Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Patronat medialny „Forum Samorządowe”
Czas audytów w ramach II etapu Programu „Przyjazna Polska”
Trwa V edycja Programu „Przyjazna Polska”. Rozpoczął się II etap programu, podczas któregowykwalifikowani audytorzy odwiedzają gminy w celu weryfikacji informacji przesłanych w ankietach zgłoszeniowych.


więcej...

Tomalik: Wśród twardzieli z Himalajów - Indie okiem samorządowca cz. 1
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, wyobraźcie sobie, że przebywacie na wysokości 5300 metrów nad poziomem morza. W Polsce nie ma terenów o takiej wysokości. Najwyższy szczyt Tatr Rysy ma 2499 m n.p.m. po polskiej stronie, a po słowackiej 2503 m n.p.m. Miejscowość Ząb na Podhalu w Małopolsce szczyci się, że jest jedną z najwyżej położonych w Polsce - na wysokości 1013 m n.p.m.
więcej...

NIK sprawdzi system obronny państwa
Najwyższa Izba Kontroli oceni czy podejmowane działania w ramach przygotowań obronnych państwa są adekwatne do potencjalnych zagrożeń w sytuacji zewnętrznego kryzysu lub wojny. Jest to pierwsza kontrola w zakresie planowania strategicznego systemu obronnego państwa i jednocześnie największe przedsięwzięcie organizacyjne Izby w ostatnich latach.
więcej...

Rozpoczął się wyścig o tytuł Zielonej Stolicy Europy (European Green Capital)

Czyste powietrze, sprawnie funkcjonująca gospodarka odpadami, wysoki wskaźnik utylizacji, ochrona zasobów wodnych, obecność parków, brak zanieczyszczeń, wysoka jakość życia w mieście i zrównoważone rozwiązania to aspekty decydujące o tym, że Zielona Stolica Europy jest dobrym miejscem do życia.


więcej...

Zdaniem NIK gminy nie wspierają wystarczająco inwestorów

Z raportu NIK wynika, że w blisko połowie urzędów nie zainicjowano wielu działań wspierających przedsiębiorczość określonych w strategiach. Część gmin nie inicjowała wsparcia dla przedsiębiorców, nie poznawała ich oczekiwań co do działań związanych z rozwojem gospodarczym, m.in. co do wsparcia ich działalności czy kierunków kształcenia zawodowego.

więcej...

W Szubinie powstał powstańczy mural
W obecności przedstawicieli władz samorządowych województwa, powiatu i gminy, oficjalnie odsłonięty został w Szubinie mural „Bój o Szubin”. W tym roku przypada setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, którego sukces przesądził o włączeniu, na mocy traktatu wersalskiego, zdobytych w jego wyniku terenów do odradzającej się Rzeczypospolitej.


więcej...

Most w Rypinie zostanie wyremontowany

Rozpoczęła się przebudowa mostu w Rypinie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 534. Przeprawa nad Rypienicą zyska nową konstrukcję, jezdnię i chodniki.więcej...

T. Wrona komentuje: Na Jurę Krakowsko-Częstochowska z mapami i przewodnikami Związku Gmin Jurajskich
Art. 7 ust 1 pkt 18 ustawy o samorządzie gminnym, wśród zadań własnych gminy, stanowiących zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, wymienia promocję gminy. Po odrodzeniu polskiego samorządy gminy zrobiły bardzo dużo dla promocji swoich terenów zarówno w kontekście turystycznym, wzmacniając istniejące atrakcje turystyczne i tworząc nowe oraz w zakresie promocji gospodarczej.

więcej...

Tomalik komentuje: 3,2 miliona dzieci nie zostało objęte programem "Rodzina 500plus"
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, okazało się, że prawo do programu „Rodzina 500plus” ma 3,725 miliona dzieci, ale kolejne 3,2 miliona dzieci nie zostało objęte programem „Rodzina 500plus”. Te liczby podał wiceminister rodziny i pracy Bartosz Marczuk w odpowiedzi na interpelację poseł Krystyny Szumilas.

więcej...

