Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


PATRONAT MEDIALNY 
Nowa kadencja władz samorządowych

Zmiany klimatu, wykorzystanie nowych technologii, służba zdrowia i obrona cywilna – to przykłady tematów, o których dyskutować będą samorządowcy na rozpoczęcie kadencji – podczas Local Trends – Samorządowego Kongresu Finansowego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-14 maja w Sopocie.

więcej...

KONKURSY 
Ruszył nabór projektów w konkursie Eco-Miasto 2024

Jak co roku, także i teraz, polskie miasta mają szansę na podzielenie się swoimi zrównoważonymi projektami i otrzymanie tytułu Eco-Miasto. Od 22 kwietnia do 30 czerwca miasta mogą zgłaszać swoje zrównoważone projekty w tegorocznym konkursie.

więcej...

KWRiST
Z kwietniowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

W siedzibie MSWiA, odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Obradom komisji współprzewodniczyli Tomasz Szymański, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

więcej...

WYBORY 2024
Zmiany, zmiany, zmiany... w miastach

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki drugiej tury wyborów ze 100 proc. komisji wyborczych. Wybierano 748 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. 
W niektórych miejscowościach doszło do zaskakujacych rozstrzygnięć.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Liderzy pierwszej tury wyborów wezmą udział w Samorządowym Kongresie Finansowym w Sopocie


Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Sopot, które reprezentowała będzie prezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim. Wystąpienie inauguracyjne pod tytułem „Priorytety dla samodzielności samorządów w nowej rzeczywistości” wygłosi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

więcej...

WYBORY 2024
II tura wyborów samorządowych 2024. Kampania profrekwencyjna dla miast

Pierwsza tura wyborów samorządowych za nami, a w wielu miejscach naszego kraju mieszkańcy już dokonali swojego wyboru. Jednak w dalszym ciągu przed nami „dogrywka” - druga tura wyborów, która odbędzie się 21 kwietnia.

więcej...

WSPÓŁPRACA
W MSZ o współpracy z samorządami

Anna Radwan-Röhrenschef, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych spotkała się z przedstawicielami poszczególnych korporacji samorządowych, by omówić propozycję planu działania i współpracy.

więcej...

WYBORY 2024 
Ślubowanie w pierwszym tygodniu maja. PKW odpowiada na pismo ZMP

W odpowiedzi na wątpliwość w sprawie terminu ślubowania nowo wybranych burmistrzów i prezydentów, zgłoszoną w imieniu miast członkowskich przez Związek Miast Polskich, Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że ślubowania te odbędą się w pierwszym tygodniu maja.
więcej...

WYDARZENIA 
Zapraszamy na Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR odbędzie się już 22 i 23 kwietnia w Warszawie. To cykliczne wydarzenie, którego celem jest zbudowanie przestrzeni służącej wymianie idei, współpracy na rzecz ochrony środowiska, osiągnięciu celów klimatycznych oraz wspieraniu ambitnych, racjonalnych ekonomicznie i społecznie inicjatyw polskiej polityki klimatycznej.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Forum Mieszkaniowe 2024. Godne i dostępne mieszkalnictwo bez granic

W dniach 16-17 kwietnia odbędzie się prestiżowe Forum Mieszkaniowe, które w tym roku nosi tytuł "Godne i dostępne mieszkalnictwo bez granic". Partnerami tego wydarzenia są renomowane instytucje: UNHCR, Agenda ONZ ds. Uchodźców oraz Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

więcej...

WYBORY 2024
PKW przekazała oficjalne wyniki wyborów samorządowych

Państwowa Komisja Wyborcza we wtorkowy wieczór policzyła wszystkie głosy do sejmików wojewódzkich. Koalicja Obywatelska wygrała w dziewięciu województwach, zaś PiS zostało zwycięzcą w siedmiu.


więcej...

WYBORY 2024
Pierwsze wyniki wyborów

W skali kraju w wyborach do sejmików wojewódzkich PiS zdobyło 33,7 proc., KO 31,9 proc., Trzecia Droga 13,5 proc., Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy 7,5 proc., Lewica 6,8 proc. Frekwencja wyniosła 51,5 proc. Takie wyniki podano o godzinie 21:00.
więcej...

WYBORY 2024 
RPO apeluje do samorządowców o wybory dostępne dla osób z niepełnosprawnościami

Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich nadal nie wszystkie lokale wyborcze są w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przed wyborami parlamentarnymi w 2023 roku Biuro RPO oceniło dostępność 143 lokali wyborczych - jedynie w 36 nie stwierdzono żadnego uchybienia. 
więcej...

RAPORT 
Czy mieszkańcy mają wpływ na decyzje władz lokalnych?

Gminy dość dobrze wywiązują się z obowiązków informacyjnych, ale nie umożliwiają mieszkańcom wywierania realnego wpływu na sprawy lokalne poprzez mechanizmy współde­cydowania. Aż 70 proc. gmin nie wywiązuje się z ustawowego obowiązku posiadania uchwały regulującej inicjatywę lokalną. 40 proc. gmin nie daje mieszkańcom możliwości występowania z inicjatywą uchwałodawczą. Obraz partycypacji lokalnej wyłaniający się z raportu „Narzędzia partycypacji lokalnej w Polsce w 2023 roku" przygotowanego dla forumIdei Fundacji im. Stefana Batorego nie jest zbyt optymistyczny.
więcej...

RANKINGI 
Business Insider: Olsztyn najlepszym miastem do życia w Polsce

 W naszym rankingu pod uwagę wzięliśmy trzy kluczowe wskaźniki ekonomiczne i trzy aspekty pozafinansowe – napisali dziennikarze Business Insider przygotowując zestawienie najlepszych miast do życia w naszym kraju. Wygrał Olsztyn, który zdetronizował Poznań, ubiegłorocznego zwycięzcę.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej


Celem programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej, jest 
wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. Z uwagi na ogólny charakter Programu, rodzaje zadań inwestycyjnych, o dofinansowanie których można ubiegać się w ramach Programu, zostały podzielone na trzy grupy.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
30-lecie Związku Gmin Regionu Płockiego
Z okazji jubileuszu marszałek Adam Struzik wręczył członkom związku dyplomy uznania. Ponadto związek zorganizował konferencję pn. „Nowa energia dla gmin Zachodniego Mazowsza”.

więcej...
    więcej...

KWRiST 
Z marcowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

W siedzibie MSWiA, odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Obradom komisji współprzewodniczyli Tomasz Szymański, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Porozumienie Zachodniopomorskiego z Politechniką Morską

„Rozbudowa Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej” to kolejny projekt Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego i Politechniki Morskiej w Szczecinie. Dane gromadzone i następnie udostępniane mieszkańcom obejmą między innymi gospodarkę nieruchomościami, ochronę środowiska czy też planowanie przestrzenne. Porozumienie w tej sprawie podpisali marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz rektor Politechniki Morskiej prof. Wojciech Ślączka.

więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   222 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

18 czerwca, Warszawa, XLVII Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich, https://www.miasta.pl/

24-25 czerwca, Warszawa,
XXXVIII Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich RP, https://www.zgwrp.pl/

25-26 czerwca, Warszawa,
XVII Ogólnopolska Konferencja BGK dla JST, https://xvii-ogolnopolska-konferencja-bgk-dla-jst.konfeo.com/pl
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»