Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Będą ułatwienia przy zgłaszaniu alarmów na numer 112

Dzięki współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Cyfryzacji w 2018 roku ruszy pilotaż aplikacji mobilnej służącej do wysyłania zgłoszeń alarmowych na numer 112. Jest to rozwiązanie wyczekiwane przez osoby niedosłyszące i głuche.

więcej...

Pracownicy pomorskiego urzędu marszałkowskiego uczą się ratować życie
Ponad 130 pracowników z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zostanie przeszkolonych z pierwszej pomocy przedmedycznej. Będzie to przede wszystkim szkolenie praktyczne.


więcej...

Jeżeli inwestować w badania i rozwój, to najlepiej w województwie mazowieckim

Największe nakłady na działalność badawczą i rozwojową poniosły w 2016 roku podmioty zlokalizowane w województwie mazowieckim – wynika z raportu opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

więcej...

Czy wiesz już wszystko na temat finansów w JST?

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprasza na nowe studia podyplomowe poświęcone problematyce finansów samorządowych.

więcej...


Patronat medialny „Forum Samorządowe”
Bezpieczeństwo narodowe i gospodarcze wobec cyber zagrożeń”

Europejskie Centrum Biznesu ma zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w III edycji Economic Security Forum ECONSEC 2018, który odbędzie się w Warszawie, w Hotelu Marriott w dniu 15 marca 2018 r. Temat przewodni Forum brzmi: Bezpieczeństwo narodowe i gospodarcze wobec cyber zagrożeń”.

więcej...

Fundacja Batorego rusza z akcją „Obserwujemy wybory”

W związku z wejściem w życie ustawy zmieniającej Kodeks wyborczy, Fundacja im. Stefana Batorego uruchamia akcję „Obserwujemy wybory”. Celem inicjatywy jest monitoring wprowadzania zmian w prawie wyborczym oraz skutków ich funkcjonowania.

więcej...

Białystok - kolejne polskie miasto z autobusami hybrydowymi

Volvo Polska dostarczy miejskie autobusy hybrydowe do kolejnego miasta. Po dostarczeniu 35 tego typu pojazdów do Sosnowca w ubiegłym roku, wygraniu przetargów w Krakowie i Jeleniej Górze, teraz hybrydy Volvo trafią do Białegostoku.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Lublin zwycięzcą 6 edycji CEE Shared Services Awards
Gówna nagroda w kategorii „Emerging City of the Year – Poland” czyli „Wschodzące miasto roku” trafiła do Lublina. Doroczne wyróżnienia - CEE Shared Services Awards za wkład w rozwój sektora usług biznesowych przyznało miastom środowisko branży BSS w Europie Środkowo-Wschodniej.


więcej...

Specjalny komitet doradzi prezydentowi w sprawie rewitalizacji

Będą analizować, oceniać, sprawdzać, ale także wyznaczać kierunki działań i doradzać prezydentowi. Specjalny 25-osobowy zespół został właśnie oficjalnie powołany po to, by przez najbliższe trzy lata wspierać procesy gdyńskiej odnowy. To Komitet Rewitalizacji.

więcej...

Czy nowe przepisy zwiększą udział obywateli w sprawowaniu władzy?

Akt prawny z 11 stycznia 2018 roku stał się przedmiotem zainteresowania opinii publicznej i ekspertów ze względu na zmiany w przepisach regulujących wybory. Jednak ustawa wprowadza również szereg zmian, które w zamyśle inicjatorów służyć mają poszerzeniu i wzmocnieniu mechanizmów partycypacji i kontroli obywatelskiej. Czy to rzeczywista szansa na przełamanie deficytu demokratycznego w polskim samorządzie? - analizuje Dawid Sześciło, ekspert Fundacji im. Stefana Batorego.

więcej...

Patronat medialny „Forum Samorządowe”
„Zarządzanie kryzysowe – komunikacja i kooperacja służb”
Współdziałanie w kryzysie - komunikacja i kooperacja to jedno z podstawowych wyzwań, przed którym stoją służby mundurowe i administracja publiczna. Ważne jest opracowanie planów reagowania kryzysowego, które opisują kto, co i kiedy będzie robił, za pomocą jakich sił i środków i na jakiej podstawie prawnej.


więcej...

Tadeusz Wrona: Jak ochronić ludzi przed ludźmi i człowieka przed samym sobą?
Jest wiele spraw dotychczas nie rozwiązanych przez samorządy, albo rozwiązanych w sposób niewystarczający. Należy do nich mocno dolegliwy problem  osób, które poprzez odór jaki wydają zakłócają przejazd ludzi w środkach komunikacją publicznej.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Ostatnie chwile na zgłoszenie udziału w konferencji Data Center

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji poświęconej technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych. Zakres tematyczny konferencji obejmuje szereg rozwiązań stosowanych współcześnie w projektowaniu i budowie centrum danych.

więcej...

W kwietniu Kraków stanie się samorządowym centrum Europy

„Samorząd strategią dla przyszłości” – pod takim hasłem trwać będzie 26 i 27 kwietnia w Krakowie IV Europejski Kongres Samorządów. W konferencji weźmie udział ok. 2000 osób – liderów samorządowych oraz elit regionalnych, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, NGO, mediów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

więcej...

Nowy budynek starostwa powiatowego w Garwolinie

Mieszkańcy powiatu garwolińskiego sprawy leżące w kompetencjach starostwa załatwią wreszcie w jednym miejscu. Starostwo Powiatowe ma bowiem nową siedzibę przy ul. Mazowieckiej 26 w Garwolinie.

więcej...

Minister Joachim Brudziński przeprosił samorządowców
W dzisiejszym, pierwszym w 2018 roku, posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego wziął udział minister Joachim Brudziński, który rozpoczął obrady od przeprosin strony samorządowej. Przeprosin za spóźnienie się.więcej... [KOMENTARZE (27)]

Śląskie nawiązuje współpracę z atrakcyjnym partnerem z dalekich Indii

Województwo Śląskie będzie współpracować z Bengalem Zachodnim w zakresie gospodarki, nauki i techniki oraz promocji. Będą realizowane wspólne przedsięwzięcia w sektorach przemysłu energetycznego, motoryzacyjnego, maszynowego, górniczego, technologii informacyjnych, przetwórstwa spożywczego oraz innowacyjnych technologii.

więcej...

Niemal 600 milionów złotych na modernizację dróg w Polsce

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) udzielił Bankowi Gospodarstwa Krajowego kredytu w wysokości 580 mln euro. Będzie on przeznaczony na współfinansowanie budowy 157,5-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Rzeszowem.

więcej...

Ukraińcy, Polacy i Norwegowie wspólnie o efektywności energetycznej

Blisko 170 uczestników z Ukrainy, Polski i Norwegii wzięło udział w konferencji, podsumowującej projekt „Polsko-norweska pomoc dla podniesienia efektywności energetycznej na Ukrainie”, która odbyła się w Kijowie.

więcej...

To Kraków jest stolicą... Sportową stolicą naszego kraju

Popularny portal internetowy Łączy nas pasja przygotował subiektywną sportową klasyfikacje polskich miast. Pierwsze miejsce zajął Kraków.

więcej...

< 6 7 8 9 10 12 13 14 15 16   ...   147 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

19-20 czerwca, Poznań, XXXII Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, http://www.zgwrp.pl

25-26 czerwca, Gdynia, Forum Gospodarcze Wizja Rozwoju, http://wizjarozwoju.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»