Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Patronat medialny „Forum Samorządowe”
Kraków na Targach Expo Real w Monachium
Trwają największe w Europie targi nieruchomości i inwestycji - Expo Real w Monachium. Polskie samorządy zachęcają do inwestowania w Polsce.więcej...

Patronat medialny „Forum Samorządowe”
20 jubileuszowa edycja Expo Real w Monachium rozpoczęta!
Godzinę temu zostały otwarte wejścia na największe w Europie targi nieruchomości i inwestycji – Expo Real Monachium 2017.


więcej...

W Polsce powstanie najnowocześniejszy zakład Nuctech w Europie
W Kobyłce, pod Warszawą odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję firmy Nuctech Warsaw. Na powierzchni blisko 6000 m2 chiński inwestor wybuduje nowy zakład produkcyjno - biurowy, gdzie powstawać będą zintegrowane rozwiązania skanujące dla służb celnych i skarbowych czy przemysłu lotniczego oraz instytucji użyteczności publicznej.


więcej...

Centrum Korporacyjne J.P. Morgan zostanie wybudowane w Warszawie

J.P. Morgan największa instytucja finansowa na świecie, otwiera w Warszawie swoje Centrum Korporacyjne. W ramach inwestycji, utworzonych zostanie powyżej 3000 wysoko wyspecjalizowanych miejsc pracy, a usługi będą świadczone na wewnętrzne potrzeby jednostek organizacji na całym świecie.

więcej...

Eksperci Fundacji im. Stefana Batorego krytycznie o wzorze kart wyborczych

W związku z opublikowaniem przez Państwową Komisję Wyborczą raportu z wynikami konsultacji w sprawie wyglądu kart do głosowania eksperci zwracają uwagę, że testowano jedynie dwa wzory kart – broszurę i jednostronnie zadrukowaną „płachtę” w formacie A0 (118,9 cmx 84,1 cm) czyli wielkości ściennej mapy.

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Kolejna gmina w finansowych opałach
Po Ostrowicach kolejną gminą, która zbankrutowała wskutek niefrasobliwości swoich władz samorządowych i zadłużania w parabankach, jest nadmorski Rewal.

więcej...

Forum Skarbników: Środki finansowe na zadania zlecone powinny być zagwarantowane ustawowo
26 września w Krakowie odbyła się konferencja Forum Skarbników JST Małopolski, organizowana we współpracy ze Skarbnikiem Miasta Krakowa. Forum – obchodzące w tym roku swój 25-ty Jubileusz - to jedno z najstarszych i najliczniejszych zrzeszeń samorządowych funkcjonujących przy FRDL Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji. Jest unikalną przestrzenią wymiany wiedzy i doświadczeń, budowania partnerskich relacji oraz prezentacji poglądów tej grupy pracowników samorządowych.


więcej...

"Zamordowaliście tę szkołę, a teraz przerzucacie winę!"
Takim okrzykiem jednego z radnych zakończyła się oświatowa dyskusja na środowej sesji Rady Miejskiej w jednej z większych gmin w naszym województwie. Byłem świadkiem tej burzy, a nawet kłótni. Moim zdaniem tak ostre spory w lokalnych społecznościach to skutek rządowej „deformy” oświaty - komentuje Czesław Tomalik.

więcej...

Ostatnia edycja Samorządowego Programu Pożyczkowego w 2017 roku

W dniach 25 września – 17 października Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej prowadzi nabór w ramach XXII edycji konkursu wniosków Samorządowego Programu Pożyczkowego.

więcej...

Ostatnie dni zapisów do ogólnopolskiej akcji Masz Głos! 

Chcesz działać lokalnie, ale nie wiesz od czego zacząć? Potrzebujesz wsparcia merytorycznego i organizacyjnego w prowadzonych działaniach? A może brakuje ci środków do realizacji pomysłu? Dołącz do akcji Masz Głos. Zapisy trwają!


więcej...

W Warszawie testowany jest najnowocześniejszy system przeciwpowodziowy

Mobilny System Ochrony Przeciwpowodziowej został zainstalowany w luksusowym budynku biurowo-apartamentowym The Tides w Warszawie nad Wisłą.

więcej...

Samorządowe Forum Zdrowia
Sieć szpitali, podwyżki wynagrodzeń w służbie zdrowia, zmiana ustawy o działalności leczniczej – to tylko część reform, jakie w najbliższym czasie czekają system ochrony zdrowia i które nie pozostaną bez wpływu na funkcjonowanie samorządów.


więcej...

Na Dolnym Śląsku powstanie kolejny zakład Oetikera
Szwajcarski Oetiker rozpoczął budowę kompleksu produkcyjnego podzespołów motoryzacyjnych na Legnickim Polu. Inwestycja wspierana przez PAIH, realizowana jest w ramach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
więcej...

30 hybrydowych autobusów jeździ już po ulicach Sosnowca

Volvo Polska dostarczyło kolejne autobusy o napędzie hybrydowym do Sosnowca. W tej chwili miasto dysponuje już 30 hybrydami Volvo, do połowy października flota powiększy się o kolejnych 5 autobusów.

więcej...

Przygotuj się do zimy i zamów sprzęt, który nie zawiedzie
Wraz z jesienną i zimową aurą wzrasta w miastach i gminach zapotrzebowanie na sprzęt, który nie tylko umożliwi mieszkańcom swobodne poruszanie się po chodnikach i ulicach, ale także zapewni utrzymanie pełnej czystości i porządku.
więcej...

Agata Dąmbska, komentuje: Partie czy niezależne komitety?
Ostatni sondaż IBRIS-u odnośnie wyborów samorządowych czyta się z przyjemnością: obywatele zbliżają się do realizacji marzenia twórców restytuowanego samorządu terytorialnego, chcąc nie dopuścić do upartyjnienia wspólnot.

więcej...

Gdyński Urząd Miasta otrzymał miano „Przyjaznego Urzędu”

To już kolejny raz, kiedy Urząd Miasta Gdyni zdobywa laury w dziedzinie dobrego zarządzania. Najnowszym osiągnięciem jest wygrana w Ogólnopolskim Konkursie o Znak Jakości „Przyjazny Urząd”.

więcej...

ZMP sprzeciwia się kolejnym planom centralizacji państwa

Podczas posiedzenia Związku Miast Polskich w Skierniewicach przedstawiciele miast zaprotestowali przeciwko zapisom projektu ustawy przygotowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa o organach administracji inwestycyjnej i nadzoru budowlanego.

więcej...

Kamery we wszystkich przewozówkach warszawskiej straży miejskiej

Zbigniew Leszczyński, komendant Straży Miejskiej m. st. Warszawy zdecydował, że monitorowane będą wnętrza wszystkich przewozówek. Ponadto straż chce montować kamery we wszystkich nowo kupowanych pojazdach.

więcej...

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”

Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego oraz Mazowiecką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotował kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”. Do końca grudnia do najmłodszych uczniów z Mazowsza trafią zestawy złożone z elementów odblaskowych.

więcej...

< 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14   ...   135 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

24-26 stycznia, Kraków, Konferencja „Odpowiedzialność za gromadzenie i wydatkowanie środków publicznych”, http://student.law.uj.edu.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»