Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Ruszyła wyczekiwana budowa mostu w Korczynie

Oczekiwana od wielu lat inwestycja – budowa mostu na Wiśle, łącząca Nowy Korczyn z Borusową w województwie małopolskim – ma pozytywny finał. – Z początkiem marca wydana została decyzja, zezwalająca na rozpoczęcie prac.


więcej...

Kolejne kroki Małopolski w walce o czystsze powietrze

Małopolska intensyfikuje wysiłki w walce o czystsze środowisko. Wnioski dotyczące m.in. usprawnienia komunikacji z mieszkańcami i wzmocnienia współpracy w trosce o jakość powietrza w regionie skierował do samorządów oraz stosownych organów kontrolnych wicemarszałek województwa Tomasz Urynowicz.

więcej...

Związek Gmin Wiejskich staje w obronie granic samorządów

Na wniosek Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie wójtów gmin wiejskich z Sekretarzem Stanu w MSWiA Pawłem Szefernakerem. Zakres tematyczny spotkania dotyczył obaw gmin wobec spodziewanych wniosków dotyczących zmiany granic gmin, celem przyłączenia części ich terytoriów do innej gminy.

więcej...

Patronat medialny „Forum Samorządowe”
Zapraszamy do debaty z Ekspertami podczas wydarzenia: „Nowe wyzwania w administracji publicznej”
Intensywny rozwój nowych technologii, Internetu i sieci telekomunikacyjnych wymusiło na administracji publicznej zmianę w sposobie komunikacji z obywatelem. E-usługi przestały być już strefą "science-fiction", a stały się codziennością każdego z nas. Dlatego z roku na rok przybywa urzędów w których można załatwić różne sprawy online. Wiąże się to jednak z inwestycjami w nowe rozwiązania, które pozwolą im wyjść na przeciw potrzebom obywatela i ułatwią wymianę informacji między nim, a urzędem.


więcej...

NIK: Samorządy nie w pełni radzą sobie z prowadzeniem działalności kulturalnej

Z kontroli Najwyższej Izby Kontroli wynika przede wszystkim, że nie zapewniają podległym sobie instytucjom kultury stabilności finansowej, niezbędnej do prowadzenia działalności. Problemem jest też zwykle brak odpowiednich warunków lokalowych, w tym nieprzystosowanie obiektów dla osób z niepełnosprawnościami, w podeszłym wieku oraz rodzin z małymi dziećmi.

więcej...

Samorządowa stolica Polski w Poznaniu
Delegaci do Związku Miast Polskich z całego kraju 5 i 6 marca obradowali w Poznaniu podczas Zgromadzenia Ogólnego. Przedstawiciele miast wybrali nowe władze Związku oraz przyjęli tezy programu działania na kolejną kadencję.


więcej...

Nowe ambulanse dla wojewódzkich stacji pogotowia ratunkowego

Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla mazowieckich Meditransów. W sumie ponad 11,8 mln zł będzie przeznaczonych na zakup 23 nowych ambulansów. Dodatkowe środki otrzymają placówki w Płocku, Siedlcach, Ostrołęce i Warszawie.

więcej...

Lublin dołącza do certyfikowanych miast

Lublin został doceniony za zrównoważony rozwój. Miasto uzyskało pierwszy certyfikat Smart City wydany przez Polski Komitet Normalizacyjny. Certyfikat wskazuje, że Lublin spełnia standardy wskazane dla polskich miast na najwyższym poziomie. Do tej pory certyfikat otrzymały Gdynia, Gdańsk i Kielce.


więcej...

Pięć Korzyści Monitoringu Pojazdów Firmowych
Czy wiesz, gdzie w każdej chwili znajdują się pojazdy należące do Twojej floty? Czy chciałbyś, aby produktywność Twojej firmy wzrosła, praca była bardziej wydajna, a kierowcy pojazdów firmowych zadowoleni? Wszystko to jest w zasięgu Twoich możliwości, przy pomocy systemu do monitoringu pojazdów GPS.


więcej...

