Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


KWRiST 
Z październikowego posiedzenia Komisji Wspólnej

Na początku posiedzenia sekretarz komisji Marek Wójcik przywitał nowych członków komisji reprezentujących stronę samorządową. Skład komisji został rozszerzony w związku z zapisami znowelizowanej niedawno ustawy o Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz o przedstawicielach Rzeczypospolitej Polskiej w Komitecie Regionów Unii Europejskiej.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Jak rozpocząć proces zmiany i zadbać o rozwój technologiczny firmy?


Już
24 października odbędzie się bezpłatna konferencja – Cyfrowa Transformacja w Biznesie, podczas której zostaną przedstawione najnowsze trendy w zakresie wdrażania i udoskonalania procesu cyfrowej transformacji. Analityka danych, digitalizacja procesów wewnętrznych, automatyzacja oraz sztuczna inteligencja to obszary, które stają się niezbędne, aby firmy funkcjonowały efektywniej.

więcej...

WARSZTATY 
„Edukacja samorządowa – cykl szkoleń dla samorządów” nt. miejskich planów adaptacji do zmian klimatu

Ruszył cykl szkoleń, które są organizowane w ramach projektu Klimada 2.0, tj. „Baza wiedzy o zmianach klimatu i adaptacji do ich skutków oraz kanałów jej upowszechniania w kontekcie zwiększania odporności gospodarki, środowiska i społeczeństwa  na  zmiany klimatu oraz przeciwdziałania i minimalizowania skutków nadzwyczajnych zagrożeń" w celu wsparcia samorządów i administracji publicznej w zakresie opracowania Miejskich Planów Adaptacji (MPA).
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
POLECO 2023 – kompleksowa oferta dla ochrony środowiska i gospodarki komunalnej


Oferta najnowszych technologii dla ochrony klimatu od 17 do 19 października ponownie wypełni hale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Siłą Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO jest ekspozycja wystawiennicza liderów branży oraz bogaty program wydarzeń poruszający najbardziej aktualne zagadnienia.

więcej...

WYBORY PARLAMENTARNE 
PiS wygrywa, ale traci większość w Sejmie

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła ostateczne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 35,38 proc. głosów, Koalicja Obywatelska 30,7 proc., Trzecia Droga 14,4 proc., Lewica 8,61 proc., Konfederacja 7,16 proc.. Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 1,86 proc. nie dostali się do Sejmu.
więcej...

TURYSTYKA 
Tour Salon - od lat przyciąga pasjonatów podróży!

34 edycja targów odbędzie się w dniach 27-29 października 2023 jak zawsze na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, tym razem pod hasłem „Wybierz dobry kierunek. Odkryj nieznane".


więcej...

RAPORT 
Motywacje i bariery dla ustanawiania stref czystego transportu w polskich miastach

Ograniczenie ruchu samochodowego, więcej miejsca dla rowerzystów i pieszych, więcej zieleni – m.in. takie, oprócz poprawy jakości powietrza, mają być rezultaty wprowadzenia Stref Czystego Transportu w polskich miastach. Badanie jakościowe przeprowadzone w ramach projektu „Laboratorium SCT" wykazało, że różne grupy społeczne mogą mieć nadmierne oczekiwania wobec pozytywnych rezultatów wprowadzenia Stref.
więcej...

INWESTYCJE 
Expo Real 2023 – Poszukiwanie inwestycji z potencjałem wzrostu wartości

Dla wielu liderów rynku nieruchomości spośród ponad 40 000 uczestników Expo Real 2023, którzy przyjechali do Monachium z 70 krajów, by wziąć udział w największym wydarzeniu branżowym w Europie była to możliwość poszukiwania nowych okazji inwestycyjnych w obliczu trudniejszych uwarunkowań makroekonomicznych i gospodarczych na świecie.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Program III Europejskiego Forum Samorządowego


Kilkadziesiąt debat, prawie 300 panelistów i dwa dni rozmów na najważniejsze tematy dla rozwoju społeczno-gospodarczego samorządów i kraju. W dniach 17-18 października w Poznań Congress Center odbędzie się III edycja Local Trends – Europejskiego Forum Samorządowego.


więcej...

