Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


TURYSTYKA 
2 mln zł dla gmin turystycznych z Jury Krakowsko-Częstochowskiej 


Uroczystość wręczenia symbolicznych czeków dla gmin odbyła się na Zamku w Ogrodzieńcu. Władze województwa z marszałkiem Jakubem Chełstowskim na czele, przekazały czeki przedstawicielom gmin z Jury Krakowsko-Częstochowskiej. 

więcej...

FINANSE 
Łódź wyemitowała zielone obligacje samorządowe


DNB Bank Polska, wspólnie z Bankiem Pekao S.A., współorganizuje pierwszą w Polsce emisję zielonych obligacji samorządowych. Dzięki finansowaniu miasto Łódź może realizować kolejne projekty skupiające się na ochronie środowiska i przeciwdziałaniu zmianom klimatu.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Przedstawiciele miast krytyczni wobec nowelizacji ustawy „śmieciowej”

Podczas posiedzenia w formule hybrydowej Zarząd Związku Miast Polskich przyjął między innymi stanowisko w sprawie nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

więcej...

KONKURSY 
Kraków powalczy w finale o tytuł Zielonej Stolicy Europy

Kraków wraz z Helsingborgiem (Szwecja), Sofią (Bułgaria) i Tallinem (Estonia) trafił do ścisłej finałowej czwórki ubiegającej się o tytuł „Zielonej Stolicy Europy 2023”.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY
Znamy termin V Krajowego Kongresu Sekretarzy

Poznaliśmy termin V Krajowego Kongresu Sekretarzy, organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji 
Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Krajową Radę Forów Sekretarzy JST. Kongres odbędzie się 28 i 29 września 2021 roku.

więcej...

INWESTYCJE - CHOSZCZNO 
Choszczno z nowym miejscem na sporty ekstremalne


Spady, poręcze, schody, ławki czy funboxy to tylko kilka z elementów, które pojawią się w nowym skateparku w Choszcznie. Marszałek województwa Olgierd Geblewicz podpisał umowę z burmistrzem Choszczna Robertem Adamczykiem, na mocy której do Gminy trafi ok. 115 tys. zł z PROW 2014-2020.

więcej...

PROMOCJA 
Dolnośląskie przygotowało wyjątkowy przewodnik turystyczny


50 rekomendowanych i sprawdzonych przez blogerów atrakcji, mnóstwo zadań do wykonania, zagadki, labirynty, przystępnie przekazana historia regionu oraz ciekawostki o każdym z opisanych miejsc. Najnowsza publikacja przeznaczona dla dzieci to 120 stron ilustrowanego przewodnika, który zachęca do aktywności. Podzielony na kategorie i lokalizacje pozwala poznać najpiękniejsze zakątki regionu.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Pierwszy w Polsce samorządowy chief data officer


Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni mianował swojego nowego pełnomocnika. Za koordynację działań pomiędzy wszystkimi podmiotami w mieście w zakresie otwartych danych publicznych będzie odpowiadać Małgorzata Czaja. To pierwszy w Polsce samorządowy chief data officer.

więcej...

INWESTYCJE - KLESZCZÓW 
W Kleszczowie powstanie jedna z największych w Polsce farm fotowoltaicznych


Inwestycję o mocy 50 MW zrealizuje spółka celowa PGE Soleo1. Zgodnie z umową joint venture, PGE Energia Odnawialna i Gmina Kleszczów będą miały w niej po 50 proc. udziałów.

więcej...

STOWARZYSZENIA
Konwent Prezydentów Miast w Bydgoszczy


W spotkaniu, którego zasadnicza część odbyła się w Urzędzie Miasta Bydgoszczy, a późniejsza konferencja prasowa w Młynie Rothera, udział wzięli prezydenci i wiceprezydenci pięciu największych miast województwa – prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz, prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, prezydent Grudziądza Maciej Glamowski i wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska oraz prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

więcej...

