Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WSPÓŁPRACA 
Nabór do Partnerskiej Inicjatywy Miast już otwarty


Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) uruchamia kolejną, trzecią edycję projektu Partnerska Inicjatywa Miast (PIM3) na lata 2024-2026.

PIM już od wielu lat proponuje atrakcyjną formę wsparcia potrzeb rozwojowych miast oraz funkcjonalnych obszarów miejskich. Jego celem jest wzmacnianie kompetencji miast i administracji centralnej w wybranych obszarach tematycznych (tzw. Sieciach tematycznych) związanych ze zrównoważonym rozwojem miast oraz tworzeniem sieci kontaktów między miastami nastawionymi na współpracę i wymianę wiedzy.

W obecnej edycji ogłaszamy nabór do trzech nowych sieci PIM3:

1) Miasto efektywnie energetycznie – sieć planowania działań;

2) Miasto kompaktowe - sieć planowania działań;

3) Miasto dostępnych mieszkań – sieć transferu rozwiązań.

Sieci będą działać 2 lata od marca/kwietnia 2024 r. do marca/kwietnia 2026 r. Produktami PIM są:

  • Miejskie Inicjatywy Działania (MID) – opracowane przez każdego uczestnika przy wsparciu ekspertów Banku Światowego. Jest to syntetyczny, operacyjny dokument, opisujący wybrane przez miasto wyzwanie i sposób jego rozwiązania. Zawiera propozycje konkretnych działań, harmonogram, opis interesariuszy itp.
  • Plan Ulepszeń (PU) – to zbiór rekomendacji dla administracji centralnej w zakresie tematyki danej sieci opracowany przez Zespół Banku Światowego na podstawie prac sieci oraz ze wsparciem jej uczestników.

Partnerem strategicznym MFiPR przy realizacji PIM3 jest Bank Światowy, gwarantując dostęp do najlepszej wiedzy eksperckiej.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad projektu oraz regulamin naboru dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/pim-2024-2026. Termin nadsyłania wniosków upływa w dniu 28 stycznia 2024 r.

Uczestnicy zainteresowani przystąpieniem do projektu PIM mogą w trakcie naboru kontaktować się z MFiPR poprzez adres mailowy: pim@mfipr.gov.pl, w celu uzyskania dodatkowych wyjaśnień dotyczących projektu oraz wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Źródło: https://www.miasta.pl/

2023-12-08 08:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»