Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Głusk, Biłgoraj i Puchaczów na czele rankingu Gmin Lubelszczyzny 2018

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Regionalny Ośrodek w Lublinie oraz Urząd Statystyczny w Lublinie przygotowały Ranking Gmin Lubelszczyzny 2018, który został ogłoszony podczas Forum Sekretarzy Województwa Lubelskiego.


więcej...

Gdynia została nagrodzona prestiżową statuetką

Gdynia zajęła trzecie miejsce w konkursie Access City Award, organizowanym przez Komisję Europejską. Miasto doceniono za działania na rzecz dostępności dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.


więcej...

W Europie znacznie spadła liczba zabitych w atakach terrorystycznych
Niezależny think tank Institute for Economics & Peace opublikował raport “2018 Global Terrorism Index”, z którego wynika, że trzeci rok z rzędu liczba zabitych w atakach terrorystycznych spada. Jednocześnie rośnie liczba ataków terrorystycznych o podłożu skrajnie prawicowym.
więcej...

Lokalizator GPS do samochodu - czy warto? Poznaj 6 zalet monitoringu GPS
Według szacunków firmy analitycznej Berg Insight (2018), na rynku europejskim liczba użytkowników korzystających z systemów do zarządzania flotą ma wzrosnąć do 15,6 milionów w 2022 roku. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie systemem do zarządzania pojazdami i monitorowania floty, tym razem przyjrzymy się jakie są główne zalety systemu monitoringu GPS.


więcej...

Rumuńska firma Conectys otwiera przedstawicielstwo w Poznaniu
Conectys jest dostarczycielem usług zewnętrznych. Oferuje swoim klientom outsourcing, multijęzyczną obsługę i wsparcie techniczne przez całą dobę. Firma ma swoje siedziby w 8 miejscach na całym świecie: w Rumunii, Belgii, na Tajwanie, Filipinach i w USA. Poznańskie biuro jest pierwszym w Polsce - do końca roku firma chce w nim zatrudnić ok. 100 osób.
więcej...Znamy nazwiska wszystkich marszałków
Za nami inauguracyjne sesje sejmików województw, podczas których wybrano marszałków, wicemarszałków oraz członków zarządów, którzy będą rządzić w regionach przez następne 5 lat.
więcej...

Pierwsza gmina, w której uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji szkolnej

Halinów to pierwsza gmina w Polsce, w której uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji, czyli legitymacji szkolnej w wersji mobilnej, w telefonie komórkowym. Podpisanie porozumienia pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji a szkołą - to konieczny warunek do tego, by uczniowie danej placówki mogli korzystać z mLegitymacji.


więcej...

NIK o gminnych i powiatowych drogach

Skontrolowane przez Najwyższą Izbę Kontroli samorządy prawidłowo przygotowały oraz zrealizowały inwestycje drogowe finansowane ze środków Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w latach 2016 - 2019.

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Kto jest ważniejszy, a kto godniejszy?
Właśnie zakończyły się wybory samorządowe, a z nową kadencją wchodzi w życie zapis w art. 21a ustawy o samorządzie gminnym, który otwiera puszkę Pandory. Za chwilę powiemy déjà vue! Tak, bo we wprowadzonym nowym rozwiązaniu wpisano konflikt między przewodniczącymi rad gmin i wójtami, burmistrzami i prezydentami, który przy tak sformułowanym zapisie niewątpliwie nastąpi. Widzieliśmy to przez całą pierwszą i drugą kadencję samorządu terytorialnego, kiedy konkurencyjność między przewodniczącymi i prezydentami prowadziła nieraz do gorszących sytuacji.
więcej...

Czesław Tomalik: Po wyborach w gminach. Pracujemy!
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, na I Zgromadzeniu Związku Gmin Śląska Opolskiego panowała koleżeńska atmosfera. Nasi samorządowcy, wybrani na nową 5-letnią kadencję burmistrzowie i wójtowie, prezentowali pragmatyczne podejście. Startowali głównie z własnych komitetów jako kandydaci niezależni. Większość została ponownie wybrana, ale pojawiła się grupa nowych młodych wójtów. Wszyscy zostali po koleżeńsku przyjęci w samorządowym gronie. Również nieliczni wójtowie z PiS-u.
więcej...

