Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Warszawa sprowadza drzewa z europejskich szkółek
Do Warszawy zjeżdżają duże drzewa do przyulicznych nasadzeń. Pojawią się one niemal w całej stolicy. W ciągu najbliższych dni miasto wzbogaci się o ponad 200 nowych drzew, a na jesień o kolejne sześć tysięcy sztuk.
więcej...

Władze Gdyni mają pomysł na wykorzystanie deszczówki

Gdynia zachęca do tworzenia na terenie miasta ogrodów deszczowych. Każdy kto chce to uczynić może dostać dofinansowanie, nawet do 10 tys. zł. Jest to sposób na efektywne wykorzystanie deszczówki.


więcej...

Na mapach może pojawić się pięć nowych miast

MSWiA przekazało do uzgodnień projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta. Zmiany w podziale terytorialnym państwa nastąpią 1 stycznia 2019 r. 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Nagroda im. Grzegorza Palki – XXI edycja
Liga Krajowa uchwałą Zgromadzenia w dniu 18 maja 1997 r. ustanowiła Nagrodę im. Grzegorza Palki, za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego.


więcej...

Będzie bezpieczniej na Zalewie Wiślanym

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał umowę z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie insp. Tomaszem Klimkiem. Dotyczyła ona przekazania środków na zakup nowego sprzętu dla policji.


więcej...

Wreszcie powstanie dom dla powstańców warszawskich

Miasto podpisało umowę ze Stowarzyszeniem Monopol Warszawski na utworzenie tymczasowego domu dziennego wsparcia dla powstańców warszawskich w miejskim lokalu przy ul. Nowolipie 22. 

więcej...

Łódzki samorząd finansuje zakup oczyszczaczy powietrza

Zarząd Województwa Łódzkiego przekazał 1,6 mln zł na zakup specjalistycznych oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli, punktów przedszkolnych oraz oddziałów przedszkolnych.


więcej...

Bolesławiec uruchomił bezpłatną komunikację publiczną

Miejski Zakład Komunikacji w Bolesławcu wzbogacił się o 13 nowoczesnych autobusów marki Solaris Urbino 10. Autobusy wyposażone są w silniki Euro 6, spełniające najwyższe normy emisji spalin. Ponadto władze miasta podjęły decyzję o tym, że komunikacja publiczna w Bolesławcu będzie całkowicie bezpłatna.


więcej...

Miernik gęstości – najskuteczniejszy wykrywacz nielegalnych przedmiotów na granicy?
Kreatywność przemytników nie zna granic. W ręce Straży Granicznej wpadły już całe rzesze pomysłowych przedmiotów. Z rękodzieł – sukienka podszyta paczkami papierosów bez akcyzy lub drzwi wzmocnione takowymi. Z wyrobów spożywczych – narkotyki schowane w butelce z sokiem wieloowocowym albo w torcie czekoladowo-mandarynkowym. Jakkolwiek brzmi to absurdalnie, to spora część tego typu pomysłów przechodzi – dosłownie i w przenośni – a to tylko wierzchołek góry, która zostaje wykryta.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Systemy systemowo niekompatybilne
Niestrudzone Stowarzyszenie Miasta w Internecie prawie od czasu odrodzenia samorządu buduje kulturę informatyczną i poprzez coroczne konferencje daje możliwość wymiany poglądów i koncepcji między najlepszymi w kraju ekspertami w czasie omawiania aktualnie najważniejszych problemów w zakresie cyfryzacji. Szczególnie ważny jest w tej dziedzinie, zresztą jak w każdej, styk administracji rządowej i samorządowej. więcej...

Mazowiecki urząd marszałkowski uhonorowany Wawrzynem Jakości

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas uroczystej gali Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Waldemar Kuliński przyjął certyfikat „Przyjazny Urząd” oraz dwa inne szczególne wyróżnienia – „Wawrzyn Jakości” i „Srebrny Laur”.


więcej...

Pomorscy seniorzy zostaną zaszczepieni przeciw pneumokokom

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego podpisano porozumienia o współfinansowanie programu szczepień ochronnych. To pilotaż na Pomorzu i pierwszy program realizowany z powiatami. W sumie z bezpłatnych szczepionek skorzysta trzy tysiące osób powyżej 65 roku życia.

więcej...

Na pomorskich plażach czekają na turystów specjalne biblioteki

Na ośmiu gdańskich kąpieliskach 1 lipca 2018 roku staną specjalne biblioteczne regały. Będzie można bezpłatnie wypożyczyć książkę do czytania. Znaleźć będzie można między innymi literaturę piękną, thrillery, kryminały, książki dla dzieci, młodzieży i propozycje w języku angielskim, niemieckim oraz rosyjskim. Nie zabraknie też nowości.


więcej...

Kraków przystąpi do World Urban Parks

Światowe zrzeszenie parków miejskich to organizacja zrzeszająca instytucje z kilkudziesięciu krajów na całym świecie, wspierając je doradztwem w zakresie planowania, zarządzania i utrzymania różnego rodzaju terenów zielonych w miastach. 

więcej...

Zarządzanie oświetleniem miejskim może być jeszcze prostsze

Nowa Aplikacja Scene management od Signify umożliwia osobom zarządzającym oświetleniem sterowanie oświetleniem fasady danego budynku z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili za pomocą smartfona lub tabletu.


więcej...

Samorządowcy wzorem dla posłów i senatorów
Zdecydowana większość dorosłych Polaków (79 proc.) bardziej ufa władzom samorządowym niż centralnym (21 proc.). Ponad połowa badanych (61 proc.) chciałaby mieć większy wpływ na to, co się dzieje w ich regionie - tak wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.


więcej...

Nocna prohibicja w Tychach
Podczas sesji Rady Miasta Tychy radni zdecydowali o zakazie sprzedaży napojów alkoholowych w sklepach na terenie miasta w godzinach od 24.00 do 6.00.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Orły Polskiego Samorządu
W piątkowy wieczór, 22 czerwca br. w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się Wielka Gala „Polska Przedsiębiorczość”. Podczas gali poznaliśmy Laureatów Ogólnopolskiego Plebiscytu ORŁY POLSKIEGO SAMORZĄDU, realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu SAMORZĄDOWA MARKA ROKU.


więcej...

Wrocław wie jak skutecznie zaoszczędzić miliony litrów wody

Miasto Wrocław dzięki modernizacji sieci i wdrożeniu w życie narzędzia SmartFlow zaoszczędziło w ciągu jednego roku 500 milionów litrów wody. 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Weź udział w Forum Transportu Publicznego
Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza do udziału w debacie z Ekspertami podczas wydarzenia: "Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo".więcej...

< 13 14 15 16 17 19 20 21 22 23   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»