Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Uruchomienie lotniska w Radomiu wzbudza obawy wśród mieszkańców
Z inicjatywy Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych województwa mazowieckiego zaniepokojonego przyszłością lotniska w Modlinie odbyło się posiedzenie Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.
więcej...

Warszawscy uczniowie dla Krasnogoriwki
Młodzież ze stołecznych szkół przyłączy się do pomocy organizowanej na rzecz ich rówieśników z ukraińskiego miasta położonego w strefie konfliktu. Jest to zbiórka funduszy, dzięki którym poprawią się warunki nauki w jedynej szkole w Krasnogoriwce.


więcej...

Pierwszy na Śląsku woonerf powstał w Gliwicach

Pierwszy na Śląsku i na chwilę obecną jedyny w regionie woonerf wyciszy ruch uliczny i stanie się przestrzenią sprzyjającą wypoczynkowi. Samochody mogą poruszać się z prędkością ograniczoną do 20 km/h, a pierwszeństwo mają piesi.

 

więcej...

Samorząd województwa lubelskiego inwestuje w ekologię

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych zrealizuje projekt, dzięki któremu przeprowadzone zostaną działania związane z modernizacją i wyposażeniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie w gminie Ułęż i dostosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  

więcej...

Czy to możliwe by z miast zginął smog?

Mimo błękitnego nieba i wyraźnie widocznego ciepłego wiosennego słońca problem jakości powietrza wciąż budzi olbrzymie emocje. Kolejne samorządy adresują do Premiera prośby o objęcie również ich terytorium programem „Polska bez smogu”. Padają różne argumenty, ale z kluczowym z nich nie sposób się nie zgodzić – powietrze nie zna granic, więc jeśli Polska rzeczywiście ma być „bez smogu”, potrzeba działań obejmujących swym zasięgiem cały kraj. 

więcej...

Gdynia wraz z Tajpej będzie wdrażać politykę inteligentnych miast

W stolicy Tajwanu - Tajpej podpisany został list intencyjny dotyczący współpracy pomiędzy Gdynią, a Tajpej w zakresie wdrażania polityki inteligentnych miast. W imieniu Gdyni list podpisywał wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz odpowiedzialny za rozwój miasta w obszarze tzw. Smart City.

 

więcej...

Krzysztof Rydlak: Firmy coraz świadomiej chcą zabezpieczać swoje poufne dane

135 największych przedstawicieli branży bezpieczeństwa technologicznego spotka się na najważniejszej tego typu imprezie w Polsce. Securex, bo o tych targach mowa, rozpoczynają się już 23 kwietnia w Poznaniu, skupiając w jednym miejscu branżowe trendy i innowacje. Z tej okazji, chcąc zajrzeć za kulisy tak wielkiej imprezy spotkaliśmy się z Krzysztofem Rydlakiem, Product Managerem firmy Spy Shop.

  

więcej...

Bezpieczeństwo społeczności lokalnych jako element bezpieczeństwa państwa
W Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbyła się krajowa konferencja naukowa pt. Bezpieczeństwo społeczności lokalnych jako element bezpieczeństwa państwa. Celem konferencji była próba ogólnego spojrzenia na problem bezpieczeństwa lokalnego.


więcej...

Tomalik komentuje: Za chaos w edukacji zapłacimy w przyszłości
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, pochylmy się nad zamieszaniem w oświacie. Muszą nas martwić zwłaszcza przyszłe skutki zmian w systemie edukacji. Na razie jesteśmy świadkami chaosu w strukturach władzy w państwie.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Weź udział w wyjątkowym konkursie - Innovation in Politics Award 2018
Rozpoczyna się ogólnoeuropejski konkurs Nagrody dla Innowacji w Polityce 2018 (Innovation in Politics Award 2018). Po raz drugi startuje poszukiwanie polityków, który odpowiadają za najbardziej innowacyjne projekty polityczne w Europie.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Specustawa mieszkaniowa – nadzieja, czy bałagan?
Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, opracowany przez MIiR, nazwany potocznie specustawą mieszkaniową lub specustawą deweloperską.

więcej...

