Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


W listopadzie na Pomorzu ruszy największy system rowerów elektrycznych na świecie
Pomorski System Roweru Metropolitalnego będzie liczył ponad cztery tysiące rowerów elektrycznych. Rowerem będzie można pojechać w 14 gminach na Pomorzu.


więcej...

Prześladowani artyści znajdą schronienie w Katowicach

Do sieci ICORN (ang. International Cities of Refuge Network) należy obecnie blisko 70 miast, wśród nich m.in. Bruksela, Amsterdam, Barcelona, Frankfurt, Miami, Sztokholm, Kopenhaga czy Meksyk. Katowice chcą być kolejnym polskim miastem w sieci, po Krakowie (należy do niej od maja 2011 r.), Wrocławiu (od października 2015) i Gdańsku (od sierpnia 2017). 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Liderzy sektora transportu zbiorowego spotkają się na jesieni w Targach Kielce
Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, odbędzie się 23 i 25 października w Kielcach. Targi potwierdzają potrzebę spotkań specjalistów oraz dobrą koniunkturę w branży komunikacji zbiorowej.


więcej...

Nowość od Husqvarna do pielęgnacji terenów zieleni

Rider Collection to zaawansowana technologicznie kosiarka samojezdna marki Husqvarna. Przeznaczona jest do codziennej pracy i zadań specjalistycznych w obiektach hotelowych, konferencyjnych, sportowych, czy na rozległych terenach osiedli mieszkaniowych.


więcej...

Podpisano deklarację współpracy gmin i powiatów metropolii warszawskiej

Podwarszawskie samorządy podpisały wielostronną deklarację współpracy gmin i powiatów na rzecz zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Obszaru Metropolitalnego Warszawy. 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Weź udział w Europejskim Szczycie Gospodarczym w Siedlcach
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018. Szczyt odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.


więcej...

Śląscy policjanci przesiadają się do hybrydowych radiowozów
43 nowoczesne pojazdy hybrydowe przekazano śląskim policjantom w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


więcej...

Ponad 285 mln zł dofinansowania dla jednostek OSP

Henryk Kowalczyk, minister środowiska, Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz Anna Król, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformowali o programie wsparcia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy-ochotnicy otrzymają w tym roku ponad 285 mln zł dofinansowania na zakup sprzętu.
więcej...

Rusza III edycja Nagrody imienia Jerzego Regulskiego

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich ogłaszają III edycję Nagrody im. Jerzego Regulskiego za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz za wzmacnianie samorządności terytorialnej.


więcej...

Tomalik komentuje: Jak sobie radzimy z nakazaną obniżką płac
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, zebrałem dla Was przykłady postaw Rad Gmin i Wójtów / Burmistrzów wobec rozporządzenia Rady Ministrów ws. obniżenia wynagrodzeń samorządowców, a także opinii prawnych.

więcej...

Sopot zdeklasował inne miasta
W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, podczas konferencji EUROPOLIS, poznaliśmy najbardziej obywatelskie miasta w Polsce. Ranking miast obywatelskich powstał w oparciu o dane liczbowe odnoszące się do różnego typu policzalnych aktywności obywatelskich mieszkańców i urzędów 66 polskich miast na prawach powiatu. 
więcej...

Gdyńskie rozwiązania rowerowe zostały docenione Srebrną Szprychą

Dostrzeżono i pozytywnie oceniono modernizację trasy rowerowej w parku Kolibki, gdzie zastosowano specjalny rodzaj nawierzchni. Za realizację tej inwestycji miasto otrzymało nagrodę Srebrnej Szprychy. Jest ona przyznawana za działalność na rzecz rozwoju komunikacji rowerowej na terenie aglomeracji gdańskiej.


więcej...

Społeczni obserwatorzy wyborów samorządowych – wyjaśnienie PKW

Państwowa Komisja Wyborcza – w odpowiedzi na list Fundacji im. Stefana Batorego  – wyjaśnia kwestie istotne dla organizacji zainteresowanych obserwowaniem wyborów. Znowelizowany Kodeks wyborczy wprowadził do prawa instytucję społecznych obserwatorów. 

więcej...

Ostrowice powoli znikają

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących gminy Ostrowice w województwie zachodniopomorskim, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Gmina Ostrowice jest jedną z najbardziej zadłużonych jednostek samorządu terytorialnego w Polsce, która nie ma szans na samodzielną spłatę długu. 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Envicon Water 2018: Jak wykorzystywać osady ściekowe?
W 2016 r. powstało 947 tys. ton osadów ściekowych, z czego połowę stanowią te z komunalnych oczyszczalni. Krajowy plan gospodarki odpadami 2022 przewiduje całkowite zaniechanie składowania komunalnych osadów ściekowych. O tym jak wykorzystywać osady ściekowe debatowano na Envicon Water 2018.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Polskie gminy chcą być zrównoważone
We wtorek, 12 czerwca br., w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie odbyła się ósma edycja konferencji Innowacyjna Gmina. Zainteresowani przedstawiciele samorządów już kolejny raz mieli okazję pogłębić swoją wiedzę dotyczącą rozwoju gmin przez nich zarządzanych.


więcej...

W Białymstoku powstanie Jadłodzielnia
Miasto Białystok już w lipcu planuje uruchomić pierwszą białostocką Jadłodzielnię. W lokalu przy ul. Krakowskiej każdy będzie mógł zostawić niezagospodarowaną, ale nadającą się do jedzenia żywność, a osoby potrzebujące będą mogły zabrać ją bezpłatnie do domu.
więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Palący problem – odpady
Wprowadzone dotychczas zasady gospodarki odpadami komunalnymi w zmienionej ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zmieniło wiele w zakresie organizacji odbioru odpadów od mieszkańców i ich utylizacji.

więcej...

Największe w Polsce Archiwum Narodowe powstanie w Krakowie

W budynku przy ul. Rakowickiej planowane jest utworzenie najnowocześniejszej w Polsce pracowni konserwacji materiałów archiwalnych oraz Zapasowego Repozytorium Cyfrowego Archiwów Państwowych – miejsca przechowywania i udostępniania w internecie reprodukcji cyfrowych materiałów archiwalnych ze wszystkich archiwów państwowych w Polsce.


więcej...

Ponad 130 milionów złotych na rewitalizację Mazowsza

Bank Gospodarstwa Krajowego przyjmuje wnioski o preferencyjne pożyczki Jessica 2, które sfinansują inwestycje rewitalizacyjne na Mazowszu. Z puli ponad 130 mln zł mogą skorzystać m.in. przedsiębiorcy i samorządy. Środki pochodzą z regionalnego programu operacyjnego województwa mazowieckiego na lata 2014–2020 (RPO WM 2014–2020) i ze środków własnych BGK. 

więcej...

< 14 15 16 17 18 20 21 22 23 24   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»