Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


CYFRYZACJA 
Kolejne jednostki publiczne obniżają koszty funkcjonowania dzięki bezpłatnej platformie PUBLIC web360


W obecnych czasach instytucje publiczne borykają się z rosnącymi wydatkami. Tymczasem w ich obniżeniu może pomóc odpowiednio przeprowadzona cyfryzacja. Dlatego firma OPTeam SA udostępniła do bezpłatnej instalacji i użytkowania ulepszoną profesjonalną Platformę Multiportalową PUBLIC web360.

PUBLIC web360 to system CMS, z którego od ponad 10 lat korzystają sprawnie zarządzane jednostki administracji publicznej. Umożliwia budowę i utrzymanie nawet do kilkuset portali w jednym wydajnym środowisku, bez konieczności inwestowania w wiele systemów zarządzania treścią. Takie podejście pozwala na obniżenie kosztów obsługi stron przy wzroście niezawodności.

Większe bezpieczeństwo, łatwiejsza obsługa
W platformie PUBLIC web360 zastosowano mechanizmy zwiększające ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem i nieuprawnionym dostępem. Dodatkowo realnym gwarantem bezpieczeństwa, a zarazem wydajności platformy, jest producent, który ją regularnie aktualizuje, zapewniając wsparcie techniczne klientom.

System PUBLIC web360 zyskał również jeszcze bardziej intuicyjny interfejs oparty o najnowsze standardy UX oraz UI. Co więcej, spełniając wymagania WCAG 2.1, pozwala na tworzenie serwisów dostępnych cyfrowo dla osób z niepełnosprawnościami. Również panel administracyjny oprogramowania jest dostosowany do tej normy.

„Wszystkie modyfikacje wprowadziliśmy z myślą o użytkownikach systemu, którzy już docenili nową odsłonę PUBLIC web360, teraz dostępną w ramach bezpłatnej wersji licencji – wyjaśnia Maciej Stanisławczyk, Business Developement Manager w OPTeam SA. – Szczególnie pozytywnie oceniana jest elastyczność tego rozwiązania, dająca szerokie możliwości w zakresie projektowania sposobu działania i wyglądu portali, przy stosunkowo prostej konfiguracji, możliwej do wykonania samodzielnie”.

Większa efektywność i oszczędności
Budowanie, jak i modyfikowanie struktury, w typowym portalu wymagało zaangażowania znacznych zasobów, w tym programistów. W PUBLIC web360 odbywa się to w sposób intuicyjny, poprzez konfigurowanie gotowych modułów dostępnych w panelu administratora. Do dyspozycji jest ponad 60 komponentów, z których można swobodnie tworzyć witryny, m.in. do świadczenia zaawansowanych e-usług. Są one dopasowane do konkretnych wymagań i spójne wizualnie, co podnosi prestiż organu administracyjnego jako nowoczesnego, dostępnego cyfrowo i dbającego o potrzeby obywateli.„Zależało nam, aby klienci otrzymali moduły, które pozwolą im sprawnie i efektywnie realizować obowiązki statutowe za pośrednictwem Internetu – wyjaśnia Ewelina Tomczyk, Dyrektor ds. Rozwiązań IT w OPTeam SA. – Dlatego przygotowaliśmy zestawy zawierające typowe funkcjonalności do zarządzania informacją i do promocji jednostki, jak również specjalistyczne, potrzebne do współpracy z otoczeniem oraz dostosowane do wymagań sektora publicznego”.

Gotowe moduły dla administracji publicznej
Obok standardowych modułów do budowy Portalu Głównego i Jednostek podległych lub Intranetu, dostępne są dedykowane komponenty do uruchomienia Portalu Partycypacji Społecznej, Portalu Konferencji i Wydarzeń, Systemu e-Komunikatów, Biuletynu Informacji Publicznej, Systemu Rezerwacji Obiektów Sportowych, a także BOT-ów konwersacyjnych. Platforma Multiportalowa web360 została z sukcesem wdrożona przez OPTeam w wielu instytucjach, m.in. w Akces NCBR, Urzędzie Miasta Rzeszowa, Urzędzie Miasta Łodzi, Starostwie Powiatowym w Mielcu, jednostkach administracji publicznej i placówkach oświatowych Gminy Dębica, Powiecie Bocheńskim, Szpitalu w Nisku czy Fundacji Orszak Trzech Króli.

Producent oprogramowania dla sektora publicznego
OPTeam wspiera jednostki administracji publicznej w skutecznej i szybkiej cyfrowej transformacji. Zapewnia profesjonalne usługi informatyczne potrzebne do sprawnego funkcjonowania instytucji. Pomaga w digitalizacji, wdrażając specjalistyczne oprogramowanie do obsługi procesów w niemal każdym obszarze prowadzonej działalności. Do zarządzania unikalnymi procesami firma udostępnia technologię pozwalającą w krótkim czasie tworzyć i wdrażać aplikacje współpracujące z systemami ERP, systemami dziedzinowymi oraz innymi rozwiązaniami branżowymi, wykorzystywanymi do obsługi zadań administracyjnych i do realizacji podstawowej działalności instytucjonalnej. Dzięki temu organy administracji publicznej mogą szybko reagować na zmiany otoczenia, a także sprostać oczekiwaniom interesariuszy.

2023-12-07 09:41:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»