Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Konferencja WORKFLOW TRENDS – pozbądź się sterty papierów z urzędu
Efektywnie funkcjonujące przedsiębiorstwo, to konsekwencja wyboru odpowiednich rozwiązań. Systemy zarządzania obiegiem dokumentów oraz procesami biznesowymi, z pewnością można uznać za niezbędne narzędzia, prowadzące do synonimu sprawnie funkcjonującej organizacji.


więcej...

Michelin wybuduje w Olsztynie ciepłownie gazową

W siedzibie Michelin Polska w Olsztynie odbyła się uroczystość wmurowania aktu inauguracyjnego nowej ciepłowni gazowej. Podpisy pod aktem złożyli m.in. prezes zarządu Michelin Polska w Olsztynie Jarosław Michalak, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.


więcej...

W Siemiatyczach stanie pięć uli

Śladem innych dużych miast w Polsce, m.in. Warszawy i Lublina, także w Siemiatyczach staną ule i będą pszczoły. Jak pokazują niezależne badania, miód od takich „miejskich” pszczół nie zawiera ani substancji toksycznych, ani metali ciężkich i świetnie nadaje się do codziennego użytku.

więcej...

Misja łódzkich radnych na Białorusi

Delegacja radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego z przewodniczącym Markiem Mazurem uczestniczyła w trzydniowej wizycie na Białorusi. Radni rozmawiali tam m.in. o pogłębieniu współpracy gospodarczej i kulturalnej na poziomie regionalnym, a także spotkali się z Polonią białoruską.


więcej...Premier wreszcie wyznaczył termin wyborów samorządowych
Pierwsza tura wyborów samorządowych 2018 odbędą się 21 października, a druga 4 listopada. Tak zdecydował premier Mateusz Morawiecki. Ze swoją decyzją zwlekał niemal do końca, ponieważ termin wyborów musiał ogłosić do 16 sierpnia.
więcej...

Kujawsko-Pomorskie stawia w regionie na zieloną energię

Przy około 1,5 tysiąca budynków mieszkalnych w regionie zaczynają się pojawiać panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i pompy ciepła. Instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii będą też działać przy budynkach publicznych oraz placówkach medycznych.

więcej...

Ławki Niepodległości – rusza konkurs dla samorządów

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza konkurs ofert na budowę Ławek Niepodległości. Konkurs jest adresowany do jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego lub wojewódzkiego.


więcej...

78 mln w skali roku stracone przez szpitale…
Jak zwiększyć efektywność w segregowaniu odpadów w szpitalu? W jaki sposób unieszkodliwia się odpady medyczne? Na te i wiele innych pytań będzie można odpowiedź podczas 16. Konferencji „Odpady medyczne i efektywne zarządzenie jednostką służby zdrowia”, która jest organizowana przez firmę ABRYS Sp. z o.o. w dniach 11-13 września 2018 roku w Łodzi.
więcej...

Nowoczesny transport ma zmienić oblicze Ostrowca Świętokrzyskiego
Nowa baza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, nowoczesne klimatyzowane i ekologiczne autobusy, myjnia samochodowa oraz stacja paliw. Wszystko to ma powstać dzięki inwestycji, która rozpocznie się niebawem na terenach należących do gminy Ostrowiec Świętokrzyski.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Zapraszamy do udziału w "Forum Transportu Publicznego"

"Forum Transportu Publicznego" to konferencja, której celem ogólnym jest zwrócenie uwagi na problematykę transportu w miastach. Wyzwania jakie stoją przed miastami w związku z rosnącą mobilnością i rozwijającymi się technologiami oraz polityką ekologiczną stawiają rządzących przed wieloma trudnymi wyborami.


więcej...

Gdynia z roku na rok zwiększa środki na sterylizację kotów

100 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku Gdynia na sterylizację zwierząt wolno żyjących. Właśnie wyłoniono trzy podmioty do realizacji tego zadania.

więcej...

