Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


BEZPIECZEŃSTWO
Apel o naprawę infrastruktury krytycznej w zakresie dostawy wody


W związku z rozpoczęciem nowej kadencji Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej organizacje samorządowe zwracają się z apelem o podjęcie pilnych działań naprawczych dotyczących sektora wodociągowokanalizacyjnego. Rozwiązania przyjęte w 2017 roku spowodowały zapaść finansową branży wodociągowokanalizacyjnej i obecnie realnie zagrażają infrastrukturze krytycznej całego państwa w zakresie dostaw wody niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania życia codziennego obywateli, przemysłu, instytucji państwowych i samorządowych.


Sektor wodociągowo-kanalizacyjny znalazł się w tragicznej sytuacji, a skutki tego zagrażają ciągłości dostaw wody, co może mieć konsekwencje zarówno dla mieszkańców Polski, instytucji społecznych, jak i polskiej gospodarki. Wszelkie dane wskazują, że zachodzi pilna potrzeba naprawy regulacji i ratowania infrastruktury krytycznej w zakresie dostawy wody i odprowadzania ścieków.


Będąc świadomi postępującej zapaści branży i możliwych tego skutków dla całej gospodarki oraz bezpieczeństwa mieszkańców i państwa apelujemy o szybkie podjęcie niezbędnych działań. W związku z tym, że problem infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej dotyka wielu stron, organizacje samorządowe i branżowe tj.:


Unia Metropolii Polskich
Związek Miast Polskich
Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”
Związek Gmin Wiejskich RP
Unia Miasteczek Polskich

Organizacje podjęły wspólną inicjatywę mającą na celu poprawę sytuacji finansowej branży wodociągowo-kanalizacyjnej oraz wypracowanie skutecznych działań bez których infrastrukturze w wielu częściach kraju grozi zapaść. Warto dodać, że rozwiązania w znacznej mierze zostały już wypracowane i są niemal gotowe do wprowadzenia.

Źródło: https://metropolie.pl/

2023-12-19 09:32:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»