Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIE 
Rola samorządów w profilaktyce transmisji wirusów

Stowarzyszenie CEESTAHC we współpracy z Ogólnopolskim Programem Zwalczania Grypy (OPZG) 13 maja br. organizuje bezpłatny webinar ekspertów dotyczący problematyki profilaktyki grypy oraz COVID-19.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Już tylko godziny zostały do III edycji Krajowego Kongresu Forów Skarbników


Dwa dni nadchodzącego tygodnia będą niezwykle istotne dla finansów jednostek samorządów terytorialnych. 11-12 maja będziemy uczestnikami dwóch ważnych debat i kilkudziesięciu eksperckich paneli w ramach nadchodzącego III Krajowego Kongresu Forów Skarbników. Dla blisko 600 zgłoszonych już uczestników przygotowaliśmy aż 30 tematów, które omówi 46 ekspertów. Nadchodzący kongres to jedno z największych i najważniejszych spotkań, poruszających tematykę problemów powodowanych przez pandemię COVID-19 w kasach samorządów.

więcej...

FELIETON 
Agata Dąmbska, Forum Od-nowa: Pasja czy presja (w szkole)

Stowarzyszenie „Samorządy dla Polski” rozpoczęło cykl dyskusji o edukacji. Ostatni odcinek webinarium poświęcony został konieczności dokonywania wyboru pomiędzy presją na uzyskiwane wyniki a rozwijaniem pasji uczniów. Zaproszeni goście (Anna Grąbczewska z Fundacji Uniwersytet Dzieci i ekspert ds. edukacji, Andrzej Suchenek) skupili się na pobudzaniu zainteresowań dzieci i młodzieży oraz działaniach „miękkich”, zapominając, że bez zmian systemowych podejmowane próby będą tylko kroplą w morzu potrzeb.

więcej...

KONKURS 
Nagrody za innowacje w polityce


Coroczne nagrody za innowacyjność w polityce są wyróżnieniem dla kreatywnych polityków z całej Europy, którzy mają odwagę przełamywać schematy i znajdować nowatorskie rozwiązania dla współczesnych wyzwań. Są oni nagradzani za swoje innowacyjne projekty oparte na europejskich wartościach, takich jak równowaga społeczna, demokracja i prawa człowieka.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Sejm zagłosował wbrew uwagom części środowisk samorządowych

Sejm przyjął we wtorek wieczorem ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Za opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY
Zbliża się III edycja Krajowego Kongresu Forów Skarbników

Już za tydzień odbędzie jedno z najistotniejszych wydarzeń, dotykających tematu budżetów samorządowych. W terminie 11–12 maja 2021 r., przy współudziale przedstawicieli strony rządowej i samorządowej dojdzie do wielu ważnych dyskusji prowadzonych w gronie ekspertów oraz praktyków!

więcej...

INWESTYCJE - SZPROTAWA 
W Szprotawie oddano do użytku wyjątkową strażnicę


Spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska oddała do użytku nowoczesny budynek strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Szprotawie w powiecie żagańskim w Województwie Lubuskim. Inwestorem była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu. Obiekt stanął na działce o powierzchni 9020 mkw.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Spotkanie polskich i francuskich samorządów na temat pandemii

Wpływ pandemii COVID -19 na samorządy oraz prawa człowieka będą m.in. tematami spotkania polskich i francuskich samorządów, które odbędzie się w dniu 30 kwietnia br. na platformie Zoom.

więcej...

CYFRYZACJA 
Nawet dwa miliardy euro na cyfryzację

Ruszają konsultacje programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), następcy programu Polska Cyfrowa (POPC). Potrwają do 25 maja. Szybki internet będzie doprowadzany nie tylko do gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, ale także do urzędów, szkół, szpitali czy instytucji kultury.

więcej...

CYFRYZACJA 
Przed nami rewolucja w funkcjonowaniu polskiej administracji


Ruszają konsultacje strategii wdrażania systemu EZD RP. To kompleksowe i bezpłatne oprogramowanie do elektronicznego zarządzania dokumentacją, które ma zrewolucjonizować funkcjonowanie polskiej administracji.

więcej...

