Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Kraków przystąpi do World Urban Parks

Światowe zrzeszenie parków miejskich to organizacja zrzeszająca instytucje z kilkudziesięciu krajów na całym świecie, wspierając je doradztwem w zakresie planowania, zarządzania i utrzymania różnego rodzaju terenów zielonych w miastach. 

więcej...

Zarządzanie oświetleniem miejskim może być jeszcze prostsze

Nowa Aplikacja Scene management od Signify umożliwia osobom zarządzającym oświetleniem sterowanie oświetleniem fasady danego budynku z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili za pomocą smartfona lub tabletu.


więcej...

Samorządowcy wzorem dla posłów i senatorów
Zdecydowana większość dorosłych Polaków (79 proc.) bardziej ufa władzom samorządowym niż centralnym (21 proc.). Ponad połowa badanych (61 proc.) chciałaby mieć większy wpływ na to, co się dzieje w ich regionie - tak wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.


więcej...

Nocna prohibicja w Tychach
Podczas sesji Rady Miasta Tychy radni zdecydowali o zakazie sprzedaży napojów alkoholowych w sklepach na terenie miasta w godzinach od 24.00 do 6.00.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Orły Polskiego Samorządu
W piątkowy wieczór, 22 czerwca br. w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się Wielka Gala „Polska Przedsiębiorczość”. Podczas gali poznaliśmy Laureatów Ogólnopolskiego Plebiscytu ORŁY POLSKIEGO SAMORZĄDU, realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu SAMORZĄDOWA MARKA ROKU.


więcej...

Wrocław wie jak skutecznie zaoszczędzić miliony litrów wody

Miasto Wrocław dzięki modernizacji sieci i wdrożeniu w życie narzędzia SmartFlow zaoszczędziło w ciągu jednego roku 500 milionów litrów wody. 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Weź udział w Forum Transportu Publicznego
Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza do udziału w debacie z Ekspertami podczas wydarzenia: "Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo".więcej...

W listopadzie na Pomorzu ruszy największy system rowerów elektrycznych na świecie
Pomorski System Roweru Metropolitalnego będzie liczył ponad cztery tysiące rowerów elektrycznych. Rowerem będzie można pojechać w 14 gminach na Pomorzu.


więcej...

Prześladowani artyści znajdą schronienie w Katowicach

Do sieci ICORN (ang. International Cities of Refuge Network) należy obecnie blisko 70 miast, wśród nich m.in. Bruksela, Amsterdam, Barcelona, Frankfurt, Miami, Sztokholm, Kopenhaga czy Meksyk. Katowice chcą być kolejnym polskim miastem w sieci, po Krakowie (należy do niej od maja 2011 r.), Wrocławiu (od października 2015) i Gdańsku (od sierpnia 2017). 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Liderzy sektora transportu zbiorowego spotkają się na jesieni w Targach Kielce
Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, odbędzie się 23 i 25 października w Kielcach. Targi potwierdzają potrzebę spotkań specjalistów oraz dobrą koniunkturę w branży komunikacji zbiorowej.


więcej...

Nowość od Husqvarna do pielęgnacji terenów zieleni

Rider Collection to zaawansowana technologicznie kosiarka samojezdna marki Husqvarna. Przeznaczona jest do codziennej pracy i zadań specjalistycznych w obiektach hotelowych, konferencyjnych, sportowych, czy na rozległych terenach osiedli mieszkaniowych.


więcej...

Podpisano deklarację współpracy gmin i powiatów metropolii warszawskiej

Podwarszawskie samorządy podpisały wielostronną deklarację współpracy gmin i powiatów na rzecz zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Obszaru Metropolitalnego Warszawy. 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Weź udział w Europejskim Szczycie Gospodarczym w Siedlcach
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018. Szczyt odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.


więcej...

Śląscy policjanci przesiadają się do hybrydowych radiowozów
43 nowoczesne pojazdy hybrydowe przekazano śląskim policjantom w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


więcej...

Ponad 285 mln zł dofinansowania dla jednostek OSP

Henryk Kowalczyk, minister środowiska, Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz Anna Król, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformowali o programie wsparcia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy-ochotnicy otrzymają w tym roku ponad 285 mln zł dofinansowania na zakup sprzętu.
więcej...

Rusza III edycja Nagrody imienia Jerzego Regulskiego

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich ogłaszają III edycję Nagrody im. Jerzego Regulskiego za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz za wzmacnianie samorządności terytorialnej.


więcej...

Tomalik komentuje: Jak sobie radzimy z nakazaną obniżką płac
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, zebrałem dla Was przykłady postaw Rad Gmin i Wójtów / Burmistrzów wobec rozporządzenia Rady Ministrów ws. obniżenia wynagrodzeń samorządowców, a także opinii prawnych.

więcej...

Sopot zdeklasował inne miasta
W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, podczas konferencji EUROPOLIS, poznaliśmy najbardziej obywatelskie miasta w Polsce. Ranking miast obywatelskich powstał w oparciu o dane liczbowe odnoszące się do różnego typu policzalnych aktywności obywatelskich mieszkańców i urzędów 66 polskich miast na prawach powiatu. 
więcej...

Gdyńskie rozwiązania rowerowe zostały docenione Srebrną Szprychą

Dostrzeżono i pozytywnie oceniono modernizację trasy rowerowej w parku Kolibki, gdzie zastosowano specjalny rodzaj nawierzchni. Za realizację tej inwestycji miasto otrzymało nagrodę Srebrnej Szprychy. Jest ona przyznawana za działalność na rzecz rozwoju komunikacji rowerowej na terenie aglomeracji gdańskiej.


więcej...

Społeczni obserwatorzy wyborów samorządowych – wyjaśnienie PKW

Państwowa Komisja Wyborcza – w odpowiedzi na list Fundacji im. Stefana Batorego  – wyjaśnia kwestie istotne dla organizacji zainteresowanych obserwowaniem wyborów. Znowelizowany Kodeks wyborczy wprowadził do prawa instytucję społecznych obserwatorów. 

więcej...

< 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13   ...   155 >
 
Wybory samorządowe - aktualności

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

23-25 października, Poznań, POL-ECO SYSTEM 2018 - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska, https://polecosystem.pl

25-26 października, Rzeszów, VIII Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach, http://www.podkarpackie.org.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»