Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


V edycja konferencji kulinarnej - ROLA TURYSTYKI KULINARNEJ W ROZWOJU REGIONALNYM

Wydarzenie odbędzie się w dniach:

22-23.10.20, formuła online (dostęp dlazgłoszonych uczestników)

 Celem konferencji jest stworzenie płaszczyzny wymiany poglądów i doświadczeń oraz zaprezentowania dobrych praktyk w zakresie intensyfikacji turystyki kulinarnej, edukacji poprzez tę formę turystyki oraz wpływu turystyki kulinarnej na rozwój regionalny. 

 
więcej...

Prezydent Wrocławia w elitarnym Globalnym Parlamencie Burmistrzów

Globalny Parlament Burmistrzów (Global Parliament of Mayors) jest międzynarodowym stowarzyszeniem, którego członkami jest ponad 40 burmistrzów miast z całego świata. Prezydent Wrocławia będzie w gronie pierwszym reprezentantem polskich samorządowców. Zdecydowali o tym miejscy radni podczas sesji w czwartek 17 września.fot. wroclaw.pl więcej...

Zachodniopomorskie. Gospodarka spotyka politykę. Marszałek Olgierd Geblewicz na pierwszym forum Gospodarczym w Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym
Blisko jedna trzecia zachodniopomorskiego eksportu trafia na rynek niemiecki. Kapitał niemiecki, jest jednym z najchętniej inwestujących na Pomorzu Zachodnim. Lepsza współpraca pomiędzy przedsiębiorcami na pograniczu, może pomóc rozwijać Pomorze Zachodnie i Meklemburgię-Pomorze Przednie. 


więcej...

Warmińsko-Mazurskie. Rusza wsparcie antykryzysowe dla przedsiębiorców 
Jeszcze we wrześniu wystartuje konkurs na wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorstw z Warmii i Mazur, dotkniętych bezpośrednio skutkami pandemii Covid-19 

więcej...

Pomorskie Centrum Inwestycyjne w Gdańsku z unijną dotacją

Na ponad 5 hektarach terenu w sąsiedztwie Portu Gdańskiego powstaną nowe ulice, kanalizacja i sieci energetyczne. Będą też place składowe, a cały teren zostanie ogrodzony. Dzięki ponad 4 mln zł unijnego dofinansowania na Stogach powstanie teren inwestycyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw. 


 FOT. MARTYNA SAWICKA/UMWP
więcej...

Kujawsko-Pomorskie. Raport marszałka z wdrażania pakietu antykryzysowego

Jeszcze we wrześniu do małych firm w całym województwie trafią pierwsze mikrogranty inwestycyjne finansowane w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego. Kujawsko-pomorski wojewódzki program przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce oferuje też przedsiębiorcom  granty do kapitału obrotowego i pożyczki płynnościowe, a poza tym m.in. dopłaty do pensji personelu instytucji pomocowo-opiekuńczych, zakupy sprzętu i medycznych środków ochrony osobistej dla szpitali oraz mechanizm wsparcia podmiotów ekonomii społecznej.            fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP więcej...

Robert Andrzejczyk wiceprezesem European Travel Commission na drugą kadencję
Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk przez kolejne dwa lata będzie wiceprezesem European Travel Commission (ETC). Polak został wybrany jednogłośnie na drugą kadencję. 


więcej...

Minister daje zielone światło wycieczkom szkolnym
Minister edukacji, Dariusz Piontkowski,  nie widzi przeszkód epidemicznych do organizacji wycieczek szkolnych.  więcej...

Sprawdź, dlaczego nie może Cię zabraknąć na bezpiecznym FIWE Fitness Trade Show!

Zaproszenie do krainy czarów FIWE Fitness Trade Show nadal aktualne! To nie tylko bogata strefa wystawiennicza i konferencje biznesowe, ale również spotkania z gwiazdami (m.in. Michał Materla i Radosław Słodkiewicz), zawody kulturystyczne, pokazy mody, koncerty live (zagra sam Malik Montana!) i zmagania sztuk walki.


więcej...

Opolskie. O pomocy i odrzuceniu wniosku o odwołanie marszałka

Podczas wrześniowej sesji sejmiku radni przyznali pomoc finansową gminie Niemodlin oraz poszkodowanym w powodzi gminom podkarpackim, powołali członków do rad społecznych szpitali samorządu województwa, przyjęli zmiany do statutu województwa oraz zasady pomocy stypendialnej w ramach projektu pn. „Wspieramy najlepszych III”. Radni odrzucili też wniosek o odwołanie marszałka.

więcej...

