Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


RAPORT 
NIK krytycznie o stanie dróg w województwie świętokrzyskim

Większość skontrolowanych zarządców dróg samorządowych w województwie świętokrzyskim nie działa prawidłowo i skutecznie w celu zapewnienia właściwego stanu technicznego dróg oraz  poprawy bezpieczeństwa ich użytkowników. Kontrola NIK pokazała problemy z prawidłowym wykonywaniem przeglądów stanu technicznego, prowadzeniem dokumentacji ewidencyjnej czy oznakowaniem dróg.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Nowe samochody dla świętokrzyskich strażaków

Marszałek Andrzej Bętkowski i przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś uczestniczyli w uroczystej strażackiej zbiórce z okazji przekazania nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych świętokrzyskim jednostkom Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wręczenia 21 promes na zakup kolejnych aut jednostkom OSP w naszym regionie.

więcej...

WYDARZENIE
Zapraszamy na Samorządowy Kongres Finansowy

30 czerwca w formule online odbędzie się pierwsza edycja Samorządowego Kongresu Finansowego. Wydarzenie służyć ma budowaniu relacji i współdziałaniu pomiędzy różnymi interesariuszami zainteresowanymi współpracą samorządów z biznesem i środowiskami akademickimi oraz inicjowaniu konstruktywnej dyskusji ponad podziałami o otoczeniu społeczno-gospodarczym ze stroną rządową.

więcej...

EKOLOGIA 
Lublin najbardziej ekologicznym miastem w Polsce


Lublin zajął pierwsze miejsce w rankingu ‘Europolis’ najbardziej ekologicznych polskich miast, przygotowanym przez Fundację Schumana i Fundację Adenauera. Na podium znalazły się również Katowice oraz Łódź. Te trzy miejscowości otwierają ranking polskich „zielonych” miast.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Zapraszamy organizacje społeczne do rozmowy o Rzeczpospolitej


Należysz do organizacji, która działa na rzecz praw człowieka i chcesz wziąć udziału w projekcie “Od atomów do zorganizowanego ruchu na rzecz praworządności”, który pomoże Ci wpływać na władze? Wypełnij ankietę na stronie
bit.ly/atomy_ankieta.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Bitwa o Rzeszów rozstrzygnięta już w pierwszej turze
W I turze przedterminowych wyborów na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek zdobył 56,51 proc. głosów, Ewa Leniart 23,62 proc. głosów, Marcin Warchoł 10,72 proc., a Grzegorz Braun 9,15 proc. Frekwencja wyniosła 54 proc. więcej...

WYDANIE SPECJALNE 
Czytaj czerwcowe wydanie #CzasNaPolskę [pobierz]
więcej...

INNOWACJE 
Specjalny beton będzie neutralizować zanieczyszczenia powietrza


Innowacyjna ekologiczna technologia jest wykorzystywana przy przebudowie linii tramwajowej w centrum Częstochowy. Po raz pierwszy przy budowie torowiska zastosowano fotokatalityczną powierzchnię, która będzie działać antysmogowo, neutralizując zanieczyszczenia powietrza.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Wspólne stanowisko w sprawie projektu Krajowego Planu Odbudowy


Zarządy Związku Miast Polskich i Unii Metropolii Polskich zwracają się do Komisji Europejskiej o spowodowanie uwzględnienia kluczowych postulatów samorządowych do projektu Krajowego Planu Odbudowy, przyjętego 30 kwietnia przez Rząd RP.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Wirtualne drzwi Lublin – Wilno


Miasto Lublin 
we współpracy z Urzędem Miasta Wilna i litewską Fundacją Benediktas Gylys oraz Ośrodkiem Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” realizują międzynarodowy projekt pod nazwą „Portal”.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Dodatkowe terminy dla gmin zainteresowanych zachętami w programie „Czyste Powietrze”


Do 15 czerwca 2021 r
oku jest czas na zgłoszenia nowych gmin do programu „Czyste Powietrze”, natomiast do 15 lipca wydłużono termin podpisywania porozumień i aneksów przez gminy, które już wcześniej wyraziły chęć skorzystania z finansowych bonusów.

więcej...