Opolska straż pożarna w wyjątkowy sposób edukuje młodych i dorosłych

Komenda Miejska PSP w Opolu w celu zaznajamiania dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa pożarowego oddała do użytku Centrum Edukacyjne wyposażone w szereg nowoczesnych rozwiązań.

  
więcej...

Kuratorzy zmuszają samorządy do utrzymywania szkół bez uczniów

W Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyło się seminarium „(Nie)oczekiwane skutki reformy systemu oświaty”, podczas którego rozmawiano o problemach związanych z reformą oświaty.

  

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Kryzys w dobie post-prawdy. Jak radzić sobie z fake newsami?

Błędy w relacji z klientem, wadliwy produkt czy niewłaściwie prowadzona komunikacja wewnętrzna – eksperci podkreślają, że kryzysy często rodzą się w samych firmach. Co jednak w przypadku, gdy przedsiębiorstwo nie ma sobie nic do zarzucenia, a w sieci krążą fałszywe, obciążające je informacje? Między innymi na takie tematy debatować będą eksperci i praktycy PR, którzy za niecały miesiąc spotkają się w Rzeszowie podczas Kongresu Profesjonalistów Public Relations. 

więcej...

Samorządy spóźniają się z rewitalizacją
Do końca 2017 roku jedynie 39 proc. gmin uchwaliło projekty rewitalizacyjne. Najlepiej radzi sobie Małopolska i miasta,  największe zaległości mają gminy wiejskie oraz samorządowcy z województwa pomorskiego.


więcej...

NIK pozytywnie o programach naprawczych w samorządach

W latach 2012-2017 odnotowano 6-krotny wzrost liczby samorządów w trudnej sytuacji ekonomicznej. Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła skuteczność skontrolowanych programów naprawczych, jednakże z uwagi na krótki okres od zakończenia ich realizacji odstąpiła od oceny trwałości ich rezultatów. 

więcej...

5 milionów złotych od mazowieckiego samorządu dla strażaków z OSP

Samorząd Mazowsza zdecydował o przeznaczeniu dodatkowych 5 mln zł na remonty strażnic OSP. Właśnie rusza nabór wniosków, który potrwa do 6 kwietnia. 

więcej...

Opolskie samorządy zagospodarują niebezpieczne i wielkogabarytowe śmieci

Cztery gminy z powiatu kędzierzyńskiego, krapkowickiego i strzeleckiego wybudują punkty selektywnej zbiórki odpadów. Ułatwi to mieszkańcom pozbywanie się wielkogabarytowych czy niebezpiecznych odpadów. 

więcej...

Specjalny radar ostrzeże szereg samorządów przed burzami i powodziami

Na dachu budynku Terenowego Centrum Badawczego, tuż przy zaporze w Goczałkowicach, po serii testów uruchomiono na stałe supernowoczesny radar umożliwiający rozpoznanie i prognozowanie groźnych zjawisk atmosferycznych w promieniu 100 km od Jeziora Goczałkowickiego.


więcej...


W jaki sposób obywatele mogą monitorować przebieg wyborów

Polski system organizacji wyborów stwarza obywatelom szanse na prowadzenie monitoringu i wyłapywanie nieprawidłowości przy głosowaniu i ustalaniu wyników.

więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   142 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

20-22 kwietnia, Kraków, 46.Krakowskie Targi Budownictwa WIOSNA 2018, www.centrumtargowe.com.pl

24 kwietnia, Warszawa,
konferencja Inteligentne zarządzanie siecią i infrastrukturą IT, http://pirbinstytut.pl

24-25 kwietnia, Sosnowiec, SilesiaKOMUNIKACJA 2018 - Targi Transportu Publicznego, http://www.exposilesia.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»