Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


OCHRONA ŚRODOWISKA 
Łąki kwietne wizytówką nowoczesnych polskich miast

Temat łąk i pasów kwietnych w miastach z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców miast. Szczególnie w ostatnich sezonach miasta wydają się „iść na rekord”. Szacuje się, że jedynie w ciągu dwóch ostatnich lat aż czterokrotnie wzrosła liczba tych, które wysiały na swoim terenie łąki lub pasy kwietne.

więcej...

TURYSTYKA 
Czytaj sierpniowe wydanie #CzasNaPolskę [pobierz]
Ukazała się sierpniowa edycja #CzasNaPolskę wydania specjalnego Wiadomości Turystycznych.

więcej...

PROMOCJA 
Współpraca miasta z największym klubem piłkarskim


W siedzibie klubu Jagiellonia Białystok zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki i prezes Jagiellonii Agnieszka Syczewska podpisali umowę o współpracy. Piłkarze białostockiego klubu przez cały sezon będą promować podczas swoich sportowych działań miasto.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO
Nowe miasta na mapie Polski

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie nadające status miasta 10 miejscowościom w Polsce. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku.

więcej...

EKOLOGIA 
Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni 


Kompostownia wzbogaciła się między innymi o mieszarko-rozdrabniarkę do rozdrabniania i mieszania odpadów kierowanych do instalacji kompostowania oraz ładowarkę kołową teleskopową służącą obsłudze instalacji kompostowania.

więcej...

CYFRYZACJA 
Ruszyła rejestracja na Szczyt Cyfrowy

Jeśli chcesz wziąć udział w najważniejszym cyfrowym wydarzeniu tego roku – już możesz się zgłosić. Wystartowała rejestracja uczestników na Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF2021, który odbędzie się w Katowicach. Znamy też wstępny program wydarzenia.

więcej...

INWESTYCJE - KRAKÓW 
W Krakowie trwają przygotowania do budowy Centrum Muzyki

Teren w Cichym Kąciku jest przygotowywany do budowy Krakowskiego Centrum Muzyki. Trwają m.in. wyburzenia pustostanów, prowadzone są również prace projektowe oraz inne działania organizacyjno-prawne, niezbędne do rozpoczęcia prac budowlanych. Krakowskie Centrum Muzyki ma być gotowe na koniec 2023 r.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Lublin z Krakowem i Wrocławiem przeciwko mowie nienawiści

Lublin otrzymał grant Rady Europy na realizację projektu z Krakowem i Wrocławiem. Wspólne działania na rzecz zapobiegania mowie nienawiści i promowania wartości wielokulturowości otrzymają wsparcie w wysokości blisko 15 tys. euro.
więcej...

KONKURS 
Konkurs promujący rozwiązania związane z Gospodarką Obiegu Zamkniętego

W ramach działalności Koalicji "Włącz Czystą Energię dla Polski" Pracodawcy RP zapraszają do udziału w I edycji konkursu “GOZpodarz 2021”, promującym dobre praktyki związane z ideą Gospodarki Obiegu Zamkniętego! Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego oraz innych organizacji.

więcej...

EKOLOGIA 
Program „Złap deszczówkę” na półmetku 


Trwa realizacja projektów
 w ramach miejskiego programu małej retencji „Złap deszczówkę”. W pierwszym półroczu 2021 roku Miasto Lublin podpisało kolejnych 45 umów z mieszkańcami na realizację systemów zatrzymywania wód opadowych w gospodarstwach domowych.

więcej...

ZDROWIE 
Łódź jako jedyne w Polsce z tytułem Zdrowego Miasta WHO


Łódź, jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł Zdrowego Miasta. Certyfikat przyznaje Światowa Organizacja Zdrowia. Tytuł potwierdza wieloletnie zaangażowania miasta w działania na rzecz zdrowia mieszkańców.

więcej...

KONTROLA NIK
NIK o barierach architektonicznych w infrastrukturze miejskiej

Miasta Gdynia, Kartuzy i Tczew inwestowały w infrastrukturę miejską, jednak nie w pełni zapewniły dostęp do niej osobom z utrudnionym poruszaniem się. Analizowały potrzeby i konsultowały je z mieszkańcami, jednak nie potrafiły egzekwować właściwych rekomendacji. Każda ze zbadanych przez NIK inwestycji miała jakąś przeszkodę, utrudniającą samodzielne przemieszczanie się po mieście.

więcej...

INNOWACJE 
Miasto testuje kolejny autobus elektryczny


Miasto i krośnieński MKS testuje kolejny elektryczny autobus. Po tym, jak w ubiegłą niedzielę był to mały Karsan Jest Electric przyszła pora na elektryczny autobus polskiej produkcji - Autosan12 LFE.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
O współpracy lubuskiego z Brandenburgią


O wyzwaniach, które przed Polską i Niemcami postawiła pandemia oraz wspólnych planach na przyszłość marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak rozmawiała z Katrin Lange – Minister Finansów i Spraw Europejskich Landu Brandenburgia
.

więcej...

KWRiST 
Z lipcowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego


Wiceminister Paweł Szefernaker wspólnie z Piotrem Całbeckim, marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jako przedstawicielem Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, współprzewodniczyli lipcowemu posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Komisja obradowała w trybie hybrydowym.

więcej...

INWESTYCJE 
Ochrona złóż węgla blokuje samorządom terytorialnym inwestycje

Społeczności lokalne, które przez całe lata borykały się z zagrożeniem budową kopalni odkrywkowych, mierzą się z kolejnym problemem. Na terenach, gdzie występują udokumentowane złoża węgla brunatnego, mieszkańcy i samorządowcy często spotykają się z odmową uzgodnienia warunków zabudowy czy rozpoczęcia inwestycji komunalnych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
więcej...

PROMOCJA 
Łódź w ogólnoeuropejskiej kampanii #OpenUpToEurope


Łódź, wraz z Polską Organizacją Turystyczną i pięcioma innymi polskimi miastami, weźmie udział w kampanii promocyjnej zainicjowanej przez European Travel Commission* (ETC). Ponad 30 państw w ramach wielokanałowej kampanii cyfrowej #OpenUpToEurope promuje swoje destynacje i zachęca Europejczyków do odpowiedzialnego podróżowania za granicę.

więcej...

FINANSE 
5 milionów złotych na ochronę dolnośląskich zabytków


Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął jednogłośnie uchwałę przekazującą 5 milionów złotych na ochronę zabytków. Pieniądze będzie można przeznaczyć na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach znajdujących się na terenie całego regionu.

więcej...

KONKURSY 
Kryształy Przetargów Publicznych - zgłoś swoją inwestycję już teraz

Redakcja ogólnopolskiego miesięcznika „Przetargi Publiczne” zaprasza wszystkich wykonawców i zamawiających do zgłaszania swoich projektów w 13. edycji Nagrody Kryształy Przetargów Publicznych. Nagroda ma na celu docenienie i promocję najlepszych praktyk w działach zamówień publicznych i firmach, które realizują inwestycje w sektorze publicznym.


więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
W Lublinie wznawiają działalność „Przyjazne Patrole”

„Przyjazne Patrole” to wspólna inicjatywa realizowana przez Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin, Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie oraz Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie. Ma ona celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa dzieci i rodzin znajdujących się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.
więcej...

  2 3 4 5 6   ...   189 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

9 sierpnia, Szkolenie: Gmina to płatnik składek na ubezpieczenie społeczne, https://frdl.org.pl/

12 sierpnia, Webinarium: Regulacja stanu prawnego pasów drogowych dróg publicznych Jednostek Samorządu Terytorialnego, https://frdl.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»