Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Poznaj nowe funkcje monitoringu GPS w 2019 roku

Na początku roku ABAX wprowadził na rynek długo oczekiwane i niezwykle przydatne funkcje dodatkowe dla systemu monitorowania GPS. Rozszerzona funkcjonalność oznacza duże możliwości zwiększenia efektywności codziennej pracy. Dowiedz się więcej o nowych funkcjach monitoringu GPS i zobacz, jak możesz zaoszczędzić przy ich pomocy.


więcej...

6 mln zł na mazowieckie zabytki

Część z mazowieckich zabytków potrzebuje renowacji, dlatego Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczy na prace przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków 6 mln zł. Nabór wniosków potrwa do 14 marca br.


więcej...

Miasta chcą utworzenia europejskiej elektronicznej dokumentacji medycznej

Europejski Komitet Regionów jednomyślnie przyjął opinię przewodniczącego regionu Murcja Fernanda Lópeza Mirasa w sprawie cyfryzacji sektora zdrowia w Europie.

więcej...

Samorządowcy ze Związku Miast Polskich chcą podwyżek dla nauczycieli
Związek Miast Polskich uważa za słuszne oczekiwania nauczycieli dotyczące wzrostu ich wynagrodzeń. Popierając postulaty związków zawodowych dotyczące podwyżek dla nauczycieli, apeluje o wspólną walkę o odpowiedni poziom finansowania oświaty z budżetu państwa.
więcej...

Wystartował ogólnopolski konkurs Floriany 2019
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej organizuje kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019.


więcej...

Samorządowcy zapraszają wszystkich do świętowania 4 czerwca
W Warszawie powołano samorządowy zespół ds. organizacji obchodów 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku, w którego skład weszli m.in. prezydenci miast. Podczas uroczystości w Gdańsku podpisana zostanie deklaracja Wolności i Solidarności.
więcej...

Tomalik: Okiem samorządowca patrzę na politykę społeczną w Unii Europejskiej (i poza nią)
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, od prawie 29 lat pracuję na rzecz samorządów gminnych, od 26 lat wspieram gminną oświatę, zaś od 13 lat – gminną pomoc społeczną. Ale dopiero podróże po świecie w ostatnich latach dały mi punkt odniesienia, pozwoliły w praktyce porównać rozwiązania systemowe w zakresie polityki społecznej w różnych państwach.

więcej...

NIK krytykuje starostów za brak prawidłowej rekultywacji terenów po eksploatacji kopalin

Zdaniem kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli starostowie nie zapewnili skutecznej i prawidłowej rekultywacji terenów po wydobyciu kopalin. W tej kwestii wykazali się całkowitą biernością.


więcej...

Katowice zwyciężają w międzynarodowym rankingu

Miasto zajęło pierwsze miejsce pod względem strategii przyciągania inwestycji bezpośrednich  w prestiżowym rankingu fDi Magazine pn. „Polish Cities of the Future 2019/20" oceniającym atrakcyjność miast dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych.


więcej...

Stwierdzono ponad dwa tysiące uchybień w escape roomach
Premier Mateusz Morawiecki, a także m.in. ministrowie Joachim Brudziński i Jadwiga Emilewicz, wzięli udział w odprawie dotyczącej wdrożenia zmian prawnych w zakresie działalności tzw. escape roomów.


więcej...

Wolność zgromadzeń. RPO pisze do prezydentów, by zanalizowali jego raport

Władze mają zapewnić obywatelom prawo do zgromadzeń publicznych. Zakaz powinien być czymś wyjątkowym. Takie m.in. rekomendacje zawiera raport RPO o stanie przestrzegania wolności zgromadzeń. Publikacja trafiła do MSWiA, policji, prezydentów miast.

więcej...

Brak systemowego wsparcia przyczyną złej jakości powietrza

Niedostateczna wiedza na temat smogu, nieprzestrzeganie prawa, ale też brak systemowego wsparcia finansowego to najważniejsze przyczyny złej jakości powietrza na Mazowszu. Tak wynika z najnowszych badań przeprowadzanych na zlecenie samorządu województwa mazowieckiego.

więcej...

E-dowód - kolejne miasta po testach

Kolejna tura miast jest po pomyślnych testach dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Urzędnicy, którzy wzięli w nich udział sprawdzali działanie e-dowodu w warunkach rzeczywistych.


więcej...

200 milionów złotych na doposażenie stołówek w szkołach

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie realizacji modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków, przedłożone przez ministra edukacji.

więcej...

Lublin i Wilno podpisały umowę o współpracy

Lublin ze stolicą Litwy będzie współpracował głównie w dziedzinach kultury, oświaty i nauki. List intencyjny w tej sprawie w Wilnie podpisali prezydent Lublina Krzysztof Żuk i Mer Wilna Remigijus Szimaszius.


więcej...

Kolejny sukces Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego

Dziewiąty marszałkowski bal dobroczynny odbył się w CKK Jordanki w Toruniu. Pieniądze zebrane podczas imprezy trafią do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego sióstr serafitek w Toruniu i prowadzonego przez szarytki Domu Pomocy Społecznej w Świeciu, zasilą też konta dwóch misji niosących pomoc potrzebującym w Zambii i Syrii.


więcej...

RODO dla administracji – odpowiedzi na 27 pytań
Dzisiaj w Ministerstwie Cyfryzacji odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowany został przewodnik po RODO dla administracji. Wzięli w niej udział minister cyfryzacji, Marek Zagórski i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Paweł Szefernaker.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Bezpłatna konferencja – WORKFLOW TRENDS już 27 Lutego 2019
Efektywnie funkcjonujące przedsiębiorstwo, to konsekwencja wyboru odpowiednich rozwiązań. Systemy zarządzania obiegiem dokumentów oraz procesami biznesowymi, z pewnością można uznać za niezbędne narzędzia, prowadzące do synonimu sprawnie funkcjonującej organizacji.


więcej...

Przy gdyńskich szkołach będzie bezpieczniej
Specjalna komisja, która wypracowuje dobre standardy ruchu przy gdyńskich szkołach rozpoczyna kolejny rok działania i zamierza intensywnie pracować nad nowymi pomysłami. Przewodniczyć jej będzie Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.


więcej...

Tadeusz Wrona: Jednomyślność przeszła bez echa
Wobec dramatycznych wydarzeń, które na początku roku zdominowały opinię publiczną nie zwrócono uwagi, że 1 stycznia weszła w życie istotna z punktu widzenia jednostek samorządu terytorialnego zmiana ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw (w tym o: samorządzie gminnym, samorządzie powiatowym, samorządzie województwa, regionalnych izbach obrachunkowych i zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) – Dz. U. poz. 2500. 14 grudnia 2018 r. Sejm uchwalił ustawę jednomyślnie, co właściwie się nie zdarza, 421 głosami – bez głosów przeciwnych i wstrzymujących.
więcej...

< 2 3 4 5 6 7 8   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»