Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Transmisja głosowania jest niezgodna z Konstytucją
Transmisja przebiegu wyborów łamie konstytucyjną zasadę tajności głosowania oraz prawo do prywatności. Podobne rozwiązania są ewenementem w państwach demokratycznych i z reguły funkcjonują tam, gdzie standardy demokratyczne są naruszane, m.in. w Rosji. O zagrożeniach związanych z rejestracją i transmisją głosowania pisze prof. Piotr Uziębło w ekspertyzie przygotowanej  dla Fundacji im. Stefana Batorego.
więcej...

Samorządy, naukowcy i organizacje wspólnie przeciwko smogowi
Ponad 200 samorządowców – prezydentów, burmistrzów, wójtów, radnych, a także naukowców, przedstawicieli biznesu i organizacji pozarządowych dyskutuje dziś w Warszawie o tym, jak walczyć ze smogiem.


więcej...

Statystyka publiczna w służbie samorządu terytorialnego – wyzwania innowacyjne

W dniach 26-27 marca br. we Wrocławiu, odbędzie się ogólnopolska konferencja pt. „Statystyka publiczna w służbie samorządu terytorialnego – wyzwania innowacyjne”, której organizatorami są Główny Urząd Statystyczny i Urząd Statystyczny we Wrocławiu wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Komitetem Statystyki i Ekonometrii PAN oraz Polskim Towarzystwem Statystycznym. Konferencja organizowana jest z okazji obchodów 100-lecia Głównego Urzędu Statystycznego oraz Dnia Statystyki Polskiej.


więcej...

Województwo Lubelskie zacieśnia współpracę na poziomie regionalnym
W Lubelskim Centrum Konferencyjnym samorząd województwa podpisał deklarację współpracy z przedstawicielami starostw powiatowych z regionu. Okazją do rozmów i podpisania umowy była konferencja „Biznes Lubelskie w sieci. Lokalna gospodarka siła regionu”.


więcej...

Co stoi na przeszkodzie budowania inteligentnych miast
Według raportu Philips Lighting i SmartCitiesWorld Singapur, Londyn i Barcelona to światowa czołówka inteligentnych miast. Programy inteligentnych miast są jednak hamowane przez ograniczenia budżetowe, brak infrastruktury i myślenie w kategoriach krótkoterminowych.

 
 
więcej...

Samorządowcy dzielili się doświadczeniami ze stosowania zamówień „in house”

W Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym samorządowcy z Pomorza uczestniczyli w seminarium poświęconemu zagadnieniom zamówień publicznych. Gdynia od dawna z sukcesami stosuje zamówienia „in house” m.in. w transporcie miejskim, czy też w Centrum Nauki EXPERYMENT. 

więcej...

Dziesiątka finalistów konkursu na wójta roku 2017

Kapituła konkursu „Wójt roku 2017” z grona zgłoszonych kandydatów wybrała finałową dziesiątkę.

 

więcej...

Co uradziły rady seniorów z całej Polski na wyjątkowym spotkaniu w Krakowie
Działacze senioralni z całego kraju spotkali się w Krakowie na II Ogólnopolskim Kongresie Rad Seniorów. Dyskutowali o pracy gminnych rad seniorów, problemach, z którymi borykają się one na co dzień, a także o osiągnięciach i dobrych praktykach.


więcej...

Zabytki architektury drewnianej w zagrożeniu

Większość zabytków architektury drewnianej pozostaje poza kontrolą służb konserwatorskich, a rejestry prowadzone przez wojewódzkich konserwatorów zabytków mają formę papierowych ksiąg i nie dostarczają pełnej wiedzy o ich stanie – wynika z kontroli Najwyższej Izby Kontroli.

więcej...

