Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


PATRONAT MEDIALNY 
Zapraszamy do udziału w kongresie „EOIF GigaCon Summit 2024”


Organizowany przez GigaCon dwudniowy kongres „EOIF GigaCon Summit 2024” to jedno z największych wydarzeń poświęconych elektronicznemu obiegowi informacji w firmie. Konferencja odbędzie się online w dn. 24-25 lipca 2024 r.

więcej...

PERSONALIA 
Łukasz Smółka wybrany na nowego marszałka Województwa Małopolskiego

Za szóstym podejściem udało się wybrać nowego marszałka w Małopolsce. W głosowaniu wzięło udział 39 radnych. Za kandydaturą Łukasza Smółki głosowało 22 radnych, przeciwko – 17 radnych, nikt nie wstrzymał się od głosu. 

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO
Z JST o tym jak poprawić ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej

Z inicjatywy podsekretarza stanu w MSWiA, odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządów poświęcone projektowi ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej.

więcej...

NAGRODY i KONKURSY 
Mazowsze z nagrodą Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości

Europejski Komitet Regionów docenił Mazowsze za budowanie przedsiębiorczego i innowacyjnego regionu oraz tworzenie przyjaznego otoczenia biznesowego dla mazowieckich firm.
więcej...

STOWARZYSZENIA
Nowe władze Związku Miast Polskich

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, został nowym prezesem Związku Miast Polskich. Delegaci z miast członkowskich Związku wybrali także jego Zarząd, Komisję Rewizyjną oraz przyjęli kierunki działania na najbliższy rok nowej kadencji samorządowej.

więcej...

ZDROWIE 
Mazowsze dla osób z chorobami otępiennymi – pierwsze takie wsparcie w Polsce

Aż 600 tys. osób w Polsce zmaga się z chorobami otępiennymi, w tym chorobą Alzheimera. Niebawem może być ich nawet dwukrotnie więcej. Dlatego samorząd Mazowsza uruchomił pierwszą w Polsce sieć dziennych domów pobytu dla takich osób. Obok nich pilotażowo powstają domy opieki medycznej.
więcej...

STOWARZYSZENIA 
Konwent Przewodniczących Sejmików debatował na Śląsku

Przewodniczący Sejmików, Dyrektorzy Biur i Kancelarii Sejmików spotkali się na Konwencie w Ogrodzieńcu. Po raz ostatni w bieżącej kadencji organizatorem posiedzenia było Województwo Śląskie.

więcej...

WYDARZENIE 
XVII Ogólnopolska Konferencja BGK dla Jednostek Samorządu Terytorialnego

W dniach 25-26 czerwca 2024 roku odbędzie się w Warszawie XVII konferencja BGK dla Jednostek Samorządu Terytorialnego. To doskonała okazja dla wszystkich samorządowców, by się spotkać, porozmawiać i wymienić doświadczeniami. To także ogromna dawka praktycznej wiedzy.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
II Konwent Marszałków na Śląsku

Najważniejsi przedstawiciele województw zjechali na Śląsk, by uczestniczyć w obradach Konwentu Marszałków. Gości przywitał marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, który podziękował przybyłym za przyjęcie zaproszenia do Ogrodzieńca oraz podsumował uroczyście przewodnictwo województwa śląskiego w pierwszym półroczu 2024 roku.

więcej...

WYDARZENIE 
Zapraszamy na Konferencję LIFE in COOL CITY
więcej...

WYDARZENIE 
I Forum Turystyki Przyjazdowej i Krajowej – Kierunek Polska

Celem wydarzenia jest spotkanie decydentów odpowiedzialnych za turystykę w samorządach i dyskusja o najważniejszych aspektach promocji Polski, trendach ważnych dla pozyskania turysty wewnętrznego i turysty zagranicznego.

więcej...

TURYSTYKA 
Głosuj na swojego faworyta w VII Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów!

Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów
to jedyny konkurs w Polsce promujący turystykę krajową, który łączy w sobie nowoczesne formy przekazu i element rywalizacji. Ważną częścią konkursu jest głosowanie online na najciekawsze relacje reprezentantów poszczególnych regionów, które potrwa do 9 czerwca br.

więcej...

WYDARZENIE 
Odznaczenia za wybitne zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego

W ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie świętowano Dzień Samorządu Terytorialnego. W trakcie uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe przedstawicielom samorządu.

więcej...

    więcej...

WYDARZENIE 
ZMP i Fundacja Miasto zapraszają na Dni Samorządu Terytorialnego do Warszawy

27 i 28 maja 2024 r. zapraszamy na dwudniową konferencję pn. „Wyzwania nowej kadencji”, podczas której zostaną omówione najważniejsze problemy stojące przed samorządem lokalnym oraz możliwości ich skutecznego rozwiązania.
więcej...

KWRiST
Majowe posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

W siedzibie MSWiA, odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Obrady komisji otworzył minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak. Szef MSWiA podkreślił, że rząd widzi w samorządowcach ważną część państwa. Minister przypomniał także o kluczowej roli samorządów w budowaniu bezpieczeństwa obywateli, które jest priorytetem rządu.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Bezpłatna Konferencja – Data Center Trends Wyzwania centrów danych


Już 22 maja
odbędzie się konferencja Data Center Trends, podczas której poruszymy i przeanalizujemy zagadnienia bieżących trendów dla wysokoefektywnych i bezpiecznych centrów danych.

więcej...

WYDARZENIE 
Szukasz niesamowitych, zapierających dech w piersiach miejsc?

Czy jesteś gotowy na niezapomniane przeżycia, które pobudzą Twoje zmysły i rozpalą wyobraźnie? Odkryjesz je na targach turystycznych Atrakcje Regionów! To doskonała inspiracja przy planowaniu weekendowych i wakacyjnych podróży.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Nowe zasady projektowe dróg w praktyce samorządów 2024


Coroczne, wyjątkowe spotkanie, które gromadzi setki specjalistów ds. zarządzania drogami, celem otwartej i merytorycznej dyskusji na temat kwestii związanych z ich obszarem pracy. Jesteśmy świadomi wyzwań, z jakimi boryka się branża drogowa i wiemy, jak ważną rolę odgrywa w niej wiedza praktyczna. Naszym priorytetem jest jej dostarczenie.

więcej...

INWESTYCJE 
70 mln zł na budowę urządzeń wodnych w Łódzkiem

Urząd Marszałkowski przekazuje kolejne środki na walkę z suszą rolniczą w Łódzkiem. Tym razem to aż 70 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, za które spółka Wody Polskie wybuduje na rzekach naszego województwa urządzenia pozwalające lepiej retencjonować wodę.

więcej...

  2 3 4 5 6   ...   223 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»