RANKINGI 
Powstał pierwszy ranking „Tytuł Mobilnego Miasta”

„Tytuł Mobilnego Miasta” to pierwsze w Polsce badanie miejscowości – od małych po największe – pod kątem ich otwartości i wsparcia dla usług mobilności współdzielonej. Autorzy rankingu ocenili aż 213 miast – wszystkie, w których w ostatnim roku (2022) dostępne były samoobsługowe rowery miejskie, systemy hulajnóg elektrycznych, e-skutery i car sharing.

więcej...

TURYSTYKA 
Światowy Dzień Turystyki 2023: Turystyka i Zielone Inwestycje

27 września obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki, który jest refleksją nad znaczeniem branży turystycznej na różnych płaszczyznach: społecznych, kulturowych, politycznych i ekonomicznych.
więcej...

KWRiST 
Wrześniowe posiedzenie Komisji Wspólnej

W siedzibie MSWiA odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Obradom współprzewodniczyli Grzegorz Cichy, burmistrz gminy i miasta Proszowice oraz Bartosz Grodecki, podsekretarz stanu w MSWiA.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Zmiany w organizacji wyborów. Poradnik dla JST

Nowelizacja kodeksu wyborczego przeprowadzona ustawą z dnia 26 stycznia 2023 r. o zmianie ustawy Kodeks wyborczy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2023.497) wprowadziła liczne zmiany, które wpłyną na organizację procesu wyborczego w gminach.
więcej...

WSPÓŁPRACA 
Mazowsze stawia na integrację

Samorząd województwa dofinansował 55 inicjatyw służących integracji mieszkańców Mazowsza i uchodźców z Ukrainy. Propozycje zostały zgłoszone przez mazowieckie organizacje pozarządowe. Na ten cel władze regionu przeznaczyły 500 tys. zł.

więcej...

KONKURSY
Trwają zgłoszenia do X edycji konkursu Mistrz Finansów Publicznych

Miesięcznik „Finanse Publiczne” po raz dziesiąty organizuje konkurs dla pracowników jednostek państwowych i samorządowych, którego celem jest sprawdzenie ich wiedzy z zakresu rachunkowości i finansów publicznych.

więcej...

RANKINGI
Ogólnopolski Ranking Powiatów i Miast na prawach powiatu

Związek Powiatów Polskich zachęca do wzięcia udziału w tegorocznej edycji prestiżowego Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów i Miast na Prawach Powiatu. Ranking prowadzony przez ZPP jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie online.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Bezpłatna Konferencja On-line - Workflow Trends – biuro bez papierów 

Już 27 września 2023 odbędzie się konferencja on-line, dotycząca metod i rozwiązań przyspieszających procesowanie dokumentów oraz przepływ informacji w firmie. 
Digitalizacja obiegu dokumentów oraz procesów biznesowych ma coraz większy wpływ na sprawne funkcjonowanie firm oraz instytucji.

więcej...

WYDARZENIE 
Polskie miasteczka opowiedzą o swojej codzienności


Nowe rozdanie funduszy europejskich, transformacja energetyczna, inteligentne miasta czy najczęściej popełniane błędy w gospodarce finansowej samorządów – to tylko część tematów, które będą poruszane podczas tegorocznej edycji Forum Miasteczek Polskich.

więcej...

TURYSTYKA 
Turystyczne „Oscary” województwa opolskiego wręczone

Poznaliśmy kolejne perełki turystyczne województwa opolskiego, które otrzymały tytuł „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego – Certyfikat OROT 2023”. Wśród nich znane i uczęszczane atrakcje, ale także odkrycia, które zdobywają coraz szersze grono odbiorców.

więcej...

FINANSE 
Rozwój mobilności miejskiej w Polsce Wschodniej

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu niskoemisyjnego taboru, modernizację infrastuktury i wdrożenie cyfrowych rozwiązań w transporcie miejskim. Tym razem o środki unijne mogą ubiegać się miasta średnie borykające się z trudnościami społeczno-gospodarczymi w Polsce Wschodniej.
więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   221 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»