Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


SZKOLENIE 
Selektywna zbiórka bioodpadów - szkolenie praktyczne

Zarząd Stowarzyszenia na rzecz recyklingu bioodpadów „Biorecykling" zapraszają do udziału w szkoleniu pn. „Szkolenie praktyczne dla samorządów i liderów lokalnych – selektywna zbiórka bioodpadów".

więcej...

ZDROWIE 
Siedzenia w łódzkich autobusach odporne na wirusy i bakterie 


Łódź jako pierwsze miasto na świecie wyposaży swoje autobusy w antywirusową tkaninę. Mowa o 17 elektrycznych autobusach Volvo, które w pierwszym kwartale 2022 r. zaczną kursować po Łodzi.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Przed lubuskim urzędem zakwitły „pola nadziei”


Żonkile zakwitły przed budynkiem urzędu marszałkowskiego. To symbol solidarności z osobami chorymi i cierpiącymi. Niosą nadzieję, która jest potrzebna zwłaszcza w czasach pandemii.

więcej...

WYDARZENIE 
O prawach człowieka w polskich samorządach


Fundacja Arteria oraz Komisja Praw Człowieka i Równego Traktowania Związku Miast Polskich zapraszają 21 kwietnia br. na konferencję online „Standard minimum praw człowieka w polskim samorządzie”.

więcej...

INWESTYCJE - KRAKÓW 
Rząd deklaruje wsparcie w zakresie budownictwa komunalnego 


Budownictwo komunalne w Krakowie zyska finansowe wsparcie z rządowych programów mieszkaniowych. Taką deklarację po spotkaniu z Jerzym Muzykiem, zastępcą prezydenta Krakowa, złożył wicepremier Jarosław Gowin.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Zarząd ZWRP w sprawie parkingów dla pojazdów z odpadami


W opinii zarządu Związku Województw RP zasadnym jest przeniesienie obowiązków dotyczących utworzenia, prowadzenia i zagospodarowania odpadów, wskazanych w art. 24a ustawy o odpadach (zatrzymanie pojazdu z odpadami), ze starostów na organy administracji rządowej.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Wyjątkowy transport towarów Wisłą


Załadowana sześcioma 40-stopowymi kontenerami barka i towarzyszący jej pchacz wypłynęły z Portu Gdańsk i dotrą do Chełmna, gdzie nastąpi rozładunek na tiry, a na barkę trafią nowe kontenery.

więcej...

KONKURS 
Ruszył konkurs dla gmin przyjaznych rowerzystom


Turystyka rowerowa w Polsce stała się bardzo popularną formą spędzania czasu wolnego. Dzisiaj wybór roweru jako środka komunikacji, jest wyrazem troski o środowisko naturalne, a także własne zdrowie i racjonalny wypoczynek.

więcej...

INWESTYCJE - TUREK 
Pierwszy etap osiedla Kaliska Park w Turku na półmetku

62 mieszkania o łącznej powierzchni około 3 tys. m kw. powstają w ramach pierwszego etapu inwestycji Kaliska Park w Turku. Zaawansowanie budowy przekroczyło już 50 proc. Inwestorem i generalnym wykonawcą otoczonego przyrodą osiedla jest FB Antczak.

więcej...

WYDARZENIA 
Krajowa Polityka Miejska – zapraszamy na kolejne seminarium FRL

Aktualny stan prac nad Krajową Polityka Miejską będzie jednym z tematów kolejnego seminarium poświęconego rozwojowi miast. XVIII seminarium online pt. „Krajowa Polityka Miejska 2030 a rola samorządu lokalnego w jej tworzeniu i wdrażaniu” odbędzie się 8 kwietnia.

więcej...

CYFRYZACJA 
Ignacy Święcicki: Cyfrowa administracja jest bardzo potrzebna
Poziom rozwoju cyfrowej administracji w państwie to ważny wskaźnik cywilizacyjny. Jest on mierzony na kilka sposobów – między innymi przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W ubiegłym roku w zestawieniu United Nations E-governments Development Index Polska zajęła 24 miejsce. Oznacza to, że nasz kraj awansował o aż 9 pozycji w porównaniu z rokiem poprzednim.
więcej...

INWESTYCJE - KATOWICE 
Miasto ogłasza przetarg na wykonawcę pomnika


Katowice ogłosiły przetarg na wykonawcę pomnika Ofiar Deportacji Mieszkańców Górnego Śląska do Związku Sowieckiego w 1945
 roku. Otwarcie ofert nastąpi 16 kwietnia. Wykonawca będzie miał 13 miesięcy od dnia podpisania umowy na przeprowadzenie tej inwestycji.

więcej...

POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO 
Trwa rekrutacja do Pracowni Samorządowej

Pracownia Samorządowa Fundacji Batorego to projekt skierowany do przedstawicieli samorządów, którzy chcą wprowadzić w swoich gminach model funkcjonowania samorządu otwarty na współpracę i dialog ze społecznością lokalną. Rekrutacja trwa do 12 kwietnia.

więcej...

  więcej...

CYFRYZACJA 
Czy sesje online gwarantują jawność?

Jak wyglądają sesje online rady gminy? Czy gwarantują jawność obrad? Sieć Obywatelska Watchdog Polska dostaje sygnały, że nie zawsze się tak dzieje.
więcej...

KWRIST 
Z Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

Harmonogram opiniowania Krajowego Planu Odbudowy był jednym z głównych tematów ostatniego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Mazowsze pomoże Chorwatom


Marszałek Adam Struzik spotkał się on-line z Ambasadorem Republiki Chorwacji w Polsce Tomislavem Vidoševićem oraz Żupanem Żupanii Sisacko-Moslawińskiej Ivo Žinićem.
 Rozmowa dotyczyła pomocy Chorwatom zmagającym się ze skutkami trzęsienia ziemi.

więcej...

CYBERBEZPIECZEŃSTWO 
Europejskie kompendium kontroli na temat cyberbezpieczeństwa

Europejski Trybunał Obrachunkowy opublikował na stronie Komitetu Kontaktowego i w jego imieniu - we wszystkich językach państw członkowskich Unii Europejskiej - kompendium kontroli na temat cyberbezpieczeństwa.

więcej...

POLITYKA I POŁECZEŃSTWO 
Bydgoszcz otworzy w mieście pierwszy sklep socjalny


W centrum powstaną sklep socjalny oraz kawiarnia socjalna, których działalność skierowana będzie do osób w trudnej sytuacji życiowej. Miasto chętnie włączyło się w inicjatywę Fundacji Wolne Miejsce.

więcej...

OCHRONA ZDROWIA 
Lampy dezynfekujące dla domów pomocy społecznej


Do poznańskich domów pomocy społecznej trafiły lampy do dezynfekcji, przekazane przez producenta oświetlenia z Wielkopolski. Urządzenia pozwalają eliminować wirusy, grzyby i bakterie z powietrza.

więcej...

< 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13   ...   191 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27-28 września, Płock, V Międzynarodowe Forum PPP, https://forumppp.plock.eu/

28-29 września, Warszawa, V Krajowy Kongres Sekretarzy, https://mistia.org.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»