Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE - KRAKÓW 
Rząd deklaruje wsparcie w zakresie budownictwa komunalnego 


Budownictwo komunalne w Krakowie zyska finansowe wsparcie z rządowych programów mieszkaniowych. Taką deklarację po spotkaniu z Jerzym Muzykiem, zastępcą prezydenta Krakowa, złożył wicepremier Jarosław Gowin.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Zarząd ZWRP w sprawie parkingów dla pojazdów z odpadami


W opinii zarządu Związku Województw RP zasadnym jest przeniesienie obowiązków dotyczących utworzenia, prowadzenia i zagospodarowania odpadów, wskazanych w art. 24a ustawy o odpadach (zatrzymanie pojazdu z odpadami), ze starostów na organy administracji rządowej.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Wyjątkowy transport towarów Wisłą


Załadowana sześcioma 40-stopowymi kontenerami barka i towarzyszący jej pchacz wypłynęły z Portu Gdańsk i dotrą do Chełmna, gdzie nastąpi rozładunek na tiry, a na barkę trafią nowe kontenery.

więcej...

KONKURS 
Ruszył konkurs dla gmin przyjaznych rowerzystom


Turystyka rowerowa w Polsce stała się bardzo popularną formą spędzania czasu wolnego. Dzisiaj wybór roweru jako środka komunikacji, jest wyrazem troski o środowisko naturalne, a także własne zdrowie i racjonalny wypoczynek.

więcej...

INWESTYCJE - TUREK 
Pierwszy etap osiedla Kaliska Park w Turku na półmetku

62 mieszkania o łącznej powierzchni około 3 tys. m kw. powstają w ramach pierwszego etapu inwestycji Kaliska Park w Turku. Zaawansowanie budowy przekroczyło już 50 proc. Inwestorem i generalnym wykonawcą otoczonego przyrodą osiedla jest FB Antczak.

więcej...

WYDARZENIA 
Krajowa Polityka Miejska – zapraszamy na kolejne seminarium FRL

Aktualny stan prac nad Krajową Polityka Miejską będzie jednym z tematów kolejnego seminarium poświęconego rozwojowi miast. XVIII seminarium online pt. „Krajowa Polityka Miejska 2030 a rola samorządu lokalnego w jej tworzeniu i wdrażaniu” odbędzie się 8 kwietnia.

więcej...

CYFRYZACJA 
Ignacy Święcicki: Cyfrowa administracja jest bardzo potrzebna
Poziom rozwoju cyfrowej administracji w państwie to ważny wskaźnik cywilizacyjny. Jest on mierzony na kilka sposobów – między innymi przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W ubiegłym roku w zestawieniu United Nations E-governments Development Index Polska zajęła 24 miejsce. Oznacza to, że nasz kraj awansował o aż 9 pozycji w porównaniu z rokiem poprzednim.
więcej...

INWESTYCJE - KATOWICE 
Miasto ogłasza przetarg na wykonawcę pomnika


Katowice ogłosiły przetarg na wykonawcę pomnika Ofiar Deportacji Mieszkańców Górnego Śląska do Związku Sowieckiego w 1945
 roku. Otwarcie ofert nastąpi 16 kwietnia. Wykonawca będzie miał 13 miesięcy od dnia podpisania umowy na przeprowadzenie tej inwestycji.

więcej...

POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO 
Trwa rekrutacja do Pracowni Samorządowej

Pracownia Samorządowa Fundacji Batorego to projekt skierowany do przedstawicieli samorządów, którzy chcą wprowadzić w swoich gminach model funkcjonowania samorządu otwarty na współpracę i dialog ze społecznością lokalną. Rekrutacja trwa do 12 kwietnia.

więcej...

  więcej...

CYFRYZACJA 
Czy sesje online gwarantują jawność?

Jak wyglądają sesje online rady gminy? Czy gwarantują jawność obrad? Sieć Obywatelska Watchdog Polska dostaje sygnały, że nie zawsze się tak dzieje.
więcej...

KWRIST 
Z Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

Harmonogram opiniowania Krajowego Planu Odbudowy był jednym z głównych tematów ostatniego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Mazowsze pomoże Chorwatom


Marszałek Adam Struzik spotkał się on-line z Ambasadorem Republiki Chorwacji w Polsce Tomislavem Vidoševićem oraz Żupanem Żupanii Sisacko-Moslawińskiej Ivo Žinićem.
 Rozmowa dotyczyła pomocy Chorwatom zmagającym się ze skutkami trzęsienia ziemi.

więcej...

CYBERBEZPIECZEŃSTWO 
Europejskie kompendium kontroli na temat cyberbezpieczeństwa

Europejski Trybunał Obrachunkowy opublikował na stronie Komitetu Kontaktowego i w jego imieniu - we wszystkich językach państw członkowskich Unii Europejskiej - kompendium kontroli na temat cyberbezpieczeństwa.

więcej...

POLITYKA I POŁECZEŃSTWO 
Bydgoszcz otworzy w mieście pierwszy sklep socjalny


W centrum powstaną sklep socjalny oraz kawiarnia socjalna, których działalność skierowana będzie do osób w trudnej sytuacji życiowej. Miasto chętnie włączyło się w inicjatywę Fundacji Wolne Miejsce.

więcej...

OCHRONA ZDROWIA 
Lampy dezynfekujące dla domów pomocy społecznej


Do poznańskich domów pomocy społecznej trafiły lampy do dezynfekcji, przekazane przez producenta oświetlenia z Wielkopolski. Urządzenia pozwalają eliminować wirusy, grzyby i bakterie z powietrza.

więcej...

EKOLOGIA 
Zielona energia zasila miasto


W ramach nowej umowy z Eneą SA instytucje miejskie będą kupować wyłącznie energię z odnawialnych źródeł. Oznacza to, że przez najbliższe dwa lata zielona energia napędzi krakowskie tramwaje i elektryczne autobusy, oświetli ulice oraz miejskie budynki użyteczności publicznej.

więcej...

CYFRYZACJA
Decyzja rządu o szerszym udostępnieniu danych publicznych

Rada Ministrów przyjęła Program Otwierania Danych na lata 2021 – 2027. To krajowa strategia, która obejmuje kluczowe zagadnienia w zakresie udostępniania i zarządzania danymi.


więcej...

RAPORT 
Związek Miast Polskich wspiera współpracę i partnerstwo samorządów


Pogłębiona i wszechstronna diagnoza, wykorzystująca zaawansowane narzędzia technologiczne, badania społeczne i integrację danych - to znaki firmowe podejścia Związku Miast Polskich do strategicznego planowania rozwoju.

więcej...

INWESTYCJE - DOLNY ŚLĄSK
Powstaje Cyklostrada Dolnośląska

Ponad 1800 kilometrów długości będzie miała Cyklostrada Dolnośląska – koncepcja długodystansowych dróg rowerowych w regionie. Warty około 850 milionów złotych projekt poprawi dostępność transportową regionu, zintegruje lokalne drogi rowerowe i powiąże je z dolnośląską siecią kolejową.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   189 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

9 sierpnia, Szkolenie: Gmina to płatnik składek na ubezpieczenie społeczne, https://frdl.org.pl/

12 sierpnia, Webinarium: Regulacja stanu prawnego pasów drogowych dróg publicznych Jednostek Samorządu Terytorialnego, https://frdl.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»