Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Jak przygotować się na kryzys wizerunkowy?
Jak przygotować się do kryzysu? Czy można przekuć go w sukces? Dlaczego strategia komunikacyjna na wypadek trudnych sytuacji powinna być standardem w każdej firmie? Na te i wiele innych pytań udzielili odpowiedzi prelegenci XVIII Kongresu Profesjonalistów Public Relations, który w tym roku zgromadził ponad 250 uczestników. Wydarzenie odbyło się w dniach 19-20 kwietnia w Hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie.

 
więcej...

Z roku na rok przybywa nowych samorządowych programów zdrowotnych

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji opiniowała w 2010 roku 67 nowych programów, a w 2017 już – 343. Przede wszystkim przybywa takich programów w miastach (tylko w miastach na prawach powiatu w 2014 roku było ich 38, a w 2017 - 108). 

więcej...

Zwiazek miast o wynagrodzeniach burmistrzów i prezydentów

Związek Miast Polskich domaga się wprowadzenia przejrzystego i racjonalnego systemu wynagrodzeń, uwzględniającego wielkość gminy czy miasta, zakres obowiązków oraz wyniki w zarządzaniu, w którym o wysokości wynagrodzeń swoich burmistrzów i prezydentów będą decydowały społeczności lokalne. 

więcej...

Moda na rowery elektryczne wkracza do polskich miast i miasteczek

W Europie coraz bardziej powszechne stają się osobiste pojazdy elektryczne. Obok hulajnóg czy hoverboardów największe znaczenie mają rowery ze wspomaganiem. Ich rynek stale się powiększa, także w Polsce. Badanie przeprowadzone przez TNS Polska wykazało, że większość Polaków dostrzega mocne strony rowerów elektrycznych.

 

więcej...

NIK potwierdziła to o czym samorządowcy mówili od dawna
Miał poprawić funkcjonowanie administracji, ale też przynieść  konkretne korzyści dla obywatela. System Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK)  2.0  nie działa jednak poprawnie.  NIK ustaliła, że system nie był prawidłowo przygotowany zarówno w okresie zarządzania przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jak i Ministerstwo Cyfryzacji.
więcej...

Projekt ustawy obniżający pensje parlamentarzystów już gotowy
Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu (8-11 maja) posłowie mają się zająć projektem nowelizacji zmniejszającym pensje parlamentarzystów. Projekt nowelizacji zmniejszający pensje samorządowców jeszcze nie powstał, ale prace nad nim trwają.
więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: O sprawnym ustroju, czy o płacach?
Dzisiaj, gdy toczy się ożywiona dyskusja o proponowanej obniżce płac samorządowców, którzy przecież przez ostatnie 10 lat nie mieli podwyżek, co miało miejsce w wielu innych grupach społecznych, Związek Powiatów Polskich powiedział głośno na swoim Zgromadzeniu, że przede wszystkim powinno się debatować o sprawach ustrojowych, bo z nich wynika sprawność państwa, m.in. o roli powiatów w ustroju terytorialnym państwa i ich finansowaniu.
więcej...

Potencjał w zakresie wykorzystania Samorządowych Centrów Usług Wspólnych
Raport Powiatowe Centra Usług Wspólnych, czyli o wykorzystaniu narzędzi biznesowych w zarządzaniu administracją publiczną został przygotowany przez dr R. Gawłowskiego i dr P. Modrzyńskiego przy współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich. Jego celem było sprawdzenie pierwszych doświadczeń funkcjonowania CUW w samorządzie powiatowym i określenie kierunków jego rozwoju w przyszłości.
więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Uważajmy na pomysł przesunięcia wyborów
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, słyszymy pomysł zgłaszany przez posła z Kukiz’15, aby przesunąć wybory samorządowe na termin wiosenny. Nie udzielajmy poparcia tej propozycji, bo to może zablokować dobrze funkcjonujący system samorządowy.

więcej...

Ponad 5 tys. gimnazjów zlikwidowano w wyniku reformy edukacji

W wyniku reformy edukacji w Polsce do tej pory zlikwidowano 5181 publicznych gimnazjów, najwięcej w województwie małopolskim (94 proc.) i śląskim (87 proc.). Liczba uczniów w prywatnych podstawówkach zwiększyła się o 48 proc. - tak wynika z wyliczeń serwisu ciekaweliczby.pl 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Bezpieczeństwo w kryzysie wizerunkowym
2 dni prelekcji, 22 ekspertów, 18 wystąpień, 2 warsztaty praktyczne, debata oraz około 300 uczestników – tak w liczbach prezentuje się nadchodzący Kongres Profesjonalistów Public Relations. Głównym tematem tegorocznego wydarzenia, które odbędzie się w najbliższy czwartek i piątek w Hotelu Hilton Inn w Rzeszowie, będą kryzysy wizerunkowe.
więcej...

