Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


FINANSE
Łódzkie wspiera finansowo renowację zbiorników wodnych


Zbiornik wodny w każdej miejscowości to skarb. Pełni rolę retencyjną, często rekreacyjną, wzbogaca środowisko naturalne. Przede wszystkim jednak chroni przed skutkami suszy, a w razie ulew – przed podtopieniami. Mając to wszystko na uwadze samorząd województwa łódzkiego zaplanował 4,8 mln zł na renowację stawów. Nabór wniosków już ruszył.

- Około 60 procent terenów naszego województwa jest zagrożonych suszą rolniczą. Dlatego stworzyliśmy program dotacji, którego celem jest wsparcie projektów pozwalających zapobiegać jej skutkom – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Jest to już trzecia edycja konkursu „Renowacja zbiorników wodnych”. W ubiegłym roku dzięki 4,6 mln zł dotacji dofinansowanie otrzymało 35 samorządów. W tym roku wsparcie będzie jeszcze większe, a dotacja może wynieść nawet 150 tys. zł.

Nabór wniosków trwa do 28 grudnia 2023 r.

Dofinansowanie może być przeznaczona na renowację, rozbudowę lub przebudowę zbiornika wodnego. Posiadanie sprawnego zbiornika to jeden ze sposobów, żeby odbudować poziom wód gruntowych. – Generalnie borykamy się z brakiem wody gruntowej i zwłaszcza w okresie letnim, ten niedobór jest na tyle duży, że w razie pożaru, czy jakiegoś zagrożenia, strażacy nawet nie mają skąd wziąć wody, bo nasze studnie głębinowe, przy pomocy których zabezpieczamy dla mieszkańców wodę, nie mają takiej wydajności – mówi Marcin Golanowski z gminy Klonowa, która otrzymała dofinansowanie w pierwszej edycji programu.

Do konkursu mogą przystępować jednostki samorządu terytorialnego województwa łódzkiego. Szczegóły, w tym regulamin i wzór wniosku znajdują się na stronie internetowej: https://www.lodzkie.pl/rolnictwo/renowacja-zbiornikow-wodnych-2024

Źródło: https://www.lodzkie.pl/

2023-12-13 08:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»