Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Ruszyły szkolenia dla gmin i straży gminnych

Rozpoczął się cykl szkoleń przeznaczonych dla pracowników gmin oraz straży miejskich i gminnych województwa śląskiego dotyczących kontroli indywidualnych palenisk.


więcej...Dalszy ciąg zaskoczeń w sejmikach
Po wczorajszych zaskakujących zmianach w sejmiku śląskim dzisiaj mamy kolejne w sejmiku podlaskim. Przewodniczącym sejmiku został wybrany kandydat Koalicji Obywatelskiej. Pomimo, że Prawo i Sprawiedliwość ma większość w sejmiku i rekomendowało swojego kandydata.
więcej...

„Tym razem głosuję” - akcja PE przed wyborami europejskimi

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zainaugurowało ogólnoeuropejską akcję profrekwencyjną przed przyszłorocznymi wyborami europejskimi. Nowoczesna platforma „Tym razem głosuję” oraz strona internetowa „Co Europa robi dla mnie” mają służyć aktywizacji wyborców i upowszechnianiu wiedzy o nadchodzących wyborach.

więcej...Na Śląsku będzie rządzić jednak Prawo i Sprawiedliwość
W województwie śląskim w ostatniej chwili doszło do swoistej wolty. Jeszcze wczoraj informowano o podpisaniu umowy koalicyjnej między Koalicją Obywatelską, Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Polskim Stronnictwem Ludowym, co dawało koalicji 23 głosy w 45-osobowym Sejmiku Województwa Śląskiego, czyli większość. Dzisiaj się jednak okazało, że większość ma PiS.
więcej...

Nagrody za innowacyjność w  polityce 2018: Gdańsk wygrywa w kategorii Prawa Człowieka
Podczas uroczystej gali w wiedeńskim ratuszu po raz drugi wręczono Nagrody Instytutu Innowacji w Polityce dla najlepszych projektów politycznych z całej Europy. Jury składające się z 1053 obywateli 47 krajów Rady Europy wybierało z ponad 600 nominowanych projektów w ośmiu kategoriach. Do finału zakwalifikowano 80 inicjatyw, nagrodę dostało osiem projektów. Wśród zwycięzcówz nalazł się projekt z Gdańska.


więcej...

Na ulice Gdańska wyjechał specjalny autobus dla osób bezdomnych
W Gdańsku z myślą o pomocy dla bezdomnych na ulice wyjechał autobus „SOS – pomoc dla bezdomnych”. W środku dyżurowała m.in. wolontariuszka, która chętnych częstowała gorąca zupą, a także ratownik medyczny. Można tu było otrzymać także czystą, ciepłą odzież.


więcej...

Meksykanie zainteresowani podjęciem współpracy z Mazowszem

Marszałek Adam Struzik spotkał się z delegacją stanu Queretaro w Meksyku. Gościom towarzyszyli przedstawiciele GE Company Polska i Instytutu Lotnictwa.


więcej...Piotr Całbecki i Władysław Ortyl wybrani marszałkami na kolejną kadencję
Podczas pierwszych sesji sejmików nowej kadencji wybrano marszałków województwa kujawsko-pomorskiego oraz podkarpackiego. Marszałkami zostali dotychczasowi włodarze regionów - Piotr Całbecki i Władysław Ortyl.
więcej...Witold Kozłowski nowym marszałkiem Małopolski

Witold Kozłowski z Prawa i Sprawiedliwości został wybrany przez sejmik na marszałka województwa małopolskiego, a Rafał Bochenek został nowym przewodniczącym sejmiku małopolskiego.

więcej...Adam Struzik pozostaje marszałkiem województwa mazowieckiego
Na I posiedzeniu Sejmiku Województwa Mazowieckiego VI kadencji wybrano nowe prezydium sejmiku oraz zarząd województwa. Na czele zarządu województwa ponownie stanął Adam Struzik.
więcej...

