Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIE 
Konferencja podsumowująca projekt „Samorządy nie marnują”

Federacja Polskich Banków Żywności zakończyła projekt „Samorządy nie marnują”, pora więc na bezpłatną konferencję online podsumowującą projekt. Jej celem jest prezentacja aktualnych rekomendacji ekspertów w zakresie współpracy z samorządami oraz poznanie lokalnych programów ograniczania marnowania żywności.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Zarząd Związku Powiatów Polskich obradował w Pruszkowie

Podczas obrad obecni na miejscu starostowie powiatów omówili między inymi kwestię dotyczące finansowania powiatów, w tym w zakresie dotyczącym podziału subwencji oświatowej w 2024 roku.

więcej...

KONKURSY
Towarzystwo Urbanistów Polskich wybrało najlepsze przestrzenie publiczne

Już po raz siedemnasty wybrano najlepsze przestrzenie publiczne w kraju. Jury doceniło 12 realizacji w pięciu kategoriach. Przyznało też nagrodę specjalną za innowacyjne podejście w projektowaniu przestrzeni publicznych.

więcej...

WYDARZENIE 
Zapraszamy na Forum Bankowo-Samorządowe 2023

Kolejna edycja Forum Bankowo-Samorządowego organizowana jest pod hasłem: “Nowe Wyzwania, Nowe Strategie: Samorządy i Banki na Rzecz Wspólnego Rozwoju”. Uczestnicy wydarzenia skupią się na omawianiu najistotniejszych tematów dotyczących współpracy między sektorem samorządowym a bankami w dynamicznym kontekście zmieniających się wyzwań.


więcej...

WSPÓŁPRACA 
Śląskie i chińska prowincja Liaoning zacieśniają współpracę

Przedstawiciele obu regionów podpisali deklarację o kontynuowaniu i umacnianiu współpracy. Województwo Śląskie reprezentował w Shenyang marszałek Jakub Chełstowski, a prowincję Liaoning gubernator Li Lecheng. W skład delegacji z województwa śląskiego, która złożyła wizytę w Chinach, znaleźli się m.in. prezydent Katowic Marcin Krupa, Tomasz Zjawiony prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i Bartłomiej Babuśka prezes Funduszu Górnośląskiego.

więcej...

FINANSE 
Rusza największe wsparcie w historii województwa mazowieckiego

Modernizacja dróg, autobusy dla uczniów, działania ekologiczne, sprzęt dla strażaków czy badania profilaktyczne dla mieszkańców – to tylko przykłady działań, które mają szansę na dofinansowanie z budżetu województwa. Samorząd Mazowsza uruchomił nabory do autorskich programów wsparcia. Na pomoc dla samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych czy działkowców sejmik województwa przeznaczył blisko 900 mln zł.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO
Zwiększ poziom cyberbezpieczeństwa w swoim samorządzie

Liczba zagrożeń cyberbezpieczeństwa, z którymi spotykają się jednostki samorządu terytorialnego (JST), cały czas rośnie. Dlatego warto zadbać o poprawę poziomu zabezpieczeń już teraz, zanim dana jednostka zostanie zaatakowana i doświadczy poważnych strat finansowych i blokady usług. Służą do tego środki dostępne w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”, jednak zgłoszenia można składać tylko do końca listopada – przypomina o tym NASK-PIB.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Za dwa tygodnie poznamy laureatów III edycji Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego i Łódzkiego

Już po raz III Ośrodki Regionalne Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z Urzędami Statystycznymi organizują Rankingi Gmin, mające na celu wyłonienie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego i łódzkiego, wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
IT w Administracji


23 listopada 2023 r. zapraszamy na bezpłatną konferencje IT w Administracji, której celem jest kompleksowe przedstawienie najnowszych tendencji związanych z informatyzacją polskich urzędów i instytucji administracji publicznej.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
Śląskie inwestuje w bezpieczeństwo

53 gminy wojewóztwa śląskiego otrzymają wsparcie w ramach marszałkowskiego konkursu dotyczącego zwiększenia potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Delegacja z Korei Południowej z wizytą w Wielkopolsce

Oficjalnym spotkaniem z Markiem Woźniakiem, Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego rozpoczęła się pierwsza w Wielkopolsce wizyta nowego Gubernatora Tae-heum KIM – szefa regionu partnerskiego Chungcheongnam-do z Korei Południowej. Wiodącym tematem spotkania szefów Wielkopolski oraz Chungcheongnam-do była transformacja energetyczna oraz priorytety współpracy obu regionów w najbliższym czasie.

więcej...

