Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Samorząd województwa wspiera budowę lotniska w Suwałkach

O przekazaniu 6 mln zł (3 mln zł w 2018 r. i 3 mln zł w 2019 r.) na dofinansowanie budowy lotniska w Suwałkach zdecydowali podczas sesji radni Sejmiku Województwa Podlaskiego. Decyzja zapadła jednogłośnie – za głosowało 22 radnych.

więcej...

Ogród deszczowy pomaga w zagospodarowaniu nadmiaru wody

To będzie pierwsze takie przedsięwzięcie w Olsztynie. Przy okazji programu Podwórka z Natury w Zaułku Optymistów powstanie ogród deszczowy.


więcej...

Ranking wydatków mieszkańców na usługi komunalne
Kozienice, Działdowo i Rawa Mazowiecka to miasta, w których wydatki mieszkańców na usługi komunalne są najmniejsze. Na przeciwległym biegunie znalazły się Rybnik, Mysłowice i Tarnowskie Góry. Takie dane przynosi pierwszy tego typu ranking wśród miast powiatowych w 2018 roku.
więcej...

Tomalik komentuje: Po pierwszym roku rządowych zmian w systemie oświaty
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, 3 września rozpoczął się kolejny trudny czas w szkołach podstawowych i w likwidowanych gimnazjach. Uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym w nowych klasach VII skarżyli się na przemęczenie, przechodzą do ostatniego roku nauki w podstawówkach. Uczniowie gimnazjów są spisani na straty.

więcej...

Na ulice Ełku już wkrótce wyjadą hybrydowe autobusy

Ełk rozstrzygnął przetarg na dostawę sześciu nowych autobusów miejskich o napędzie hybrydowym. Zgodnie ze specyfikacją przetargową autobusy muszą być zasilane silnikiem spalinowym spełniającym normy Euro 6 i elektrycznym.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Ogólnopolskie Forum GIS SMART CITY
Forum dedykowane jest w szczególności Przedstawicielom Administracji Państwowej, Służbom Mundurowym, Władzom Uczelni Wyższych, Instytucjom badawczo-rozwojowym oraz Przedsiębiorcom.


więcej...Społeczny obserwator wyborów samorządowych
Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku po raz pierwszy polskie organizacje społeczne będą mogły oddelegować do lokali wyborczych swoich obserwatorów.
więcej...

Gdynia miastem przyjaznym dzieciom

Gdynia i UNICEF Polska podpisały porozumienie o uczestnictwie miasta w pilotażowym programie UNICEF „Miasto Przyjazne Dzieciom”. Tym samym Gdynia stała się pierwszym w Polsce miastem kandydującym do otrzymania tytułu „Miasta Przyjaznego Dzieciom”.


więcej...

2,5 miliona złotych na termomodernizację placówek edukacyjnych

Świnoujście otrzymało kolejne dofinansowanie z funduszy europejskich na termomodernizację budynków placówek edukacyjnych. Tym razem na dwa miejskie przedszkola oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Międzynarodowe mistrzostwa samorządowców w Gorlicach rozstrzygnięte
W dniach 6-9 września 2018 r. w Gorlicach odbyły się XIII Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy oraz patronatem medialnym czasopism samorządowych „Wspólnota”, „Forum Samorządowe” i „Gmina Polska”.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
ENVICON - nowe miejsce, nowa data, nowe możliwości
Jedno z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych wydarzeń dotyczących ochrony środowiska – kongres ENVICON Environment odbędzie się w tym roku w ramach spotkań poprzedzających szczyt klimatyczny COP 24. Wpłynęło to na zmianę terminu i miejsca organizacji jednej z najważniejszych imprez związanych z ochroną środowiska.


więcej...

Powołano Radę Programową oraz Komitet Honorowy Targów POL-ECO SYSTEM
Targi POL-ECO SYSTEM to największe i najważniejsze wydarzenie w zakresie ochrony środowiska w Polsce. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: „CZYSTE POWIETRZE – w trosce o zdrowie, klimat i środowisko”.


więcej...Tadeusz Wrona komentuje: Bezpartyjni kontra partyjni
Kampania samorządowa nabiera tempa, chociaż będzie w tym roku krótka. Wśród zarejestrowanych na szczeblu krajowym komitetów wyborczych znalazł się Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy, zarejestrowany przez liderów kilku miast i jednego marszałka. Ogłoszono, że to pierwsza ogólnopolska bezpartyjna lista w polskiej historii samorządowej.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem narodowym
Zarządzanie kryzysowe to działalność organów administracji publicznej, której celem jest zapobieganie, przygotowanie i reagowanie na zaistniałe sytuacje kryzysowe oraz usuwanie ich skutków, odbudowa infrastruktury i zniszczonych zasobów. Ważne jest opracowanie planów reagowania kryzysowego, które opisują kto, co i kiedy będzie robił, za pomocą jakich sił i środków i na jakiej podstawie prawnej.
więcej...

Dron z Gdyni ruszy na ratunek tonącym i zaginionym

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni powstał innowacyjny, prototypowy dron, który pomaga w ratowaniu tonących. Można go też użyć podczas akcji poszukiwawczych. Ma być rewolucją w pracy ratowników i reagowaniu na groźne zdarzenia na wodzie. Dron już pracuje i patroluje plażę w Jastrzębiej Górze.


więcej...

Muzyk zastępcą prezydenta Krakowa

Nowy zastępca będzie sprawował szczególny nadzór nad Wydziałem Architektury i Urbanistyki, Biurem Planowania Przestrzennego i zagadnieniami planistycznymi, a także nad: Wydziałem Geodezji, Wydziałem Rozwoju Miasta, Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziałem Kształtowania Środowiska i Wydziałem ds. Jakości Powietrza.

więcej...

Wystartowała akcja „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”
PZU rozpoczyna ogólnopolską kampanię społeczną, której celem jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z udziałem uczniów. Do połowy września PZU przekaże 1,6 miliona odblasków z wbudowaną migającą lampką wszystkim uczniom szkół podstawowych z klas I-III w całej Polsce. Kampania została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.


więcej...

Tomalik komentuje: Niszczony samorząd sędziowski - zagrożony nasz samorząd
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, kończy się ostatni rozdział niszczenia samorządu sędziowskiego. Po opanowaniu przez rządzącą partię PiS Trybunału Konstytucyjnego i Krajowej Rady Sądownictwa trwa zajmowanie Sądu Najwyższego. Sędzia Piotr Gąciarek, który kandyduje do Sądu Najwyższego, zapowiedział, że zamierza doprowadzić do kontroli przed niezawisłym Naczelnym Sądem Administracyjnym ustawy o Sądzie Najwyższym, czy ta ustawa jest zgodna z konstytucją. więcej...

Bogaty program tegorocznych Targów POL-ECO SYSTEM
Już 23 października rozpoczynają się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM. Hasło przewodnie tegorocznej edycji „CZYSTE POWIETRZE – w trosce o zdrowie, klimat i środowisko” wpisuje się w kompleksowe działania rządu w zakresie zmniejszenia niskiej emisji oraz zdecydowaną poprawę jakości powietrza w Polsce.
więcej...

Ostrów Wielkopolski inwestuje miliony w bezpieczeństwo wodne
Ponad 8 mln 100 tys. zł to kwota, którą miasto w najbliższym czasie planuje wydać na przeciwdziałanie negatywnym skutkom intensywnych i dużych opadów, jakich niemal każdego roku można doświadczyć w niektórych rejonach Ostrowa Wielkopolskiego.


więcej...

< 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13   ...   159 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP, https://zwrp.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»