Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Marek Olszewski: Czeka nas niepewność w kwestii skutków zmian w prawie
Marek Olszewski, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP przestrzega, że w 2018 roku czeka samorządy niepewność w kwestii skutków zmian w prawie, m.in. wodnym, budowlanym czy zagospodarowaniu przestrzennym.

więcej...

Ludwik Węgrzyn: Rok 2018 będzie rokiem pełnym pracy dla samorządowców
Ludwik Węgrzyn, prezes Związku Powiatów Polskich przedstawia wyzwania jakie czekają samorządy, w szczególności szczebla powiatu w 2018 roku.

więcej... [KOMENTARZE (4)]

Już dzisiaj zarejestruj się na Forum Transportu Publicznego

Celem ogólnym dla systemu komunikacji zbiorowej jest optymalna realizacja potrzeb przewozowych pasażerów poprzez wykorzystanie dostępnych technologii. Zaproszeni eksperci w zwięzłej formie przekażą pełen zakres praktycznych informacji dotyczący tej tematyki, szczególnie istotnej po rozpoczęciu kolejnego okresu budżetowego Unii Europejskiej.


więcej...

UOKiK ostrzega: odblaski i kamizelki ostrzegawcze są wadliwe
Inspekcja Handlowa wzięła pod lupę odzież ostrzegawczą, akcesoria odblaskowe i ochronniki słuchu. Kontrola odbyła się w II kwartale 2017 roku.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Budynki czy budowle
Zwykle rozpoczynający się rok należy kończyć podsumowaniem starego, który właśnie minął. Byłoby o czym pisać, bo przecież sprawy samorządu terytorialnego były w 2017 r. tematem wyjątkowo gorącym, a rok kończył się przyjęciem istotnych zmian w Kodeksie wyborczym (po wycofaniu się z wielu z propozycji, pozostawiając jednak zmianę fundamentalną o kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów).
więcej...

Od stycznia 2018 roku będziemy mieli w Polsce nowe najmniejsze miasto

Od 1 stycznia 2018 roku status miasta zyska siedem miejscowości, w tym licząca 3 tysiące mieszkańców Wiślica. Zmiany będą dotyczyć również granic miast.

 

więcej...

Czystsze powietrze dzięki inwestycjom w Odnawialne Źródła Energii

Dzięki inwestycjom w Odnawialne Źródła Energii w czterech mazowieckich gminach: Stoczek (powiat węgrowski), Strachówka i Jadów (powiat wołomiński) oraz Długosiodło (powiat wyszkowski) mieszkańcy będą oddychać czystszym powietrzem.

 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Poznaj zagrożenia teleinformatyczne w zarządzaniu kryzysowym
Zapraszamy do udziału w 23 seminarium z cyklu ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE I RATOWNICTWO "ZAGROŻENIA TELEINFORMATYCZNE W ZARZĄDZANIU KRYZYSOWYM. NARZĘDZIA SMART CITY W OBRONIE PRZED ZAGROŻENIAMI", które odbędzie się 23 stycznia 2018 r.
więcej...


  więcej...

Wigilijne spotkania samorządowców

Tradycyjnie już przedstawiciele samorządów wszystkich szczebli , w poszczególnych województwach spotkali się przy wigilijnym stole. Zbliżające się Święta to okazja, aby samorządowcy wraz z mieszkańcami, przedstawicielami organizacji samorządowych, służb mundurowych, parlamentarzystami i duchownymi złożyli sobie życzenia.

więcej...

Lubelscy strażacy ochotnicy hojnie obdarowani przez samorząd

43 średnie i ciężkie wozy strażackie trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa lubelskiego. Kwota dofinansowania wynosi prawie 20 mln złotych, a środki pochodzą z RPO WL. Cała wartość projektu to prawie 32 mln zł.

więcej...

W Gostyninie stawiają dla mieszkańców i turystów inteligentne ławki

W przyszłym roku kolejne ławki fotowoltaiczne zasilą zasoby powiatu gostynińskiego. Cztery z nich pojawią się już na wiosnę, docelowo ma ich być kilkanaście. Na inwestycji skorzystają nie tylko miastowi, ale również mieszkańcy gminy Szczawin Kościelny.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Kryzys wizerunkowy i media - znane są tematy i prelegenci Kongresu Public Relations 2018
W dniach 19 i 20 kwietnia specjaliści i praktycy z branży public relations spotkają się w Rzeszowie aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat kryzysów wizerunkowych. Na jednej z największych branżowych imprez w Polsce rokrocznie pojawia się kilkuset uczestników.


więcej...

Łódzki samorząd wypowiada wojnę chorobom nerek

W styczniu 2018 roku miasto rozpocznie realizację projektu „Łódź do zdrowia - wczesne wykrywanie przewlekłej choroby nerek”. Z bezpłatnych badań skorzystać będą mogli aktywni zawodowo mieszkańcy Łodzi w wieku od 50 do 65 lat, którzy nie mają wykrytych przewlekłych chorób nerek.

więcej...

Nowe kierunki współpracy między Policją a strażami gminnymi i miejskimi

Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, przewodniczył posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu do spraw Współpracy ze Strażami Gminnymi (Miejskimi).

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Już dziś zarejestruj się na konferencje „Nowe wyzwania w administracji publicznej”
Intensywny rozwój nowych technologii, Internetu i sieci telekomunikacyjnych wymusiło na administracji publicznej zmianę w sposobie komunikacji z obywatelem. E-usługi przestały być już strefą "science-fiction", a stały się codziennością każdego z nas. Dlatego z roku na rok przybywa urzędów w których można załatwić różne sprawy online. Wiąże się to jednak z inwestycjami w nowe rozwiązania, które pozwolą im wyjść na przeciw potrzebom obywatela i ułatwią wymianę informacji między nim,a urzędem.
więcej...

Pierwsze patrole policji zostały wyposażone w kamery na mundurach

Minister spraw wewnętrznych i administracji poinformował, że został uruchomiony pilotażowy program kamer na policyjnych mundurach (w Warszawie). Jeszcze przed świętami kamer mają zacząć używać funkcjonariusze z garnizonów: dolnośląskiego i podlaskiego.

więcej...

Strony BIP lepiej zabezpieczone

Redaktorzy Biuletynów Informacji Publicznej będą logować się do systemów administracyjnych przy użyciu Profilu Zaufanego. Wprowadzona przez Ministerstwo Cyfryzacji zmiana ma znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo publicznych serwisów.

więcej...

Poznaj treść ustawy zmieniającej Kodeks wyborczy
Do Senatu trafił projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. Poznaj treść projektu ustawy.
więcej...

Tadeusz Wrona: Grudzień - pamiętamy
Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 r. kojarzy się jednoznacznie z terrorem komunistycznej władzy, ale także z wielką próbą, której zostali poddani działacze i członkowie pierwszej Solidarności.

więcej...

< 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14   ...   142 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

20-22 kwietnia, Kraków, 46.Krakowskie Targi Budownictwa WIOSNA 2018, www.centrumtargowe.com.pl

24 kwietnia, Warszawa,
konferencja Inteligentne zarządzanie siecią i infrastrukturą IT, http://pirbinstytut.pl

24-25 kwietnia, Sosnowiec, SilesiaKOMUNIKACJA 2018 - Targi Transportu Publicznego, http://www.exposilesia.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»