Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Patronat medialny "Forum Samorządowe"
IT w Administracji – bezpłatna konferencja już 22 listopada
Podczas tego spotkania omówione zostaną najnowsze zmiany w cyfryzacji sektora administracji publicznej. Swoimi doświadczeniami podzielą się także przedstawiciele administracji, którzy z tematem się zmierzyli. Będzie czas na rozmowy, wymianę doświadczeń i nawiązanie nowych znajomości.


więcej...
PKW przedstawiła zbiorcze dane dotyczące II tury wyborów
W ponownym głosowaniu wybierano łącznie 649 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast spośród 1 296 kandydatów, w tym w 2 gminach i miastach, w których zarejestrowano tylko jednego kandydata.
więcej...Tomalik: Sukces sił prodemokratycznych i rozsiewanie nieufności w sprawie wyborów
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, podczas I tury wyborów samorządowych byłem mężem zaufania przy komisji wyborczej. Wybory skłoniły mnie do przemyśleń. Cieszy mnie sukces sił prodemokratycznych, ale martwi podważanie zaufania do systemu wyborczego występujące w różnych państwa świata.

więcej...Znamy wyniki dogrywki. W Gdańsku i Krakowie bez zmian. W Kielcach zaskakująca zmiana
Zakończyła się II tura wyborów samorządowych. W 649 miastach i gminach mieszkańcy wybierali prezydentów, burmistrzów i wójtów. W największych na swoich stanowiskach pozostaną dotychczasowi włodarze, ale nie zabrakło zaskakujących wyników.
więcej...

Odpowiednie oświetlenie potrafi zmienić charakter miasta po zmroku

Piotr Nowiński, ekspert firmy Signify, zajmujący się od ponad 10 lat tematyką efektywności energetycznej przybliża nam tematykę oszczędności jakie przynosi wymiana oświetlenia publicznego.

więcej...

Dłużnik samorządu to też wyborca

Zarządzanie jednostkami samorządu terytorialnego nie jest łatwe. Jednym z poważniejszych problemów, z którym zmagają się samorządowcy jest zadłużenie mieszkańców i firm, niepłacących podatków od nieruchomości, rachunków za wywóz śmieci, opłat za wynajem nieruchomości, czy kar za jazdę bez biletu. Zaległości wobec gmin wpisane obecnie do BIG InfoMonitor przekraczają 822 mln zł i należą do 177,6 tys. podmiotów.

więcej...Zygmunt Frankiewicz – rekordzista wśród prezydentów

Zygmunt Frankiewicz został ponownie prezydentem Gliwic. Startował w wyborach jako kandydat bezpartyjny ugrupowania Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Wygrał wybory już w pierwszej turze, otrzymując poparcie 72,35 proc. głosujących. Oznacza to, że jest najdłużej urzędującym prezydentem miasta w Polsce.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Efektywny marketing miejsc to ludzkie historie
Skuteczny marketing miejsc jest jak dobra kongresowa prelekcja: musi być naturalna i autentyczna – tezę tę udowodnili leśniczy występujący podczas pierwszego dnia VIII Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach. Podczas prezentacji, która podbiła serca uczestników wydarzenia, pokazali jak w atrakcyjny i spontaniczny sposób prowadzić komunikację w mediach społecznościowych.


więcej...

Jubileuszowa 30. edycja POL-ECO SYSTEM za nami
Najważniejsi decydenci, politycy, przedstawiciele administracji, świata nauki i biznesu uczestniczyli w Targach POL-ECO SYSTEM w Poznaniu. Wykłady i dyskusje dotyczące kluczowych tematów w ochronie środowiska towarzyszyły wystawom firm i spotkaniom ekspertów. Nagrodzono najlepsze produkty i rozwiązania.


więcej...
Tadeusz Wrona komentuje: Dwie najważniejsze liczby wyborów samorządowych 2018
Zasadniczą część ósmych wyborów samorządowych mamy już za sobą, pozostała druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów w 649 gminach. Wybory tegoroczne były przede wszystkim starciem największych partyjnych komitetów wyborczych, które dominowały w wyborach do sejmików i w dużych miastach.

więcej...
Dwie komisje wyborcze – zamiast szybciej było znacznie trudniej

W siedzibie Fundacji im. Batorego miała miejsce debata „Wybory 2018 – co już wiemy?”. Omówiona została m. in. kwestia tego czy wybory samorządowe zostały przeprowadzone w sposób uczciwy, sprawny i zgodny z prawem.


więcej...
Hermeliński: Niestety niektóre komisje nie stanęły na wysokości zadania

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej przyznał, że niektóre komisje wyborcze nie udźwignęły ciężaru przeprowadzenia głosowania. Jego zdaniem zasadnym byłoby zastanowienie się nad utworzeniem korpusu członków obwodowych komisji wyborczych na wzór korpusu urzędników wyborczych.

więcej...Rewolucja w sejmikach wojewódzkich staje się faktem
Państwowa Komisja Wyborcza podała nad ranem oficjalne wyniki głosowania do sejmików. W sześciu województwach Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić samodzielnie. W jednym samodzielną większość uzyskała Koalicja Obywatelska. W pozostałych województwach do rządzenia potrzebne będą koalicje.
więcej...
PKW: W czasie wyborów oddano niemal o połowę mniej nieważnych głosów

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki niedzielnego głosowania na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Odnotowano rekordową frekwencję, która wyniosła 54,90 proc.


więcej...
Ponad pół miliona warszawiaków zagłosowało na Trzaskowskiego
Państwowa Komisja Wyborcza podała na swojej stronie oficjalne wyniki głosowania w Warszawie. Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył w sumie 505 187 głosów, co stanowi 56,67 proc. wszystkich oddanych głosów.
więcej...
W Małopolsce samodzielnie będzie rządzić PiS
Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 24 mandaty w 39-osobowym sejmiku województwa małopolskiego. Koalicja Obywatelska będzie miała 11 radnych, a Polskie Stronnictwo Ludowe 4.
więcej...
PKW: Całościowe wyniki głosowania kwestią godzin
Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński oraz wiceszef PKW Sylwester Marciniak przekazali informacje o cząstkowych, nieoficjalnych wynikach głosowania, ustalonych na wtorek, na godz. 14:00.


więcej...Adam Gendźwiłł: Ani wynik PiS ani wynik Koalicji Obywatelskiej nie świadczą o wielkim sukcesie
Adam Gendżwiłł, doktor socjologii, adiunkt w Katedrze Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, członek zespołu ekspertów Fundacji Batorego komentuje na naszych łamach cząstkowe wyniki wyborów samorządowych podawane przez PKW oraz wyniki exit-poll wykonanego przez IPSOS.

więcej...

Inteligentne zarządzanie flotą pojazdów: lokalizacja w czasie rzeczywistym
Śledzenie samochodów na mapie to rozwiązanie, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród menadżerów floty. System lokalizacji w czasie rzeczywistym eliminuje „papierkową robotę” i usprawnia zarządzanie.


więcej...PiS wygrywa wybory do sejmiku na Mazowszu, ale przegrywa w koalicjach
Sondażowe wyniki wyborów do sejmiku w województwie mazowieckim wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość zajęło pierwsze miejsce z wynikiem 33,94 proc. Zwycięstwo to może jednak nie dać władzy, bowiem PiS przegrywa w koalicjach.
więcej...

< 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13   ...   163 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12-15 lutego, Poznań, Budma Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, https://www.budma.pl

13-15 lutego, Nadarzyn, Remadays Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku, http://www.remadays.com

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»