Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Projekt ustawy obniżający pensje parlamentarzystów już gotowy
Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu (8-11 maja) posłowie mają się zająć projektem nowelizacji zmniejszającym pensje parlamentarzystów. Projekt nowelizacji zmniejszający pensje samorządowców jeszcze nie powstał, ale prace nad nim trwają.
więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: O sprawnym ustroju, czy o płacach?
Dzisiaj, gdy toczy się ożywiona dyskusja o proponowanej obniżce płac samorządowców, którzy przecież przez ostatnie 10 lat nie mieli podwyżek, co miało miejsce w wielu innych grupach społecznych, Związek Powiatów Polskich powiedział głośno na swoim Zgromadzeniu, że przede wszystkim powinno się debatować o sprawach ustrojowych, bo z nich wynika sprawność państwa, m.in. o roli powiatów w ustroju terytorialnym państwa i ich finansowaniu.
więcej...

Potencjał w zakresie wykorzystania Samorządowych Centrów Usług Wspólnych
Raport Powiatowe Centra Usług Wspólnych, czyli o wykorzystaniu narzędzi biznesowych w zarządzaniu administracją publiczną został przygotowany przez dr R. Gawłowskiego i dr P. Modrzyńskiego przy współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich. Jego celem było sprawdzenie pierwszych doświadczeń funkcjonowania CUW w samorządzie powiatowym i określenie kierunków jego rozwoju w przyszłości.
więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Uważajmy na pomysł przesunięcia wyborów
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, słyszymy pomysł zgłaszany przez posła z Kukiz’15, aby przesunąć wybory samorządowe na termin wiosenny. Nie udzielajmy poparcia tej propozycji, bo to może zablokować dobrze funkcjonujący system samorządowy.

więcej...

Ponad 5 tys. gimnazjów zlikwidowano w wyniku reformy edukacji

W wyniku reformy edukacji w Polsce do tej pory zlikwidowano 5181 publicznych gimnazjów, najwięcej w województwie małopolskim (94 proc.) i śląskim (87 proc.). Liczba uczniów w prywatnych podstawówkach zwiększyła się o 48 proc. - tak wynika z wyliczeń serwisu ciekaweliczby.pl 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Bezpieczeństwo w kryzysie wizerunkowym
2 dni prelekcji, 22 ekspertów, 18 wystąpień, 2 warsztaty praktyczne, debata oraz około 300 uczestników – tak w liczbach prezentuje się nadchodzący Kongres Profesjonalistów Public Relations. Głównym tematem tegorocznego wydarzenia, które odbędzie się w najbliższy czwartek i piątek w Hotelu Hilton Inn w Rzeszowie, będą kryzysy wizerunkowe.
więcej...

Władysławowo z bezpiecznym wjazdem do miasta
Wspólna inwestycja Gminy Władysławowo i Powiatu Puckiego gotowa. Ulica Żwirowa we Władysławowie została oficjalnie oddana do użytku. Zaniedbana od lat droga, będąca nie lada wyzwaniem dla kierowców i zawieszenia samochodów, w ciągu kilku miesięcy gruntownego remontu, zamieniła się w wygodny i co najważniejsze bezpieczny wjazd do miasta od zachodu. Inwestycja pochłonęła blisko 5 mln złotych.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Zapraszamy do udziału w konferencji Wody opadowe
Konferencja Wody opadowe – aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne to spotkanie, która skupia wszystkie zainteresowane osoby dbające o zrównoważone gospodarowanie wodami opadowymi.  Do udziału zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, administracji publicznej, firm związanych z gospodarką wodno-ściekową oraz architektów i deweloperów.


więcej...

Konsekwencje jawność informacji publicznej dla sektora publicznego oraz prywatnego
Ustawodawca pracuje od kilku miesięcy nad projektem ustawy o jawności życia publicznego. Regulacja ta spotkała się z wieloma głosami sprzeciwu. Jej przeciwnicy zarzucają jej zamach na demokrację, wolność i podstawowe prawa człowieka.
więcej...

Samorządowcy z wizytą w Obwodzie Ałmatyńskim

W ubiegłym tygodniu odbyła się wizyta przedstawicieli Województwa Lubelskiego na czele z Marszałkiem Województwa Lubelskiego, Sławomirem Sosnowskim w Obwodzie Ałmatyńskim.

