Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Można już poznać „Słowa i definicje” autorstwa Tadeusza Wrony 

25 lutego 2018 roku odbyła się premiera tomiku wierszy naszego stałego felietonisty Tadeusza Wrony pt. „Słowa i definicje”.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Statystyka publiczna w służbie samorządu  terytorialnego – wyzwania innowacyjne
W dniach 26-27 marca br. we Wrocławiu,odbędzie się ogólnopolska konferencja pt. „Statystyka publiczna w służbie samorządu terytorialnego – wyzwania innowacyjne”, której organizatorami są Główny Urząd Statystyczny i Urząd Statystyczny we Wrocławiu wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Komitetem Statystyki i Ekonometrii PAN oraz Polskim Towarzystwem Statystycznym. Konferencja organizowana jest z okazji obchodów 100-lecia Głównego Urzędu Statystycznego oraz Dnia Statystyki Polskiej.
więcej...

Małopolska coraz bliżej Słowacji
W Trstenie (Słowacja) Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego spotkał się z Eriką Jurinovą, przewodniczącą Samorządowego Kraju Żylińskiego. Dzięki zaangażowaniu obu stron już latem pierwsi turyści będą mogli swobodnie, kilka razy na dobę dotrzeć autobusem na Słowację i z powrotem.
więcej...

Delegacja z Adżarii na Dolnym Śląsku
Po raz kolejny Dolny Śląsk odwiedziła oficjalna delegacja przedstawicieli Autonomicznej Republiki Adżarii. Goście z Gruzji spotkali się z władzami województwa i tradycyjnie już wzięli udział w otwarciu Międzynarodowych Targów Turystycznych, na których prezentują turystyczny potencjał Adżarii i Batumi.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Optymalizacja wydatków - elektroniczny obieg dokumentów i zarządzanie drukiem

Zapraszamy do udziału w konferencji "Optymalizacja wydatków - elektroniczny obieg dokumentów i zarządzanie drukiem", która odbędzie się 15 marca 2018 roku w Warszawie.


więcej... [KOMENTARZE (13)]

Prezydent Tarnobrzega aresztowany na trzy miesiące. Magistratowi grozi paraliż
Grzegorz Kiełb, prezydent miasta przebywa w tymczasowym areszcie a tylko on, zgodnie z odpowiednimi przepisami, jest w tej chwili upoważniony do zlecenia wykonania przelewów z miejskiego konta bankowego.
więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Jestem pełen obaw o przyszłość Polski 

Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, muszę się z Wami podzielić obawami o przyszłość naszego kraju, na którą składają się w pierwszej kolejności perspektywy dla samorządów gminnych. W rozpoczętych w Unii Europejskiej negocjacjach budżetowych widoczna jest realna groźba utraty przez Polskę dużej części środków unijnych na dofinansowanie projektów samorządowych.

więcej...

Walka z pozimowymi roztopami w gminach i miastach może być prostsza

W okresie wczesnowiosennym, szczególnie w polskim klimacie mamy do czynienia z różnego rodzaju opadami atmosferycznymi. Często przyczyniają się one do podwyższenia poziomu wody, czy to w rzekach, stawach, czy w oczkach wodnych, przekraczając dopuszczalne normy. Już teraz warto wyposażyć się w pompy, które będą pomocne w tym trudnym okresie.


więcej...

Dyktando w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim

Anna Łuczak z Departamentu Spraw Społecznych okazała się najlepsza w odbywającym się w Urzędzie Marszałkowskim dorocznym dyktandzie pracowników samorządowych.

więcej...

Zakończył się Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy
W Gdańsku w Amber Expo odbył się, organizowany po raz pierwszy w tej części Europy, Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy. Oprócz dyskusji i obrad zorganizowane zostały też targi specjalistycznego sprzętu. Był też czas na sportowe rozgrywki, w których rywalizowali ze sobą kierowcy pługów śnieżnych. Hasło s tegorocznego spotkania brzmiało: „Zapewnić bezpieczne i trwałe utrzymanie dróg zimą”.


więcej...


