Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Starostowie z rosnącym niepokojem obserwują działania Ministra Zdrowia

W przyjętym przez Związek Powiatów Polskich stanowisku można przeczytać działania Ministra Zdrowia w swojej konsekwencji mogą doprowadzić do dalszego zadłużania się podmiotów leczniczych, w niektórych przypadkach wręcz uniemożliwienia prowadzenia działalności leczniczej, a w konsekwencji do pogorszenia jakości i dostępności świadczeń dla pacjentów.


więcej...

Uruchomiono nową wersję Regionalnego Systemu Ostrzegania

Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z nowej wersji aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). Teraz, jeśli ostrzeżenie o zbliżającym się zagrożeniu nie dotyczy całego województwa, a jedynie niektórych gmin, to taki komunikat może trafić wyłącznie do osób przebywających na zagrożonym terenie. Warunkiem jest zainstalowanie aplikacji w telefonie i wybranie odpowiednich ustawień.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Najświeższa wiedza o odpadach – zacznij sezon z dawką nowych informacji
Jak ograniczyć plagę pożarów na składowiskach odpadów?Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas otwierającej nowy sezon konferencji 22. Międzynarodowej Konferencji Kompleksowa gospodarka odpadami, która odbędzie się w dniach 4-6 września 2018 r. w Krakowie.


więcej...

Prezydent podpisał ustawę o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa
Powstanie Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC), który będzie wykrywał, zapobiegał i minimalizował skutki ataków naruszających bezpieczeństwo informatyczne kraju – to cel ustawy podpisanej 1 sierpnia 2018 roku przez Prezydenta Andrzeja Dudę.
więcej...

Tadeusz Wrona: Spokój i porządek są dla mieszkańców najważniejsze
Wejście w życie 9 marca 2018 r. przepisów wprowadzonych ustawą z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 310) dało instrumenty samorządom, aby wkroczyć w dotychczas nieograniczone możliwości sprzedaży alkoholu w nocy.
więcej...

Jak nowoczesne technologie wygrywają wybory w XXI wieku?
Ostatnie kampanie wyborcze w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej pokazały, jak big data pozwalają osiągnąć przewagę na rynku politycznym. Wykorzystanie baz danych o wyborcach może również zdecydować o wynikach polskiego maratonu wyborczego, który rozpoczyna się wyborami samorządowymi tej jesieni i potrwa aż do wiosny 2020 roku, kiedy Polacy będą wybierali prezydenta. O tym, jak terabajty informacji o wyborcach pomagają wygrać wybory, piszą analitycy skupieni wokół bloga BD4L.pl. To pierwszy polski raport o big data w polityce.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Targi gardenCONTRACTING- nowoczesne rozwiązania dla zieleni miejskiej
W dniach 14-15 listopada 2018 roku w hali Atlas Arena przy ulicy Bandurskiego 7 w Łodzi odbędą się II Targi Zatowarowania Centrów i Sklepów Ogrodniczych gardenCONTRACTING. Organizatorem targów jest Miejska Arena Kultury i Sportu (dawne Międzynarodowe Targi Łódzkie).
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Marketing jako narzędzie promocji miast i regionów
Dobrze zaplanowana i przeprowadzona strategia marketingowa to obecnie nieodłączny element skutecznej promocji. Nie jest ona związana wyłącznie zfirmamipragnącymi wypuścić nowy produkt na rynek– w równym stopniu dotyczy także samorządów. Ważne jest, aby osoby odpowiedzialne za marketing miejscnieustannie poszerzały wiedzę, wykorzystywały nowe technologie i efektywnie przedstawiały największe atuty swojego regionu.


więcej...

Marszałek woj. mazowieckiego pomaga strażakom z Rożyc, Piekar i Rosochy
Motopompy, piły do drewna, agregaty prądotwórcze i ubrania o wartości w sumie blisko 60 tys. zł trafiły do strażaków ochotników z OSP Rosocha, OSP Rożce i OSP Piekary. W ten sposób samorząd Mazowsza wsparł kolejne jednostki OSP, którym złodzieje skradli cenny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.


więcej...

Patronat medialny „Forum Samorządowe”
Czas audytów w ramach II etapu Programu „Przyjazna Polska”
Trwa V edycja Programu „Przyjazna Polska”. Rozpoczął się II etap programu, podczas któregowykwalifikowani audytorzy odwiedzają gminy w celu weryfikacji informacji przesłanych w ankietach zgłoszeniowych.


więcej...

