Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Łódź wzbogaci się o kolejne 153 kamery monitoringu miejskiego
Rozstrzygnięto przetarg na piąty etap rozbudowy systemu monitoringu miejskiego. Do końca 2018 roku w Łodzi uruchomione zostaną 153 kamery w 42 nowych lokalizacjach.


więcej...

Podlaskie wraz z Obwodem Brzeskim będzie rozwijać turystykę

Przemysł, rolnictwo, handel, ochrona środowiska, sport, turystyka – to tylko część z dziedzin, w których Podlaskie i Obwód Brzeski (Białoruś) będą współpracować. 

więcej...

Nowa ustawa o monitoringu w szkołach nie rozwiąże najważniejszych problemów
Kamery w szkolnych toaletach i przebieralniach – między innymi do takich nieprawidłowości doprowadził brak prawnej regulacji funkcjonowania monitoringu wizyjnego w szkołach. Wreszcie pojawiła się – wymuszona przez nowe prawo ochrony danych obowiązujące w całej Unii Europejskiej – okazja, żeby to zmienić, ale niestety rządzący zatrzymują się w połowie drogi – uważają eksperci Fundacji Panoptykon.
więcej...

Tadeusz Wrona: Polacy – repatrianci ze Wschodu oczekiwani w gminach
Już przed wielu laty, kiedy prognozowano skokowe zmiany demograficzne w Polsce i postępujące wyludnianie się miast i gmin, światli publicyści widzieli w otwarciu granic dla repatriantów jeden ze sposobów na przeciwdziałanie zgubnym tendencjom.

więcej...

Zmiana podejścia do kwestii ochrony Infrastruktury Krytycznej
Wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie współczesnych zagrożeń oraz sposoby radzenia sobie z nimi było tematem forum analitycznego, które cyklicznie organizowane jest przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.


więcej...

Władze Piły idą do Trybunału Konstytucyjnego

Rada Miasta Piły podjęła decyzję w sprawie skierowania do Trybunału Konstytucyjnego wniosku w sprawie zbadania zgodności z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, na mocy której Rada Miasta Piły pozbawiona została kluczowych kompetencji związanych z realizacją zadania własnego gminy w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. 

więcej...

Co Polacy myślą o parkach miejskich?
Firma Husqvarna z początkiem wiosny 2018 zrealizowała badania opinii Polaków na temat parków miejskich oraz preferencji spędzania w nich czasu oraz jaki jest stan parków w Polsce.


więcej...


Ustawa o transporcie drogowym cofa rynek do czasów PRL

Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym zaproponowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa uwstecznia rynek, buduje bariery dla prowadzenia działalności – czyli stoi w całkowitej sprzeczności z Konstytucją Biznesu i założeniami SOR (Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju) – ostrzega Federacja Przedsiębiorców Polski. 

więcej...

PiS zaprezentowało kandydatów na prezydentów największych miast
Dzisiaj odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, na którym zatwierdzono ostatecznie kandydatów, którzy wystartują w wyborach samorządowych. O prezydenture w Warszawie zawalczy Patryk Jaki.
więcej...

IV Europejski Kongres Samorządów wystartował
To będą dwa dni rozmów o problemach i wyzwaniach, które stoją przed samorządem, nie tylko w najbliższych latach ale dekadach. Podczas blisko 80 paneli, ekspercie z całego świata postarają się znaleźć odpowiedź na pytania z dziedzin gospodarki, finansów, innowacji czy polityki.

  
więcej...

Bez wsparcia finansowego transport na Mazowszu zostanie sparaliżowany

Radni województwa mazowieckiego przyjęli stanowisko dotyczące konieczności dofinansowania ze środków budżetu państwa jednostek samorządu terytorialnego w zakresie finansowania publicznego transportu zbiorowego. 

więcej...

Kongres dla rzeczników i redaktorów
Związek Miast Polskich wraz z miastem Tychy zapraszają na Kongres Rzeczników Prasowych, Redaktorów Prasy Miejskiej i Biur Promocji, który odbędzie się 17 i 18 maja 2018 (czwartek-piątek) na Stadionie Miejskim w Tychach (ul. Edukacji 7).


więcej...

Tomalik komentuje: Śmiało! Dali nam przykład rodzice osób niepełnosprawnych
Warto, abyśmy my samorządowcy brali przykład z protestujących już siódmy dzień w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych. Również z tego, w jaki sposób odnoszą się do Prezydenta, Premiera, Wicepremier oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
CyberGov 2018 – Bezpieczeństwo IT w Sektorze Publicznym
Jest wiele spotkań na temat bezpieczeństwa IT, ale tylko CyberGOV adresuje wprost potrzeby oraz uwarunkowania instytucji administracji publicznej.


więcej...

Ponad 30 tysięcy litrów farby na odnowienie oznakowania dróg

W Gdańsku rozpoczęło się odnawianie oznakowania poziomego, które będzie trwało do połowy czerwca. Podczas prac zostaną odświeżone znaki na pięciuset ulicach. 31 tysięcy litrów farby wykorzystane zostanie do pomalowania 79 tysięcy m2 powierzchni ulic. Prace na głównych ciągach komunikacyjnych będą wykonywane w godzinach wieczornych i nocnych tak aby nie powodowały utrudnień w ruchu drogowym.

 

więcej...

Raport Cyfrowe Miasta - czego oczekują mieszkańcy polskich miast

Philips Lighting (Euronext:LIGHT), światowy lider branży oświetleniowej, prezentuje Raport Cyfrowe Miasta i wyniki badania na temat koncepcji inteligentnych miast. W badaniu wzięli udział mieszkańcy i przedstawiciele samorządu z pięciu polskich miast, wskazując, jakie są ich oczekiwania i potrzeby w zakresie wdrażania rozwiązań smart city. 

więcej...

Konsultacje społeczne ws. sprzedaży alkoholu w nocy zakrawają na żart
Tylko sześciu mieszkańców Bytomia wzięło udział w konsultacjach społecznych, a w Starachowicach na spotkanie z władzami miasta przyszli właściciele sklepów z alkoholem. Coraz więcej gmin decyduje się na wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w nocy.
więcej...

Powstało pierwsze w Polsce Centrum Mediacji Sportowej
We Wrocławiu powstało Centrum Mediacji Sportowej (CMS). To pierwsza tego typu organizacja w Polsce, która pomoże całemu środowisku sportowemu w rozwiązywaniu sporów sportowych. Instytucjadziała przy Polskim Komitecie Sportów Nieolimpijskich (PKSN).


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Zapraszamy na III Krajowy Kongres Sekretarzy
Kongres Sekretarzy to coroczne, merytoryczne, najbardziej znaczące spotkanie Sekretarzy Jednostek Samorządu Terytorialnego z całej Polski. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy z Centrum Ekspertyz dla Reform Samorządu Terytorialnego Rady Europy.więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Jak przygotować się na kryzys wizerunkowy?
Jak przygotować się do kryzysu? Czy można przekuć go w sukces? Dlaczego strategia komunikacyjna na wypadek trudnych sytuacji powinna być standardem w każdej firmie? Na te i wiele innych pytań udzielili odpowiedzi prelegenci XVIII Kongresu Profesjonalistów Public Relations, który w tym roku zgromadził ponad 250 uczestników. Wydarzenie odbyło się w dniach 19-20 kwietnia w Hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie.

 
więcej...

< 1   ...   18 19 20 21 22 24 25 26 27 28   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»