Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Władze Piły upominają się o status miasta na prawach powiatu

Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Rafał Zdzierela zwrócili się w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego. Zmiana ma ułatwić funkcjonowanie miasta m.in. w zakresie dróg, ładu przestrzennego i pozyskiwania środków unijnych.

więcej...

Husqvarna wprowadza na rynek pierwszą generację kosiarek automatycznych do zastosowań komercyjnych

Firma Husqvarna - światowy lider w dziedzinie kosiarek automatycznych, wprowadza na rynek dwa modele kosiarek, stworzone z myślą o firmach zarządzających terenami zieleni oraz pielęgnacją krajobrazu. Nowe maszyny Husqvarna pozwolą na poprawę jakości i trwałości trawników komercyjnych i miejskich, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i zmniejszeniu nakładu pracy.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Dowiedz się jak skutecznie zarządzać komunikacją w obliczu kryzysu

Gdy dochodzi do sytuacji kryzysowej, niezbędna jest osoba, która będzie odpowiedzialna za kontakty z mediami. O tym, jak prawidłowo zareagować, co komunikować oraz jakie kanały wykorzystać, by zapanować nad kryzysem, opowiedzą prelegenci zaproszeni na XVIII Kongres Profesjonalistów PR, który odbędzie się 19-20 kwietnia w Rzeszowie.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
„Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”
Zarządzanie kryzysowe to działalność organów administracji publicznej, która polega na zapobieganiu sytuacjom kryzysowym, przygotowaniu do przejmowania nad nimi kontroli w drodze zaplanowanych działań, reagowaniu w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowych, usuwania ich skutków, odbudowy infrastruktury krytycznej oraz odtwarzania zniszczonych zasobów. Ważne jest opracowanie planów reagowania kryzysowego, które opisują kto, co i kiedy będzie robił, za pomocą jakich sił i środków i na jakiej podstawie prawnej.
więcej...

Tomalik komentuje: Biedni, ale uśmiechnięci - Gambia okiem samorządowca
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, zapraszam Was w podróż w przestrzeni i czasie! W połowie grudnia wraz z narzeczoną polecieliśmy do Gambii. W ofercie biura podróży nazywa się to „Senegambia – spacer z lwami”. Do naszej pierwszej afrykańskiej podróży szykowaliśmy się od ponad 8 miesięcy. Wyposażenie tropikalne, szczepienia tropikalne… To dla nas znacznie poważniejsze przedsięwzięcie, niż wcześniejsze podróże na Kanary, Maderę czy do Norwegii (również opisane przeze mnie na łamach Forum Samorządowego).
więcej...

Transportowa rewolucja w Małopolsce Zachodniej
Do listopada 2020 roku w regionie mają powstać m. in. kolejne parkingi P&R oraz zostaną zakupione nowe autobusy miejskie. Dawny blask odzyska również dworzec kolejowy w Brzeźnicy. Łączna wartość tych projektów to ponad 91 mln zł.


więcej...

Rzeszowska policja została wyposażona w jedyny taki sprzęt w Europie

Prezydent Tadeusz Ferenc przekazał rzeszowskiej Policji motocykl legendarnej marki Harley-Davidson, który będzie „służył” w Miejskiej Komendzie Policji. Rzeszów będzie jedynym miastem w Europie, w którym Policja korzysta z motocykla tej znanej marki.

więcej...

Strażacy dostaną od samorządu nowoczesny wóz do gaszenia pożarów

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego gmina Myszyniec otrzymała na zakup nowego wozu blisko 440 tys. zł dofinansowania z RPO WM 2014–2020. Umowę podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Elżbieta Lanc oraz burmistrz Myszyńca Bogdan Glinka.

więcej...

List prezesa ZMP do prezydenta RP Andrzeja Dudy ws. zmian w Kodeksie wyborczym
Zygmunt Frankiewicz, prezes Związku Miast Polskich zwrócił się 12 stycznia br. do Prezydenta RP, aby przed złożeniem podpisu pod ustawą dotyczącą Kodeksu wyborczego, rozważył budzące wciąż wątpliwości kwestie.
więcej...

