Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Ekstremalne Starcie Samorządowców
Wielka szansa na sprawdzenie siły i charakteru czeka samorządowców podczas Runmageddonu Siedlce. W dniu 17 listopada pracownicy urzędów miast, gmin, starostw powiatowych i urzędów marszałkowskich oraz prezydenci, burmistrzowie i wójtowie będą mogli podjąć się wyzwania z Runmageddonem i wystartować w II Mistrzostwach Polski Samorządowców.


więcej...

Wielkopolska stawia na inteligentne oświetlenie
Zakończyła się modernizacja oświetlenia ulicznego w 27 gminach w Wielkopolsce. 8000 nowoczesnych opraw oświetleniowych LED zostało połączonych systemem sterowania Interact CityTouch. To największa tego typu inwestycja w Polsce.


więcej...

NIK: Na Podlasiu informacje o obywatelach nie są odpowiednio zabezpieczone

Wszelkie informacje o obywatelach, w tym dane wrażliwe, przechowywane w formie elektronicznej przez jednostki samorządowe, nie są odpowiednio zabezpieczone przed nieuprawnionym dostępem - alarmuje NIK po kontroli na Podlasiu.

więcej...

Tysiące biało-czerwonych świateł na stulecie niepodległości
Obchody stulecia Niepodległej osiągają właśnie punkt kulminacyjny, a samorządy w całym kraju prześcigają się w pomysłach na atrakcyjny program rocznicowy. Wiele miast zainwestowało też w efektowne świetlne instalacje, dzięki którym patriotyczne akcenty widoczne są z daleka i także po zmroku.


więcej...

Zarządzanie flotą maszyn do pielęgnacji zieleni może być prostsze
Husqvarna dbając o ideę zrównoważonego rozwoju, wprowadziła do systemu Husqvarna Fleet Services kalkulator śladu węglowego. Za pomocą tego narzędzia można dostosować pracę maszyn do warunków ekologicznych znajdujących się w otoczeniu.


więcej...

Rekordowe ceny energii uderzają w samorządy
Nowo wybrane władze samorządowe będą musiały zmierzyć się z rzeczywistością, w której ceny energii są rekordowo wysokie – nawet o 35 proc. do 45 proc. wyższe niż w roku ubiegłym. Co więcej, analitycy podkreślają, że ze względu na rosnące koszty emisji CO2, nic nie wskazuje na to, aby tendencja zwyżkowa miała ulec zmianie.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
IT w Administracji – bezpłatna konferencja już 22 listopada
Podczas tego spotkania omówione zostaną najnowsze zmiany w cyfryzacji sektora administracji publicznej. Swoimi doświadczeniami podzielą się także przedstawiciele administracji, którzy z tematem się zmierzyli. Będzie czas na rozmowy, wymianę doświadczeń i nawiązanie nowych znajomości.


więcej...
PKW przedstawiła zbiorcze dane dotyczące II tury wyborów
W ponownym głosowaniu wybierano łącznie 649 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast spośród 1 296 kandydatów, w tym w 2 gminach i miastach, w których zarejestrowano tylko jednego kandydata.
więcej...Tomalik: Sukces sił prodemokratycznych i rozsiewanie nieufności w sprawie wyborów
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, podczas I tury wyborów samorządowych byłem mężem zaufania przy komisji wyborczej. Wybory skłoniły mnie do przemyśleń. Cieszy mnie sukces sił prodemokratycznych, ale martwi podważanie zaufania do systemu wyborczego występujące w różnych państwa świata.

więcej...Znamy wyniki dogrywki. W Gdańsku i Krakowie bez zmian. W Kielcach zaskakująca zmiana
Zakończyła się II tura wyborów samorządowych. W 649 miastach i gminach mieszkańcy wybierali prezydentów, burmistrzów i wójtów. W największych na swoich stanowiskach pozostaną dotychczasowi włodarze, ale nie zabrakło zaskakujących wyników.
więcej...

