Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIA LOKALNE 
Ruda Śląska wprowadza prohibicje

Ruda Śląska wprowadzi zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Rozwiązanie to powinno ograniczyć zakłócanie porządku publicznego i ciszy nocnej, na które skarżą się mieszkańcy.
więcej...

RAPORT 
Mosty i przepusty sprawiają zagrożenie

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że z powodu braku pieniędzy obiekty mostowe w województwie łódzkim są w niedobrym stanie - choć na papierze jest znacznie lepiej. Kontrole i przeglądy mostów przeprowadzają osoby bez uprawnień, a zdarza się, że kontroli tych w ogóle nie ma. 

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Konsekwencje propozycji „Polskiego Ładu” dla samorządu terytorialnego

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wydała specjalne oświadczenie, w którym przedstawia zagrożenia jakie dla samorządu terytorialnego może przynieść „Polski Ład”.
więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Powstało pierwsze stołeczne Pontiseum

W Warszawie nad Wisłą pojawiły się ciekawe konstrukcje. Mają bordowy kolor i nieoczywiste kształty. To muzeum konstrukcji mostowych – Pontiseum (ponte w języku łacińskim znaczy most). 

więcej...

INWESTYCJE - LUBLIN 
Lublin stawia na mikromobilność miejską

W Lublinie powstaje kolejnych 80 parkingów dla hulajnóg. Miasto kontynuuje działania na rzecz budowania mikromobilności miejskiej. Pierwsze kroki w tym kierunku Lublin podjął już w 2020 r. i nadal jest liderem w kwestii porządkowania na gruncie lokalnym sposobu korzystania z hulajnóg.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Wyjątkowe posiedzenie zarządu ZGWRP

Zarząd Związku Gmin Wiejskich RP spotkał się na pierwszym w tym roku posiedzeniu stacjonarnym w Morawicy. Zgromadzenie po raz pierwszy w historii odbywało się w formule online i było transmitowane ze studia w Poznaniu, a liczba zarejestrowanych 368 delegatów reprezentujących gminy członkowskie i 85 obserwatorów i gości pozwoliła zrealizować planowany porządek obrad.

więcej...

CYFRYZACJA
Już jutro rusza CyberGOV 2021 


20 maja odbędzie się jedna z najważniejszych konferencji poświęconych bezpieczeństwu informatycznemu w sektorze publicznym – CyberGOV 2021. Główny temat to cyberbezpieczeństwo instytucji sektora publicznego wobec przyspieszonej cyfryzacji usług.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Gdańsk - rekordowa liczba projektów w Budżecie Obywatelskim

Zakończył się etap przyjmowania projektów do dziewiątej edycji Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku. Łącznie w systemie elektronicznym mieszkańcy złożyli 708 projektów, w tym 200 w kategorii Zielonego Budżetu Obywatelskiego. To o 79 więcej projektów niż przed rokiem.

więcej...

WYDARZENIE 
Jak skutecznie pozyskiwać środki na programy zdrowotne


Zapraszamy do udziału w cyklu eksperckich debat projektu Zdrowie Człowiek Profilaktyka. Profilaktyka chorób zakaźnych – praktyczne wskazówki dla samorządów, pracodawców i instytucji. Nowa rzeczywistość.

więcej...

ZDROWIE 
Apel samorządowców o obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19

Prezydenci oraz marszałkowie wystosowali list do ministra zdrowia i premiera rządu o wprowadzenie obowiązku szczepienia przeciwko koronawirusowi. Przekonują oni, że tylko obowiązkowe szczepienia pozwolą na uzyskanie odporności zbiorowej oraz zmniejszenie liczby zachorowań.

więcej...

FAIR AIR
Pylony Fair Air edukują mieszkańców na temat zanieczyszczenia powietrza

Dla miast, które słyną z czystego powietrza, ale także dla miast o wysokim zanieczyszczeniu powietrza firma Graffico przygotowała specjalne pylony Fair Air, które z jednej strony umacniają wizerunek miast cieszących się czystym powietrzem, a z drugiej uświadamiają, edukują i pomagają w zmianie nawyków mieszkańców. Zapraszamy do wywiadu na temat tych wyjątkowych pylonów oraz promocji miast za pomocą elementów wizualnych z Aleksandrą Manewicz, dyrektor ds. marketingu w firmie Graffico.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Finanse JST w czasie pandemii - stabilne podstawy czy mocna kroplówka?


