Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


TURYSTYKA 
Reiseziel Polen będzie promowało polską ofertę na tegorocznym ITB
Wiadomości Turystyczne tradycyjnie przygotowały niemieckojęzyczne wydanie specjalne na największe targi turystyczne w Europie. Gazeta będzie dystrybuowana na polskim stoisku narodowym, standach prasy międzynarodowej i centrum prasowym ITB.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Chojnice powróciły do Związku Miast Polskich

Podczas posiedzenia członkowie Zarządu ZMP przyjęli w poczet miast członkowskich Chojnice, które są 356. miastem związkowym. Rozmawiali również o zmianach w systemie finansowania JST.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
1,5 mld zł dla samorządów na cyberbezpieczeństwo


Ponad 2 tys. samorządów ze wszystkich województw uzyskało wsparcie w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd. Otrzymają one do 850 tys. złotych na działania z zakresu cyberbezpieczeństwa. 

więcej...

PROMOCJA
Ekstraklasowy klub Korona Kielce będzie promować województwo świętokrzyskie

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz Tomasz Jamka członek Zarządu Województwa podpisali z prezesem Zarządu Klubu Korona S.A. Łukaszem Jabłońskim umowę, dotyczącą promowania województwa świętokrzyskiego podczas rozgrywek PKO BP Ekstraklasy sezonu 2023/2024.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Delegacja Związku Gmin Wiejskich RP z wizytą w Rumunii

Delegacja Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej (ZGWRP) uczestniczyła w 27 Zwyczajnej Sesji Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin Rumunii. Delegacji przewodniczył Krzysztof Iwaniuk, Przewodniczący ZGWRP, w asyście Dariusza Strugały, Wiceprzewodniczącego ZGWRP oraz Leszka Świętalskiego, Dyrektora Biura ZGWRP.
więcej...

WYDARZENIE 
Samorządowcy z miast lepsi od parlamentarzystów

W Warszawie na stadionie miejskim Legii odbył się mecz towarzyski reprezentacji piłkarskiej Związku Miast Polskich z drużyną polskich parlamentarzystów. Lepsi okazali się przedstawiciele miast.

więcej...

KWRIST
Lutowe posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

W siedzibie MSWiA, odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Obradom komisji współprzewodniczyli Tomasz Szymański, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
H2POLAND & NetZero Forum – dekarbonizacja i technologie wodorowe na europejskiej agendzie


Cele, które w ostatnich latach wyznacza Komisja Europejska, związane z ochroną środowiska i zapobieganiem narastającemu kryzysowi klimatycznemu powodują, że kwestia dekarbonizacji przemysłu stała się kluczowa dla całego Starego Kontynentu. W coraz większym stopniu dostrzegamy, że zielone podejście do produkcji i konsumpcji nie są jedynie kwestią ekologii, lecz stają się celami strategicznymi dla całej gospodarki. W tym kontekście ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz rozwój technologii zero- i niskoemisyjnych jawią się jako katalizatory pozytywnych zmian.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
NetZeroCities – nabór do pilotażu dla miast

NetZeroCities wspiera Europę, a w szczególności europejskie miasta, w radykalnym ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych poprzez działania na rzecz klimatu w celu osiągnięcia „neutralności klimatycznej”, co jest jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją dziś nasze społeczeństwa.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Dolnośląski Fundusz Odrzański 2024

Ruszyły konkursy dla gmin oraz organizacji pozarządowych w ramach Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Jego celem jest poprawa warunków uprawiania turystyki na terenach nadodrzańskich na Dolnym Śląsku.

więcej...

WYDARZENIE 
Planowanie przestrzenne po nowemu - webinar informacyjny dla miast

Związek Miast Polskich i Fundacja Miasto zapraszają 15 lutego na darmowym webinar informacyjny dla miast. Głównym tematem wydarzenia będą rozmowy o nowych regulacjach w planowaniu przestrzennym i ich konsekwencjach dla samorządów.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Posiedzenie Zarządu ZPP: kluczowe sprawy dla rozwoju powiatów

Posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich w Sejmie RP, zorganizowane na zaproszenie Wicemarszałka Sejmu RP Piotra Zgorzelskiego, było istotnym wydarzeniem dla reprezentacji z powiatów. Uczestnicy spotkania, wśród których znaleźli się przedstawiciele Zarządu Związku Powiatów Polskich oraz szereg ważnych gości, podjęli dyskusję na temat kluczowych zmian legislacyjnych, których realizacji oczekują podczas nowej kadencji Parlamentu.

więcej...

