Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Tadeusz Wrona komentuje: Problemy stanu ludności w miastach
GUS opublikował opracowanie statystyczne Ludność. Stan i struktura w przekroju terytorialnym. Stan w dniu 30 czerwca 2017 r., w którym zaprezentowano dane na poziomie gmin, powiatów i województw. W stosunku do stanu na 30 czerwca 2016 r. ludność Polski zmniejszyła się o 4 463 osoby. Zadecydowało o tym istotne zmniejszenie ludności w miastach o 23 477 osób, przy zwiększeniu ludności na wsi o 19 014 osób. 
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Innowacje w szkołach, czyli nauka przyszłości

Młodzież z trzech szkół gminy Lubicz będzie uczyć się programowania. Najpierw jednak nowe rozwiązania poznają nauczyciele.


więcej...

Tomalik komentuje: Tylko rok i trochę do wyborów samorządowych
To będą zupełnie inne wybory niż wszystkie poprzednie. A od reformy wprowadzonej przez rząd premiera Tadeusza Mazowieckiego było ich siedem (dla przypomnienia: 1990, 1994, 1998, 2002, 2006, 2010, 2014). 

więcej...

Na ulice Sosnowca wyjedzie flota autobusów hybrydowych

Zakończyła się dostawa trzydziestu pięciu miejskich autobusów hybrydowych zamówionych przez PKM Sosnowiec. To największa jednorazowa dostawa tego typu pojazdów z napędem hybrydowym w Polsce.

więcej...

Najważniejsze problemy wynikające z projektu ustawy o "jawności" życia publicznego
Zapoznaj się z dokumentem podsumowującym i omawiającym najważniejsze problemy wynikające z propozycji ustawy o "jawności" życia publicznego przedstawionej przez ministra Mariusza Kamińskiego.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Przyszłość partycypacji obywatelskiej młodych
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej  konferencji: Przyszłość partycypacji obywatelskiej młodych. Konferencja organizowana jest przez Fundację Civis Polonus, Miasto Iława, Młodzieżową Radę Miasta Iława oraz Fundację im. Heinricha Bölla w Warszawie.


więcej...

Wielkie inwestycje komunikacyjne w Płocku

Dzięki wsparciu unijnemu na ulice Płocka wyjedzie 25 nowych autobusów niskoemisyjnych. Powstanie też 40 wiat przystankowych, parking „parkuj i jedź” oraz 3,6 km nowych dróg rowerowych.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
XXI edycja Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment
Bogactwo idei dla środowiska” to hasło które towarzyszyło dwudziestej pierwszej edycji Kongresu ENVICON Environment, co podkreślało jak istotna jest integracja środowisk i pomysłów skupiających się na ochronie zasobów przyrody. „Bogactwo” doskonale obrazuje ilość i różnorodność tematów podczas XXI edycji Kongresu ENVICON Environment.


więcej...

Karta Krakowska przyjęta
Z udziałem ponad 500 samorządowców, przedstawicieli ministerstw i ekspertów 16 i 17 października 2017 r. w Krakowie odbył się XV Kongres Miast Polskich, który był jednocześnie I Kongresem Polityki Miejskiej. Uczestnicy spotkania przyjęli na zakończenie Kartę Krakowską, która stanowi wypracowany w trakcie sesji plenarnych i tematycznych zbiór rekomendacji, niezbędny do efektywnego wdrażania polityki miejskiej w wymiarze krajowym, regionalnym i lokalnym.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Ranking Gmin Małopolski 2017

Znamy już wyniki Rankingu Gmin Małopolski 2017! Tegoroczni zwycięzcy to Wielka Wieś, Niepołomice i Zakopane.

więcej...

Minister wystąpił o środki finansowe z Funduszu Solidarności dla województw
Mariusz Błaszczak podpisał wniosek do Komisji Europejskiej o wsparcie ze środków unijnego Funduszu Solidarności dla trzech najbardziej dotkniętych przez sierpniowe nawałnice regionów. Ministerstwo szacuje, że wsparcie może wynieść 35 mln zł.
więcej...