Zakończył się III Krajowy Kongres Forów Skarbników organizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej, wydarzenie, które jako jedyne w realiach pandemicznych zgromadziło blisko 600 uczestników, praktyków zarządzania finansowego jednostek samorządowych, wokół istotnych dla budżetów gmin, powiatów czy województw tematów.

więcej...

INWESTYCJE - GDAŃSK 
Wykonawca na placu budowy Centrum Ekoinnowacji PG

Politechnika Gdańska przekazała plac pod budowę Centrum Ekoinnowacji PG wyłonionemu w drodze przetargu wykonawcy inwestycji, konsorcjum spółek Polimex Infrastruktura (lider) i Polimex Mostostal S.A. (partner). Nowoczesne i ekologiczne centrum naukowo-badawcze będzie gotowe najpóźniej jesienią 2022 roku.

więcej...

KONKURSY 
Poznaj laureatów konkursu Samorząd PRO FAMILIA 2021

Miejsce Piastowe, Pleszew, Boguszów-Gorce, Otwock i Katowice, mogą posługiwać się tytułem Samorząd PRO FAMILIA 2021. Zwycięzców konkursu ogłosiła, podczas konferencji V4+ COALITION PRO FAMILIA, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

więcej...

WYDARZENIE 
13. Konferencja Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów
Abrys sp. z o.o., wydawca Przeglądu Komunalnego" zaprasza na kolejną edycję konferencji „Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów", która odbędzie się w dn. 18-19 maja 2021r., online.
więcej...

KONKURSY 
Rusza druga edycja ogólnopolskiego konkursu „Samorząd dla Dziedzictwa”

Konkurs „Samorząd dla Dziedzictwa” skierowany jest do samorządów gminnych, które mogą wykazać się modelowym opracowaniem, wdrażaniem i realizacją gminnego programu opieki nad zabytkami.

więcej...

WYDARZENIE 
Rola samorządów w profilaktyce transmisji wirusów

Stowarzyszenie CEESTAHC we współpracy z Ogólnopolskim Programem Zwalczania Grypy (OPZG) 13 maja br. organizuje bezpłatny webinar ekspertów dotyczący problematyki profilaktyki grypy oraz COVID-19.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Już tylko godziny zostały do III edycji Krajowego Kongresu Forów Skarbników


Dwa dni nadchodzącego tygodnia będą niezwykle istotne dla finansów jednostek samorządów terytorialnych. 11-12 maja będziemy uczestnikami dwóch ważnych debat i kilkudziesięciu eksperckich paneli w ramach nadchodzącego III Krajowego Kongresu Forów Skarbników. Dla blisko 600 zgłoszonych już uczestników przygotowaliśmy aż 30 tematów, które omówi 46 ekspertów. Nadchodzący kongres to jedno z największych i najważniejszych spotkań, poruszających tematykę problemów powodowanych przez pandemię COVID-19 w kasach samorządów.

więcej...

FELIETON 
Agata Dąmbska, Forum Od-nowa: Pasja czy presja (w szkole)

Stowarzyszenie „Samorządy dla Polski” rozpoczęło cykl dyskusji o edukacji. Ostatni odcinek webinarium poświęcony został konieczności dokonywania wyboru pomiędzy presją na uzyskiwane wyniki a rozwijaniem pasji uczniów. Zaproszeni goście (Anna Grąbczewska z Fundacji Uniwersytet Dzieci i ekspert ds. edukacji, Andrzej Suchenek) skupili się na pobudzaniu zainteresowań dzieci i młodzieży oraz działaniach „miękkich”, zapominając, że bez zmian systemowych podejmowane próby będą tylko kroplą w morzu potrzeb.

więcej...

KONKURS 
Nagrody za innowacje w polityce


Coroczne nagrody za innowacyjność w polityce są wyróżnieniem dla kreatywnych polityków z całej Europy, którzy mają odwagę przełamywać schematy i znajdować nowatorskie rozwiązania dla współczesnych wyzwań. Są oni nagradzani za swoje innowacyjne projekty oparte na europejskich wartościach, takich jak równowaga społeczna, demokracja i prawa człowieka.

więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   189 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

9 sierpnia, Szkolenie: Gmina to płatnik składek na ubezpieczenie społeczne, https://frdl.org.pl/

12 sierpnia, Webinarium: Regulacja stanu prawnego pasów drogowych dróg publicznych Jednostek Samorządu Terytorialnego, https://frdl.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»