  

więcej...

W Łodzi naprawisz rower na ulicy

Na łódzkich ulicach stanęło 10 nowych rowerowych stacji naprawczych. Powstały one w ramach budżetu obywatelskiego, a ich lokalizacje wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Vox Populi. 

więcej...

Wymiana doświadczeń Gdyni i Frankonii

W Gdyni przebywała oficjalna delegacja z regionu Środkowej Frankonii, na której czele stał Richard Bartschem, przewodniczący Okręgu Środkowej Frankonii. Towarzyszyli mu m.in. przedstawiciele władz regionu oraz instytucji działających w obszarze opieki zdrowotnej, pomocy społecznej, administracji, kultury i edukacji. 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Elektronizacja zamówień publicznych a RODO - Szkolnictwo wyższe & instytuty badawcze
25 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej odbędzie się konferencja poświęcona problemom szkolnictwa wyższego oraz instytutów badawczych związanych z udzielaniem zamówień publicznych w kontekście wejścia w życie przepisów dotyczących elektronizacji zamówień publicznych oraz RODO.
więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Wysyp wiosennych konferencji
Kwiecień, maj i czerwiec to miesiące, które upodobali sobie organizatorzy największych wydarzeń dla szeroko pojętego środowiska samorządowego. Mamy możliwość wzięcia udziału m.in. w Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie (26-27 kwietnia), Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach (14-16 maja) czy Kongresie Regionów we Wrocławiu (26-27 czerwca). Oprócz tego przygotowywane są nieco mniejsze imprezy, np. konferencja „Klient w urzędzie” (24-25 kwietnia, Gdańsk), konferencja naukowa „Finanse Samorządu Terytorialnego w Polsce” (17-18 maja, Kozienice), konferencja „Big Data” (6 czerwca, Warszawa).
więcej...

Przeterminowane leki w szpitalach zagrażają życiu pacjentów
Gospodarowanie lekami w szpitalach oraz funkcjonowanie w nich aptek i działów farmacji nie zapewnia pacjentom bezpiecznego procesu leczenia – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Zaniedbania były na tyle poważne, że w skrajnych przypadkach mogły zagrażać zdrowiu i życiu pacjentów. Zdarzało się, że na oddziałach szpitalnych przechowywano lekarstwa przeterminowane lub o nieustalonym pochodzeniu.
więcej...

Ruszyła nowa edycja kampanii „Stop pożarom traw”
Każdego roku w pożarach traw śmierć ponosi kilkanaście osób. W tym roku są już 2 ofiary śmiertelne, a 101 osób zostało rannych.


więcej...


Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Znamy już program Kongresu ENVICON Water

Już 5 czerwca rozpocznie się najważniejsze w roku wydarzenie dotyczące branży wodno-kanalizacyjnej. III Międzynarodowy Kongres ENVICON Water odbędzie się w Bydgoszczy podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji. To najlepsze miejsce wymiany doświadczeń, opinii i pomysłów dotyczących tego kluczowego sektora gospodarki narodowej.

  
więcej...

Czy miasta są przyjazne pieszym?

Eksperci, inżynierowie ruchu, przedstawiciele miast i mieszkańcy debatowali w tyskiej Mediatece o roli pieszego w przestrzeni miejskiej. W Tychach po raz pierwszy odbyła się Ogólnopolska konferencja „Miasta przyjazne pieszym”.

 

więcej...

Bank Gospodarstwa Krajowego wesprze zrównoważony rozwój regionów

Od 1 marca oddziały Banku Gospodarstwa Krajowego przekształciły się w Regiony BGK.  W nowej roli wzmocnią finansowy ekosystem wsparcia lokalnych przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego. W 16 województwach BGK będzie regionalnym ambasadorem państwowych instytucji rozwoju.

  

więcej...

Uruchomienie lotniska w Radomiu wzbudza obawy wśród mieszkańców
Z inicjatywy Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych województwa mazowieckiego zaniepokojonego przyszłością lotniska w Modlinie odbyło się posiedzenie Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.
więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   147 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

25-26 czerwca, Gdynia, Forum Gospodarcze Wizja Rozwoju, http://wizjarozwoju.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, BALT-MILITARY-EXPO 2018 - Bałtyckie Targi Militarne,http://baltmilitary.amberexpo.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»