Tomalik: Wśród twardzieli z Himalajów - Indie okiem samorządowca cz. 1
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, wyobraźcie sobie, że przebywacie na wysokości 5300 metrów nad poziomem morza. W Polsce nie ma terenów o takiej wysokości. Najwyższy szczyt Tatr Rysy ma 2499 m n.p.m. po polskiej stronie, a po słowackiej 2503 m n.p.m. Miejscowość Ząb na Podhalu w Małopolsce szczyci się, że jest jedną z najwyżej położonych w Polsce - na wysokości 1013 m n.p.m.
więcej...

NIK sprawdzi system obronny państwa
Najwyższa Izba Kontroli oceni czy podejmowane działania w ramach przygotowań obronnych państwa są adekwatne do potencjalnych zagrożeń w sytuacji zewnętrznego kryzysu lub wojny. Jest to pierwsza kontrola w zakresie planowania strategicznego systemu obronnego państwa i jednocześnie największe przedsięwzięcie organizacyjne Izby w ostatnich latach.
więcej...

Rozpoczął się wyścig o tytuł Zielonej Stolicy Europy (European Green Capital)

Czyste powietrze, sprawnie funkcjonująca gospodarka odpadami, wysoki wskaźnik utylizacji, ochrona zasobów wodnych, obecność parków, brak zanieczyszczeń, wysoka jakość życia w mieście i zrównoważone rozwiązania to aspekty decydujące o tym, że Zielona Stolica Europy jest dobrym miejscem do życia.


więcej...

Zdaniem NIK gminy nie wspierają wystarczająco inwestorów

Z raportu NIK wynika, że w blisko połowie urzędów nie zainicjowano wielu działań wspierających przedsiębiorczość określonych w strategiach. Część gmin nie inicjowała wsparcia dla przedsiębiorców, nie poznawała ich oczekiwań co do działań związanych z rozwojem gospodarczym, m.in. co do wsparcia ich działalności czy kierunków kształcenia zawodowego.

więcej...

W Szubinie powstał powstańczy mural
W obecności przedstawicieli władz samorządowych województwa, powiatu i gminy, oficjalnie odsłonięty został w Szubinie mural „Bój o Szubin”. W tym roku przypada setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, którego sukces przesądził o włączeniu, na mocy traktatu wersalskiego, zdobytych w jego wyniku terenów do odradzającej się Rzeczypospolitej.


więcej...

Most w Rypinie zostanie wyremontowany

Rozpoczęła się przebudowa mostu w Rypinie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 534. Przeprawa nad Rypienicą zyska nową konstrukcję, jezdnię i chodniki.więcej...

T. Wrona komentuje: Na Jurę Krakowsko-Częstochowska z mapami i przewodnikami Związku Gmin Jurajskich
Art. 7 ust 1 pkt 18 ustawy o samorządzie gminnym, wśród zadań własnych gminy, stanowiących zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, wymienia promocję gminy. Po odrodzeniu polskiego samorządy gminy zrobiły bardzo dużo dla promocji swoich terenów zarówno w kontekście turystycznym, wzmacniając istniejące atrakcje turystyczne i tworząc nowe oraz w zakresie promocji gospodarczej.

więcej...

Tomalik komentuje: 3,2 miliona dzieci nie zostało objęte programem "Rodzina 500plus"
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, okazało się, że prawo do programu „Rodzina 500plus” ma 3,725 miliona dzieci, ale kolejne 3,2 miliona dzieci nie zostało objęte programem „Rodzina 500plus”. Te liczby podał wiceminister rodziny i pracy Bartosz Marczuk w odpowiedzi na interpelację poseł Krystyny Szumilas.

więcej...

W Krakowie powstaną zielone pochłaniacze smogu

W każdej z 18 dzielnic Krakowa powstaną zielone ściany. W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego wygrał projekt pod nazwą „Zielony pochłaniacz smogu dla każdej dzielnicy”.

więcej...

Polkowiczanie będą mogli skorzystać z dofinansowania do zakupu leków

Stosowny projekt uchwały został jednogłośnie przegłosowany podczas sesji Rady Miejskiej. Program będzie obowiązywał w latach 2018-2022.

więcej...

< 5 6 7 8 9 11 12 13 14 15   ...   159 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP, https://zwrp.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»