Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Osiem projektów z Polski wśród finalistów europejskiej nagrody Innovation in Politics Awards
Osiem projektów z Polski oraz osiem reprezentujących je osób znalazło się gronie finalistów pierwszej ogólnoeuropejskiej nagrody za twórczą i odważną pracę w sferze politycznej. 
więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Nie czepiajmy się, czyli PiS dla JST

Czekaliśmy, czekaliśmy, aż się doczekaliśmy: PiS postanowił przeciąć wielomiesięczne spekulacje i zaprezentował (z jękiem) projekt, zmieniający ustawy o samorządzie (gminnym, powiatowym, wojewódzkim) oraz Kodeks wyborczy. Za jedyne 190 mln. zł. Media natychmiast ruszyły do komentowania tej drugiej nowelizacji; z nieszczęsnym ograniczeniem kadencji włodarzy z jednej strony i szczęsnym pozbyciem się JOW-ów z drugiej. Tymczasem równie ważne są tu postulaty ustrojowe.

więcej...

PKW odbierze JST organizację wyborów w gminach i miastach
Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości przedstawili w Sejmie tzw. ustawy samorządowe. Zakładają one m.in. przejęcie przez Państwową Komisje Wyborczą organizacji wyborów gminach i miastach oraz wprowadzenie dwukadencyjności. więcej... [KOMENTARZE (2)]


W Mińsku Mazowieckim będzie teraz jeszcze bezpieczniej

Do Mińska Mazowieckiego trafi prawie 260 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Umowy o dofinansowanie projektu podpisali Janina Ewa Orzełowska, wicemarszałek woj. mazowieckiego, Elżbieta Lanc, członek zarządu woj. mazowieckiego oraz Marcin Jakubowski, burmistrz Mińska Mazowieckiego.


więcej...

Kujawsko-Pomorskie uczy pływać najmłodszych mieszkańców regionu

Trwają zajęcia w ramach tegorocznej edycji programu „Umiem pływać”, realizowanego we współpracy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 79 gmin z regionu. W tym roku w zajęciach nauki pływania uczestniczy około 7 tysięcy uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych.

więcej...

Małopolska Niania wyróżniona

Projekt Województwa Małopolskiego – Małopolska Niania został uznany za najlepszą dobrą praktykę w działaniach administracji samorządowej. Zaprezentowano go podczas Polskiej Konferencji Jakości Administracji Publicznej, która odbyła się w kancelarii premiera.

więcej...

Zmiany w gospodarce odpadami

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o odpadach, przedłożony przez ministra środowiska. W projekcie nowelizacji ustawy przewidziano również zmianę przepisów dotyczących bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO).

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Ekstremalna odskocznia od urzędniczego biurka! Pierwsze Mistrzostwa Polski Samorządowców w Runmageddonie
Już ponad 100 przedstawicieli samorządów z całej Polski potwierdziło chęć udziału w najbardziej ekstremalnym biegu przeszkodowym w Europie. 18 listopada w Pabianicach na starcie staną śmiałkowie gotowi zmierzyć się z 6-kilometrową formułą Rekrut i ponad 30 przeszkodami przygotowanymi przez inżynierów Runmageddonuw tymIndianą XXL, Ścianą Łańcuchów, Komandosem, Pole Dance czy Multi Rigiem.


więcej... [KOMENTARZE (8)]

Tomalik komentuje: RODO, no wiesz, unijne dla ochrony danych osobowych
Rząd PiS-u zwalcza Unię Europejską w umysłach i sercach Polaków. Jakby nas namawiał do wystąpienia z Unii, do Polexitu na wzór decyzji większości Brytyjczyków.

więcej...

Pierwsza pływająca farma wiatrowa oddana do użytku
Pięć potężnych turbin wiatrowych zacumowanych jest około 25 km od szkockiego wybrzeża. Wiatraki o mocy 30 MW, dzięki zastosowaniu specjalnej baterii magazynującej wyprodukowany prąd, będą mogły zasilić w energię energetyczną nawet 20 tys. gospodarstw domowych.


więcej...

IKEA zainwestuje 225 milionów złotych w Zbąszynku

IKEA Industry rozbudowuje fabrykę w Zbąszynku. To największy na świecie kompleks produkcji mebli szwedzkiego giganta.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe
Jak promować województwa i samorządy lokalne?

Prawidłowo skonstruowana i wdrożona strategia marketingowa może przynieść samorządowi wiele korzyści. Warto więc, aby osoby zajmujące się na co dzień promocją miast i gmin regularnie poszerzały swoją wiedzę w tym zakresie. Okazją do jej zdobycia będzie VII edycja Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach, w trakcie którego praktycy oraz specjaliści ds. marketingu będą dzielić się własnym doświadczeniem.

więcej...

W Gdyni rozpoczyna funkcjonowanie Innowacyjny system

InvisoLite - nowoczesny, elektroniczny system monitorowania zużycia energii przez gdyńskie instytucje właśnie rozpoczął pracę. Po wielu miesiącach przygotowań program został oficjalnie uruchomiony.

więcej...

Unijne pieniądze na częstochowskie tramwaje

Województwo Śląskie i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie podpisały umowę na dofinansowanie z pieniędzy unijnych przebudowy linii tramwajowych oraz zakupu taboru.

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Problemy stanu ludności w miastach
GUS opublikował opracowanie statystyczne Ludność. Stan i struktura w przekroju terytorialnym. Stan w dniu 30 czerwca 2017 r., w którym zaprezentowano dane na poziomie gmin, powiatów i województw. W stosunku do stanu na 30 czerwca 2016 r. ludność Polski zmniejszyła się o 4 463 osoby. Zadecydowało o tym istotne zmniejszenie ludności w miastach o 23 477 osób, przy zwiększeniu ludności na wsi o 19 014 osób. 
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Innowacje w szkołach, czyli nauka przyszłości

Młodzież z trzech szkół gminy Lubicz będzie uczyć się programowania. Najpierw jednak nowe rozwiązania poznają nauczyciele.


więcej...

Tomalik komentuje: Tylko rok i trochę do wyborów samorządowych
To będą zupełnie inne wybory niż wszystkie poprzednie. A od reformy wprowadzonej przez rząd premiera Tadeusza Mazowieckiego było ich siedem (dla przypomnienia: 1990, 1994, 1998, 2002, 2006, 2010, 2014). 

więcej...

Na ulice Sosnowca wyjedzie flota autobusów hybrydowych

Zakończyła się dostawa trzydziestu pięciu miejskich autobusów hybrydowych zamówionych przez PKM Sosnowiec. To największa jednorazowa dostawa tego typu pojazdów z napędem hybrydowym w Polsce.

więcej...

Najważniejsze problemy wynikające z projektu ustawy o "jawności" życia publicznego
Zapoznaj się z dokumentem podsumowującym i omawiającym najważniejsze problemy wynikające z propozycji ustawy o "jawności" życia publicznego przedstawionej przez ministra Mariusza Kamińskiego.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Przyszłość partycypacji obywatelskiej młodych
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej  konferencji: Przyszłość partycypacji obywatelskiej młodych. Konferencja organizowana jest przez Fundację Civis Polonus, Miasto Iława, Młodzieżową Radę Miasta Iława oraz Fundację im. Heinricha Bölla w Warszawie.


więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   135 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

24-26 stycznia, Kraków, Konferencja „Odpowiedzialność za gromadzenie i wydatkowanie środków publicznych”, http://student.law.uj.edu.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»