Potrzebna jest pilna pomoc dla branży turystycznej! Apel marszałka Struka do pomorskich parlamentarzystów
Kryzys związany z epidemią koronawirusa doprowadził branżę turystyczną do katastrofalnej sytuacji. W regionie aż 92 proc. firm odnotowało znaczący spadek dochodów.


więcej...

Branża turystyczna woj. łódzkiego ponownie apeluje do władz regionu
Zgodnie z zapowiedzią, sześć  organizacji turystycznych z woj. łódzkiego podjęło kolejne kroki mające na celu uzyskanie wsparcia ze strony władz samorządu dla przedsiębiorców turystycznych znajdujących się w trudnej sytuacji w związku z pandemią. więcej...

Cztery kraje – jeden wspólny cel
W Pradze odbyło się I Forum Regionów Grupy Wyszehradzkiej V4. Do stolicy Czech zjechali przedstawiciele ponad 20 regionów.

więcej...

12. edycja Europejskiego Festiwalu Smaku
Od 7 do 13 września br. w Lublinie  będzie odbywał się najsmaczniejszy festiwal w Europie – Europejski Festiwal Smaku. O tym, co zobaczymy podczas 12. edycji wydarzenia opowiadali podczas konferencji prasowej organizatorzy. więcej...

Podkarpackie to Ty! Zmieniasz Podkarpackie z Funduszami Europejskimi

Kilkanaście różnych osób, kilkanaście różnych historii i doświadczeń, kilkanaście zupełnie odmiennych przykładów projektów, ale jeden wspólny mianownik: Fundusze Europejskie na Podkarpaciu, dzięki którym każda z tych osób odnalazła sens swojego życia, mogła odkryć swoje powołanie, rozwinąć się zawodowo, czy poświęcić swoim pasjom. 

 
więcej...

Europejski Tydzień Regionów i Miast w tym roku odbędzie się w pełni cyfrowo

Ruszyła rejestracja do kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, który w tym roku z powodu epidemii koronawirusa odbędzie się w pełni cyfrowo.


więcej...

III Turystyczne Mistrzostwa Blogerów – startuje nabór
Polska Organizacja Turystyczna zaprasza internetowych podróżników na wielką przygodę, której celem jest pokazanie wyjątkowych miejsc w Polsce. Zwycięzca Turystycznych Mistrzostw Blogerów oprócz trzynastu i pół tysiąca złotych netto otrzyma możliwość dalszej współpracy z POT przy innych projektach.Na zgłoszenia czekamy do 20 września.


więcej...

Chorzów zaprasza na Targi Turystyczne w PLENERZE

25 - 27 września na terenie  Parku Śląskiego odbędzie się VIII edycja śląskich targów turystyki weekendowej Atrakcje Regionów.

Podczas targów spotkanie z Beatą Pawlikowską.


więcej...

Ważne tematy i wyjątkowi goście na jesiennej Konferencji
Konferencja toczyć się będzie wokół najważniejszych zagadnień bezpieczeństwa narodowego Polski i Polaków. Tradycyjnie w wydarzeniu weźmie udział wielu czołowych przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu.

więcej...

ANTYCOVID EXPO – potrzeba matką wynalazków
Aplikacje i bransoletki do domowej kwarantanny, rączki do bezdotykowego otwierania drzwi, solarne dezynfekatory - to zaledwie kilka spośród wielu produktów udawadniających, że technologia przyszłości pomoże przetrwać kryzys. Pandemia z całą pewnością obudziła kreatywność przedsiębiorców. Polskie firmy rozwijają skrzydła i zaskakują innowacyjnymi rozwiązaniami, które już 14-15 października 2020 będzie można przetestować podczas ANTYCOVID EXPO – pierwszych w Polsce Targach Rozwiązań Zwiększających Bezpieczeństwo Sanitarno-Epidemiologiczne.


więcej...

< 1   ...   17 18 19 20 21 23 24 25 26 27   ...   189 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

9 sierpnia, Szkolenie: Gmina to płatnik składek na ubezpieczenie społeczne, https://frdl.org.pl/

12 sierpnia, Webinarium: Regulacja stanu prawnego pasów drogowych dróg publicznych Jednostek Samorządu Terytorialnego, https://frdl.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»