Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WSPÓŁPRACA 
Opracowanie Wskaźnika Aktywności Rozwojowej Samorządu (WARS)


Związek Powiatów Polskich, wspólnie z innymi korporacjami samorządowymi funkcjonującymi w ramach KWRiST, włączył się we wsparcie realizacji II edycji badania, którego efektem będzie opracowanie Wskaźnika Aktywności Rozwojowej Samorządu (WARS).


Badanie to realizowane jest przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie, a jego celem jest prognozowanie przyszłych możliwości rozwojowych samorządów w oparciu o opinie zebrane od osób zarządzających JST.

Celem badania jest prognozowanie przyszłych możliwości rozwojowych samorządów w oparciu o opinie zebrane od Państwa - osób zarządzających JST. Wyniki poprzedniej edycji badania - wiosna 2023 wykazały, że samorządy nie są optymistycznie nastawione na pozyskanie bezzwrotnych środków na przedsięwzięcia rozwojowe. Istotny wpływ na takie postrzeganie przyszłości miały ograniczenia co do możliwości korzystania ze środków w ramach polityki spójności, opóźnienia w uruchamianiu programów unijnych obecnej perspektywy finansowej, a także inflacyjny wzrost kosztów realizacji zadań powodujący, że zaplanowane przez samorządy inwestycje stały się dużo droższe i brakuje środków na zapewnienie wkładu własnego. Kolejna edycja badania ma wskazać, na ile jednostki samorządu terytorialnego są gotowe do podejmowania inwestycji i zaciągania zobowiązań na cele rozwojowe w następnym roku.

Badaniem mają zostać objęte wszystkie samorządy w Polsce.

Źródło: https://www.zpp.pl/

2023-12-11 08:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»