Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Śląskie edukuje jak skutecznie walczyć ze smogiem

„Mogę! #Zatrzymać SMOG” to akcja medialna, której celem jest budowanie świadomości związanej ze zjawiskiem smogu oraz motywowanie lokalnej społeczności do przeciwdziałania temu zagrożeniu.

więcej...

Bridgestone zainwestuje w Polsce niemal 200 milionów euro

Firma Bridgestone chce zainwestować w Polsce 194 mln euro. Producent opon zapowiedział rozbudowę fabryk w Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim.

więcej...

Bomba w dolnośląskim urzędzie marszałkowskim

W siedzibie samorządu województwa odbyły się ćwiczenia w ramach, których około 400 osób zostało ewakuowanych.

więcej...

Prezydent przekonywał samorządowców do zmian w Konstytucji

Przedstawiciele organizacji samorządowych spotkali się z prezydentem w Pałacu Prezydenckim. Prezydent Andrzej Duda zaprosił ich na konferencję „Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o samorządzie”.

więcej...

Mobilne domy dla poszkodowanych w nawałnicach
Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego poszkodowanym, którzy stracili dach nad głową w wyniku sierpniowej nawałnicy, zapewnił tymczasowe schronienie na czas odbudowy w postaci kompletnie wyposażonych domów mobilnych. Będą służyć tak długo, jak będą potrzebne.
więcej...

W Polsce spada liczba fałszywych alarmów bombowych

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wskazuje, że przepisy tzw. ustawy antyterrorystycznej pozwoliły na istotne ograniczenie liczby fałszywych powiadomień o podłożeniu ładunków wybuchowych.

więcej...

Samorządy tracą kontrole nad wodą

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw, przedłożony  przez ministra infrastruktury i budownictwa. Organem regulacyjnym ceny będzie teraz dyrektor regionalnego zarządu gospodarki wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”.

więcej...

Nowy, bezpieczny wjazd do Władysławowa

Kolejne drogowe inwestycje we Władysławowie. Jeszcze w tym roku kosztem 3,5 mln złotych przebudowana zostanie ulica Żwirowa. Betonowe płyty zastąpi asfaltowa nawierzchnia, pojawią się chodniki wraz ze ścieżkami rowerowymi i oświetlenie. Dzięki inwestycji znacząco poprawi się jakość dojazdu do centrum od strony zachodniej granicy miasta.

więcej...

Kontrowersyjne interwencje służb? Już nie – dzięki kamerom nasobnym
Ulice w czasie wielkich masowych imprez wypełniają się tłumami. Paradoksalnie tłum jest bardzo łatwym celem dla pojedynczego napastnika czy małej grupki agresorów. W czasie dobrej zabawy mało kto zbyt dużo myśli o bezpieczeństwie i dopiero biały poranek następnego dnia odsłania rozbite butelki czy zniszczone kosze na śmieci.


więcej...

Jelenia Góra tworzy największy w Polsce klaster czystej energii
Powstał Jeleniogórski Klaster Energii Odnawialnej. To sposób na uzyskanie jak największej samowystarczalności energetycznej miasta oraz poprawę jakości powietrza w Kotlinie Jeleniogórskiej. Porozumienie podpisał Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, a także przedstawiciele firm Polski Solar S.A. oraz Maf Energy. To pierwsza inicjatywa o takiej skali nie tylko na Dolnym Śląsku, ale także w Polsce.więcej...

Prezydent Świnoujścia krytycznie o przeładunku siarki w porcie
Tematem konferencji zorganizowanej w Świnoujściu był przeładunek siarki, który zamierza prowadzić spółka OT Port Świnoujście. Sprawa bulwersuje mieszkańców, którzy obawiają się o swoje zdrowie. Ale również branżę turystyczną i uzdrowiskową.
więcej...

200 mln zł na usprawnienie systemu ratownictwa na drogach

W Ministerstwie Rozwoju została podpisana umowa o dofinansowanie projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV” realizowanego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Projekt ma wartość 200 mln zł, a jego realizacja została zaplanowana na lata 2017 – 2022.

więcej...

Gminy będą zobowiązane do corocznego sporządzenia sprawozdania podatkowego

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, przedłożony przez ministra rozwoju i finansów.

więcej...

Warszawski Uliczny Patrol Medyczny
Caritas Polska, Straż Miejska m.st. Warszawy, Oddział Warszawskiego Stowarzyszenia Lekarze Nadziei rozpoczynają wspólny projekt – Uliczny Patrol Medyczny. Polega on na uruchomieniu objazdowej pomocy ratowniczej dla osób bezdomnych i ubogich przebywających poza schroniskami. To pierwszy tego typu projekt w Polsce.


więcej...

Czesław Tomalik: Fachowcy od zarządzania finansami i mieniem gmin
Na XV Samorządowym Forum Kapitału i Finansów w Katowicach wsłuchiwałem się zwłaszcza w debatę skarbników gmin. W sesji plenarnej „Strategie finansowania rozwoju miast” po wypowiedziach wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego i prezydenta Katowic najważniejsze dla mnie były głosy panelistów, skarbników wielkich miast: Katowic, Łodzi, Warszawy i Wrocławia. więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Rekordowa edycja targów Expo Real w Monachium
Zakończyły się największe w Europie targi nieruchomości i inwestycji - Expo Real. Wzięła w nich udział rekordowa liczba firm, miast i innych instytucji.


więcej... [KOMENTARZE (2)]

Najlepsze samorządy w Polsce zostały nagrodzone za promocje

W zabytkowym Zakładzie Uzdatniania Wody na Bielanach w Krakowie już po raz szósty wręczono Kryształy PR-u – nagrody za najlepsze kampanie promocyjne w samorządzie i administracji państwowej. W tym roku na konkurs przesłanych zostało niemal 200 zgłoszeń.więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Minorowe nastroje samorządowców

5 i 6 października należał do Katowic: tam właśnie obchodziła swoje 15-lecie jedna z najlepszych konferencji poświęconych JST: Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, organizowane przez pismo „Wspólnota”. Kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych, zgrupowanych w 15 bloków tematycznych zgromadziło kilkuset słuchaczy i prelegentów.

więcej...

"Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem narodowym"

Specyfika zarządzania kryzysowego polega przede wszystkim na dobrej organizacji służb, niezawodnej łączności i umiejętności korzystania z najnowocześniejszego sprzętu.

więcej...

Stołeczni policjanci zostali wyposażeni w urządzenia do pomiaru hałasu
Funkcjonariusze policji dzięki nowym urządzeniom będą mogli zbadać czy samochody nie przekraczają norm emisji spalin i immisji hałasu dopuszczanych prawem.


więcej...

< 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13   ...   135 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

24-26 stycznia, Kraków, Konferencja „Odpowiedzialność za gromadzenie i wydatkowanie środków publicznych”, http://student.law.uj.edu.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»