Władysławowo z bezpiecznym wjazdem do miasta
Wspólna inwestycja Gminy Władysławowo i Powiatu Puckiego gotowa. Ulica Żwirowa we Władysławowie została oficjalnie oddana do użytku. Zaniedbana od lat droga, będąca nie lada wyzwaniem dla kierowców i zawieszenia samochodów, w ciągu kilku miesięcy gruntownego remontu, zamieniła się w wygodny i co najważniejsze bezpieczny wjazd do miasta od zachodu. Inwestycja pochłonęła blisko 5 mln złotych.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Zapraszamy do udziału w konferencji Wody opadowe
Konferencja Wody opadowe – aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne to spotkanie, która skupia wszystkie zainteresowane osoby dbające o zrównoważone gospodarowanie wodami opadowymi.  Do udziału zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, administracji publicznej, firm związanych z gospodarką wodno-ściekową oraz architektów i deweloperów.


więcej...

Konsekwencje jawność informacji publicznej dla sektora publicznego oraz prywatnego
Ustawodawca pracuje od kilku miesięcy nad projektem ustawy o jawności życia publicznego. Regulacja ta spotkała się z wieloma głosami sprzeciwu. Jej przeciwnicy zarzucają jej zamach na demokrację, wolność i podstawowe prawa człowieka.
więcej...

Samorządowcy z wizytą w Obwodzie Ałmatyńskim

W ubiegłym tygodniu odbyła się wizyta przedstawicieli Województwa Lubelskiego na czele z Marszałkiem Województwa Lubelskiego, Sławomirem Sosnowskim w Obwodzie Ałmatyńskim.

  

więcej...

W Łodzi naprawisz rower na ulicy

Na łódzkich ulicach stanęło 10 nowych rowerowych stacji naprawczych. Powstały one w ramach budżetu obywatelskiego, a ich lokalizacje wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Vox Populi. 

więcej...

Wymiana doświadczeń Gdyni i Frankonii

W Gdyni przebywała oficjalna delegacja z regionu Środkowej Frankonii, na której czele stał Richard Bartschem, przewodniczący Okręgu Środkowej Frankonii. Towarzyszyli mu m.in. przedstawiciele władz regionu oraz instytucji działających w obszarze opieki zdrowotnej, pomocy społecznej, administracji, kultury i edukacji. 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Elektronizacja zamówień publicznych a RODO - Szkolnictwo wyższe & instytuty badawcze
25 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej odbędzie się konferencja poświęcona problemom szkolnictwa wyższego oraz instytutów badawczych związanych z udzielaniem zamówień publicznych w kontekście wejścia w życie przepisów dotyczących elektronizacji zamówień publicznych oraz RODO.
więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Wysyp wiosennych konferencji
Kwiecień, maj i czerwiec to miesiące, które upodobali sobie organizatorzy największych wydarzeń dla szeroko pojętego środowiska samorządowego. Mamy możliwość wzięcia udziału m.in. w Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie (26-27 kwietnia), Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach (14-16 maja) czy Kongresie Regionów we Wrocławiu (26-27 czerwca). Oprócz tego przygotowywane są nieco mniejsze imprezy, np. konferencja „Klient w urzędzie” (24-25 kwietnia, Gdańsk), konferencja naukowa „Finanse Samorządu Terytorialnego w Polsce” (17-18 maja, Kozienice), konferencja „Big Data” (6 czerwca, Warszawa).
więcej...

Przeterminowane leki w szpitalach zagrażają życiu pacjentów
Gospodarowanie lekami w szpitalach oraz funkcjonowanie w nich aptek i działów farmacji nie zapewnia pacjentom bezpiecznego procesu leczenia – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Zaniedbania były na tyle poważne, że w skrajnych przypadkach mogły zagrażać zdrowiu i życiu pacjentów. Zdarzało się, że na oddziałach szpitalnych przechowywano lekarstwa przeterminowane lub o nieustalonym pochodzeniu.
więcej...

< 1   ...   19 20 21 22 23 25 26 27 28 29   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»