CYFRYZACJA 
Cyberbezpieczny Samorząd - weź udział w bezpłatnym szkoleniu

Związek Powiatów Polskich wraz Ministerstwem Cyfryzacji, Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Projektów Polska Cyfrowa zapraszają na bezpłatne webinarium, dedykowane pracownikom jednostek samorządu terytorialnego, pt. „Cyberbezpieczny Samorząd”, które odbędzie się 9 listopada 2023 roku. Rozpoczęcie o godz. 10:00.
więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Polski Alarm Smogowy opublikował najnowszy raport

W opublikowanym przez PAS tegorocznym rankingu najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Polsce po raz kolejny zwyciężyła Nowa Ruda, zdobywając pierwsze miejsce w trzech kategoriach: liczba dni smogowych, stężenia PM10 oraz stężenia benzo(a)pirenu. 

więcej...

CYFRYZACJA 
Dane dla Inteligentnych Miast

Rozwój technologiczny, wyzwania związane z urbanizacją i potrzeby społeczne sprawiają, że coraz częściej słyszymy o smart cities, czyli inteligentnych miastach. Nowoczesne rozwiązania przekładają się na poprawę jakości życia mieszkańców, a przestrzeń miejską czynią bardziej przyjazną.

więcej...

INWESTYCJE
Modernizacja Infrastruktury Wodno-Kanalizacyjnej w Solinie

Będzie kolejna inwestycja związana z budową i modernizacją sieci wodociągowych i kanalizacyjnych na obszarach wiejskich województwa podkarpackiego. W urzędzie gminy Solina podpisano umowę na realizację projektu budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zawóz – etap IV.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Marszałek wręczył dyplomy Programu Wielkopolska Akademia Samorządności

W ramach trwającej właśnie, kolejnej edycji programu „Wielkopolska Akademia Samorządności (WAS)” dwie uczestniczki stażu z Chorwacji, odebrały z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego pamiątkowe certyfikaty.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Samorządowcy przygotują listę oczekiwań wobec nowego Sejmu

Podczas posiedzenia członkowie Zarządu ZMP podsumowali wybory i zdecydowali, że w ciągu 2 tygodni przygotują listę oczekiwań samorządów miast wobec Sejmu RP X kadencji oraz przyszłego nowego rządu na pierwsze 100 dni.
więcej...

WSPÓŁPRACA 
Ukraińscy urzędnicy szkolili się na Podkarpaciu

19 urzędników z Ukrainy uczestniczyło w szkoleniu z zakresu funduszy unijnych i implementacji projektów Unii Europejskiej. Zajęcia dla kadry urzędniczej z ukraińskich obwodów zaprzyjaźnionych z Podkarpaciem zorganizował Urząd MarszałkowskiWojewództwa Podkarpackiego.

więcej...

PROMOCJA
Cztery miasta w finale konkursu na Europejską Stolicę Kultury 2029

Katowice, Lublin, Bielsko-Biała i Kołobrzeg zostały wybrane przez ekspertów spośród 12 polskich miast kandydujących do tytułu Europejska Stolica Kultury. 27 października przedstawiono wyniki I etapu naboru.
więcej...

WSPÓŁPRACA 
Alstom partnerem programu Katowice Miastem Fachowców


Alstom, globalny lider w dziedzinie inteligentnej i zrównoważonej mobilności, przystąpił do programu „Katowice Miastem Fachowców”. W roku szkolnym 2023/24 uczniowie katowickich szkół technicznych i zawodowych będą mieli okazję odwiedzić działające w Katowicach i Chorzowie zakłady kolejowe Alstom. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwoli im lepiej pokierować dalszą edukacją oraz zaplanować rozwój najbardziej poszukiwanych na rynku pracy kompetencji.

więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   221 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»