W Krakowie powstaną zielone pochłaniacze smogu

W każdej z 18 dzielnic Krakowa powstaną zielone ściany. W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego wygrał projekt pod nazwą „Zielony pochłaniacz smogu dla każdej dzielnicy”.

więcej...

Polkowiczanie będą mogli skorzystać z dofinansowania do zakupu leków

Stosowny projekt uchwały został jednogłośnie przegłosowany podczas sesji Rady Miejskiej. Program będzie obowiązywał w latach 2018-2022.

więcej...

Dodatkowe pieniądze na selektywną zbiórkę odpadów

W mazowieckich gminach Jastrząb, Myszyniec i Klembów powstaną za unijne fundusze punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Decyzję o przyznaniu dofinansowania o łącznej wartości ponad 1,1 mln zł z RPO WM 2014–2020 podjął Zarząd Województwa Mazowieckiego.


więcej...

Brzegi Warty w Poznaniu mają być ładniejsze i bezpieczniejsze
Tereny nadwarciańskie czeka kolejna inwestycja. Dotychczasowe umocnienia rzeki zostaną poddane gruntownej rewaloryzacji. Pozwoli to zabezpieczyć brzegi Warty przed erozją. Zmiany wpłyną też na wzrost bezpieczeństwa i poprawę estetyki.


więcej...

Gdańsk chce współpracować z Chińczykami w dziedzinie turystyki

Delegacja chińskiego miasta Qingdao gościła w Gdańsku. W Sali Wielkiej Wety Ratusza Głównomiejskiego miało miejsce wspólne gospodarcze rozmowy, podczas których podpisano umowę o współpracy.


więcej...

Warszawski budżet partycypacyjny w liczbach

W Warszawie w przyszłym roku w ramach budżetu partycypacyjnego zostanie zrealizowanych 850 projektów na łączną kwotę ponad 62 milionów złotych.

więcej...

Delegacja z chińskiej Prowincji Szantung odwiedziła Mazowsze

Marszałek Adam Struzik spotkał się z delegacją z chińskiej prowincji Szantung, w skład której weszli przedstawiciele Politycznej Konferencji Konsultatywnej Chińskiej Republiki Ludowej (CPPCC) oraz szef biura przedstawicielskiego ds. gospodarki i wymiany handlowej z Europą i wiceprezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Chińskiej.


więcej...

Komputer i robot w szpitalnej aptece

Zautomatyzowana apteka w nowym kompleksie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu ma zrewolucjonizować system ordynowania i podawanie leków pacjentom placówki. Ten bardzo nowoczesny system apteczny jest szeroko stosowany między innymi w USA i Japonii. Teraz powoli wkracza także do polskich szpitali.

więcej...

Kraków kontra mszyce

Tegoroczna bardzo sucha i ciepła wiosna sprawiły, że drzewa w Krakowie są wyjątkowo osłabione i podatne na żerowanie owadów. W związku z tym Zarząd Zieleni Miejskiej zdecydował, że przeciwdziałanie, przede wszystkim mszycom, zostanie przeprowadzone jeszcze w lipcu tego roku. Zabieg odbędzie się jednorazowo w zależności od warunków atmosferycznych między 12-18 lipca do godz. 10 rano.


więcej...

Gdańsk wyda w tym roku 18 milionów złotych na modernizację chodników

Prace prowadzone będą w ramach programu chodnikowego. Na tegoroczną edycję programu przeznaczono blisko 18 mln złotych. Od 2014 roku wyremontowano już ponad 63 km chodników.

więcej...

W trasę po regionie łódzkim wyruszył Happy Bus
Happy Bus, czyli autobus, który pełni funkcję objazdowego placu zabaw, to cykliczna akcja, adresowana głównie do dzieci z terenów wiejskich. Projekt jest prowadzony przez Fundację Happy Kids we współpracy z łódzkim MPK.


więcej...

< 12 13 14 15 16 18 19 20 21 22   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»