Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Inowrocław pierwszym miastem w Polsce z taborem całkowicie ekologicznym

Volvo Polska dostarczyło osiem miejskich, całkowicie elektrycznych autobusów do Inowrocławia. Wcześniej – pod koniec ubiegłego roku – Volvo dostarczyło do miasta pierwsze w Polsce autobusy o napędzie elektryczno-hybrydowym (typu plug-in), a jeszcze wcześniej – klasyczne hybrydy. W sumie w inowrocławskiej flocie są już 24 zelektryfikowane autobusy.


więcej...

Miasta i regiony UE określają priorytety na 2019 rok

Władze lokalne i regionalne zamierzają naciskać na państwa członkowskie, by do końca roku zwiększyły ambicje w zakresie klimatu, ustanowiły cele zmniejszania ubóstwa energetycznego i objęły miasta i regiony krajowymi planami w zakresie klimatu i energii.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Data Center już za dwa tygodnie
Wydarzenie jest poświęcone technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych. Zakres tematyczny konferencji obejmuje szereg rozwiązań stosowanych współcześnie w projektowaniu i budowie centrum danych.


więcej...

Tomalik: Trzeba cofnąć upartyjnianie państwa. Władza dla samorządów!
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, wydarzenia ostatnich dni, które obejmują zabójstwo Prezydenta Miasta Gdańska i jego skutki oraz afery ujawniające prawdziwe oblicze rządzącej partii PiS, stawiają wielkie wyzwania przed nami, samorządowcami.

więcej...

Spotkania starachowickich strażaków z mieszkańcami gminy Mirzec

Starachowiccy strażacy wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji oraz Powiatowej Inspekcji Sanitarnej uczestniczyli w spotkaniach w ramach akcji edukacyjnej dotyczącej zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców gminy Mirzec.


więcej...

Nowy model wynagradzania samorządowców
Związek Miast Polskich przygotował projekt ustawy wprowadzającej przejrzyste i zrozumiałe zasady wynagradzania osób kierujących jednostkami samorządu terytorialnego. Pobierz projekt nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Polski Kongres Przedsiębiorczości po raz siódmy!
VII Polski Kongres Przedsiębiorczości odbędzie się 24 i 25 października 2019 roku i zgromadzi ponad 1200 przedstawicieli świata biznesu, polityki, nauki oraz administracji publicznej z całego kraju. Najważniejszym celem wydarzenia jest stworzenie platformy porozumienia i wymiany doświadczeń dla polskich przedsiębiorców, naukowców oraz samorządowców. Motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest Gospodarka cyfrowa a społeczeństwo. Perspektywy rozwoju.


więcej...

Sprzęt budowlany: 4 sposoby na zwiększenie rentowności wynajmu
Firmy budowlane chętnie korzystają z wypożyczalni sprzętu, ponieważ umożliwia im to zaoferowanie kompleksowych usług przy małym nakładzie pieniężnym. Posiadasz firmę, która wynajmuje podwykonawcom maszyny i sprzęt budowlany? Dowiedz się, jak możesz zoptymalizować koszty i zarobić więcej na swojej działalności, dzięki rozwiązaniom telematycznym dla biznesu.


więcej...

Samorządy mogą zapewnić dostęp do alternatywnych źródeł energii
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zorganizował II edycję Kongresu Energetyki Lokalnej. W jego trakcie rozmawiano o energetyce lokalnej m.in. z perspektywy administracji publicznej.
więcej...

NIK zawarła porozumienie z Krajową Radą Regionalnych Izb Obrachunkowych

Najwyższa Izba Kontroli oraz regionalne izby obrachunkowe będą lepiej kontrolować jednostki samorządu terytorialnego. Dzięki podjętej współpracy NIK i RIO mogą na bieżąco dzielić się informacjami o najważniejszych zagrożeniach i wspólnie opracowywać tematykę wybranych kontroli.


więcej...

Wyzwania samorządowej oświaty - cykl konferencji
Związek Miast Polskich zaprasza osoby zainteresowane zarządzaniem edukacją w miastach do udziału w cyklu konferencji "Wyzwania oświaty samorządowej - dziś i jutro".
więcej...

Zwycięzcy Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2018
Powiaty: Augustowski, Tomaszowski, Kartuski, miasto Nowy Sącz oraz gminy: Płońsk i Chełmiec to liderzy Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2018. Po raz kolejny Jury Konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najaktywniejsze samorządy.

 
więcej...

Zapraszamy do udziału w ECONSEC 2019
Europejskie Centrum Biznesu oraz Kancelaria NGL Wiater sp. k. mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Economic Security Forum ECONSEC 2019, który odbędzie się w Warszawie, w Hotelu Regent w dniu 28 marca 2019 r. Temat przewodni Forum brzmi: „Bezpieczeństwo narodowe i gospodarcze wobec współczesnych zagrożeń”.


więcej...

7,8 mln zł na energię solarną w mazowieckich gminach

Gminy Przesmyki, Korczew, Paprotnia oraz Repki wzbogacą się o instalacje fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne. Zamontowanych zostanie w sumie 1076 instalacji odnawialnych źródeł energii.


więcej...

W Gdyni powstaje jedna z najnowocześniejszych szkół na świecie

Miasto podpisało umowę z Microsoft, a obie strony wyznaczyły wspólne cele w obszarze cyfrowej transformacji edukacji. Już na etapie budowy obie strony będą współpracować na rzecz tworzenia szkoły zaawansowanej technologicznie i otwartej na wiedzę z całego świata.


więcej...

Poznań walczy z mową nienawiści
To będzie kolejna, trzecia już, edycja programu zajęć antydyskryminacyjnych dla uczniów poznańskich szkół. Po roku od wprowadzenia, skorzystało z niego już ponad 80 placówek, a chętnych cały czas przybywa. W zajęciach z obszaru przeciwdziałania wykluczeniu i dyskryminacji uczestniczyć mogą dzieci już od najmłodszych lat.

 
więcej...

Zalety Monitoringu Floty
System monitorowania pojazdów oparty o technologie GPS i GSM ma wiele zastosowań. Pozwól nam opowiedzieć, jak możesz udoskonalić działanie swojej firmy.


więcej...

Nowe drony sprawdzają się przy kontrolowaniu dymu z kominów

Funkcjonariusze Straży Miejskiej sprawdzają, czym warszawiacy palą w piecach. Wyposażeni w nowe drony kontrolują skład dymu lecącego z komina. Monitorowane są domy a także zakłady usługowe i produkcyjne.


więcej...

Bezpieczeństwo sieci 5G wśród najważniejszych wyzwań na 2019 rok
Najważniejsi decydenci, w tym instytucje publiczne, powinny działać odpowiedzialnie w poszukiwaniu odpowiedzi na największe zagrożenia cyberbezpieczeństwa, jak wynika z najnowszych Rekomendacji CYBERSEC 2018 Instytutu Kościuszki.
więcej...

Samorządowcy na nadzwyczajnym zgromadzeniu pożegnali Pawła Adamowicza
Spotkanie w historycznej sali BHP dawnej Stoczni Gdańskiej było momentem, w którym polscy samorządowcy oddali hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska. Na Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich (ZMP) przyjechały delegacje i przedstawiciele samorządów ze wszystkich stron kraju, w sumie kilkuset burmistrzów, prezydentów i przewodniczących rad miejskich.


więcej...

< 2 3 4 5 6 7 8 9   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»