Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


TURYSTYKA 
Produkty sieciowe


Kraina Lessowych Wąwozów to jeden z najciekawszych regionów turystycznych Polski, który został uhonorowany tytułem Polskiej Marki Turystycznej. Obszar położony w zachodniej części województwa lubelskiego oferuje turystom wyjątkowe perełki wśród miejscowości turystycznych, takie jak: Kazimierz Dolny, Nałęczów oraz Puławy. Wyjątkowy krajobraz z największą siecią wąwozów lessowych w Europie, cenne walory przyrodnicze, a także bogactwa kulturowe i historyczne stwarzają idealne warunki do odpoczynku i poznania nowych miejsc.

Kraina Lessowych Wąwozów to region, w którym każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Jego wyjątkowe właściwości prozdrowotne i niepowtarzalny mikroklimat, dobrze rozwinięta baza leczniczo-rehabilitacyjna, a także obiekty świadczące usługi SPA & Wellness oraz odnowy biologicznej sprawiają, że jest to doskonałe miejsce dla osób chcących kompleksowo zadbać o stan swojego zdrowia.

Jest to również idealne miejsce dla rodzin z dziećmi oraz szkolnych grup wycieczkowych. Bogata oferta atrakcji dla najmłodszych sprawia, że nie zaznają tu nudy. Czeka tu wiele parków tematycznych oraz edukacyjno-rekreacyjnych, a także miejsca, w których przeprowadzane są warsztaty, zajęcia oraz gry terenowe, które zapewnią naukę poprzez dobrą zabawę.

Ponadto Kraina Lessowych Wąwozów posiada ogromne predyspozycje do rozwijania turystyki kulinarnej. Specyfika klimatu oraz zasobność okolicznych gleb pomogły w rozwoju rolnictwa, które zostało ukierunkowane na uprawę zbóż. Wyjątkowe smaki lokalnej oraz tradycyjnej kuchni regionu oparte są w głównej mierze na mące, a także produktach pozyskiwanych z pobliskich gospodarstw.

Bazując na potencjale regionu Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów” przygotowała ofertę trzech produktów sieciowych: Akademia Lesslandia, Kraina Zdrowia oraz Smaki Krainy Lessowych Wąwozów.

Akademia Lesslandia przeznaczona jest przede wszystkim dla grup szkolnych oraz przedszkolnych. Uczestnicy produktu sieciowego będą mieli okazje m.in. poznać historie oraz techniki wytwarzania szkła w Pracowni Fusingu „Klimaty”, a także wykonają własne podkowy z masy solnej w Muzeum Kowalstwa. Dzieci zapoznają się również z ginącymi już zawodami w Małej Papierni, która zajmuje się warsztatami z wytwarzania papieru czerpanego. Przygotowane zostały również zajęcia na świeżym powietrzu – w Owadolandii podczas zwiedzania ścieżki edukacyjnej można poznać tajemnicze życie owadów, a razem z Las Przygodas uczestnicy nauczą się orientacji w terenie oraz poznawania otoczenia wszystkimi zmysłami.


Kraina Zdrowia tworzona jest przez podmioty świadczące usługi zdrowotne, jak i zabiegi odnowy biologicznej. Aura Medical SPA przygotowała dla swoich gości zabiegi rehabilitacyjne ortopedyczne oraz neurologiczne, a także pakiety SPA & Wellness. W nowo otwartej Pracowni Terapii Bólu „Monika” dzięki innowacyjnym goście mogą skorzystać m.in. z zabiegów z zakresu tlenoterapii czy osteopatii. Natomiast Sanatorium Uzdrowiskowe „Rolnik” zapewni dobrze wyposażoną bazę rehabilitacyjną z szeroką gamę zabiegów z zakresu kinezyterapii, hydroterapii i innych.

Kulinarny szlak Smaków Krainy Lessowych Wąwozów zaprowadzi turystów do obiektów, w których posmakują tradycyjnych oraz lokalnych potraw. Na szlaku znalazły się najlepsze restauracje, takie jak Czarna Dama bądź Restauracja Filiks, które oferują potrawy bazujące na świeżych produktach z lokalnych gospodarstw. Lokalni producenci, jak m.in. Manufaktura Różana przygotuje dla swoich gości wyjątkowe przetwory z płatków i owoców róży. Dodatkowo w ofercie produktu sieciowego nie zabrakło również Kół Gospodyń Wiejskich, które na zamówienie przygotują najlepsze potrawy z lokalnej kuchni Krainy Lessowych Wąwozów.

Zadanie publiczne pn. „Wzmocnienie instytucjonalne i promocyjne Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów” dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zgodnie z zawartą umową nr 2023/0042/1874/UDOT/DT/BP z dnia 2.06.2023 r.

2023-12-14 10:35:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»