Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Włoska Bolonia nowym partnerem Poznania

Poznań ma nowe, piętnaste, miasto partnerskie - Miasto Metropolitalne Bolonia. Współpracę zainaugurowało oficjalne spotkanie zastępcy prezydenta Poznania Mariusza Wiśniewskiego z dyrektorem Gabinetu Miasta Bolonia - Giuseppem De Biasi.

więcej...

Powstał Europejski Indeks Jakości Powietrza

Europejska Agencja Środowiska (EEA) i Komisja Europejska uruchomiły Europejski Indeks Jakości Powietrza (European Air Quality Index). Interaktywna mapa przedstawia gromadzone z godziny na godzinę dane z ponad dwóch tysięcy stacji pomiarowych w Europie i pozwala śledzić poziom pyłów zawieszonych, dwutlenku azotu czy dwutlenku siarki.

więcej...

267 milionów złotych na modernizacje sieci wodociągowej w Lublinie
Na wartość ponad 267 mln zł wykonana zostanie rozbudowana i modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w Lublinie w ramach III etapu tego projektu.


więcej...

Tadeusz Wrona: Odeszła Ligia Urniaż-Grabowska
Była człowiekiem o niezwykłej wrażliwości społecznej, mądrym i prawym, oddanym ludziom, samorządności lokalnej, kochającym Ojczyznę.

więcej...

Koncepcyjny projekt Husqvarna dla parków miejskich przyszłości

Szacuje się, że do 2030 roku miasta na całym świecie będą miały coraz więcej mieszkańców, a co za tym idzie, coraz więcej parków. Z myślą o zarządzaniu rosnącą ilością zieleni w miastach, z możliwie najmniejszym wpływem na naturę oraz osoby odwiedzające parki, Husqvarna stworzyła koncepcyjny projekt Solea.

więcej...

Związek Województw apeluje do rządu o dialog z samorządem

„Przyszłość samorządu terytorialnego”, to temat wiodący XXXV Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw RP. Podsumowując dyskusję i odnosząc się do aktualnej sytuacji w Polsce, delegaci ZO ZWRP przyjęli Stanowisko w sprawie  zmian Kodeksu wyborczego i samorządowych ustaw ustrojowych.

więcej...

„Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”

Zarządzanie kryzysowe to działalność organów administracji publicznej, która polega na zapobieganiu sytuacjom kryzysowym, przygotowaniu do przejmowania nad nimi kontroli w drodze zaplanowanych działań, reagowaniu w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowych, usuwania ich skutków, odbudowy infrastruktury krytycznej oraz odtwarzania zniszczonych zasobów. Ważne jest opracowanie planów reagowania kryzysowego, które opisują kto, co i kiedy będzie robił, za pomocą jakich sił i środków i na jakiej podstawie prawnej.

więcej...

Zaproszenie na Obywatelskie wysłuchanie publiczne
Związek Miast Polskich i Strona Samorządowa Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz Pracownia badań i innowacji społecznych „Stocznia” zapraszają do udziału w Obywatelskim wysłuchaniu publicznym dotyczącym projektowanych zmian w Kodeksie Wyborczym.
więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Dokąd zmierzają polskie miasta?

26 listopada br. odbyła się w Warszawie pierwsza z cyklu konferencji o potencjale rozwojowym polskich miast „Którędy do centrum?”, organizowana przez European Liberal Forum. Choć bloki tematyczne były dość dobrze rozdzielone – pierwszy traktował o transporcie, drugi o szeroko pojętej jakości życia – prelegenci i słuchacze zgodnie skupili się na wątkach systemowych.

więcej...

Toyota w Jelczu-Laskowicach będzie produkować silniki hybrydowe

Znana japońska marka produkująca samochody hybrydowe zainwestuje w Jelczu-Laskowicach 400 mln zł. Będzie produkować tam silniki. 

więcej...

Rewolucyjne zmiany w kodeksie wyborczym coraz bliższe
Przedstawione zmiany w ordynacji wyborczej zakładają między innymi wprowadzenie dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, zlikwidowanie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do rad gmin oraz zmiany w przepisach miejsca zamieszkania kandydatów.
więcej...

wDialogu – darmowy system dla urzędów wspomagający prowadzenie konsultacji społecznych
Konsorcjum pod przewodnictwem Uniwersytetu Warszawskiego opracowało uniwersalną platformę online wspomagającą planowanie i prowadzanie konsultacji społecznych. Jej głównym celem jest poprawa jakości konsultacji społecznych i wdrożenie wysokich standardów w zakresie komunikacji urzędów z obywatelami. Stworzone narzędzie jest udostępniane za darmo wszystkim urzędom.
więcej...

O zamianach w prawie wyborczym i solidarnym wsparciu
Propozycje rozwiązań w zakresie ubezpieczania gmin na wypadek zagrożeń i katastrof naturalnych, a także kierunki Polityki Spójności Unii Europejskiej po 2020 roku znalazły się wśród głównych tematów V Forum Samorządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Samorządowcy, łączcie się w grupy
Ludzie doświadczeni życiowo mówią: Znamy się na tyle, na ile zostaliśmy wypróbowani. A ostatnie dwa lata to był okres próby. Nasze charaktery zostały poddane „grillowaniu”. Przed nami jeszcze trudniejsze czasy. Rządzący chcą zdominować sądownictwo i szykują dogodną dla siebie nową ordynację wyborczą. Za rok odbędą się wybory samorządowe, które my, lokalni demokraci, musimy wygrać!

więcej...

W Chorzowie komunikacja miejska zostanie zintegrowana

Stacje i ścieżki rowerowe, a także inteligentny system zarządzania ruchem powstaną w Chorzowie dzięki unijnej dotacji w wysokości 32 mln zł.

więcej...

Gminy najlepsze dla inwestorów – finał XVI edycji konkursu „Gmina Fair Play”
Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród odbyło się 24 listopada w EXPO XXI w Warszawie.


więcej...

Krytyczne stanowisko ekspertów ws. projektu ustawy wprowadzającej zmiany w Kodeksie wyborczym
Zespół ekspertów Fundacji im. Stefana Batorego jednoznacznie krytycznie ocenia zmiany w Kodeksie Wyborczym zaproponowane przez grupę posłów większości sejmowej w projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.


więcej...

Połączenie lotnicze Warmii i Mazur ze Lwowem

Od marca 2018 roku pasażerowie podróżujący z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury zyskają bezpośrednie połączenie do Lwowa. Będzie ono obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

więcej...

Bitwa o samorząd wchodzi w nową fazę

Choć decydująca bitwa o samorząd odbędzie za niemal rok, to już teraz jesteśmy świadkami kolejnej odsłony walki o kształt gmin, miast, powiatów oraz województw. W Sejmie miało miejsce pierwsze czytanie przygotowanego przez PiS projektu zmian w Kodeksie wyborczym i trzech ustawach regulujących działanie samorządów wszystkich szczebli.
więcej...

Do 2022 roku w Warszawie mają powstać trzy nowe parki o symbolice historycznej

Dzięki unijnemu wsparciu mają powstać: Park Akcji „Burza” - wokół Kopca Powstania Warszawskiego, Fort V Włochy oraz Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Miasto dostanie ponad 21 mln zł dofinansowania.

więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   135 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

24-26 stycznia, Kraków, Konferencja „Odpowiedzialność za gromadzenie i wydatkowanie środków publicznych”, http://student.law.uj.edu.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»