Mazowsze z wizytą w Prowincji Wojwodiny

W Nowym Sadzie w Serbii odbyły się obchody 100. rocznicy przyłączenia Prowincji Wojwodiny do Królestwa Serbii. W obchodach udział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Jubileusz był okazją do spotkania delegacji Mazowsza z Prezydentem Rządu Autonomicznej Prowincji Wojwodiny Igorem Mirowiciem.


więcej...

Monitoring maszyn i sprzętu – dlaczego śledzenie i kontrola jest łatwiejsza z gps?
System monitorowania gps maszyn oraz urządzeń to narzędzie dzięki któremu zawsze znasz lokalizację swoich zasobów oraz dysponujesz dokładnym dziennikiem użycia (tj. ilość motogodzin pracy urządzenia). Kontroluj maszyny rolnicze i budowlane, znaj ostatnią pozycję swojego sprzętu zasilanego i nie zasilanego, sprawdź na mapie cyfrowej, gdzie znajdują się Twoje kontenery.


więcej...

Z systemu pieczy zastępczej może zniknąć nawet miliard złotych

Zmiany zasad dofinansowania pobytu dzieci w pieczy zastępczej, organizacja interwencji kryzysowej w praktyce oraz centra usług społecznych – to główne kwestie poruszone podczas Ogólnopolskiej Konferencji Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i Ośrodków Interwencji Kryzysowej.


więcej...Nowe przepisy Kodeksu wyborczego nie do końca sprawdziły się w praktyce

Przedstawiciele Związku Miast Polskich przyjęli stanowisko w sprawie organizacji i przebiegu wyborów samorządowych w 2018 roku. Stanowisko zostało opracowane na podstawie uwag z 36 miast. W ocenie samorządowców nowe przepisy Kodeksu wyborczego nie do końca sprawdziły się w praktyce.

więcej...

Pierwsze tego typu porozumienie. Ministerstwo Cyfryzacji i Facebook
Polska będzie pierwszym krajem, w którym użytkownicy Facebooka uzyskają możliwość weryfikacji odmowy dotyczącej odwołania od decyzji o blokadzie treści na ich profilu. Możliwość taką przewiduje porozumienie, jakie Ministerstwo Cyfryzacji podpisało dziś (28.11) z przedstawicielami Facebooka.


więcej...

ZMP: Konieczna reforma systemu wynagrodzeń w administracji publicznej
Kwestia zarobków polityków jest od lat wdzięcznym tematem do formułowania populistycznych haseł. Prowadzi to do sytuacji, w której słyszymy obietnice „taniego państwa” lub zapewnienia o tym, że do „polityki nie idzie się dla pieniędzy”, a jednocześnie od wielu lat opinię publiczną bulwersują doniesienia o nepotyzmie w spółkach skarbu państwa.
więcej...

Gliwice z wnioskiem do TK

Rada Miasta Gliwic podjęła uchwałę w sprawie wystąpienia do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o zbadanie zgodności przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, Europejską Kartą Samorządu Lokalnego, przepisami ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych oraz ustawy z dnia 6 maja 2005 r. o Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz o przedstawicielach Rzeczypospolitej w Komitecie Regionów Unii Europejskiej.

więcej...

Na Śląsku oraz w Krakowie wprowadzono pierwszy stopień alarmowy ALFA
Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA na terenie województwa śląskiego oraz miasta Krakowa. Stopień ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności.
więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: O państwowcu, który był ceniony i lubiany przez wszystkich
W Pałacu Prezydenckim zaprezentowano starannie wydaną przez Oficynę Wydawniczą Volumen publikację „Władysław Stasiak. Służba Ojczyźnie”, wpisującą się w obchody 100-lecia Niepodległości Polski, jako jeden z ostatnich znaków Jej pięknej, a zarazem tragicznej historii.

więcej...
Nowi marszałkowie województwa świętokrzyskiego i łódzkiego
Znamy nazwiska kolejnych nowych marszałków województw. Andrzej Bętkowski będzie rządzić samorządem województwa świętokrzyskiego, a Grzegorz Schreiber samorządem województwa łódzkiego.
więcej...

< 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»