Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Sejm zagłosował wbrew uwagom części środowisk samorządowych

Sejm przyjął we wtorek wieczorem ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Za opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY
Zbliża się III edycja Krajowego Kongresu Forów Skarbników

Już za tydzień odbędzie jedno z najistotniejszych wydarzeń, dotykających tematu budżetów samorządowych. W terminie 11–12 maja 2021 r., przy współudziale przedstawicieli strony rządowej i samorządowej dojdzie do wielu ważnych dyskusji prowadzonych w gronie ekspertów oraz praktyków!

więcej...

INWESTYCJE - SZPROTAWA 
W Szprotawie oddano do użytku wyjątkową strażnicę


Spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska oddała do użytku nowoczesny budynek strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Szprotawie w powiecie żagańskim w Województwie Lubuskim. Inwestorem była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu. Obiekt stanął na działce o powierzchni 9020 mkw.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Spotkanie polskich i francuskich samorządów na temat pandemii

Wpływ pandemii COVID -19 na samorządy oraz prawa człowieka będą m.in. tematami spotkania polskich i francuskich samorządów, które odbędzie się w dniu 30 kwietnia br. na platformie Zoom.

więcej...

CYFRYZACJA 
Nawet dwa miliardy euro na cyfryzację

Ruszają konsultacje programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), następcy programu Polska Cyfrowa (POPC). Potrwają do 25 maja. Szybki internet będzie doprowadzany nie tylko do gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, ale także do urzędów, szkół, szpitali czy instytucji kultury.

więcej...

CYFRYZACJA 
Przed nami rewolucja w funkcjonowaniu polskiej administracji


Ruszają konsultacje strategii wdrażania systemu EZD RP. To kompleksowe i bezpłatne oprogramowanie do elektronicznego zarządzania dokumentacją, które ma zrewolucjonizować funkcjonowanie polskiej administracji.

więcej...

PERSONALIA 
Anna Zawiślak nowym zastępcą wójta gminy Nowa Ruda

Dotychczas Anna Zawiślak przez ponad 15 lat pracowała w Urzędzie Miasta w Nowej Rudzie w Wydziale Mienia Komunalnego, a następnie w Wydziale Rozwoju na stanowisku głównego specjalisty do spraw pozyskiwania środków unijnych.

więcej...

INWESTYCJE - BIELSKO-BIAŁA 
W Bielsku-Białej lada moment ruszy wyjątkowa inwestycja


W ramach społecznego budownictwa czynszowego przy ul. Stefana Batorego w Bielsku-Białej zostanie postawiony wielorodzinny budynek mieszkalny. Bielsko-Bialskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. przekazało plac budowy wykonawcy - Przedsiębiorstwu Budowlanemu DOMBUD S. A. z Katowic. To pierwsza od blisko 20 lat inwestycja BBTBS.

więcej...

WYDARZENIA 
Pierwsze w tym roku warsztaty regionalne Eco-Miasto

27 kwietnia (wtorek) o godzinie 10:00 odbędą się warsztaty dla przedstawicieli polskich samorządów. Tematem będą „Środowiskowe wyzwania polskich miast - postulaty do aktualizacji Krajowej Polityki Miejskiej”.

więcej...

INWESTYCJE - DALESZYCE 
W gminie powstanie nowe centrum dla pasażerów


Centrum przesiadkowe z zatokami postojowymi, parkingiem i poczekalnią powstanie w Sukowie. Na tę ważną dla pasażerów inwestycję gmina Daleszyce pozyskała prawie 800 tysięcy złotych dofinansowania unijnego, a umowę w tej sprawie podpisali marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik i wójt gminy Daleszyce Dariusz Meresiński.

więcej...

EKOLOGIA
Miasto z Klimatem 2.0 - rusza nowa edycja


Minister klimatu i środowiska wraz z Burmistrzem Gminy Brwinów, Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Dyrektorem Instytutu Ochrony Środowiska zainaugurowali kolejną edycję programu Miasto z Klimatem.

więcej...

WYDARZENIA
Dobre praktyki w gospodarowaniu wodą na obszarach wiejskich

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza na konferencję pt. „Dobre praktyki w gospodarowaniu wodą w rolnictwie i na obszarach wiejskich”, która odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia br.

więcej...

WYDARZENIA
Zaproszenie na konferencję Miasta Zrównoważone

Podczas konferencji zostaną przedstawione wyniki II raportu Zrównoważony Rozwój – Ranking Polskich Miast. Badaniem objęto 50 największych miast w Polsce. Ranking  został przygotowany przez firmę projektowo-konsultingową Arcadis we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Wrocławskiego.

więcej...

KONKURS 
Laureaci konkursu Innowacyjny Samorząd

Lublin, Dąbrowa Górnicza, Międzychód, gmina Bieliny oraz powiat przysuski – to laureaci głównych nagród konkursu „Innowacyjny Samorząd 2021”.

więcej...

WYDARZENIE 
Wymiana przestarzałego oświetlenia to wymierne oszczędności w budżecie


Podczas konferencji on-line eksperci Signify, światowego lidera branży oświetleniowej, przedstawili realne i mierzalne możliwości wpływu na redukcję emisji CO2 oraz poprawę efektywności energetycznej gospodarki w ramach Krajowego Planu Odbudowy i funduszy unijnych.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Już niebawem na ulice Polkowic wyjadą kolejne autobusy elektryczne

Po sześciu miesiącach od podpisania umowy pomiędzy Gminą Polkowice i firmą Busnex Poland, dziewięć zeroemisyjnych autobusów miejskich Yutong E10 jest już w Polsce. Obecnie pojazdy przechodzą procedurę dopuszczenia do ruchu. Po jej zakończeniu jeszcze w tym miesiącu autobusy rozpoczną obsługę pasażerów na ulicach Polkowic.

więcej...

SZKOLENIE 
Selektywna zbiórka bioodpadów - szkolenie praktyczne

Zarząd Stowarzyszenia na rzecz recyklingu bioodpadów „Biorecykling" zapraszają do udziału w szkoleniu pn. „Szkolenie praktyczne dla samorządów i liderów lokalnych – selektywna zbiórka bioodpadów".

więcej...

ZDROWIE 
Siedzenia w łódzkich autobusach odporne na wirusy i bakterie 


Łódź jako pierwsze miasto na świecie wyposaży swoje autobusy w antywirusową tkaninę. Mowa o 17 elektrycznych autobusach Volvo, które w pierwszym kwartale 2022 r. zaczną kursować po Łodzi.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Przed lubuskim urzędem zakwitły „pola nadziei”


Żonkile zakwitły przed budynkiem urzędu marszałkowskiego. To symbol solidarności z osobami chorymi i cierpiącymi. Niosą nadzieję, która jest potrzebna zwłaszcza w czasach pandemii.

więcej...

WYDARZENIE 
O prawach człowieka w polskich samorządach


Fundacja Arteria oraz Komisja Praw Człowieka i Równego Traktowania Związku Miast Polskich zapraszają 21 kwietnia br. na konferencję online „Standard minimum praw człowieka w polskim samorządzie”.

więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   189 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

9 sierpnia, Szkolenie: Gmina to płatnik składek na ubezpieczenie społeczne, https://frdl.org.pl/

12 sierpnia, Webinarium: Regulacja stanu prawnego pasów drogowych dróg publicznych Jednostek Samorządu Terytorialnego, https://frdl.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»