Imponujące efekty drugiej edycji funduszy norweskich oraz funduszy EOG

Finalizowana obecnie jest druga edycja funduszy, w której dofinansowano ponad 1300 projektów. Łączna kwota środków na lata 2009-2014 dla Polski wyniosła 578,1 mln euro. Pierwsza edycja funduszy przewidziana była na lata 2004-2009. Wówczas dla Polski przeznaczono kwotę ponad 558 mln euro. Zrealizowano 413 pojedynczych projektów i programów.

więcej...

KWRiST: Samorządowcy nie wykluczają złożenia skargi do TK
Podczas październikowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego jednym z istotniejszych punktów był projekt ustawy o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków oraz niektórych innych ustaw. Samorządowcy nie wykluczają, że ustawę skierują do Trybunału Konstytucyjnego.


więcej...

Spotkanie z mediami świętokrzyskich samorządowców

Roli mediów w procesie kształtowania wspólnot lokalnych, a szczególnie w zachowaniu dziedzictwa kulturowego regionu dotyczyło spotkanie władz Samorządu Województwa Świętokrzyskiego z dziennikarzami w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.

więcej...

Największa fabryka baterii do samochodów elektrycznych będzie w Polsce

Agencja Rozwoju Przemysłu SA w imieniu Ministra Rozwoju udzieliła koreańskiej spółce LG Chem Wrocław Energy zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefy Wrocław-Kobierzyce w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

więcej...

Agata Dąmbska: Grzegorz Schetyna i Jarosław Gowin o samorządach
Najbardziej widomym znakiem, że zbliżają się wybory samorządowe jest nagłe zainteresowanie polityków sprawami wspólnot... Partie regularnie przypominają sobie o JST w sytuacji, gdy głosy środowisk samorządowych stają się dla nich istotne w arytmetyce wyborczej i zaraz potem zapominają na 4 lata kadencji (ewentualnie przypominają sobie po to, by ograniczyć samodzielność wspólnot lub dołożyć im nowych zadań bez dodatkowych środków). więcej...

We Wrocławiu mieszkańcom doradza wirtualny doradca

Wirtualny Doradca Mieszkańca dostępny jest na stronie www.bip.um.wroc.pl. Jego zadanie to usprawnienie wyszukiwania niezbędnych informacji na stronach Biuletynu Informacji Publicznej we Wrocławiu. System informatyczny przygotowany na tysiące pytań  mieszkańców. Pomocny będzie także urzędnikom.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Samorządowe Oskary rozdane!
W Warszawie w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II odbyła się jubileuszowa – XX edycja wręczenia Nagród im. Grzegorza Palki, przyznawanych przez Ligę Krajową za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

CBA w inowrocławskim ratuszu
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do kolejnego magistratu. Tym razem kontrolą objęto urząd w Inowrocławiu. Zdaniem samorządowców to element walki politycznej związany ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
"Zarządzanie kryzysowe – komunikacja i kooperacja służb"
Sytuacje kryzysowe mogą pojawić się w wyniku działania sił przyrody, kataklizmów, a także być efektem działalności człowieka lub jej zaniechania. Aby im zapobiec niezwykle ważna jest systematyczna identyfikacja przyczyny problemu oraz jej dogłębna analiza.


więcej...

< 6 7 8 9 10 12 13 14 15 16   ...   140 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

21 marca, Warszawa, Konferencja „Miasta Zrównoważone”, http://greenwarsawconferences.org.pl

21-23 marca, Nadarzyn, Warsaw Bus 2018 - Targi Publicznego Transportu Zbiorowego,http://warsawbusexpo.eu

22 marca, Warszawa, SPORTBIZ EXPO 2018, http://www.sportbizforum.com/pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»