Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE - OLEŚNICA 
Dworzec w Oleśnicy zmieni swoje oblicze

Zabytkowy, ale jednocześnie nowoczesny, z komfortową strefą obsługi podróżnych oraz przestrzenią przeznaczoną na aktywność mieszkańców - taki będzie po przebudowie dworzec w Oleśnicy.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Wizyta przedstawicieli Tajwanu w Lublinie

Delegacja reprezentująca Biuro Przedstawicielskie Tajpej w Warszawie, spotkała się w lubelskim ratuszu atuszu z Mariuszem Banachem, Zastępcą Prezydenta Lublina ds. Oświaty i Wychowania.

więcej...

KONKURSY 
Ruszyły zgłoszenia do 14. edycji Kryształów Przetargów Publicznych

Kryształy Przetargów Publicznych to nagrody przyznawane zamawiającym i wykonawcom za profesjonalnie zrealizowane inwestycje w sektorze publicznym.

więcej...

CYFRYZACJA 
Portal Gmina w zasięgu – baza wiedzy dla lokalnych liderów

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” uruchamił serwis internetowy: gminawzasiegu.mwi.pl. To element szerszego programu edukacyjnego, adresowanego do środowisk lokalnych, prezentującego korzyści wynikające z aktywnego i świadomego korzystania przez mieszkańców polskich miast i wsi z Internetu i narzędzi cyfrowych dostępnych dzięki sieciom mobilnym.

więcej...

FINANSE 
Piąta edycja Programu Inwestycji Strategicznych – wsparcie rozwoju stref przemysłowych

Od 21 czerwca jednostki samorządu terytorialnego (JST) oraz ich związki mogą wnioskować o dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych na rozwój stref przemysłowych – poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) i dodał, że nabór potrwa do godz. 17.00 12 lipca 2022 roku.
więcej...

WYDARZENIE 
Światowe Forum Miejskie (WUF11) – ostatni moment na rejestrację

Tylko do 25 czerwca można rejestrować swój udział w Światowym Forum Miejskim - największym i najważniejszym wydarzeniu na świecie poświęconym rozwojowi miast. Odbędzie się od 26 do 30 czerwca w Katowicach.

więcej...

KWRiST 
Spotkanie samorządowców z premierem Morawieckim

21 czerwca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyło się spotkanie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego z premierem rządu Mateuszem Morawieckim.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Miasto zamówiło nową ortofotomapę dla Lublina

Zdjęcia lotnicze obejmą cały obszar miasta, łącznie o powierzchni około 156 km2. Z nowych danych mieszkańcy skorzystają za pośrednictwem modułów Systemu Informacji Przestrzennej Lublina, zarówno w opcjach 2D jak i 3D.
więcej...

WSPÓŁPRACA
Sieć Regionów Trójmorza ma nowych członków

Przedstawiciele trzech regionów złożyli deklaracje przystąpienia do Sieci. Deklaracje podpisały dwa regiony z Ukrainy (obwód Lwowski i Tarnopolski), jako partnerzy stowarzyszeni oraz jeden z Rumunii (Agencja Rozwoju Regionalnego „Centru”). Ze strony Rumunii jest to już szósty partner.


więcej...

WYDARZENIA LOKALNE
Katowice – miasto przyjazne starzeniu

W wydarzeniach, akcjach i działaniach organizowanych przez miasto na rzecz seniorów może wziąć udział każdy mieszkaniec powyżej 60 roku życia. Wśród inicjatyw są zarówno te ułatwiające życie – jak złota rączka czy srebrna książka, jak i szereg działań angażujących, w tym senioriady.

więcej...

TURYSTYKA 
„Wspólnie dla turystyki” - samorządowcy podpisali deklarację

Wydział Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia we współpracy z Unią Metropolii Polskich oraz Convention Bureau-Wrocław ponownie zaprosili do stolicy Dolnego Śląska przedstawicieli samorządów, odpowiadających za promocję turystyczną w swoich miastach. Do uczestnictwa w drugiej edycji spotkania „Wspólnie i osobno” zaproszono również przedstawicieli lokalnych organizacji turystycznych.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
W poczet partnerów zagranicznych Raciborza wstąpiła Ostrava Poruba

To już drugi, od teraz oficjalny, czeski partner miasta Racibórz. Podpisy pod dokumentem złożyli primator Ostravy poruby Lucie Barankowa Vilamova i prezydent miasta Racibórz Dariusz Polowy.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
PiS przesunie datę wyborów samorządowych?

Prawo i Sprawiedliwość chce przesunąć wybory samorządowe o pół roku z jesieni 2023 na wiosnę 2024 roku, by uniknąć łączenia ich z parlamentarnymi.
więcej...

KONKURSY 
Zwycięzcy Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2021

Podczas XXVIII Zgromadzenia Ogólnego ZPP, które odbyło się 8 i 9 czerwca br. w Mikołajkach, odbyła się uroczysta gala wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów.

więcej...

KONKURSY
Czwarta edycja konkursu Rural Inspiration Awards ogłoszona

Europejska Sieć na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD) ogłosiła czwartą edycję konkursu Rural Inspiration Awards (RIA) 2022. Tegoroczny temat – „Młodzież jest przyszłością" inspirowany jest zarówno ogłoszeniem przez Unię Europejską roku 2022 Europejskim Rokiem Młodzieży, jak i opracowanymi przez Komisję Europejską długoterminową wizją obszarów wiejskich oraz Paktem na rzecz Obszarów Wiejskich.
więcej...

TURYSTYKA 
Powołano Radę Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego marszałek Mieczysław Struk wręczył nominacje członkom Rady Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Powołania na 5-letnią kadencję otrzymało 15 osób. Członkami rady są m.in. przedstawiciele jednostek samorządu województwa, organizacji gospodarczych i pozarządowych, a także naukowcy.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO
W Katowicach oddano do użytku nowe kamery miejskiego monitoringu

10 nowych kamer obrotowych pojawiło się w pięciu dzielnicach Katowic. Kamery włączone zostały do Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analizy (KISMiA). Ich zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa w mieście. Jednocześnie trwa rozstrzyganie przetargu na 20 nowych kamer, które mają zostać zamontowane w śródmieściu Katowic.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Skuteczna interwencja samorządowców ZMP

W związku z interwencją Związku Miast Polskich Wody Polskie zapewniają, że miasta mogą składać wnioski o zmianę taryf na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków przed końcem terminu ich obowiązywania. Uzasadnieniem - wysoka inflacja.
więcej...

INWESTYCJE - PRUSZKÓW 
Moris Polska zbuduje krytą pływalnię w Pruszkowie


Na zamówienie władz Powiatu Pruszkowskiego spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska zbuduje krytą pływalnię przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie. Budowa jest współfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2020.

więcej...

TURYSTYKA 
Warmińsko-Mazurski samorząd podnosi atrakcyjność turystyczną


220 tysięcy złotych przeznaczył samorząd województwa na dofinansowanie działań z zakresu turystyki w ramach konkursu „Łączy nas turystyka” w 2022 roku.

więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   209 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

6 lutego, Warszawa, EEC Trends, https://www.trends.eecpoland.eu/2023/pl/

17 lutego, Szkolenie online Raport oszczędzania energii przez samorządy. Zasady sporządzania i wyliczania, https://mistia.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»