniżce o jedną piątą pensji samorządowców pełniących funkcje z wyboru i powołania, a więc w stosunku do osób zaufania publicznego.

więcej...

Rzecznik Praw Obywatelskich wskazuje negatywne skutki reformy oświaty

Do Biura RPO stale wpływają wnioski obywateli z wątpliwościami wobec zmian w ustroju szkolnym oraz organizacji i funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. 

więcej...

Innowacyjny sposób na poprawę jakości powietrza w Londynie
Firma Siemens wdroży na terenie Londynu system regulujący pobieranie opłat za wstęp do strefy niskoemisyjnej (ULEZ). System będzie monitorował i kontrolował pojazdy przejeżdżające przez określone obszary, skutecznie i szybko identyfikując te, które nie spełniają norm emisji spalin dla stref niskoemisyjnych.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Już 5 czerwca odbędzie się Kongres Monitoringu Wizyjnego

Monitoring wizyjny obejmuje przestrzenie zarówno publiczne jak i prywatne. Staje się on bardzo popularnym narzędziem kontroli, dlatego konferencja będzie dotyczyła bezpieczeństwa obiektów i obszarów, prawa prywatności, a także nowych technologii, które są wdrażane w instytucjach i firmach. Poznamy również nowe RODO, które dotyczy monitoringu, zasady legalnego stosowania oraz błędy przy realizacji systemów monitoringu wizyjnego.Więcej szczegółów w programie i na stronie wydarzenia.więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Zapraszamy do udziału w VIII edycji konferencji Innowacyjna Gmina
Współczesne miasta to skomplikowany, niepowtarzalny łańcuch powiązań i wzajemnych zależności. Innowacyjne technologie, ograniczenie emisji zanieczyszczeń, zmniejszenie zużycia energii i wody, niezawodna energetyka, elektromobilność, nowoczesne usługi dla mieszkańców – to tylko niektóre wyzwania, które stoją dzisiaj przed włodarzami polskich miast. Tematom tym chcemy poświęcić tegoroczną konferencję Innowacyjna Gmina, która odbędzie się już 12 czerwca br.


więcej...

Decyzja zapadła – niższe pensje samorządowców od 1 lipca
Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, przedłożone przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zgodnie z rozporządzeniem, o 20 proc. obniżone zostaną wynagrodzenia m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów, a także skarbników.
więcej...

Samorząd to my wszyscy! A kto zostanie „Super Samorządem”?
Samorządność to nie tylko instytucje, ale przede wszystkim możliwość wpływania na najbliższe otoczenie. Każdego roku udowadniają to lokalni aktywiści nagradzani przez Fundację im. Stefana Batorego nagrodą „Super Samorząd” za sukcesy w działaniach na szczeblu lokalnym.
więcej...

W Łomży powstają historyczne murale

Pierwszy z historycznych murali, które w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, a które powstają w Łomży, przedstawia orszak księcia mazowieckiego Janusza I. Ponadto miasto w czerwcu obchodzić będzie 600-lecie nadania praw miejskich i w związku z tym także przygotowywany jest mural.

 

więcej...

MSWiA proponuje znieść z administracyjnej mapy zadłużoną gminę

Z informacji Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie, stan zadłużenia gminy Ostrowice na koniec 2016 roku wynosił 360,8 proc. planowanych dochodów, a na koniec 2017 roku 437,3 proc. 

więcej...

Warszawa szykuje się na zamach jak inne stolice europejskie

Warszawscy urzędnicy chcą w sercu miasta postawić automatyczne zapory chroniące pieszych przed wjazdem samochodem na chodnik zamachowca lub szaleńca. 

więcej...

Anna Serpina-Forkasiewcz: Czeka nas rewolucja w zamówieniach publicznych
18 października 2018 roku to data pełnej elektronizacji rynku zamówień publicznych. O konsekwencjach zmian w kontekście samorządów rozmawiamy z Anną Serpiną-Forkasiewcz, Prezes Zarządu Portal PZP.

więcej...

Systemy zabezpieczeń biura – zaawansowane generatory ultradźwięków
Najgroźniejsze podsłuchy instalowane w biurach firm korzystają z fal elektromagnetycznych, którymi nagrany materiał na bieżąco przesyłają dalej. Ich działanie różni się głównie częstotliwościami sygnału, na którym pracują. Jednak sygnał, który emitują jest trudny do odróżnienia go od innych sygnałów radiowych czy GSM, którymi na co dzień wypełnione jest pomieszczenie biurowe. Dlatego do ich detekcji wykorzystuje się zaawansowane wykrywacze. Jak jednak sprawić, żeby działający podsłuch unieszkodliwić?


więcej...

„Dumni z Polski”: kampania, która przyciąga tłumy

Setki zaangażowanych gmin i powiatów, tysiące wydarzeń i okazji do spotkań z mieszkańcami. Tak w skrócie można opisać kampanię „Dumni z Polski”, która została zainaugurowana na początku maja.
więcej...

Po posłach czas na samorządowców... Widmo obniżki pensji coraz bliżej
Sejm przyjął ustawę zmniejszającą pensje parlamentarzystów. Posłowie idą za ciosem i teraz mają się zająć pensjami samorządowców. Do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego trafił projekt rozporządzenia, na mocy którego obniżone zostaną pensje samorządowców. Rozporządzenie to reguluje, jakie mogą być minimalne i maksymalne wynagrodzenia przedstawicieli władz lokalnych.
więcej... [KOMENTARZE (1)]

  2 3 4 5 6   ...   145 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 maja, Warszawa, II Międzynarodowe Sympozjum Naukowe pt. „Wybory Samorządowe – Samorządowe Wybory”, https://zgwrp.pl

22-23 maja, WarszawaXI Polski Kongres ITS, http://pkits.pl

24 maja, Wrocław, Konferencja „Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”,http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»