Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Ponad pół miliona warszawiaków zagłosowało na Trzaskowskiego
Państwowa Komisja Wyborcza podała na swojej stronie oficjalne wyniki głosowania w Warszawie. Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył w sumie 505 187 głosów, co stanowi 56,67 proc. wszystkich oddanych głosów.
więcej...
W Małopolsce samodzielnie będzie rządzić PiS
Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 24 mandaty w 39-osobowym sejmiku województwa małopolskiego. Koalicja Obywatelska będzie miała 11 radnych, a Polskie Stronnictwo Ludowe 4.
więcej...
PKW: Całościowe wyniki głosowania kwestią godzin
Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński oraz wiceszef PKW Sylwester Marciniak przekazali informacje o cząstkowych, nieoficjalnych wynikach głosowania, ustalonych na wtorek, na godz. 14:00.


więcej...Adam Gendźwiłł: Ani wynik PiS ani wynik Koalicji Obywatelskiej nie świadczą o wielkim sukcesie
Adam Gendżwiłł, doktor socjologii, adiunkt w Katedrze Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, członek zespołu ekspertów Fundacji Batorego komentuje na naszych łamach cząstkowe wyniki wyborów samorządowych podawane przez PKW oraz wyniki exit-poll wykonanego przez IPSOS.

więcej...

Inteligentne zarządzanie flotą pojazdów: lokalizacja w czasie rzeczywistym
Śledzenie samochodów na mapie to rozwiązanie, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród menadżerów floty. System lokalizacji w czasie rzeczywistym eliminuje „papierkową robotę” i usprawnia zarządzanie.


więcej...PiS wygrywa wybory do sejmiku na Mazowszu, ale przegrywa w koalicjach
Sondażowe wyniki wyborów do sejmiku w województwie mazowieckim wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość zajęło pierwsze miejsce z wynikiem 33,94 proc. Zwycięstwo to może jednak nie dać władzy, bowiem PiS przegrywa w koalicjach.
więcej...PKW podała cząstkowe nieoficjalne wyniki głosowania
Podczas drugiej, poniedziałkowej konferencji prasowej PKW podała cząstkowe, nieoficjalne wyniki głosowania ustalone na godz. 11:30 na podstawie otrzymanych drogą elektroniczną informacji o wynikach głosowania z 90 580 protokołów wyników głosowania w obwodzie zatwierdzonych przez terytorialne komisje wyborcze z ogólnej liczby oczekiwanych 117 810 protokołów głosowania.
więcej...Wiemy coraz więcej. Kto wygrał w I turze, a gdzie będzie konieczna dogrywka
Stopniowo z poszczególnych komitetów wyborczych spływają pełne i cząstkowe wyniki niedzielnych wyborów. Część kandydatów może już świętować wybór, jednak w wielu miejscach będzie potrzebna dogrywka.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Podsumowanie Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018
W dniach 18-19 października 2018 r. w Siedlcach odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018, poświęcona filarom polskiej gospodarki przyszłości, którego głównym organizatorem jest Europejskie Centrum Biznesu.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Znamy już program  Kongresu ENVICON Environment 2018
3 dni debat, 10 sesji i paneli dyskusyjnych, niemal 100 wystąpień poprowadzonych przez znakomitych ekspertów! Wśród prelegentów będą nie tylko najważniejsi przedstawiciele administracji publicznej i dużych organizacji branżowych, ale i wielu przedsiębiorstw, które chcą skutecznie dbać o środowisko.


więcej...Kiedy PKW poda zbiorcze wyniki wyborów samorządowych?

Wiesław Kozielewicz, sędzia Sądu Najwyższego i zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej poinformował podczas porannej konferencji, że wtorek-środa to realny termin podania całościowych wyników wyborów.

więcej...
PiS wygrywa wybory do sejmików, ale przegrywa w dużych miastach
Pierwsze sondażowe wyniki po wyborach wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 32,3 proc. głosów, a Koalicja Obywatelska 24,7 proc. PiS przegrywa jednak już w pierwszej turze w największych miastach m.in. Warszawie, Poznaniu, czy Łodzi. Frekwencja w wyborach wyniosła 51,3 procent.
więcej...

Samorządowe Oskary rozdane
W Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia po raz XXI Nagród im. Grzegorza Palki, nadawanych przez Ligę Krajową.

  
więcej...Czy znasz już słowniczek wyborczy?
W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi Inicjatywa Powszechnej Edukacji Obywatelskiej przygotowała specjalną publikację. Jest to Słowniczek wyborczy – wybory 2018.
więcej...

Flota samochodów, maszyny i sprzęt: Awarie – co możesz zrobić?

Właściwe zarządzanie pojazdami i sprzętem może zminimalizować wpływ codziennych zagrożeń. Z tego artykułu dowiesz się jak efektywne zarządzanie flotą aut oraz sprzętem może pomóc uniknąć awarii lub zminimalizować ich negatywne skutki.


więcej...RODO nie zmienia w żadnym zakresie zasad głosowania w wyborach

Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że podstawowym aktem prawnym regulującym przebieg i organizację wyborów w Polsce jest Kodeks wyborczy. Określa on precyzyjnie zasady przeprowadzania wyborów, w tym sposób i zakres pozyskiwanych danych osobowych od wszystkich osób zaangażowanych w wybory oraz niezbędne dokumenty potrzebne do ich weryfikacji.

więcej...

Wysłużony gdański „witacz” już wkrótce odzyska dawny blask

Po blisko 60 latach „witacz”, który stoi na wjeździe do Gdańska od strony Pruszcza Gdańskiego zostanie zdemontowany i poddany renowacji. Jeszcze w tym roku wróci na swoje miejsce.


więcej...

Rząd obniża kwotę podatku od wydobycia niektórych kopalin

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin, przedłożony przez ministra finansów. W projekcie nowelizacji ustawy zawarto rozwiązania dotyczące przedsiębiorców zajmujących się wydobyciem miedzi, srebra, gazu ziemnego lub ropy naftowej.

więcej...PKW: Zamalowanie pola może unieważnić głos
W związku z licznymi pytaniami Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła wyjaśnienia w sprawie dopisków i zamazywania kratek na kartach do głosowania.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment większy niż kiedykolwiek
Jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczących ochrony środowiska Kongres ENVICON Environment czeka w tym roku premiera w Warszawie, w nowym terminie i rozszerzonej formule. Kończą się prace nad programem i organizacją wydarzenia, które będzie trwało aż 3 dni od 28 do 30 listopada br. Udział w kongresie już potwierdził minister środowiska Henryk Kowalczyk, który objął wydarzenie patronatem.


więcej...

< 6 7 8 9 10 12 13 14 15 16   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»