Jaka frekwencja i ile głosów zdobył nowy prezydent Gdańska?
Aleksandra Dulkiewicz, Grzegorz Braun i Marek Skiba to kandydaci, którzy ubiegali się o urząd prezydenta Gdańska. W niedzielę, 3 marca, gdańszczanie głosowali od godz. 7:00 do 21:00 w 196 lokalach wyborczych.
więcej...

Polsko-Amerykańska Fundacja wśród samorządowców szuka nowych liderów
Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności to unikatowy i kompleksowy program wsparcia i rozwoju Liderów działających na rzecz swojego lokalnego środowiska. Rekrutacja kończy się 11 marca.
więcej...

Miasto przekazało karetkę
Nowoczesna karetka służąca do transportu pacjentów, wyposażona w butlę z tlenem i nosze - to dar Miasta Poznania dla Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi. Kluczyki na ręce dyrektora szpitala przekazał w piątek Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.


więcej...

Polska wydaje na służbę zdrowia niewystarczające środki
O tym jak uzdrowić polską służbę zdrowia zastanawiali się w trakcie debaty „System ochrony zdrowia w Polsce – stan obecny i pożądane kierunki zmian” zaproszeni przez NIK eksperci, naukowcy, politycy, samorządowcy, kierujący placówkami służby zdrowia oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.


więcej...

RIO unieważnił uchwałę o budżecie partycypacyjnym Warszawy

Komisja Regionalnej Izby Obrachunkowej unieważniła w całości uchwałę nr VI/63/2019 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z 25 stycznia br. w sprawie konsultacji społecznych z mieszkańcami stolicy w zakresie budżetu obywatelskiego.

więcej...

Nowa wersja aplikacji mobilnej RSO
Od połowy lutego użytkownicy smartfonów mogą pobierać wyłącznie nową wersję aplikacji RSO, która wysyła alerty meteorologiczne i ostrzeżenia dla kierowców. Dzięki wprowadzonej w 2018 roku funkcji geolokalizacji możliwe jest automatyczne lokalizowanie województwa i przesyłanie użytkownikom właściwych dla miejsca pobytu komunikatów. Każdy użytkownik może także sprawdzić na mapie miejsca zdarzeń i swoje położenie.


więcej...

Rowery miejskie wracają do Grodziska Mazowieckiego
1 marca kończy się zimowa przerwa w funkcjonowaniu Grodziskiego Roweru Miejskiego. Przez kolejnych 9 miesięcy mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z 92 rowerów, w tym rowerów wyposażonych w fotelik do przewożenia dzieci, które można wypożyczyć na 12 stacjach.


więcej...

II Kongres Czystego Powietrza już 27 lutego
W ciągu ostatnich kilku lat problem jakości powietrza z tematu lokalnego stał się zagadnieniem o znaczeniu ogólnopolskim. Dane pokazują, że temat dotyczy zarówno największych polskich miast, jak i mniejszych miejscowości.
więcej...

Test monitoringu GPS w ujemnych temperaturach
Firma ABAX postanowiła przetestować urządzenie ABAX Equipment Control. Testy przeprowadzono, kiedy na zewnątrz termometry wskazywały bardzo niskie temperatury. Product Manager podjął się całkowitego zamrożenia urządzenia GPS w celu sprawdzenia, czy nadal będzie sprawne.


więcej...

Nowy partner zagraniczny województwa Małopolskiego
Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak spotkał się z gubernatorem gruzińskiego regionu Imeretia Shavlego Tabatadze oraz ambasadorem Gruzji w Polsce, J.E. Ilią Darchiashvii. Zagraniczni goście złożyli wizytę w Wielkopolsce towarzysząc wiceministrowi spraw zagranicznych Gruzji Alexandrowi Khvtisiashvili.


więcej...

Tadeusz Wrona: Być albo nie być oto jest pytanie
Małe gminy zapatrzone na duże miasta też chcą mieć kanalizację, drogi lokalne, hale widowiskowe i sale gimnastyczne przy szkołach. Niskie gminne budżety wzmacniane są kredytami, które wymykają się spod kontroli, tym bardziej, że niejednokrotnie zaciągane są w parabankach.

więcej...

< 2 3 4 5 6 7   ...   165 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»