CYFRYZACJA
Kolejne miasta oferują mieszkańcom nową funkcję w aplikacji mObywatel

Asseco wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i Centralnym Ośrodkiem Informatyki wprowadzają w kolejnych miastach możliwość regulowania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, z poziomu aplikacji mObywatel. Do projektu dołączyły Włocławek, Stalowa Wola, Zabrze, Skierniewice, Ostrowiec Świętokrzyski, Łowicz i Kalisz.
więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Sprawy lokalne w rękach mieszkańców – ruszyły zapisy do akcji Masz Głos

Zbliżające się wybory samorządowe to wyjątkowa okazja dla mieszkańców, aby poznać i wybrać do władz osoby, które dobrze rozumieją problemy lokalnych środowisk. Znając wcześniej plany i priorytety poszczególnych kandydatów, łatwiej po wyborach współpracować przy konkretnych wyzwaniach, np. zapobiegać wycince drzew, doprowadzić do remontu chodnika, stworzyć miejsce spotkań dla młodzieży czy powołać Radę Seniorów albo Radę Kobiet.

więcej...

KWRiST 
Pierwsze posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

W siedzibie MSWiA, odbyło się pierwsze po zaprzysiężeniu rządu premiera Donalda Tuska, posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Podczas posiedzenia szef MSWiA wręczył przedstawicielom strony rządowej akty powołania do składu komisji.

więcej...

STOWARZYSZNIA 
Wielkopolscy samorządowcy zaprezentowali swój dekalog

10 postulatów sformułowanych przez samorządowców zostało ogłoszonych i podpisanych podczas III Wielkopolskiego Kongresu Samorządowego. W zaprezentowanym stanowisku, które trafi do rządu i parlamentarzystów, samorządowcy postulują potrzebę podjęcia debaty i odpowiednich działań legislacyjnych, które doprowadzą do utrwalenia stabilnych ram prawno – finansowych funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego.

więcej...

WYBORY 2024
Poznaj najważniejsze terminy związane z kwietniowymi wyborami samorządowymi

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie prezesa Rady Ministrów w sprawie zarządzenia wyborów samorządowych na niedzielę 7 kwietnia. W związku z rozporządzeniem listy kandydatów na radnych będą mogły być zgłaszane do 4 marca, a kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - do 14 marca.
więcej...

KONKURSY 
Zwycięzcy nagród Super Samorząd i Super Głos

Nagrodę Super Samorząd przyznajemy od 2011 roku. Na pomysł doceniania dobrze funkcjonujących gmin w Polsce, gdzie mieszkańcy razem z władzami –  jak równy z równym – pracują nad rozwiązaniem jakiegoś lokalnego problemu, wpadła Joanna Załuska, wieloletnia dyrektorka akcji Masz Głos. Nagrodę otrzymują zarówno inicjujące potrzebę zmian organizacje społeczne lub grupy nieformalne, jak i współpracujące z nimi władze.


więcej...

BEZPIECZŃSTWO 
Sejmik Województwa Mazowieckiego wspiera policję

Mikroskopy, przenośny analizator rentgenowski czy hybrydowy łapacz pocisków – to tylko część sprzętu, który został przekazany Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na ten cel blisko milion złotych.

więcej...

RAPORTY
Zdaniem NIK dochody własne gmin rosną, ale równocześnie zwiększają się zaległości

W większości skontrolowanych gmin działania podejmowane w celu zwiększenia dochodów własnych były nieskuteczne lub obarczone nieprawidłowościami. Polegały one głównie na naliczaniu podatków lokalnych w niewłaściwej wysokości lub za niewłaściwy okres. NIK zwraca również uwagę, że większość gmin nieprawidłowo dochodziła zaległości z tytułu dochodów własnych.
więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   223 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»