PERSONALIA 
Anna Zawiślak nowym zastępcą wójta gminy Nowa Ruda

Dotychczas Anna Zawiślak przez ponad 15 lat pracowała w Urzędzie Miasta w Nowej Rudzie w Wydziale Mienia Komunalnego, a następnie w Wydziale Rozwoju na stanowisku głównego specjalisty do spraw pozyskiwania środków unijnych.

więcej...

INWESTYCJE - BIELSKO-BIAŁA 
W Bielsku-Białej lada moment ruszy wyjątkowa inwestycja


W ramach społecznego budownictwa czynszowego przy ul. Stefana Batorego w Bielsku-Białej zostanie postawiony wielorodzinny budynek mieszkalny. Bielsko-Bialskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. przekazało plac budowy wykonawcy - Przedsiębiorstwu Budowlanemu DOMBUD S. A. z Katowic. To pierwsza od blisko 20 lat inwestycja BBTBS.

więcej...

WYDARZENIA 
Pierwsze w tym roku warsztaty regionalne Eco-Miasto

27 kwietnia (wtorek) o godzinie 10:00 odbędą się warsztaty dla przedstawicieli polskich samorządów. Tematem będą „Środowiskowe wyzwania polskich miast - postulaty do aktualizacji Krajowej Polityki Miejskiej”.

więcej...

INWESTYCJE - DALESZYCE 
W gminie powstanie nowe centrum dla pasażerów


Centrum przesiadkowe z zatokami postojowymi, parkingiem i poczekalnią powstanie w Sukowie. Na tę ważną dla pasażerów inwestycję gmina Daleszyce pozyskała prawie 800 tysięcy złotych dofinansowania unijnego, a umowę w tej sprawie podpisali marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik i wójt gminy Daleszyce Dariusz Meresiński.

więcej...

EKOLOGIA
Miasto z Klimatem 2.0 - rusza nowa edycja


Minister klimatu i środowiska wraz z Burmistrzem Gminy Brwinów, Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Dyrektorem Instytutu Ochrony Środowiska zainaugurowali kolejną edycję programu Miasto z Klimatem.

więcej...

WYDARZENIA
Dobre praktyki w gospodarowaniu wodą na obszarach wiejskich

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza na konferencję pt. „Dobre praktyki w gospodarowaniu wodą w rolnictwie i na obszarach wiejskich”, która odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia br.

więcej...

WYDARZENIA
Zaproszenie na konferencję Miasta Zrównoważone

Podczas konferencji zostaną przedstawione wyniki II raportu Zrównoważony Rozwój – Ranking Polskich Miast. Badaniem objęto 50 największych miast w Polsce. Ranking  został przygotowany przez firmę projektowo-konsultingową Arcadis we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Wrocławskiego.

więcej...

KONKURS 
Laureaci konkursu Innowacyjny Samorząd

Lublin, Dąbrowa Górnicza, Międzychód, gmina Bieliny oraz powiat przysuski – to laureaci głównych nagród konkursu „Innowacyjny Samorząd 2021”.

więcej...

WYDARZENIE 
Wymiana przestarzałego oświetlenia to wymierne oszczędności w budżecie


Podczas konferencji on-line eksperci Signify, światowego lidera branży oświetleniowej, przedstawili realne i mierzalne możliwości wpływu na redukcję emisji CO2 oraz poprawę efektywności energetycznej gospodarki w ramach Krajowego Planu Odbudowy i funduszy unijnych.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Już niebawem na ulice Polkowic wyjadą kolejne autobusy elektryczne

Po sześciu miesiącach od podpisania umowy pomiędzy Gminą Polkowice i firmą Busnex Poland, dziewięć zeroemisyjnych autobusów miejskich Yutong E10 jest już w Polsce. Obecnie pojazdy przechodzą procedurę dopuszczenia do ruchu. Po jej zakończeniu jeszcze w tym miesiącu autobusy rozpoczną obsługę pasażerów na ulicach Polkowic.

więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   191 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27-28 września, Płock, V Międzynarodowe Forum PPP, https://forumppp.plock.eu/

28-29 września, Warszawa, V Krajowy Kongres Sekretarzy, https://mistia.org.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»