Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIA LOKALNE 
W Milanówku już niebawem będzie jeszcze ekologiczniej


Dwie szkoły podstawowe w Milanówku (pow. grodziski) przejdą termomodernizację. Uczniowie oraz pracownicy już niedługo będą uczyć się i pracować w lepszych warunkach.

więcej...

WYDARZENIE 
Konferencja EkoSfera o aktualnych wyzwaniach środowiskowych dla Polski


Polski Ład, transformacja energetyczna, zrównoważona gospodarka zasobami wodnymi, ekoprojektowanie, a także rola samorządów w kontekście zmian klimatu to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas konferencji EkoSfera, organizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, podczas targów POLECO.

więcej...

FINANSE 
Dług województwa Wielkopolskiego niższy o 190 mln zł

Podczas sesji sejmiku wielkopolscy radni zaakceptowali zmiany w budżecie województwa, które pozwolą zmniejszyć m.in. o 190 mln zł deficyt w regionalnej kasie.

więcej...

KONKURS 
Laureaci Konkursu Eco-Miasto 2021


Nagrody w konkursie Eco-Miasto przyznawane są polskim miastom i gminom, które wdrażają u siebie prośrodowiskowe rozwiązania.

więcej...

FINANSE 
Bezpłatne szkolenia online dla skarbników
Akademia Curulis to cykl webinariów skierowanych do skarbników i pracowników Wydziałów Finansowych. W tym roku odbędą się 3 szkolenia dotyczące m.in. przygotowań JST do wykonania projektu WPF.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Wystartowała nowa kampania wizerunkowa Szczecina
Kampania promująca potencjał Szczecina jest jednym z efektów pracy zespołu ekspertów ds. wyjścia z lockdownu, który rekomendował podjęcie działań promocyjnych o ogólnopolskim zasięgu. 

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Metropolie w obronie szkół
Czerwona ekierka symbolem obywatelskiego sprzeciwu wobec rządowych zmian w oświacie. Unia Metropolii Polskich włącza się w kampanię, negatywnie odnosząc się do proponowanych zmian przepisów prawa oświatowego.
więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Zmiany w ustawie o wspieraniu rodziny niepokoją samorządowców
Powstał projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie zwraca uwagę na niekorzystne zapisy w proponowanym projekcie. więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Spotkanie sekretarzy po dwóch latach przerwy

Zakończył się V Krajowy Kongres Sekretarzy, organizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego. Kongres jest ogólnopolskim wydarzeniem dotyczącym bieżących, najważniejszych aspektów funkcjonowania samorządu terytorialnego.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
System zbierania oraz przetwarzania odpadów musi być transparentny
Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) wskazuje, że przedstawiony przez Ministerstwo Klimatu projekt wdrożenia Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta (ROP) ma wiele błędów i wymaga całkowitego przepisania.
więcej...

WYDARZENIA LOKALNE
Radni uchylili tzw. uchwałę anty-LGBT

Podczas XLV zdalnej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego radni zdecydowali m.in. o przyjęciu deklaracji w sprawie uchylenia Deklaracji Nr 1/19 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii „LGBT” do wspólnot samorządowych.

więcej...

KWRIST
Komisja Wspólna - apel o wsparcie dla gmin uzdrowiskowych

Wiceminister Paweł Szefernaker wspólnie z Krzysztofem Iwaniukiem, wójtem Terespola, przewodniczącym Związku Gmin Wiejskich RP, współprzewodniczyli wrześniowemu posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Komisja obradowała w trybie hybrydowym.

więcej...

WYDARZENIA 
Już w tym tygodniu odbędzie się I Ogólnopolskie Forum Rad Kobiet

Dyskusji o potrzebach i wyzwaniach kobiet w społecznościach lokalnych oraz równouprawnieniu i prawom człowieka poświęcone będzie I Ogólnopolskie Forum Rad Kobiet, które dbędzie się 1 października we Wrocławiu.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE
W krajobrazie miasta powstanie nowa i bogata szata roślinna 

Drzewa rodzime, derenie, irgi, berberysy, kosodrzewiny, tawuły, trzcinniki – łącznie 176 drzew oraz ponad 10,5 tys. krzewów, bylin, traw ozdobnych i róż pojawi się w 17 lokalizacjach Lublina. Miasto przygotowuje się już do jesiennych nasadzeń nowej zieleni. Część z nich to realizacja zadań z Zielonego Budżetu 2019 i 2020.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Samorządowa Karta Praw Rodzin pozostaje bez zmian

Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego zebrali się w czwartek (23 września) na nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego, której tematem była Samorządowa Karta Praw Rodzin.

więcej...

WYDARZENIE
Cyfryzacja w mniejszych samorządach wymaga większego dofinansowania

Potrzeba finansowego wspierania cyfryzacji najmniejszych samorządów to jeden z tematów, który pojawił się w trakcie dwudniowego Forum Miasteczek Polskich organizowanego w Warszawie. W wydarzeniu udział wzięło blisko 300 samorządowców, ekspertów i polityków. Ze strony rządowej m.in. sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński.

więcej...

WYDANIE SPECJALNE WT 
Jesienią wypoczywaj w Polsce [pobierz]
więcej...

STOWARZYSZENIA 
Wspólne stanowisko gmin i miast w sprawie podziału granic gmin

Zarządy Związku Miast Polskich i Związku Gmin Wiejskich RP wspólnie wyrażają sprzeciw wobec zainicjowanej przez Wojewodę Łódzkiego procedury zmiany granic pomiędzy gminami Kleszczów i Bełchatów.

więcej...

WYDARZENIA 
Kolejna edycja Międzynarodowego Forum PPP już lada dzień
Miasto Płock zaprasza na V Międzynarodowe Forum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 27-28 września i po raz drugi przyjmie formę wirtualnej konferencji.
więcej...

STOWARZYSZENIA  
Znaczenie samorządu powiatowego dla rozwoju Polski rośnie

Finanse samorządowe, sytuacja w systemie opieki zdrowotnej, prawne uregulowanie kwestii stwierdzania zgonów a także inne problemy istotne dla powiatów były głównymi tematami XXVII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, które odbyło się w dniach 16-17 września br. w Wiśle.

więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   193 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

21-22 października, Warszawa, Smart City Expo Poland, https://www.smartcityexpo.pl/

27 października, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://www.kwrist.mswia.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»