Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Niemiecka firma zainwestuje w Zielonej Górze ponad 20 mln zł

250 nowych miejsc pracy powstanie na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Tym razem w nowy zakład produkcyjny zainwestowała firma motoryzacyjna, IDEAL Automotive Zielona Góra sp. z.o.o.

więcej...

Kielce otrzymały tytuł Europejskiego Miasta Sportu 2018

Tytuł uzyskany przez Kielce to wyraz uznania za działania na rzecz rozwoju sportu, promocji zdrowia oraz propagowania aktywnego trybu życia wśród mieszkańców.

więcej...

Dzięki połączeniu sił może być taniej i ekologiczniej

Ciepłowody, Stoszowice, Ziębice i Ząbkowice Śląskie powołały Klaster Energii Odnawialnej Ziemi Ząbkowickiej. Do blisko 60 tys. osób popłynie tańsza energia. To kolejna tego typu inicjatywa – wcześniej klastry stworzyło 20 dolnośląskich samorządów.

więcej...

Autobusy i przystanki pod specjalną opieką lubelskiej Straży Miejskiej

Wraz z początkiem roku szkolnego ruszyła wspólna akcja funkcjonariuszy i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, której celem jest poprawa bezpieczeństwa pasażerów.

więcej...

Nowoczesna optyka z japońską tradycją
Miliony wymagających użytkowników na całym świecie – specjaliści zajmujący się obronnością, służby chroniące newralgiczne obszary państwowe i prywatne oraz miłośnicy leśnych obserwacji – to najlepsza rekomendacja marki Kowa, która od 1952 roku zmienia historię optyki strzeleckiej i elektrooptyki w dziedzinie obiektywów i kamer – w czym specjalizuje się jej niemiecki oddział Kowa Optimed Deutschland GmbH.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Autobusy nowej generacji coraz bliżej
Stałe odnawianie taboru autobusowego to konieczność i jednocześnie duży problem techniczny, organizacyjny i finansowy miast. Poszukują one coraz częściej autobusów zapewniających ekologiczny transport.

więcej...

UE oferuje pomoc dla samorządów poszkodowanych w nawałnicy
Christopher Todd z Komisji Europejskiej, który na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego oglądał zniszczenia po sierpniowych nawałnicach w rejonie Tucholi i w gminie Sośno, zadeklarował daleko idącą pomoc Unii Europejskiej w odbudowie infrastruktury oraz budowie sprawnych systemów wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami.


więcej...

Sejm zadecydował: Gabinety polityczne w samorządach do likwidacji
Posłowie przegłosowali nowelizację ustawy o pracownikach samorządowych. Umowy z doradcami i asystentami w urzędach gminy, starostwach i urzędach marszałkowskich wygasną po upływie 14 dni od wejścia w życie przepisów.
więcej...

Konferencja IT w Służbie Zdrowia już za tydzień

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej.

więcej...

Zmiany w finansowaniu zadań oświatowych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, przedłożony przez ministra edukacji narodowej. Przewidziano rozwiązania porządkujące system finansowania oświaty – w jednej ustawie zawarte będą wszystkie przepisy związane z finansowaniem zadań oświatowych.

więcej...

Kazimierz Karolczak na czele zarządu Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej

Podczas dokończonej, pierwszej sesji Zgromadzenia Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej reprezentanci 41 gmin wybrali jej 4-osobowy Zarząd wraz z przewodniczącym. Pierwszą sesję Zgromadzenia przerwano i odroczono o ponad 2 tygodnie na wypracowanie kompromisu.

więcej...

Zakład Ubezpieczeń Społecznych docenił Gdynię

Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości zostało wyróżnione przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych za różnorodne i nowatorskie wspieranie przedsiębiorców oraz osób zamierzających podjąć działalność gospodarczą.

więcej...

Czy system ratownictwa i zarządzania kryzysowego w Polsce jest skuteczny?
Rozpoczęły się prace Międzyresortowego Zespołu, który oceni funkcjonowanie systemu ratownictwa i zarządzania kryzysowego.


więcej...

NIK krytycznie o przeciwdziałaniu cyberprzemocy w szkołach
W opinii kontrolerów najwyższej izby kontroli Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji, szkoły oraz policja nie rozpoznały właściwie i nie określiły skali zagrożenia jaką niesie cyberprzemoc wśród dzieci i młodzieży.
więcej...

Zapraszamy na I Kongres Polityki Miejskiej w Krakowie
16 i 17 października w Centrum Kongresowym ICE odbędzie się XV Kongres Miast Polskich, który będzie jednocześnie I Kongresem Polityki Miejskiej. Kongres jest organizowany przez Związek Miast Polskich w ścisłej współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Urzędem Miasta Krakowa, w partnerstwie merytorycznym z Instytutem Rozwoju Miast z Krakowa oraz w partnerstwie strategicznym z BGK. Odbywa się w 100. rocznicę powstania ZMP.


więcej...

Czy samorządy potrzebują skutecznych kampanii i strategii?

Kwestia przeprowadzania kampanii promocyjnych w miastach i gminach będzie jednym z głównych tematów VII Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach, który odbędzie się w Rzeszowie.

więcej...

Bank Gospodarstwa Krajowego przekaże miliard złotych na mieszkalnictwo

1 września ruszył nabór wniosków w dwóch programach Banku Gospodarstwa Krajowego służących poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań. O prawie 900 mln zł z programu budownictwa czynszowego mogą się ubiegać towarzystwa budownictwa społecznego, spółki gminne oraz spółdzielnie mieszkaniowe.

więcej...

Rusza kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Masz Głos
Od 4 września rusza nabór do akcji Masz Głos. Jej uczestniczki i uczestnicy prowadzą działania, które zmieniają ich otoczenie – organizują miejsca spotkań, nadają ulicom nazwy, wprowadzają budżety obywatelskie, odnawiają istotne dla nich miejsca, odkrywają ważne postaci ze swoich okolic – słowem… robią wszystko co sprawia, że życie w ich lokalnej społeczności staje się lepsze. Otrzymują przy tym merytoryczne i organizacyjne wsparcie oraz bezpłatne szkolenia.


więcej...

Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem narodowym
Zarządzanie kryzysowe to działalność organów administracji publicznej, która polega na zapobieganiu sytuacjom kryzysowym, przygotowaniu do przejmowania nad nimi kontroli w drodze zaplanowanych działań, reagowaniu w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowych, usuwania ich skutków, odbudowy infrastruktury krytycznej oraz odtwarzania zniszczonych zasobów. Ważne jest opracowanie planów reagowania kryzysowego, które opisują kto, co i kiedy będzie robił, za pomocą jakich sił i środków i na jakiej podstawie prawnej.
więcej...

Nowe obiekty sportowe w Grudziądzu i Strzygach

W województwie Kujawsko–Pomorskim powstały dwa nowe obiekty sportowe: sala gimnastyczna w Strzygach i hala sportowa w Grudziądzu. Na realizację inwestycji trafiły środki rozdysponowane za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF).


więcej...

< 5 6 7 8 9 11 12 13 14 15   ...   135 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

24-26 stycznia, Kraków, Konferencja „Odpowiedzialność za gromadzenie i wydatkowanie środków publicznych”, http://student.law.uj.edu.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»