Znamy Laureatów XXI edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”
Dobiegła końca kolejna edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” – programu, który od 1998 roku wzmacnia wizerunek polskich przedsiębiorstw oraz pomaga zdobyć zaufanie klientów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnej.


więcej...

Sto lat Związku Miast Polskich – wspólny obraz pamięci
Z okazji 100. rocznicy odbudowy samorządu terytorialnego i utworzenia Związku Miast Polskich, związek wydał publikację „Sto lat Związku Miast Polskich 1917-2018” autorstwa Bogdana Mościckiego oraz przygotował publicznie dostępną platformę informacyjno-edukacyjną „Miasta polskie w Niepodległej (1917-2018)”, która powstała na podstawie materiałów nadesłanych z miast i ich instytucji.
więcej...

Eko-innowacje ograniczające marnowanie żywności

Już po raz VI w siedzibie Samorządu Województwa Wielkopolskiego odbyło się spotkanie wielkopolskiej Grupy Interesariuszy projektu ECOWASTE4FOOD - Wspieranie ekologicznych rozwiązań innowacyjnych w celu zmniejszenia marnotrawienia żywności i promowania gospodarki efektywniejszej zasobowo.


więcej...

Totupointy pomogą osobom niewidomym w poruszaniu się po Łodzi

W 27 budynkach użyteczności publicznej na terenie Łodzi trwa instalowanie urządzeń, które pomagają osobom niewidomym i niedowidzącym w łatwiejszym lokalizowaniu budynków i instytucji oraz upraszczają poruszanie wewnątrz nich.


więcej...

Sztuczna inteligencja – Polska 2118

Sztuczna inteligencja może być jednym z motorów napędowych rozwoju polskiej gospodarki. Ale żeby zapewnić sobie trwały rozwój na kolejne dekady i zająć miejsce wśród światowych liderów, już teraz trzeba podjąć odpowiednie działania.

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Samorządowcy w służbie Niepodległej
Niezwykła rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości jest wydarzeniem historycznym dla Polaków mieszkających w kraju i za granicą, ze wszystkich środowisk i grup społecznych. Jest perspektywą w której powinniśmy widzieć olbrzymia rolę tych, którzy tworzyli samorząd terytorialny w wolnej Polsce, a następnie budowali siłę państwa. Powinno powstać specjalne wydawnictwo upamiętniające ich pracę i życie, niejednokrotnie zakończone śmiercią za Ojczyznę.
więcej...

Wielkomiejskie długi są wyższe niż małomiasteczkowe
Życie w aglomeracjach to wyższe koszty niż większe szanse i możliwości. Wśród mieszkańców trzynastu aglomeracji, ponad 1 milion osób nie daje rady opłacać w terminie rachunków i rat kredytowych na sumę niemal 34 mld zł – wynika z analizy BIG InfoMonitor.


więcej...

„Ciągłość i zmiana. Sto lat rozwoju polskiej wsi”
Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk zaprasza na konferencję naukową pt. „Ciągłość i zmiana. Sto lat rozwoju polskiej wsi”. Konferencja odbędzie się w dniach 5 – 6 grudnia 2018 roku w Pałacu Staszica w Warszawie.
więcej...

GPS w samochodzie służbowym - czy monitoring kierowców jest legalny?
Monitoring GPS oraz Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdu daje dostęp do dużej ilości danych. Wybranie systemu GPS do monitorowania pojazdów, który w łatwy sposób pozwala na przestrzeganie przepisów prawnych jest niezwykle ważne. Obowiązujące przepisy prawa co do zasady dopuszczają monitorowanie pracownika przez pracodawcę, z zachowaniem pewnych ograniczeń. Z tego artykułu dowiesz się o czym należy pamiętać przed rozpoczęciem korzystania z systemu monitoringu GPS floty pojazdów.więcej...

Olsztyn ratuje klub piłkarski

Radni miejscy zadecydowali podczas sesji o wsparciu finansowym klubu Stomil Olsztyn. Radni zdecydowali o przeznaczeniu na ten cel pół miliona złotych.

więcej...

< 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»