Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE 
Ponad milion złotych na realizację lokalnych projektów społecznych

Letnia tura już III edycji dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie” dobiegła końca. Dzięki ponadmilionowemu dofinansowaniu Polskich Sieci Elektroenergetycznych, aż 63 samorządy i ich jednostki organizacyjne, a także organizacje pozarządowe, zrealizuje swoje inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Metropolia GZM – kolebką rozwoju biznesu na skalę europejską 


Metropolia GZM uchodzi za jedno z najważniejszych centrów logistycznych w Europie. Według raportów to właśnie Katowice i GZM są wymieniane wśród pięciu najważniejszych ośrodków nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.

więcej...

ZDROWIE 
Mazowieckie gminy przodują w liczbie zaszczepionych


Liderem statystyk prowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia jest gmina Podkowa Leśna, gdzie w pełni zaszczepionych zostało już 65,8 proc. mieszkańców. Na drugim miejscu znalazła się w Warszawa z wynikiem 64,7 proc. Wśród gmin w których ten odsetek przekroczył 60 proc. znajdują się także: Raszyn, Michałowice, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno oraz Lesznowola.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO
Samorządowcy z Pomorza apelują o pomoc dla Afgańczyków


Kryzys humanitarny w Afganistanie pogłębia się. Zdobycie stolicy kraju przez Talibów powoduje, że tysiące mieszkańców chce opuścić kraj. Jeśli polski rząd zdecyduje się pomóc Afgańczykom to samorządy Pomorza aktywnie włączą się w pomoc.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Wspólne działania na rzecz dostępności w kulturze 


W Lublinie rozpoczęła działalność Komisja Dialogu Obywatelskiego do spraw dostępności do kultury dla osób z niepełnosprawnościami
. Nowo powołana Komisja będzie dbała o zapewnienie dostępności oferty kulturalnej Lublina osobom z niepełnosprawnościami.

więcej...
  więcej...

INWESTYCJE - TYCHY 
W Tychach powstanie nowy wyjątkowy wodny plac zabaw


400 m2 powierzchni, na której zostanie rozmieszczonych 20 wielobarwnych urządzeń o różnych formach i kształtach. Nad nimi mostek, z którego można zobaczyć cały plac. Pod mostkiem wodospad, a tuż obok plac zabaw wykonany z naturalnych materiałów. Tak w bardzo dużym skrócie można opisać to, co pojawi się w Parku Jaworek w Tychach.

więcej...

CYFRYZACJA 
O cyfryzacji usług dla administracji w Białymstoku

Podczas spotkania w stolicy województwa podlaskiego omawiano zagadnienia związane ze strategicznymi projektami oraz zadaniami realizowanymi przez białostocki oddział NASK. Głównym tematem był awans cyfrowy i usprawnianie polskiej administracji poprzez tworzenie rządowych systemów teleinformatycznych.

więcej...

ZDROWIE 
Konkurs dla gmin „Rosnąca Odporność”


Do 31 października trwa konkurs dla wszystkich gmin (wyłączając miasta na prawach powiatu) na najwyższy przyrost poziomu zaszczepienia mieszkańców pełnym cyklem szczepień przeciwko COVID -19 (liczony od 1 sierpnia). Samorząd może wygrać milion złotych.

więcej...

INNOWACJE
Kostka antysmogowa i nowe miasta

InPost wprowadza do użytku przy wszystkich nowo posadowionych Paczkomatach® innowacyjną brukową kostkę antysmogową w miastach partnerskich programu Green City. Do programu „Green City” – właśnie przystąpiły Sopot i Rzeszów, które dołączyły do Łodzi, Krakowa, Kielc, Wałbrzycha, Częstochowy i Zielonej Góry, a do końca roku program obejmie kilkadziesiąt miast w Polsce.

więcej...

INWESTYCJE - PUCK 
Pomorskie rozbuduje port w Pucku

Jesienią 2023 roku żeglarze i rybacy będą mogli korzystać z rozbudowanego portu w Pucku. Powstaną nowe miejsca do cumowania oraz falochron. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków unijnych.

więcej...

WYDARZENIE 
Inteligentne miasto i nowe technologie w transporcie publicznym

Pandemia przyspieszyła rozwój systemów smart city w polskich miastach. Już teraz w najważniejszych globalnych zestawieniach można znaleźć polskie metropolie. Smart city to nie tylko technologie, które pomagają zarządzać ruchem, czy systemy lokalizujące pojazdy transportu publicznego. Nie brakuje też inwestycji w zieloną energię. Jednocześnie coraz większy wpływ na zmiany mają mieszkańcy. Problemem jest jednak brak długofalowych wizji i brak współpracy między inteligentnymi systemami różnych miast.

więcej...

INWESTYCJE - BOCHNIA 
Bochnia stawia na nowoczesną oczyszczalnie ścieków

IDS-BUD, generalny wykonawca projektów inżynieryjno-budowlanych, zakończył prace przy rozbudowie i przebudowie oczyszczalni ścieków w Bochni. W projekcie wykorzystane zostały alternatywne i odnawialne źródła energii i inteligentne systemy sterowania. Inwestorem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Inwestycja została częściowo sfinansowana ze środków unijnych.

więcej...

EKOLOGIA 
W Tarnowie już niedługo powstaną „zielone” przystanki


Trzy „zielone” przystanki autobusowe powinny stanąć w Tarnowie już we wrześniu. Zarząd Dróg i Komunikacji podpisał umowę z wykonawcą dwóch, trwa procedura wyłonienia wykonawcy trzeciego. Ich zadaniem będzie zamontowanie i zazielenienie nowych przystanków.

więcej...

INWESTYCJE - WARSZAWA 
5 ofert w przetargu na budowę mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę


Między 89,9 mln zł a 228,3 mln zł wynosi przedział cenowy ofert w przetargu na budowę mostu pieszo-rowerowego, który połączy dwa brzegi Wisły w Warszawie. Zainteresowanych realizacją zadania jest 5 firm.

więcej...

INWESTYCJE
Konkurs Ofert „Strzelnica w powiecie 2022”

Celem konkursu jest między innymi rozbudowa infrastruktury strzelnic w Polsce. Oferty można składać do 15 grudnia 2021 roku.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Łąki kwietne wizytówką nowoczesnych polskich miast

Temat łąk i pasów kwietnych w miastach z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców miast. Szczególnie w ostatnich sezonach miasta wydają się „iść na rekord”. Szacuje się, że jedynie w ciągu dwóch ostatnich lat aż czterokrotnie wzrosła liczba tych, które wysiały na swoim terenie łąki lub pasy kwietne.

więcej...

TURYSTYKA 
Czytaj sierpniowe wydanie #CzasNaPolskę [pobierz]
Ukazała się sierpniowa edycja #CzasNaPolskę wydania specjalnego Wiadomości Turystycznych.

więcej...

PROMOCJA 
Współpraca miasta z największym klubem piłkarskim


W siedzibie klubu Jagiellonia Białystok zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki i prezes Jagiellonii Agnieszka Syczewska podpisali umowę o współpracy. Piłkarze białostockiego klubu przez cały sezon będą promować podczas swoich sportowych działań miasto.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO
Nowe miasta na mapie Polski

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie nadające status miasta 10 miejscowościom w Polsce. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku.

więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   193 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

21-22 października, Warszawa, Smart City Expo Poland, https://www.smartcityexpo.pl/

27 października, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://www.kwrist.mswia.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»