Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Gmina Szczęśliwych Rodzin – odsłoną programu Polska Szczęśliwych Rodzin


Pod nazwą Gmina Szczęśliwych Rodzin, rozpoczyna się samorządowa edycja zeszłorocznego programu Polska Szczęśliwych Rodzin. Jego długofalowym celem jest zmiana podejścia do działań wspierających polskie rodziny oraz postawienie ich w centrum zainteresowania wspólnot lokalnych. Projekt realizowany jest w ramach grantu pozyskanego w konkursie „Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

więcej...

INWESTYCJE - LUBLIN 
Niebawem powstanie nowe miejsce na kulturalnej mapie miasta

Miasto Lublin ogłosiło przetarg na wykonanie prac remontowo-adaptacyjnych w istniejącym pawilonie, na potrzeby 
nowej filii Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice”.

więcej...

KONKURS 
Weź udział w konkursie promującym ideę gospodarki obiegu zamkniętego


Gospodarka o obiegu zamkniętym umożliwia pogodzenie wzrostu gospodarczego z dbałością 
o środowisko. Charakteryzuje wszystkie etapy produkcji, a jej wprowadzenie wyzwala innowacje i technologiczny postęp. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza do udziału w konkursie PRODUKT W OBIEGU promującym produkty i usługi wpisujące się w tę ideę.

więcej...

KWRIST 
Komisja negatywnie o wsparciu JST w związku z Programem Polski Ład

Komisja Wspólna negatywnie zaopiniowała projekt ustawy o wsparciu JST w związku z Programem Polski Ład oraz nowelizacji ustawy o PIT i CIT, a także nowelizację ustawy Prawo oświatowe.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO
Zwiększenie wynagrodzeń mogłoby wpłynąć na usprawnienie pracy urzędów
Zwiększenie wynagrodzeń urzędników i podniesienie ich kompetencji mogłoby w największym stopniu wpłynąć na usprawnienie pracy urzędów samorządowych - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród ponad 2 tys. sekretarzy z całej Polski przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.
więcej...

WYDARZENIE 
Samorządowcy o samorządności

Z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej, wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego oraz członków zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej i Sławomira Kopyścia w Jabłonowie Pomorskim w powiecie brodnickim odbyły się w piątek (3 września) obrady wojewódzkiego Forum Samorządowego. Tematem debaty była sytuacja samorządu terytorialnego w Polsce.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
Parasol cyberbezpieczeństwa terytorialsów dla lokalnych urzędów

W związku z obecnym oddziaływaniem hybrydowym i trwającym ćwiczeniem Zapad, systemy teleinformatyczne polskiej administracji mogą stać się elementem spotęgowanego oddziaływania. Szczególnie podatne na to są systemy na najniższym, lokalnym poziomie - gminne oraz powiatowe.

więcej...

WYDARZENIE 
Marszałkowie spotkają się na Konwencie

Będzie to pierwsze posiedzenie Konwentu po wakacyjnej przerwie i jednocześnie pierwsze w rozpoczynającej się prezydencji województwa kujawsko-pomorskiego, które będzie koordynować jego prace przez najbliższe pół roku.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Sprzeciw miast w sprawie projektu zmian w Prawie oświatowym
Zarząd ZMP kategorycznie protestuje przeciwko resortowemu projektowi zmian w Prawie oświatowym, które ignorują fakt, że – zgodnie z ustawami ustrojowymi – edukacja jest zadaniem własnym JST.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Doświadczenia walki z COVID-19 jednym z tematów Kongresu Sekretarzy


Międzynarodowa wymiana doświadczeń będzie jednym z głównych tematów V Krajowego Kongresu Sekretarzy, organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Krajową Radę Forów Sekretarzy JST. Kongres odbędzie się 28 i 29 września 2021 r w Hotelu Marriott***** w Warszawie oraz w wersji online. Wydarzenie wraca po dwóch latach przerwy w wersji hybrydowej.

więcej...

TRANSPORT 
Transport miejski w czasie i po pandemii


Transport publiczny jest w największym kryzysie w historii. Odpływ pasażerów kosztował ogromne pieniądze. Straty te najbardziej odczuły samorządy, które utrzymują komunikację miejską
. Spadek wpływów z biletów w największych miastach rósł do nawet dziesiątków milionów złotych. 

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
Poznański samorząd inwestuje w bezpieczeństwo uczniów


W celu jak najbezpieczniejszego dojścia do szkoły - skontrolowano, poprawiono i zamontowano nowe oznakowanie przy poznańskich placówkach.

więcej...

ZDROWIE 
Śląskie wspiera szpitale

Sejmik Województwa Śląskiego zadecydował o udzieleniu pożyczek w łącznej wysokości 25 mln zł dla trzech szpitali wojewódzkich, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

więcej...

INWESTYCJE - TORUŃ
W Toruniu powstanie nowa linia tramwajowa


Historyczna chwila dla toruńskiej komunikacji miejskiej. Miasto, za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji, podpisało umowy na budowę nowej linii tramwajowej. W efekcie powstanie ponad 5,5 km nowej linii tramwajowej, nowe przystanki z Systemem Informacji Pasażerskiej, zielone torowiska i kwietne łąki.

więcej...

WYDARZENIE 
Dowiedz się jak możesz skutecznie zmniejszyć rachunki za prąd


Fotowoltaika cieszy się dużym zainteresowaniem, ale żeby obniżyć rachunki za prąd musi być dobrze zainstalowana. Jak to zrobić, gdzie uzyskać dofinansowanie, jakie rozwiązania wybrać? Na te pytania odpowiedzą wystawcy targów Greenpower.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
Łódzki samorząd wspiera walkę z ASF

Województwo Łódzkie przekazało 100 tys. zł na szkolenia dla rolników w zakresie przeciwdziałania Afrykańskiemu Pomorowi Świń. Dotację na ten cel otrzymał Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Co zrobić, jeśli w  przeszłości zamknęłaś firmę, a dzisiaj wracasz do gry?

Naszym celem jest wzrost dobrze zarządzanych i adaptujących się do rzeczywistości firm na terenie całej Polski! To dlatego Sieć Przedsiębiorczych Kobiet stworzyła program reSTART – chcemy pomagać zdolnym przedsiębiorcom w ponownym starcie.


więcej...

WYDARZENIE 
Miasteczkom grozi utrata funkcji społecznych i gospodarczych


Na temat przygotowań do Forum Miasteczek Polskich, programu merytorycznego wydarzenia oraz wyzwaniach stojących przed małymi i średnimi miastami rozmawiamy z Januszem Buzkiem, współorganizatorem Forum.

więcej...

INWESTYCJE - MIKOŁÓW
10 milionów złotych na inwestycje pro-ekologiczne


Współpraca Urzędu Miasta w Mikołowie i Śląskiego Ogrodu Botanicznego przyniosła wymierny efekt. Wspólnie pozyskano blisko 10 milionów złotych na inwestycje z zakresu zielono-błękitnej infrastruktury.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Unia Metropolii Polskich wydała stanowisko w sprawie uchodźców

Prezydenci wszystkich dwunastu największych miast w kraju podpisali się wspólnie pod stanowiskiem Unii Metropolii Polskich w sprawie możliwości współpracy z rządem na rzecz niesienia pomocy uchodźcom z Afganistanu.

więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   193 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

21-22 października, Warszawa, Smart City Expo Poland, https://www.smartcityexpo.pl/

27 października, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://www.kwrist.mswia.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»