Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Innowacyjne autobusy bezemisyjne zdominują ulice w miastach

Ponad 2 mld zł na zakup ok. tysiąca innowacyjnych autobusów bezemisyjnych – to wsparcie resortu środowiska na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce. Środki zapewni Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach Programu realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju „Bezemisyjny Transport Publiczny” (BTP).

więcej...

Celina Maciejewska rzecznikiem ds. seniorów w Łodzi

Głównym zadaniem Celiny Maciejewskiej będzie inicjowanie różnych form wsparcia osób 60+, konsultowanie projektów skierowanych do seniorów, działania edukacyjne i interwencyjne oraz współpraca z instytucjami publicznymi, NGO i biznesem na rzecz środowiska ludzi starszych.

więcej...

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku - prognozy ekspertów

Jak co roku Instytut Kościuszki poprosił ekspertów, będących członkami społeczności Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC, reprezentujących różne obszary sektora publicznego, akademii oraz sektora prywatnego o podzielenie się opiniami na temat wyzwań dotyczących cyberbezpieczeństwa z jakimi będziemy musieli się zmierzyć w 2018 roku.

więcej...

Zmiany w Partnerstwie Publiczno Prywatnym

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rozwoju i finansów.

więcej...

Rekordowy rok pod względem interwencji warszawskiej straży miejskiej

Więcej zgłoszeń dotyczących ochrony środowiska, zwierząt i parkowania, ale za to mniej przypadków zakłócania porządku publicznego i spożywania alkoholu. Ponad 560 tys. zgłoszeń wpłynęło do straży miejskiej w 2017 roku – to rekordowa liczba.

więcej...

Marek Olszewski: Czeka nas niepewność w kwestii skutków zmian w prawie
Marek Olszewski, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP przestrzega, że w 2018 roku czeka samorządy niepewność w kwestii skutków zmian w prawie, m.in. wodnym, budowlanym czy zagospodarowaniu przestrzennym.

więcej...

Ludwik Węgrzyn: Rok 2018 będzie rokiem pełnym pracy dla samorządowców
Ludwik Węgrzyn, prezes Związku Powiatów Polskich przedstawia wyzwania jakie czekają samorządy, w szczególności szczebla powiatu w 2018 roku.

więcej...

Już dzisiaj zarejestruj się na Forum Transportu Publicznego

Celem ogólnym dla systemu komunikacji zbiorowej jest optymalna realizacja potrzeb przewozowych pasażerów poprzez wykorzystanie dostępnych technologii. Zaproszeni eksperci w zwięzłej formie przekażą pełen zakres praktycznych informacji dotyczący tej tematyki, szczególnie istotnej po rozpoczęciu kolejnego okresu budżetowego Unii Europejskiej.


więcej...

UOKiK ostrzega: odblaski i kamizelki ostrzegawcze są wadliwe
Inspekcja Handlowa wzięła pod lupę odzież ostrzegawczą, akcesoria odblaskowe i ochronniki słuchu. Kontrola odbyła się w II kwartale 2017 roku.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Budynki czy budowle
Zwykle rozpoczynający się rok należy kończyć podsumowaniem starego, który właśnie minął. Byłoby o czym pisać, bo przecież sprawy samorządu terytorialnego były w 2017 r. tematem wyjątkowo gorącym, a rok kończył się przyjęciem istotnych zmian w Kodeksie wyborczym (po wycofaniu się z wielu z propozycji, pozostawiając jednak zmianę fundamentalną o kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów).
więcej...

Od stycznia 2018 roku będziemy mieli w Polsce nowe najmniejsze miasto

Od 1 stycznia 2018 roku status miasta zyska siedem miejscowości, w tym licząca 3 tysiące mieszkańców Wiślica. Zmiany będą dotyczyć również granic miast.

 

więcej...

Czystsze powietrze dzięki inwestycjom w Odnawialne Źródła Energii

Dzięki inwestycjom w Odnawialne Źródła Energii w czterech mazowieckich gminach: Stoczek (powiat węgrowski), Strachówka i Jadów (powiat wołomiński) oraz Długosiodło (powiat wyszkowski) mieszkańcy będą oddychać czystszym powietrzem.

 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Poznaj zagrożenia teleinformatyczne w zarządzaniu kryzysowym
Zapraszamy do udziału w 23 seminarium z cyklu ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE I RATOWNICTWO "ZAGROŻENIA TELEINFORMATYCZNE W ZARZĄDZANIU KRYZYSOWYM. NARZĘDZIA SMART CITY W OBRONIE PRZED ZAGROŻENIAMI", które odbędzie się 23 stycznia 2018 r.
więcej...


  więcej...

Wigilijne spotkania samorządowców

Tradycyjnie już przedstawiciele samorządów wszystkich szczebli , w poszczególnych województwach spotkali się przy wigilijnym stole. Zbliżające się Święta to okazja, aby samorządowcy wraz z mieszkańcami, przedstawicielami organizacji samorządowych, służb mundurowych, parlamentarzystami i duchownymi złożyli sobie życzenia.

więcej...

Lubelscy strażacy ochotnicy hojnie obdarowani przez samorząd

43 średnie i ciężkie wozy strażackie trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa lubelskiego. Kwota dofinansowania wynosi prawie 20 mln złotych, a środki pochodzą z RPO WL. Cała wartość projektu to prawie 32 mln zł.

więcej...

W Gostyninie stawiają dla mieszkańców i turystów inteligentne ławki

W przyszłym roku kolejne ławki fotowoltaiczne zasilą zasoby powiatu gostynińskiego. Cztery z nich pojawią się już na wiosnę, docelowo ma ich być kilkanaście. Na inwestycji skorzystają nie tylko miastowi, ale również mieszkańcy gminy Szczawin Kościelny.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Kryzys wizerunkowy i media - znane są tematy i prelegenci Kongresu Public Relations 2018
W dniach 19 i 20 kwietnia specjaliści i praktycy z branży public relations spotkają się w Rzeszowie aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat kryzysów wizerunkowych. Na jednej z największych branżowych imprez w Polsce rokrocznie pojawia się kilkuset uczestników.


więcej...

Łódzki samorząd wypowiada wojnę chorobom nerek

W styczniu 2018 roku miasto rozpocznie realizację projektu „Łódź do zdrowia - wczesne wykrywanie przewlekłej choroby nerek”. Z bezpłatnych badań skorzystać będą mogli aktywni zawodowo mieszkańcy Łodzi w wieku od 50 do 65 lat, którzy nie mają wykrytych przewlekłych chorób nerek.

więcej...

Nowe kierunki współpracy między Policją a strażami gminnymi i miejskimi

Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, przewodniczył posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu do spraw Współpracy ze Strażami Gminnymi (Miejskimi).

więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   135 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

24-26 stycznia, Kraków, Konferencja „Odpowiedzialność za gromadzenie i wydatkowanie środków publicznych”, http://student.law.uj.edu.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»