Warsztaty na Ukrainie – wymiana doświadczeń i praktyka

W pięciu ukraińskich miastach odbyły się warsztaty w ramach projektu „Polsko-norweska pomoc dla podniesienia efektywności energetycznej na Ukrainie”. Cykl dwudniowych spotkań rozpoczął się 13 lutego w Tarnopolu, a zakończył 23 lutego w Korosteniu.

więcej...

W Szydłowcu oraz Ciepielewie będzie Bezpieczniej i ekologiczniej 

Gmina Szydłowiec zainwestuje ponad 450 tys. zł z funduszy unijnych w termomodernizację budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu. Natomiast do Gminy Ciepielów trafi ponad 320 tys. zł na zakup wozu strażackiego oraz sprzętu przeciwpowodziowego.

więcej...

Na ulice Krosna wyjedzie już niebawem 11 autobusów hybrydowych

Gmina Miasto Krosno rozstrzygnęło przetarg na dostawę nowych autobusów miejskich. W części dotyczącej pojazdów hybrydowych (przetarg obejmował też autobusy spalinowe) wybrana została oferta Volvo Polska – firma dostarczy jedenaście 10,5 metrowych autobusów Volvo 7900 Hybrid.

więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Spór o obwodnicę Łochowa

Brak uporządkowania spraw systemowych w samorządach co jakiś czas odbija się boleśnie na mieszkańcach. Widać to na przykładzie sporu, jaki od miesiąca ma miejsce w gminie Łochów (pow. węgrowski, woj. mazowieckie). Oddział warszawski Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w porozumieniu z burmistrzem Łochowa, Robertem Gołaszewskim, forsuje projekt obwodnicy, przeciwko któremu protestuje duża grupa osób ze starej części miasta i kilku wsi oraz letnicy z terenów rekreacyjno-wypoczynkowych nad rzeką Liwiec.

więcej... [KOMENTARZE (2)]

Zmiany w transporcie publicznym

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, przedłożony przez ministra infrastruktury. Zaproponowano rozwiązania, które dostosowują polskie prawo do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE.

więcej...

Pomoc dla seniorów na godziny

W Gdyni ruszyła nowa oferta skierowana do opiekunów osób starszych. Gdyńskie rodziny, które na co dzień zajmują się krewnymi w podeszłym wieku, będą mogły skorzystać z tzw. usługi wytchnieniowej. Raz w miesiącu, przez kilka godzin będą miały możliwość uzyskania pomocy w działających w mieście świetlicach opiekuńczych dla seniorów.

więcej...

Mazowsze bliżej smart city – ogólnopolski kongres już 10 kwietnia
Nawet 2,17 miliarda euro mogą otrzymać polskie samorządy do 2020 r. na cyfryzację miast. Po środki na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań chce sięgnąć niemal trzy czwarte samorządów.
więcej...

Warszawa przed Berlinem w renomowanym rankingu Financial Times

W najnowszym rankingu fDi, stolica Polski otwiera druga dziesiątkę europejskich miast przyszłości 2018/19. Warszawa zajęła między innymi trzecie miejsce w Europie wśród miast najbardziej przyjaznych dla biznesu.

więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Gminy listy piszą, zwykłe, polecone 
Skaldowie w znanej piosence śpiewali: „Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie […]”, a nasz Związek przygotowuje się do utworzenia Grupy zakupowej Pocztowej ZGŚO dla przeprowadzenia w pierwszej połowie 2018 roku grupowego postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług pocztowych w roku 2019.

więcej...

W Krakowie stanęła unikalna na skalę światową instalacja antysmogowa

W ramach Smog Free Project została zaprezentowana wieża – czasowa ekspozycja plenerowa – przyczyniająca się do oczyszczenia powietrza, autorstwa holenderskiego projektanta Daana Roosegaarde’a. Budowę Smog Free Tower zainicjował ING Bank Śląski.

więcej...

< 1   ...   23 24 25 26 27 29 30 31 32 33   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»