Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


EKOLOGIA 
Zielona energia zasila miasto


W ramach nowej umowy z Eneą SA instytucje miejskie będą kupować wyłącznie energię z odnawialnych źródeł. Oznacza to, że przez najbliższe dwa lata zielona energia napędzi krakowskie tramwaje i elektryczne autobusy, oświetli ulice oraz miejskie budynki użyteczności publicznej.

więcej...

CYFRYZACJA
Decyzja rządu o szerszym udostępnieniu danych publicznych

Rada Ministrów przyjęła Program Otwierania Danych na lata 2021 – 2027. To krajowa strategia, która obejmuje kluczowe zagadnienia w zakresie udostępniania i zarządzania danymi.


więcej...

RAPORT 
Związek Miast Polskich wspiera współpracę i partnerstwo samorządów


Pogłębiona i wszechstronna diagnoza, wykorzystująca zaawansowane narzędzia technologiczne, badania społeczne i integrację danych - to znaki firmowe podejścia Związku Miast Polskich do strategicznego planowania rozwoju.

więcej...

INWESTYCJE - DOLNY ŚLĄSK
Powstaje Cyklostrada Dolnośląska

Ponad 1800 kilometrów długości będzie miała Cyklostrada Dolnośląska – koncepcja długodystansowych dróg rowerowych w regionie. Warty około 850 milionów złotych projekt poprawi dostępność transportową regionu, zintegruje lokalne drogi rowerowe i powiąże je z dolnośląską siecią kolejową.

więcej...

PPK
Sekretarz Powiatu Sieradzkiego: PPK wdrożyliśmy już jesienią (materiał partnerski)


Starostwo Powiatowe w Sieradzu na wdrożenie PPK zdecydowało się jesienią ubiegłego roku. Instytucja finansowa została tam wybrana wspólnie dla wszystkich jednostek. O szczegółach opowiada sekretarz Katarzyna Dąbrowska.

więcej...

INWESTYCJE - NOWY KISIELIN 
Przetarg na działkę w Nowym Kisielinie


Uniwersytet Zielonogórski, będący właścicielem działki w Nowym Kisielinie informuje, że ze względu na mnogość ofert nieruchomość zostanie sprzedana w drodze przetargu ofertowego.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Umowa na termomodernizacje magistratu w Świnoujściu podpisana


Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia podpisał umowę z Olgierdem Geblewiczem, marszałkiem województwa, dzięki której miasto otrzyma środki na dofinansowanie termomodernizacji ratusza. Pieniądze, ponad 2,8 mln złotych, pochodzą z kasy unijnej.

więcej...

INWESTYCJE - KONOPISKA 
Gmina Konopiska ogłasza przetarg na sprzedaż działek

Wójt Gminy Konopiska ogłasza pierwszy ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości stanowiących własność Gminy Konopiska przeznaczonych w planie zagospodarowania przestrzennego gminy pod zabudowę mieszkaniową.

więcej...

RAPORT 
Najwyższa Izba Kontroli dostrzega zagrożenie dla Green Velo

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to najdłuższa trasa rowerowa w Polsce i jedna z dłuższych w Europie. Zdaniem NIK, bez skoordynowanego zarządzania, należytego utrzymania przejezdności, stanu technicznego obiektów i oznakowania oraz bez zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom, dalsze funkcjonowanie szlaku, jako już rozpoznawalnego produktu i marki turystycznej, może być zagrożone.

więcej...

POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO 
Władysławowo wprowadza nocną prohibicje

Zgodnie z możliwością jaką dały samorządom przepisy znowelizowanej ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, na terenie Gminy Władysławowo wprowadzono ograniczenie w nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży w godzinach od 24.00 do 6.00.

więcej...

EKOLOGIA 
Będą miejskie dotacje na gromadzenie deszczówki?

Władze Kalisza chcą wprowadzić dotacje na dofinansowanie zakupu zbiorników na gromadzenie wód opadowych i roztopowych. Skorzystać będą mogły m.in. osoby fizyczne, prawne, wspólnoty mieszkaniowe oraz przedsiębiorcy.

więcej...

POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO 
Weź udział w rekrutacji do 29. Szkoły Liderów Politycznych

Uczestnikami i uczestniczkami Szkoły Liderów Politycznych są liderzy szczebla samorządowego (radni, burmistrzowie, prezydenci) i centralnego, aktywiści, liderzy organizacji pozarządowych, ruchów społecznych, urzędnicy państwowi, a także liderzy opinii, członkowie think-thanków, którzy chcą kształtować rzeczywistość społeczno-polityczną w Polsce.

więcej...

KONKURS 
Ruszyła kolejna edycja konkursu samorządów - Eco-Miasto

Do 15 czerwca miasta mogą zgłaszać swój udział w 8. edycji konkursu Eco-Miasto. Tegoroczna edycja projektu to także m.in. warsztaty regionalne i międzynarodowa konferencja.

więcej...

EKOLOGIA 
Sztabin i Suchowola z dotacjami na instalacje OZE

Mieszkańcy kolejnych dwóch podlaskich gmin zainstalują w swoich gospodarstwach instalacje OZE na łączną kwotę wsparcia prawie 2,7 mln zł.

więcej...

POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO 
Komitet Regionów ustanowił nagrodę im. Pawła Adamowicza
Europejski Komitet Regionów we współpracy z Międzynarodową Siecią Miast Schronienia (ICORN) i Miastem Gdańsk ustanowił Nagrodę im. Pawła Adamowicza. Nagroda będzie przyznawana za odwagę i doskonałość w krzewieniu wolności, solidarności i równości.
więcej...

CYFRYZACJA 
Aktualne wyzwania sektora  cyfrowego w Unii Europejskiej

Digital Day to coroczna konferencja organizowana przez Komisję Europejską. Jej celem jest stworzenie platformy do przyspieszenia transformacji cyfrowej wśród państw członkowskich UE i poza nią, tak aby przyniosła wymierne korzyści ekonomiczne i społeczne. Tegoroczna – czwarta – edycja odbyła się online.

więcej...

INWESTYCJE - JAROCIN
Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego w Jarocinie zakończona


W Jarocinie zakończyła się budowa nowego centrum sportowo-rekreacyjnego. Znajdzie się w nim m.in. kryte lodowisko, 6-torowa kręgielnia, sale konferencyjne
oraz strefa gastronomiczna. Generalnym wykonawcą inwestycji jest FB Antczak z Kalisza.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO
Hulajnogi elektryczne – naprawdę będziemy odholowywać?

Problemowi hulajnóg w miastach przyjrzał się Bartłomiej Zydel, ekspert Związku Powiatów Polskich. Ministerstwo Infrastruktury w ramach uregulowania statusu hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego przewiduje, że do ich usuwania z dróg znajdą zastosowanie… normalne reguły z art. 130a Prawa o ruchu drogowym, czyli dotyczące usuwania na przykład samochodów. Zdaniem eksperta ZPP to absurdalne „strzelanie z armaty do wróbla”. 

więcej...

INWESTYCJE - POZNAŃ
Poznań szuka inwestora, który odnowi Stary Rynek


Mimo wydłużenia terminu składania ofert do 12 marca, nie wpłynęła do tego czasu żadna oferta, która miała wyłonić projektanta i wykonawcę rewaloryzacji płyty Starego Rynku oraz przekształcenia ulicy Jana Baptysty Quadro w pasaż kultury.

więcej...

INNOWACJE 
W mieście będzie bezpieczniej dzięki innowacyjnej folii antywirusowej


Ostrów Wielkopolski będzie pierwszym miastem na świecie, które zabezpieczy miejską przestrzeń publiczną innowacyjną, antywirusową folią PURE ZONE. To ostrowski sposób na walkę z wirusem Covid-19, ale i bakteriami oraz innymi drobnoustrojami.

więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   185 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

11-12 maja, III Krajowy Kongres Forów Skarbników, https://kongresskarbnikow.pl/

12-13 maja, Gdynia, 
Kongres Perły Samorządu, https://www.nist.gov.pl/

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»