Starostowie z rosnącym niepokojem obserwują działania Ministra Zdrowia

W przyjętym przez Związek Powiatów Polskich stanowisku można przeczytać działania Ministra Zdrowia w swojej konsekwencji mogą doprowadzić do dalszego zadłużania się podmiotów leczniczych, w niektórych przypadkach wręcz uniemożliwienia prowadzenia działalności leczniczej, a w konsekwencji do pogorszenia jakości i dostępności świadczeń dla pacjentów.


więcej...

Uruchomiono nową wersję Regionalnego Systemu Ostrzegania

Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z nowej wersji aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). Teraz, jeśli ostrzeżenie o zbliżającym się zagrożeniu nie dotyczy całego województwa, a jedynie niektórych gmin, to taki komunikat może trafić wyłącznie do osób przebywających na zagrożonym terenie. Warunkiem jest zainstalowanie aplikacji w telefonie i wybranie odpowiednich ustawień.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Najświeższa wiedza o odpadach – zacznij sezon z dawką nowych informacji
Jak ograniczyć plagę pożarów na składowiskach odpadów?Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas otwierającej nowy sezon konferencji 22. Międzynarodowej Konferencji Kompleksowa gospodarka odpadami, która odbędzie się w dniach 4-6 września 2018 r. w Krakowie.


więcej...

Prezydent podpisał ustawę o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa
Powstanie Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC), który będzie wykrywał, zapobiegał i minimalizował skutki ataków naruszających bezpieczeństwo informatyczne kraju – to cel ustawy podpisanej 1 sierpnia 2018 roku przez Prezydenta Andrzeja Dudę.
więcej...

Tadeusz Wrona: Spokój i porządek są dla mieszkańców najważniejsze
Wejście w życie 9 marca 2018 r. przepisów wprowadzonych ustawą z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 310) dało instrumenty samorządom, aby wkroczyć w dotychczas nieograniczone możliwości sprzedaży alkoholu w nocy.
więcej...

Jak nowoczesne technologie wygrywają wybory w XXI wieku?
Ostatnie kampanie wyborcze w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej pokazały, jak big data pozwalają osiągnąć przewagę na rynku politycznym. Wykorzystanie baz danych o wyborcach może również zdecydować o wynikach polskiego maratonu wyborczego, który rozpoczyna się wyborami samorządowymi tej jesieni i potrwa aż do wiosny 2020 roku, kiedy Polacy będą wybierali prezydenta. O tym, jak terabajty informacji o wyborcach pomagają wygrać wybory, piszą analitycy skupieni wokół bloga BD4L.pl. To pierwszy polski raport o big data w polityce.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Targi gardenCONTRACTING- nowoczesne rozwiązania dla zieleni miejskiej
W dniach 14-15 listopada 2018 roku w hali Atlas Arena przy ulicy Bandurskiego 7 w Łodzi odbędą się II Targi Zatowarowania Centrów i Sklepów Ogrodniczych gardenCONTRACTING. Organizatorem targów jest Miejska Arena Kultury i Sportu (dawne Międzynarodowe Targi Łódzkie).
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Marketing jako narzędzie promocji miast i regionów
Dobrze zaplanowana i przeprowadzona strategia marketingowa to obecnie nieodłączny element skutecznej promocji. Nie jest ona związana wyłącznie zfirmamipragnącymi wypuścić nowy produkt na rynek– w równym stopniu dotyczy także samorządów. Ważne jest, aby osoby odpowiedzialne za marketing miejscnieustannie poszerzały wiedzę, wykorzystywały nowe technologie i efektywnie przedstawiały największe atuty swojego regionu.


więcej...

Marszałek woj. mazowieckiego pomaga strażakom z Rożyc, Piekar i Rosochy
Motopompy, piły do drewna, agregaty prądotwórcze i ubrania o wartości w sumie blisko 60 tys. zł trafiły do strażaków ochotników z OSP Rosocha, OSP Rożce i OSP Piekary. W ten sposób samorząd Mazowsza wsparł kolejne jednostki OSP, którym złodzieje skradli cenny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.


więcej...

< 11 12 13 14 15 17 18 19 20 21   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»