Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Pierwsze patrole policji zostały wyposażone w kamery na mundurach

Minister spraw wewnętrznych i administracji poinformował, że został uruchomiony pilotażowy program kamer na policyjnych mundurach (w Warszawie). Jeszcze przed świętami kamer mają zacząć używać funkcjonariusze z garnizonów: dolnośląskiego i podlaskiego.

więcej...

Strony BIP lepiej zabezpieczone

Redaktorzy Biuletynów Informacji Publicznej będą logować się do systemów administracyjnych przy użyciu Profilu Zaufanego. Wprowadzona przez Ministerstwo Cyfryzacji zmiana ma znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo publicznych serwisów.

więcej...

Poznaj treść ustawy zmieniającej Kodeks wyborczy
Do Senatu trafił projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. Poznaj treść projektu ustawy.
więcej...

Tadeusz Wrona: Grudzień - pamiętamy
Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 r. kojarzy się jednoznacznie z terrorem komunistycznej władzy, ale także z wielką próbą, której zostali poddani działacze i członkowie pierwszej Solidarności.

więcej...

Starą żwirownie zamienią w wyjątkowe kąpielisko dla mieszkańców i turystów

Już za trzy lata mieszkańcy Małopolski będą mogli odpocząć w znajdującym się w krakowskiej Nowej Hucie Przylasku Rusieckim. Dzięki unijnemu dofinansowaniu na zaniedbanych terenach poprzemysłowych powstanie nowoczesne miejsce wypoczynku z kąpieliskiem nadzorowanym przez ratownika oraz piaszczystą plażą i ścieżkami.

więcej...

Sejm za ograniczeniem kadencyjności w samorządzie
Zmiany w jednostkach samorządu terytorialnego coraz bliżej. Po wielogodzinnych i burzliwych obradach Sejm przyjął poprawki Prawa i Sprawiedliwości w Kodeksie wyborczym oraz ustawie regulującej funkcjonowanie samorządu. Nowe rozwiązania wprowadzają m.in. dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz znoszą głosowanie korespondencyjne.
więcej...

Warszawski samorząd inwestuje w zdrowie przedszkolaków

Oczyszczacze powietrza pojawią się we wszystkich miejskich przedszkolach. Miasto przeznaczy na ich zakup prawie 4 mln zł.

więcej...

Mieszkańcy Jeleniej Góry przesiądą się do autobusów hybrydowych

Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych autobusów miejskich. W części dotyczącej pojazdów hybrydowych (przetarg obejmował też autobusy spalinowe) wybrana została oferta Volvo Polska – firma dostarczy trzy tego typu pojazdy.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Weź udział w jubileuszowej edycji plebiscytu Orły Polskiego Samorządu
Ogólnopolski Program Promocji Regionów Samorządowa Marka Roku to inicjatywa, której celem jest budowanie i umacnianie pozycji polskich samorządów jako silnych marek, potrafiących wykorzystać pojawiające się możliwości rozwoju, a tym samym uczynić swoje lokalne ojczyzny bardziej przyjazne we współpracy z mieszkańcami, turystami oraz przedsiębiorcami i inwestorami. Udział w Programie to promocja najlepszych, ukazująca jakość i solidność, jednocześnie przyczyniająca się do dalszego ich rozwoju.


więcej...

PiS przestraszył się własnej ustawy i spuszcza z tonu
Jeszcze przed rozpoczęciem drugiego czytania na temat projektu ustawy dotyczącego zmian w Kodeksie wyborczym posłowie Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli złożenie poprawek do tego projektu ustawy.
więcej...

Regionalny geoportal coraz bliżej powstania
Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski pracuje nad stworzeniem kompleksowego systemu e-usług, który obejmie nie tylko urząd i jego jednostki, ale także starostwa w całym regionie.
więcej...

Projekt z Polski jednym ze zwycięzców Innovation in Politics Awards

Podczas uroczystej Gali w Wiedniu wyłoniono ośmiu zwycięzców pierwszej edycji europejskich nagród dla innowacji w polityce. Wśród laureatów znalazł się Piotr Kowalski z Łodzi reprezentujący projekt Wideotłumacz.pl skierowany do osób niesłyszących. Projekt otrzymał nagrodę w kategorii Styl Życia.

więcej...

Korzyści dla miasta z założenia pasiek na dachach

Hodowla pszczół w mieście i zakładanie pasiek na dachach były jednym z tematów konferencji szkoleniowej „Pszczelarstwo i gospodarka pasieczna szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego”, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

więcej...

RODO to nie Rodeo
Zapraszamy na szkolenie "RODO to nie Rodeo - Zadania Użytkowników, Inspektora ODO i Administratora Danych - w świetle zmian RODO 2018".


więcej...

Agata Dąmbska: Smutne Obywatelskie wysłuchanie publiczne

Ze względu na fakt, że wniesiony przez PiS w szybkim trybie poselskim projekt o zmianie ustaw samorządowych i ordynacji wyborczej nie podlegał konsultacjom społecznym ani uzgodnieniom międzyresortowym, organizacje pozarządowe, korporacje samorządowe i uczelnie postanowiły zorganizować własne wysłuchanie publiczne dokumentu, tzw. Obywatelskie.

więcej...

Przyszłoroczne wybory samorządowe zostaną sparaliżowane?

W budynku dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się Obywatelskie wysłuchanie publiczne dotyczące projektowanych zmian w Kodeksie Wyborczym i samorządzie lokalnym. Eksperci, samorządowcy, posłowie oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych wyrazili zaniepokojenie w związku z proponowanymi zmianami.


więcej... [KOMENTARZE (5)]

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Laureaci Rankingu Gmin Małopolski nagrodzeni

7 grudnia na Zamku Królewskim w Niepołomicach wręczono nagrody laureatom 8. edycji Rankingu Gmin Małopolski. Zwycięskie gminy to Wielka Wieś, Niepołomice i Zakopane. Wyróżniono również liderów powiatowych.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Wrocław nie przygotowany na wystąpienie niszczycielskiej powodzi

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że 20 lat po powodzi tysiąclecia Wrocław nadal nie jest przygotowany na tak niszczycielski żywioł. Pomimo postępów w realizacji Projektu ochrony przeciwpowodziowej Odry, wciąż nie dostosowano w pełni doliny Widawy do bezpiecznego przeprowadzenia fali powodziowej w obrębie Wrocławia.

więcej...

Rząd idzie na wojnę z afrykańskim pomorem świń

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

więcej...

Włoska Bolonia nowym partnerem Poznania

Poznań ma nowe, piętnaste, miasto partnerskie - Miasto Metropolitalne Bolonia. Współpracę zainaugurowało oficjalne spotkanie zastępcy prezydenta Poznania Mariusza Wiśniewskiego z dyrektorem Gabinetu Miasta Bolonia - Giuseppem De Biasi.

więcej...

< 5 6 7 8 9 11 12 13 14 15   ...   142 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

20-22 kwietnia, Kraków, 46.Krakowskie Targi Budownictwa WIOSNA 2018, www.centrumtargowe.com.pl

24 kwietnia, Warszawa,
konferencja Inteligentne zarządzanie siecią i infrastrukturą IT, http://pirbinstytut.pl

24-25 kwietnia, Sosnowiec, SilesiaKOMUNIKACJA 2018 - Targi Transportu Publicznego, http://www.exposilesia.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»