Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WSPÓŁPRACA 
SGH i Związek Powiatów Polskich łączą siły dla rozwoju samorządu


Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH), reprezentowana przez Jego Magnificencję Rektora, prof. dr hab. Piotra Wachowiaka, oraz Związek Powiatów Polskich, reprezentowany przez Prezesa Zarządu, Andrzeja Płonkę, podpisały historyczny list intencyjny, otwierając nowy rozdział w zakresie współpracy naukowo-badawczej i edukacyjnej.


więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Karta „Mój Izabelin” – nowa aplikacja ruszyła

Po Gdańsku, Łodzi czy Płocku także Izabelin ma swoją mobilną aplikację dla mieszkanek i mieszkańców gminy. Dzięki niej izabelinianie znajdą w jednym miejscu: aktualności, harmonogram odbioru odpadów, rozkład jazdy autobusów, a przede wszystkim zniżki oferowane sąsiadom przez lokalne firmy.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
Umowy na ratownictwo wodne podpisane
Marcin Kuchciński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego podpisał umowy o wartości 450 tysięcy złotych z przedstawicielami służb ratownictwa wodnego na wsparcie ich działań w sezonie 2024.


więcej...

KONTROLA NIK 
W samorządach ochrona danych osobowych bez ochrony

Najwyższa Izba Kontroli o zwiększeniu bezpieczeństwa ochrony danych osobowych przechowywanych w jednostkach samorządowych w formie elektronicznej.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Samodzielne samorządy w nowej rzeczywistości


Jak zmiany polityczno-gospodarcze wpłyną na samodzielność finansową jednostek samorządu terytorialnego? Jak będzie wyglądała oczekiwana reforma finansów samorządowych? Okazją do nakreślenia scenariuszy koniecznych zmian jest Local Trends – Samorządowy Kongres Finansowy w Sopocie, który odbędzie się w dniach 13-14 maja 2024.

więcej...

WYBORY 2024 
Panu burmistrzowi to już dziękujemy...Porażki i sukcesy w wyborach samorządowych

Opracowanie przygotowane dla Fundacji Batorego przez dr. hab. Jarosława Flisa oraz dr. hab. Ireneusza Sadowskiego ma na celu przybliżenie zjawiska związków polityki ogólnopolskiej z wynikami wyborów samorządowych. W szczególności chodzi o znaczenie partii – ich tożsamości i potencjału – dla problemu zmiany władzy w bezpośrednich wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Kampania „PiESEL – nadaj zwierzęciu tożsamość” pod patronatem ZGWRP

„PiESEL – nadaj zwierzęciu tożsamość” to kampania społeczna działająca na rzecz wprowadzenia w drodze ustawy powszechnego obowiązku znakowania (czipowania) psów i kotów oraz ich rejestracji w centralnej, elektronicznej bazie danych.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Wizyta delegacji z Ajmaku Dundgovi w Województwie Lubelskim

Przedstawiciele regionu środkowogobijskiego w Mongolii, na czele z Przewodniczącym Churału Przedstawicieli Obywatelskich Panem Sandag Od-Erdene oraz Ambasadorem Mongolii w RP JE Panem Barkhas Dorj, złożyli wizytę w Województwie Lubelskim.


więcej...

INWESTYCJE 
Wielkie otwarcie Centrum Offshore

Uniwersytet Morski w Gdyni zakończył budowę Centrum Offshore. Obiekt wyposażony jest w nowoczesne laboratoria i pracownie naukowe, w których prowadzone będą badania służące morskiej energetyce wiatrowej. Władze uczelni chcą, żeby w tym miejscu powstała Polska Dolina Offshore.

więcej...

TURYSTYKA 
Reiseziel Polen będzie promowało polską ofertę na tegorocznym ITB
Wiadomości Turystyczne tradycyjnie przygotowały niemieckojęzyczne wydanie specjalne na największe targi turystyczne w Europie. Gazeta będzie dystrybuowana na polskim stoisku narodowym, standach prasy międzynarodowej i centrum prasowym ITB.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Chojnice powróciły do Związku Miast Polskich

Podczas posiedzenia członkowie Zarządu ZMP przyjęli w poczet miast członkowskich Chojnice, które są 356. miastem związkowym. Rozmawiali również o zmianach w systemie finansowania JST.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
1,5 mld zł dla samorządów na cyberbezpieczeństwo


Ponad 2 tys. samorządów ze wszystkich województw uzyskało wsparcie w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd. Otrzymają one do 850 tys. złotych na działania z zakresu cyberbezpieczeństwa. 

więcej...

PROMOCJA
Ekstraklasowy klub Korona Kielce będzie promować województwo świętokrzyskie

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz Tomasz Jamka członek Zarządu Województwa podpisali z prezesem Zarządu Klubu Korona S.A. Łukaszem Jabłońskim umowę, dotyczącą promowania województwa świętokrzyskiego podczas rozgrywek PKO BP Ekstraklasy sezonu 2023/2024.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Delegacja Związku Gmin Wiejskich RP z wizytą w Rumunii

Delegacja Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej (ZGWRP) uczestniczyła w 27 Zwyczajnej Sesji Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin Rumunii. Delegacji przewodniczył Krzysztof Iwaniuk, Przewodniczący ZGWRP, w asyście Dariusza Strugały, Wiceprzewodniczącego ZGWRP oraz Leszka Świętalskiego, Dyrektora Biura ZGWRP.
więcej...

WYDARZENIE 
Samorządowcy z miast lepsi od parlamentarzystów

W Warszawie na stadionie miejskim Legii odbył się mecz towarzyski reprezentacji piłkarskiej Związku Miast Polskich z drużyną polskich parlamentarzystów. Lepsi okazali się przedstawiciele miast.

więcej...

KWRIST
Lutowe posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

W siedzibie MSWiA, odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Obradom komisji współprzewodniczyli Tomasz Szymański, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
H2POLAND & NetZero Forum – dekarbonizacja i technologie wodorowe na europejskiej agendzie


Cele, które w ostatnich latach wyznacza Komisja Europejska, związane z ochroną środowiska i zapobieganiem narastającemu kryzysowi klimatycznemu powodują, że kwestia dekarbonizacji przemysłu stała się kluczowa dla całego Starego Kontynentu. W coraz większym stopniu dostrzegamy, że zielone podejście do produkcji i konsumpcji nie są jedynie kwestią ekologii, lecz stają się celami strategicznymi dla całej gospodarki. W tym kontekście ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz rozwój technologii zero- i niskoemisyjnych jawią się jako katalizatory pozytywnych zmian.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
NetZeroCities – nabór do pilotażu dla miast

NetZeroCities wspiera Europę, a w szczególności europejskie miasta, w radykalnym ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych poprzez działania na rzecz klimatu w celu osiągnięcia „neutralności klimatycznej”, co jest jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją dziś nasze społeczeństwa.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Dolnośląski Fundusz Odrzański 2024

Ruszyły konkursy dla gmin oraz organizacji pozarządowych w ramach Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Jego celem jest poprawa warunków uprawiania turystyki na terenach nadodrzańskich na Dolnym Śląsku.

więcej...

WYDARZENIE 
Planowanie przestrzenne po nowemu - webinar informacyjny dla miast

Związek Miast Polskich i Fundacja Miasto zapraszają 15 lutego na darmowym webinar informacyjny dla miast. Głównym tematem wydarzenia będą rozmowy o nowych regulacjach w planowaniu przestrzennym i ich konsekwencjach dla samorządów.

więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   221 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»