Świet(l)ny pomysł samorządów na uczczenie stu lat niepodległości

Jubileusz odzyskania niepodległości celebrować można na wiele różnych sposobów. Oprócz tradycyjnych flag, pikników, kotylionów, pojawiają się nowe pomysły, jak na przykład efektowne świetlne instalacje, dzięki którym każda miejska przestrzeń może zyskać niepodległościowe akcenty.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego

Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza do udziału w debacie z Ekspertami podczas wydarzenia: „Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Rząd oraz samorządy mogą zminimalizować skutki zmian klimatu
W Warszawie spotkali się interesariusze nowatorskiego projektu mającego na celu dostarczenie wiedzy o zmianach klimatu, oceny skutków tych zmian, a także dostosowanie działań adaptacyjnych.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Jak w praktyce opanować kryzys wizerunkowy?
Już w kwietniu w Rzeszowie odbędzie się XVIII edycja Kongresu Profesjonalistów Public Relations. W ciągu dwóch dni uczestnicy wydarzenia wezmą udział w szeregu prelekcji przygotowanych przez ekspertów z branży PR oraz w warsztatach praktycznych.


więcej... [KOMENTARZE (6)]

Tadeusz Wrona: Czy samorządy są pracodawcami, czy nie są?
To retoryczne pytanie ma przecież tylko jedną, jednoznaczną odpowiedź: polskie samorządy są największym pracodawcą w naszym kraju. Stawiam je jednak dlatego, że mimo tego oczywistego faktu nie uznano dotychczas potrzeby włączenia reprezentacji samorządów (ogólnopolskich organizacji samorządowych jak np. Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich, czy Związek Powiatów Polskich) do Rady Dialogu Społecznego po stronie pracodawców. 
więcej...

Polskie regiony wśród najbiedniejszych w Unii Europejskiej

Pięć polskich regionów jest wśród najbiedniejszych w Unii - tak przynajmniej wskazują dane Eurostatu. Najbogatsze jest londyńskie City.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Gminy stawiają na nowoczesność
Polska składa się niemal z 2500 gmin, a liczne z nich skrywają w sobie piękno, którego nie wszyscy mamy świadomość. Przykładowo gmina Haczów jest właścicielem największego i najstarszego drewnianego kościoła w Europie, a gmina Zarszyn jedno z najlepszych gospodarstw towarowych
na Podkarpaciu, które wyróżnia również niezwykle czyste środowisko. Polska jest piękna, dlatego warto pielęgnować i doskonalić to, co nasze. Wyjątkowych miejsc jest więcej, trzeba tylko je odkryć!


więcej... [KOMENTARZE (15)]

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Miasta Zrównoważone, czyli…?
Czy polskie miasta można określić mianem zrównoważonych? Co właściwie kryje się pod tym pojęciem? Tego będzie można się dowiedzieć już 21 marca br. podczas konferencji „Miasta Zrównoważone”, na którą zapraszają organizatorzy: firma projektowo-konsultingowa Arcadis Sp. z o.o. oraz organizatorzy cyklu konferencji Green Warsaw Conferences.


więcej... [KOMENTARZE (12)]

Ruszyła II edycja konkursu grantowego „Wspieramy Rozwój”
Z okazji jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę formuła inicjatywy została poszerzona o dodatkową kategorię związaną z rocznicą, a łączna pula nagród została  zwiększona, i wynosi 1 milion złotych. Pomysły można zgłaszać do 26 marca, a rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się pod koniec kwietnia.


więcej...

Elektromobilność odpowiedzią na stan naszego powietrza
W ubiegłym miesiącu smog zaatakował Polskę z niespotykaną dotąd siłą. Tylko w Oświęcimiu dopuszczalna norma szkodliwego dla zdrowia pyłu zawieszonego PM2,5 została przekroczona o 2672 proc. Pod względem jakości nasze powietrze jest jednym z gorszych w Europie. Jego poprawa wymaga podjęcia natychmiastowych, skoordynowanych działań wielu instytucji.


więcej...

Ponad miliard na mieszkalnictwo od Banku Gospodarstwa Krajowego

1 marca Bank Gospodarstwa Krajowego rozpoczyna nabory wniosków w dwóch programach służących poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym. Do rozdysponowania jest 945 mln zł w programie Społecznego Budownictwa Czynszowego (SBC) oraz 105 mln zł w programie wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. Wnioski w obu naborach można składać do 31 marca.

więcej...

< 1   ...   22 23 24 25 26 28 29 30 31 32   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»