Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Powiaty krytycznie w sprawie planowanych zmian w ustawie o pieczy zastępczej

Jak czytamy w stanowisku, Związek Powiatów Polskich stanowczo protestuje przeciwko przewidzianemu w projekcie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej zniesieniu współfinansowania przez gminy pobytu dzieci w pieczy zastępczej instytucjonalnej.

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Spór resortu z regionami
Ogłoszenie przez Ministra Inwestycji i Rozwoju raportu o stanie realizacji regionalnych programów operacyjnych oraz wykazanie ich mniejszej efektywności od programów krajowych, rozpoczęło poważna debatę na temat wykorzystania unijnych środków.

więcej...

W walce ze smogiem skuteczna tylko kompleksowa modernizacja

Od 19 września można składać wnioski, aby uzyskać dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i termomodernizację domów jednorodzinnych. Ruszył długo wyczekiwany rządowy program Czyste Powietrze.


więcej...

Rząd obiecuje miliardy złotych na drogi

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, przedłożony przez ministra infrastruktury. Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) zostanie utworzony jako państwowy fundusz celowy. Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał jego powołanie w celu sfinansowania budowy większej liczby dróg gminnych i powiatowych.

więcej...

BeSTi@ w Małopolsce!

CWA SA zaprasza na XVIII Ogólnopolską Konferencję Użytkowników Systemu Bestia, która odbędzie się 9-10.10.2018 r. w malowniczej Krynicy Zdrój. Misją firmy jest pokazanie przyjaznego oraz pomocnego w codziennej pracy oblicza BeSTii - z tą myślą przygotowane zostały 2 intensywne dni z Systemem BeSTi@.


więcej...

Współpraca się opłaca – Międzynarodowe Forum PPP

Formuła partnerstwa publiczno-prywatnego nabiera rozpędu − nie tylko w Polsce, lecz także na świecie. Do sięgania po to narzędzie realizacji zadań publicznych, samorządy może zachęcić znowelizowana w lipcu ustawa o PPP. Inwestycje wykonane przy pomocy prywatnych funduszy są  lekiem na brak kapitału inwestycyjnego w samorządowych budżetach. Korzyści jest jednak więcej, o czym przekonuje Płock, w którym 3-4 października odbędzie się Międzynarodowe Forum PPP.

więcej...

Wyjątkowy - piłkarski pociąg wyjechał na zachodniopomorskie tory

To pierwszy taki pociąg w Polsce. Jeden z zachodniopomorskich Impulsów kursować będzie w barwach Pogoni Szczecin. Żaden inny region w Polsce nie ma takiego piłkarskiego pociągu. Pojazd nosi nazwę inspirowaną klubem, jego barwy, a w środku przedstawia historię drużyny.


więcej...

Chińczycy zainteresowani podjęciem współpracy z Mazowszem

Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik spotkał się z oficjalnymi delegacjami z Chińskiej Republiki Ludowej: delegacją Komitetu Komunistycznej Partii Chin prowincji Jiangxi oraz delegacją władz miasta Tangshan prowincji Hebei.


więcej...

Symulator miejskiej mobilności wskaże jaki typ autobusu wybrać
Na odbywającej się w Katowicach konferencji ImpactmobilityrEVolution 2018 Volvo Polska zaprezentowało m.in. symulator miejskiej mobilności oraz rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI).
więcej...

Skuter alternatywą dla samochodu

W Poznaniu dynamicznie rozwija się Scooter-sharing. Strefy parkowania objęły już swym zasięgiem prawie 70 procent powierzchni miasta, po którym będzie już wkrótce jeździło sto tych elektrycznych pojazdów.


więcej...

Powstał niezbędnik KATOobywatela - dla aktywnych mieszkańców Katowic

Urząd Miasta w Katowicach od początku roku realizuje projekt KATOobywatel. Jego ideą jest budowa społeczeństwa obywatelskiego, wspieranie mieszkańców w działaniach na rzecz miasta i edukacja.

więcej...

Samorząd województwa wspiera budowę lotniska w Suwałkach

O przekazaniu 6 mln zł (3 mln zł w 2018 r. i 3 mln zł w 2019 r.) na dofinansowanie budowy lotniska w Suwałkach zdecydowali podczas sesji radni Sejmiku Województwa Podlaskiego. Decyzja zapadła jednogłośnie – za głosowało 22 radnych.

więcej...

Ogród deszczowy pomaga w zagospodarowaniu nadmiaru wody

To będzie pierwsze takie przedsięwzięcie w Olsztynie. Przy okazji programu Podwórka z Natury w Zaułku Optymistów powstanie ogród deszczowy.


więcej...

Ranking wydatków mieszkańców na usługi komunalne
Kozienice, Działdowo i Rawa Mazowiecka to miasta, w których wydatki mieszkańców na usługi komunalne są najmniejsze. Na przeciwległym biegunie znalazły się Rybnik, Mysłowice i Tarnowskie Góry. Takie dane przynosi pierwszy tego typu ranking wśród miast powiatowych w 2018 roku.
więcej...

Tomalik komentuje: Po pierwszym roku rządowych zmian w systemie oświaty
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, 3 września rozpoczął się kolejny trudny czas w szkołach podstawowych i w likwidowanych gimnazjach. Uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym w nowych klasach VII skarżyli się na przemęczenie, przechodzą do ostatniego roku nauki w podstawówkach. Uczniowie gimnazjów są spisani na straty.

więcej...

Na ulice Ełku już wkrótce wyjadą hybrydowe autobusy

Ełk rozstrzygnął przetarg na dostawę sześciu nowych autobusów miejskich o napędzie hybrydowym. Zgodnie ze specyfikacją przetargową autobusy muszą być zasilane silnikiem spalinowym spełniającym normy Euro 6 i elektrycznym.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Ogólnopolskie Forum GIS SMART CITY
Forum dedykowane jest w szczególności Przedstawicielom Administracji Państwowej, Służbom Mundurowym, Władzom Uczelni Wyższych, Instytucjom badawczo-rozwojowym oraz Przedsiębiorcom.


więcej...Społeczny obserwator wyborów samorządowych
Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku po raz pierwszy polskie organizacje społeczne będą mogły oddelegować do lokali wyborczych swoich obserwatorów.
więcej...

Gdynia miastem przyjaznym dzieciom

Gdynia i UNICEF Polska podpisały porozumienie o uczestnictwie miasta w pilotażowym programie UNICEF „Miasto Przyjazne Dzieciom”. Tym samym Gdynia stała się pierwszym w Polsce miastem kandydującym do otrzymania tytułu „Miasta Przyjaznego Dzieciom”.


więcej...

2,5 miliona złotych na termomodernizację placówek edukacyjnych

Świnoujście otrzymało kolejne dofinansowanie z funduszy europejskich na termomodernizację budynków placówek edukacyjnych. Tym razem na dwa miejskie przedszkola oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy.

więcej...

< 9 10 11 12 13 15 16 17 18 19   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»