Samorządowcy z całej Polski wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
Bez względu na miejsce w Polsce oraz wielkość samorządu lokalnego – przedstawiciele gmin, miast, powiatów oraz województw, jak co roku zaangażowali się w pomoc dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


więcej... [KOMENTARZE (27)]

Związek Powiatów Polskich opublikował ranking najlepszych gmin i powiatów
Powiaty: Augustowski, Jędrzejowski, Kartuski, Kielecki, miasto Rzeszów oraz gminy: Bolesławiec i Chełmiec to liderzy Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017.
więcej...

Straż Miejska w Gdyni testuje elektryczny samochód

Auto to nagroda, w jednym z największych ekologicznych konkursów miejskich Eco-Miasto, którą Gdynia wygrała w listopadzie zeszłego roku. EkoPatrol nowoczesny samochód elektryczny testował będzie przez miesiąc.

więcej...

Laureaci nagród im. Jerzego Regulskiego
W dniu 11 stycznia 2018 roku miało miejsce wręczenie Nagrody im. Jerzego Regulskiego. Uroczystość odbyła się podczas Otwartego Posiedzenia Plenarnego Komitetu Zagospodarowania Przestrzennego Kraju PAN w Pałacu Staszica w Warszawie.


więcej...

260 tysięcy złotych na poprawę bezpieczeństwa do rozdysponowania

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło cztery konkursy dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych.

więcej...

Bony edukacyjne dla dorosłych

Ponad 4,7 tys. dorosłych z Białegostoku, powiatu białostockiego i sokólskiego otrzyma unijną dotację na naukę. Już od 15 stycznia wszyscy, którzy chcą podnieść swoje umiejętności zawodowe, będą mogli aplikować o dofinansowanie.

więcej...

Wspólny apel Greenpeace i samorządowców do ministra energii

Potrzeba rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza została zauważona przez rząd, ale nie przełożyła się na zdecydowane działania – do dzisiaj ministerstwo energii nie wprowadziło obiecanych norm jakości węgla. Właśnie w tej sprawie do ministra Krzysztofa Tchórzewskiego apeluje Greenpeace wraz z 24 samorządowcami z terenów najbardziej dotkniętych problemem smogu.

więcej...

Samorząd województwa sfinansuje wielomilionową inwestycję SGGW

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie powstanie nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe Żywności i Żywienia. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego uczelnia otrzyma prawie 33 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020.

więcej...

Już jutro rozdanie Nagród im. Jerzego Regulskiego
11 stycznia 2018 roku o godzinie 11.00 w Pałacu Staszica (Sala Lustrzana) w Warszawie odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody im. Jerzego Regulskiego za 2017 rok. Wydarzenie będzie miało miejsce podczas Otwartego Posiedzenia Plenarnego Komitetu Zagospodarowania Przestrzennego Kraju PAN.
więcej...

Zmiany w Kodeksie wyborczym mogą być niezgodne z Konstytucją RP
Dr hab. Piotr Uziębło w ekspertyzie sporządzonej dla Fundacji im. Stefana Batorego negatywnie ocenia proponowane przez większość parlamentarną modyfikacje ordynacji. Zaznacza, iż budzą one poważne wątpliwości nie tylko z punktu widzenia ich efektywności i celowości, ale także zgodności z Konstytucją i międzynarodowymi standardami wolnych wyborów.
więcej...

Innowacyjne autobusy bezemisyjne zdominują ulice w miastach

Ponad 2 mld zł na zakup ok. tysiąca innowacyjnych autobusów bezemisyjnych – to wsparcie resortu środowiska na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce. Środki zapewni Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach Programu realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju „Bezemisyjny Transport Publiczny” (BTP).

więcej...

  2 3 4 5 6   ...   135 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

24-26 stycznia, Kraków, Konferencja „Odpowiedzialność za gromadzenie i wydatkowanie środków publicznych”, http://student.law.uj.edu.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»