Odpowiednie oświetlenie potrafi zmienić charakter miasta po zmroku

Piotr Nowiński, ekspert firmy Signify, zajmujący się od ponad 10 lat tematyką efektywności energetycznej przybliża nam tematykę oszczędności jakie przynosi wymiana oświetlenia publicznego.

więcej...

Dłużnik samorządu to też wyborca

Zarządzanie jednostkami samorządu terytorialnego nie jest łatwe. Jednym z poważniejszych problemów, z którym zmagają się samorządowcy jest zadłużenie mieszkańców i firm, niepłacących podatków od nieruchomości, rachunków za wywóz śmieci, opłat za wynajem nieruchomości, czy kar za jazdę bez biletu. Zaległości wobec gmin wpisane obecnie do BIG InfoMonitor przekraczają 822 mln zł i należą do 177,6 tys. podmiotów.

więcej...Zygmunt Frankiewicz – rekordzista wśród prezydentów

Zygmunt Frankiewicz został ponownie prezydentem Gliwic. Startował w wyborach jako kandydat bezpartyjny ugrupowania Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Wygrał wybory już w pierwszej turze, otrzymując poparcie 72,35 proc. głosujących. Oznacza to, że jest najdłużej urzędującym prezydentem miasta w Polsce.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Efektywny marketing miejsc to ludzkie historie
Skuteczny marketing miejsc jest jak dobra kongresowa prelekcja: musi być naturalna i autentyczna – tezę tę udowodnili leśniczy występujący podczas pierwszego dnia VIII Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach. Podczas prezentacji, która podbiła serca uczestników wydarzenia, pokazali jak w atrakcyjny i spontaniczny sposób prowadzić komunikację w mediach społecznościowych.


więcej...

Jubileuszowa 30. edycja POL-ECO SYSTEM za nami
Najważniejsi decydenci, politycy, przedstawiciele administracji, świata nauki i biznesu uczestniczyli w Targach POL-ECO SYSTEM w Poznaniu. Wykłady i dyskusje dotyczące kluczowych tematów w ochronie środowiska towarzyszyły wystawom firm i spotkaniom ekspertów. Nagrodzono najlepsze produkty i rozwiązania.


więcej...
Tadeusz Wrona komentuje: Dwie najważniejsze liczby wyborów samorządowych 2018
Zasadniczą część ósmych wyborów samorządowych mamy już za sobą, pozostała druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów w 649 gminach. Wybory tegoroczne były przede wszystkim starciem największych partyjnych komitetów wyborczych, które dominowały w wyborach do sejmików i w dużych miastach.

więcej...
Dwie komisje wyborcze – zamiast szybciej było znacznie trudniej

W siedzibie Fundacji im. Batorego miała miejsce debata „Wybory 2018 – co już wiemy?”. Omówiona została m. in. kwestia tego czy wybory samorządowe zostały przeprowadzone w sposób uczciwy, sprawny i zgodny z prawem.


więcej...
Hermeliński: Niestety niektóre komisje nie stanęły na wysokości zadania

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej przyznał, że niektóre komisje wyborcze nie udźwignęły ciężaru przeprowadzenia głosowania. Jego zdaniem zasadnym byłoby zastanowienie się nad utworzeniem korpusu członków obwodowych komisji wyborczych na wzór korpusu urzędników wyborczych.

więcej...Rewolucja w sejmikach wojewódzkich staje się faktem
Państwowa Komisja Wyborcza podała nad ranem oficjalne wyniki głosowania do sejmików. W sześciu województwach Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić samodzielnie. W jednym samodzielną większość uzyskała Koalicja Obywatelska. W pozostałych województwach do rządzenia potrzebne będą koalicje.
więcej...
PKW: W czasie wyborów oddano niemal o połowę mniej nieważnych głosów

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki niedzielnego głosowania na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Odnotowano rekordową frekwencję, która wyniosła 54,90 proc.


więcej...

< 5 6 7 8 9 11 12 13 14 15   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»