WYDARZENIE
Kongres Polityki Miejskiej tuż tuż


Tematem wiodącym Kongresu,
który odbędzie się już 7-8 czerwca będzie dyskusja założeń do nowej krajowej polityki miejskiej oraz propozycji konkretnych rozwiązań i działań wypracowanych przez  grupy eksperckie pracujące w ramach sześciu głównych obszarów tematycznych KPM.

więcej...

STOWARZYSZENIA
Wicepremier Gowin deklaruje się ambasadorem strony samorządowej


Zarząd Związku Miast Polskich spotkał się z wicepremierem, aby porozmawiać o skutkach finansowych dla JST wprowadzenia zmian w podatkach zaproponowanych z programie „Polski Ład”.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Samorządowcy za wsparciem dla gmin uzdrowiskowych


Senatorowie z Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej poparli apel samorządowców z gmin uzdrowiskowych o wsparcie. Ostatnie posiedzenie komisji, na prośbę prezydentów Kołobrzegu i Sopotu, było poświęcone sytuacji gmin uzdrowiskowych w Polsce w dobie pandemii spowodowanej COVID-19.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Prezydent powołał Radę ds. Samorządu Terytorialnego


Prezydent Andrzej Duda powołał Radę do spraw Samorządu Terytorialnego w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Prezydent podkreślał, że w centrum działalności samorządu nie tylko powinien, ale musi być człowiek, bo inaczej samorząd straci swoją istotę. 

więcej...

WYDARZENIE 
Wzmocnieni moralnie, osłabieni finansowo

27 maja z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. J. Regulskiego zorganizowała debatę pt. Trzeci etap reformy samorządu terytorialnego. De(re)centralizacja, postcovid i… ? W spotkaniu wzięli udział prof. Hubert Izdebski, dr Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni; Marcin Bazylak, Prezydent Dąbrowy Górniczej; Dorota Zmarzlak, Wójt Gminy Izabelin oraz sędzia Jerzy Stępień, przewodniczący Rady Fundatorów FRDL. Debatę poprowadził Cezary Trutkowski, prezes zarządu FRDL.

więcej...

  więcej...

INWESTYCJE - KATOWICE 
Katowice przejęły grunty po kolei piaskowej

Przejęcie przez Katowice gruntów po kolei piaskowej możliwi powstanie drogi rowerowej o parametrach velostrady od Giszowca w kierunku Centrum Przesiadkowego Brynów, z jednoczesnym połączeniem z terenami  Katowickiego Parku Leśnego. Przetarg na projekt drogi rowerowej ma zostać ogłoszony w drugim kwartale tego roku.

więcej...

ZDROWIE
Rząd obiecuje - nagrody dla samorządów za szczepienia mieszkańców

Dwa miliony złotych dostanie gmina, która będzie miała najwyższy wskaźnik szczepień w skali Polski. Milion złotych otrzymają samorządy, które będą miały najwyższe wskaźniki w 49 regionach. Takie rozwiązania zapowiedział Michał Dworczyk, Szef Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu ds. szczepień.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Narodowy Spis Powszechny - który samorząd jest liderem?

Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021. Informacje statystyczne pozyskane dzięki spisowi ludności, są konieczne między innymi do złożenia wniosków i sporządzenia studiów wykonalności projektów lub do stworzenia biznesplanów. Dowiedz się gdzie dotychczas spisano najwięcej mieszkańców.
więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   189 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

9 sierpnia, Szkolenie: Gmina to płatnik składek na ubezpieczenie społeczne, https://frdl.org.pl/

12 sierpnia, Webinarium: Regulacja stanu prawnego pasów drogowych dróg publicznych Jednostek Samorządu Terytorialnego, https://frdl.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»