Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


PiS gra na przedterminowe wybory?
Ustawa budżetowa powinna pojawić się na biurku prezydenta maksymalnie do 27 stycznia. Jeśli tak się nie stanie, Andrzej Duda może zdecydować o losie Jarosława Kaczyńskiego, Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Będzie mógł po prostu skrócić kadencję Sejmu i ogłosić przedterminowe wybory parlamentarne - już na wiosnę tego roku.
więcej...

Pięć wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy zimą
W miesiącach zimowych, gdzie śnieg utrudnia widoczność na drodze, nie trudno o kolizję, stłuczkę czy wypadek. Prowadzenie samochodu przy śliskiej nawierzchni wymaga od kierowcy wzmożonej uwagi i skupienia. Poznaj kilka wskazówek o których warto pamiętać podczas jazdy zimą.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Escape rooms – pokoje ucieczki od zdrowego rozsądku
Dramat w Koszalinie, który przyniósł śmierć pięciu dziewcząt, otworzył oczy na działalność tzw. escape rooms, czyli pokojów ucieczki lub pokojów zagadek. Ten nowy rodzaj usług rekreacyjnych na polskim rynku, pojawił się dopiero w 2014 r. Dzisiaj jest ich ok. 1000.

więcej...

Projekt realizowany przez Łódź wzorem dla innych miast z UE

Komitet Monitorujący Programu URBACT III wyłonił do dalszego finansowania 23 przedsięwzięcia partnerskie miast z obszaru Unii Europejskiej. Łódź jako lider jednego z takich partnerstw przystępuje do realizacji II fazy projektu „URBAN - REGENERATION – MIX”. URBACT to inicjatywa, która jest finansowana z Europejskiego Funduszu Regionalnego.

więcej...

WSA: Gmina ma prawo wprowadzać strefę ograniczonego ruchu

Orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 28 grudnia 2018 r. potwierdza, że władze Krakowa miały prawo skorzystać z uprawnienia do ograniczenia ruchu samochodowego na Kazimierzu. Sąd uznał skargę na decyzje wojewody, likwidujące strefę ograniczonego ruchu na Kazimierzu.


więcej...

10 nowych miast w Polsce od 2019 roku

Od wtorku 1 stycznia 2019 r. na administracyjnej mapie Polski pojawiło się 10 nowych miast. Rząd podjął decyzję o przyznaniu tego statusu miejscowościom: Koszyce, Lubowidz, Nowa Słupia, Pierzchnica, Szydłów i Wielbark. W stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę status miasta został przywrócony również miejscowościom: Nowy Korczyn, Oleśnica, Opatowiec i Pacanów. Tym samym od początku 2019 roku w Polsce jest już 940 miast.

więcej...

Gmina zniknęła za długi

1 stycznia 2019 roku gmina Ostrowice (woj. zachodniopomorskie) została zniesiona rozporządzeniem Rady Ministrów. Gmina była jedną z najbardziej zadłużonych w Polsce i nie miała możliwości spłaty długu. To pierwsze tego typu rozwiązanie wprowadzone przez rząd w historii.

więcej...

Olgierd Geblewicz: Jeśli PiS wygra wybory to powróci do idei podporządkowania sobie samorządów
Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego i prezes zarządu Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej podsumowuje na naszym portalu ubiegły rok i dzieli się prognozami na temat wyzwań stojących przed samorządami w 2019 roku.

więcej...

Weź udział w Forum Transportu Publicznego
Transport to jeden z ważniejszych czynników decydujących o atrakcyjności miasta. Ilość połączeń komunikacyjnych pomiędzy najważniejszymi ośrodkami w mieście jest czynnikiem decydującym o zadowoleniu ich mieszkańców. Za udogodnieniami dla pasażerów stoi jednak mnóstwo wyzwań dla rządzących miastami. Wszystko to za sprawą: rosnącej mobilności, rozwijających się technologii, polityki ekologicznej.

 
więcej...

Ostatnie dni na zgłoszenie projektów do konkursu Róża Regionów 2018
Do 10 stycznia redakcja Wiadomości Turystycznych przyjmuje zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu Róża Regionów. Czy zgłosiłeś już swój projekt?


więcej...

Poznaj terminy i miejsca najważniejszych wydarzeń branżowych w 2019 roku
Już teraz w naszym "Kalendarzu" znajdziesz niemal 100 najważniejszych konferencji, kongresów czy spotkań branżowych z Polski i świata. Listę będziemy cały czas dla Ciebie uaktualniać. Poinformuj nas o swoim wydarzeniu.
więcej...

Mieszkańcy Warszawy najmniej obawiają się wymuszeń i okupów

Ponad 89 procent mieszkańców stolicy, biorących udział w badaniach prowadzonych przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości uważa, że w Warszawie żyje się bezpiecznie.


więcej...

Radni przeciw zmniejszeniu liczby dyspozytorni pogotowia na Mazowszu
Dotychczas województwo podzielone było na sześć rejonów operacyjnych, teraz mają być tylko trzy. Przyjęte przez radnych stanowisko zostanie przekazane m.in. do wojewody mazowieckiego, ministra zdrowia oraz NFZ i ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza – do ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.


więcej...

15. Międzynarodowa Konferencja Termiczne przekształcanie odpadów
Priorytetowymi tematami konferencji będą zagadnienia związane z uwarunkowaniami budowy i funkcjonowania instalacji, termicznym przekształcaniem odpadów i jej miejscu w gospodarce o obiegu zamkniętym.
więcej...


  więcej...

Nietypowe małe wiatki na przejściach

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przygotował specjalne miejsca do odpoczynku dla „pomarańczek”, czyli osób, które w rejonie szkół pomagają dzieciom bezpiecznie przejść przez jezdnię. Co ciekawe, wiatki nie są zlokalizowane na samych przystankach.


więcej...

Odśnieżarki - 6 powodów dla których warto kupić monitoring GPS
Zajmujesz się zawodowo utrzymaniem dróg publicznych? Chcesz poprawnie rozliczać się z usługodawcą? Obawiasz się odpowiedzialności cywilnej w przypadku sprawy o odszkodowanie? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się na kim spoczywa obowiązek za zimowe utrzymanie dróg oraz dlaczego warto kupić lokalizator GPS dla swoich pojazdów specjalnych (pługopiaskarki, odśnieżarki, traktora do odśnieżania itp.).


więcej...

NIK: Samorządy zbyt uznaniowo umarzają zaległości podatkowe

Zdaniem kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli urzędnicy niewłaściwie gromadzą materiał dowodowy, nie dochowują terminów oraz nie przestrzegają jawności postępowań. Dodatkowo większość do wiadomości publicznej podaje nieprawdziwe kwoty umorzeń dla poszczególnych przedsiębiorców.

więcej...

ZMP apeluje pilne o zmiany w planowaniu przestrzennym

Zarząd Związku Miast Polskich podczas grudniowego posiedzenia w Częstochowie wystosował apel na temat koniecznych zmian dotyczących planowania przestrzennego.


więcej...

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego Targi TT Warsaw
Tegoroczna edycja targów TT Warsaw potwierdziła, że jest to największa impreza w Polsce dedykowana przedstawicielom branży turystycznej. Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego wydarzenie. 
więcej...

< 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»