INWESTYCJE 
Śląskie inwestycje w drogi

W latach 2018-2021 na realizację inwestycji drogowych w regionie skierowano 1,46 mld zł. W perspektywie najbliższych trzech lat (2022-2024) planowane są kolejne inwestycje o wartości 1,15 mld zł. Środki te pochodzą z Unii Europejskiej, budżetu województwa i budżetu państwa.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Rusza Centralna Ewidencja Emisyjności


1 lipca rusz
yło zbieranie deklaracji w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Ewidencja ma na celu zebranie informacji o źródłach ciepła wykorzystywanych na potrzeby ogrzewania budynków, ale także przygotowania ciepłej wody użytkowej, zarówno w budynkach mieszkalnych jak i niemieszkalnych.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
InPost razem z samorządami terytorialnymi buduje Green City

Przesyłki do Paczkomatów® już dziś są najbardziej ekologiczną formą dostaw zakupów realizowanych w internecie. Ale InPost to nie tylko logistyka. Dlatego firma wdraża na szeroką skalę program „Green City. To prawdopodobnie pierwszy na świecie program współpracy firmy logistycznej z samorządami. 

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Ostatni dzwonek dla inicjatyw lokalnych


Budowa placu zabaw, zakup sprzętu komputerowego, ocieplenie budynku szkoły – to przykłady projektów, które mogą otrzymać do 20 000 zł dofinansowania. Na zgłoszenia zostało już jednak mało czasu. Instytucje i organizacje pozarządowe z wybranych gmin mogą zgłosić się do Programu „WzMOCnij swoje otoczenie” tylko do 5 lipca.

więcej...

INWESTYCJE - LEGNICA 
W Legnicy oddano do użytku kompleks basenowy 


Stołeczna firma generalnego wykonawstwa Moris Polska oddała do użytku zmodernizowany kompleks basenowy AquaFun w Legnicy przy ulicy Stromej. Inwestorem obiektu była legnicka spółka miejska Strefa Aktywności Gospodarczej, kontrakt zaś realizowany był w formule „projektuj i buduj”.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Wzrost opłat za zagospodarowanie odpadów komunalnych uderzy w JST
Przedstawiciele Związku Gmin Śląska Opolskiego jednogłośnie w głosowaniu imiennym przyjęli stanowisko w sprawie konieczności przeciwdziałania wzrostowi opłat za zagospodarowanie odpadów komunalnych.
więcej...

International Paper wprowadza opakowania ekologiczne dla papierów


Jako odpowiedzialny członek społeczności lokalnej zakład
produkcyjny International Paper w Kwidzynie realizuje aktywną politykę proekologiczną stale polepszając procesy produkcyjne, których celem jest skuteczne ograniczenie wpływu zakładu na środowisko.

więcej...

PROMOCJA 
„3 Krajobrazy Gdańskie” z perspektywy roweru

Północne rejony Polski to tereny idealne dla początkujących rowerzystów – przewyższenia nie są tu zbyt duże, a sieć tras rowerowych z roku na rok coraz bardziej gęsta. Planowanie wyprawy na dwóch kółkach nigdy nie było łatwiejsze: z pomocą przychodzi aplikacja mobilna „3 Krajobrazy Gdańskie” dostępna na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

więcej...

LUDZIE 
Izabela Stelmańska została wybrana nową prezes zarządu MROT
23 czerwca przeprowadzono walne zebranie członków Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W trakcie zebrania wybrano też nowego prezesa zarządu MROT. Została nim Izabela Stelmańska.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Wsparcie dla popegeerowskich gmin z Warmii i Mazur

Błażej Poboży, podsekretarz stanu w MSWiA razem z Arturem Chojeckim, wojewodą warmińsko-mazurskim wręczył 40 gminom z województwa warmińsko-mazurskiego, w których kiedyś działały PGR-y, promesy na realizację inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   189 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

9 sierpnia, Szkolenie: Gmina to płatnik składek na ubezpieczenie społeczne, https://frdl.org.pl/

12 sierpnia, Webinarium: Regulacja stanu prawnego pasów drogowych dróg publicznych Jednostek Samorządu Terytorialnego, https://frdl.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»