Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Nowy model wynagradzania samorządowców
Związek Miast Polskich przygotował projekt ustawy wprowadzającej przejrzyste i zrozumiałe zasady wynagradzania osób kierujących jednostkami samorządu terytorialnego. Pobierz projekt nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Polski Kongres Przedsiębiorczości po raz siódmy!
VII Polski Kongres Przedsiębiorczości odbędzie się 24 i 25 października 2019 roku i zgromadzi ponad 1200 przedstawicieli świata biznesu, polityki, nauki oraz administracji publicznej z całego kraju. Najważniejszym celem wydarzenia jest stworzenie platformy porozumienia i wymiany doświadczeń dla polskich przedsiębiorców, naukowców oraz samorządowców. Motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest Gospodarka cyfrowa a społeczeństwo. Perspektywy rozwoju.


więcej...

Sprzęt budowlany: 4 sposoby na zwiększenie rentowności wynajmu
Firmy budowlane chętnie korzystają z wypożyczalni sprzętu, ponieważ umożliwia im to zaoferowanie kompleksowych usług przy małym nakładzie pieniężnym. Posiadasz firmę, która wynajmuje podwykonawcom maszyny i sprzęt budowlany? Dowiedz się, jak możesz zoptymalizować koszty i zarobić więcej na swojej działalności, dzięki rozwiązaniom telematycznym dla biznesu.


więcej...

Samorządy mogą zapewnić dostęp do alternatywnych źródeł energii
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zorganizował II edycję Kongresu Energetyki Lokalnej. W jego trakcie rozmawiano o energetyce lokalnej m.in. z perspektywy administracji publicznej.
więcej...

NIK zawarła porozumienie z Krajową Radą Regionalnych Izb Obrachunkowych

Najwyższa Izba Kontroli oraz regionalne izby obrachunkowe będą lepiej kontrolować jednostki samorządu terytorialnego. Dzięki podjętej współpracy NIK i RIO mogą na bieżąco dzielić się informacjami o najważniejszych zagrożeniach i wspólnie opracowywać tematykę wybranych kontroli.


więcej...

Wyzwania samorządowej oświaty - cykl konferencji
Związek Miast Polskich zaprasza osoby zainteresowane zarządzaniem edukacją w miastach do udziału w cyklu konferencji "Wyzwania oświaty samorządowej - dziś i jutro".
więcej...

Zwycięzcy Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2018
Powiaty: Augustowski, Tomaszowski, Kartuski, miasto Nowy Sącz oraz gminy: Płońsk i Chełmiec to liderzy Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2018. Po raz kolejny Jury Konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najaktywniejsze samorządy.

 
więcej...

Zapraszamy do udziału w ECONSEC 2019
Europejskie Centrum Biznesu oraz Kancelaria NGL Wiater sp. k. mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Economic Security Forum ECONSEC 2019, który odbędzie się w Warszawie, w Hotelu Regent w dniu 28 marca 2019 r. Temat przewodni Forum brzmi: „Bezpieczeństwo narodowe i gospodarcze wobec współczesnych zagrożeń”.


więcej...

7,8 mln zł na energię solarną w mazowieckich gminach

Gminy Przesmyki, Korczew, Paprotnia oraz Repki wzbogacą się o instalacje fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne. Zamontowanych zostanie w sumie 1076 instalacji odnawialnych źródeł energii.


więcej...

W Gdyni powstaje jedna z najnowocześniejszych szkół na świecie

Miasto podpisało umowę z Microsoft, a obie strony wyznaczyły wspólne cele w obszarze cyfrowej transformacji edukacji. Już na etapie budowy obie strony będą współpracować na rzecz tworzenia szkoły zaawansowanej technologicznie i otwartej na wiedzę z całego świata.


więcej...

Poznań walczy z mową nienawiści
To będzie kolejna, trzecia już, edycja programu zajęć antydyskryminacyjnych dla uczniów poznańskich szkół. Po roku od wprowadzenia, skorzystało z niego już ponad 80 placówek, a chętnych cały czas przybywa. W zajęciach z obszaru przeciwdziałania wykluczeniu i dyskryminacji uczestniczyć mogą dzieci już od najmłodszych lat.

 
więcej...

Zalety Monitoringu Floty
System monitorowania pojazdów oparty o technologie GPS i GSM ma wiele zastosowań. Pozwól nam opowiedzieć, jak możesz udoskonalić działanie swojej firmy.


więcej...

Nowe drony sprawdzają się przy kontrolowaniu dymu z kominów

Funkcjonariusze Straży Miejskiej sprawdzają, czym warszawiacy palą w piecach. Wyposażeni w nowe drony kontrolują skład dymu lecącego z komina. Monitorowane są domy a także zakłady usługowe i produkcyjne.


więcej...

Bezpieczeństwo sieci 5G wśród najważniejszych wyzwań na 2019 rok
Najważniejsi decydenci, w tym instytucje publiczne, powinny działać odpowiedzialnie w poszukiwaniu odpowiedzi na największe zagrożenia cyberbezpieczeństwa, jak wynika z najnowszych Rekomendacji CYBERSEC 2018 Instytutu Kościuszki.
więcej...

Samorządowcy na nadzwyczajnym zgromadzeniu pożegnali Pawła Adamowicza
Spotkanie w historycznej sali BHP dawnej Stoczni Gdańskiej było momentem, w którym polscy samorządowcy oddali hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska. Na Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich (ZMP) przyjechały delegacje i przedstawiciele samorządów ze wszystkich stron kraju, w sumie kilkuset burmistrzów, prezydentów i przewodniczących rad miejskich.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Morderstwo dokonane na polskim samorządzie
Na oczach tysięcy ludzi morderca pozbawił życia Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w czasie pełnienia służby publicznej. Zrobił to w świetle jupiterów, przy bierności wszystkich obecnych na scenie wraz z Prezydentem, a potem cieszył się przez dłuższy czas, do chwili powalenia na podłogę, z dokonanej zbrodni,. Jakie konsekwencje będzie miało to ekstremalne zło, zdarzenie bez precedensu w historii polskiego samorządu? więcej...

Kierujesz samochodem służbowym? Pracodawca oceni Twój styl jazdy
Firmy stawiają na bezpieczeństwo kierowców samochodów służbowych. Czy wiesz, że informacje zebrane z systemu telematycznego umożliwiają przedsiębiorcom identyfikację agresywnej jazdy, a nawet dokładne określenie miejsca wypadku? Co więcej, DriveTech szacuje, że blisko 50% wydatków na użytkowanie samochodu wynika z zachowania kierowców podczas jazdy.


więcej...

Konkurs „Samorząd przyjazny energii”

Ruszyła piąta edycja konkursu „Samorząd przyjazny energii”. Doceniane w nim będą działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa dostaw energii, przeciwdziałanie smogowi lub rozwój elektromobilności.

więcej...

Andrzej Płonka, starosta bielski nowym prezesem związku powiatów

Podczas dzisiejszego XXIV Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Powiatów Polskich wybrano nowe władze związku. Przez kolejne 5 lat pracami zarządu związku powiatów pokieruje Andrzej Płonka, starosta bielski.


więcej...

Ile szpitale zapłacą za prąd?

Rachunki za prąd w niektórych mazowieckich szpitalach wzrosły o kilkadziesiąt procent. Tematem zainteresowała się sejmikowa Komisja Zdrowia i Kultury Fizycznej.

więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   163 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12-15 lutego, Poznań, Budma Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, https://www.budma.pl

13-15 lutego, Nadarzyn, Remadays Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku, http://www.remadays.com

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»