Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIA 
Różne oblicza kryzysu energetycznego w jednostkach samorządu terytorialnego

Trwają zapisy na bezpłatne szkolenie pt. „Różne oblicza kryzysu energetycznego w jednostkach samorządu terytorialnego”, które odbędzie się 7 listopada 2022 r. o godz. 14:00.

więcej...

WYDARZENIE 
Smart City efektywną platformą dialogu biznesu i samorządów

22-23 listopada w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się XV Smart City Forum, wydarzenie zrzeszające włodarzy miast, specjalistów administracji samorządowej oraz prezesów i kadrę zarządzającą firm działających w obszarze smart city. Najbliższa edycja skupiona zostanie na aktualnych wyzwaniach i optymalnych rozwiązaniach dla miast i ich mieszkańców w dobie kryzysu ekonomicznego i energetycznego. 

więcej...

PATRONAT MEDIALNY
Podsumowanie corocznego spotkania sekretarzy JST


Zakończył się VI Krajowy Kongres Sekretarzy, najważniejsze wydarzenie dla Sekretarzy JST. Dwudniowe spotkanie, w którym wzięli udział Sekretarze JST z całej Polski podsumowała debata na temat roli Sekretarza w polskim systemie prawnym. Organizatorami Kongresu były Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego i Krajowa Rada Forów Sekretarzy JST.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
W Szczyrku obradowali przedstawiciele Związku Powiatów Polskich

Planowane zmiany prawne i finansowe w ochronie zdrowia, kwestia ceny za energię elektryczną dla samorządów, perspektywy budżetowe powiatów na 2023 rok – to główne tematy posiedzenia Zarządu Związku Powiatów Polskich.


więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Wspólne stanowisko przeciwko przedłużeniu kadencji JST

Komisje: Ustawodawcza, Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Praw Człowieka, Praworządności i Petycji zdecydowały, że zarekomendują Senatowi odrzucenie ustawy o przedłużeniu kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego.
więcej...

KONKURSY 
Laureaci nagrody Kryształy Przetargów Publicznych 2022

Poznaliśmy laureatów nagrody Kryształy Przetargów Publicznych 2022. Statuetki zostały wręczone podczas XVII Forum Przetargów Publicznych w Jachrance. 

więcej...

TURYSTYKA 
Konferencja TURYSTA 2022


Energiczne i inspirujące wystąpienia w wykonaniu profesjonalistów-praktyków branży turystycznej to kolejna odsłona konferencji TURYSTA 2022, która już 20 października odbędzie się w Poznaniu.

więcej...

WYDARZENIE 
Znajdź swoje miejsce na podróżniczej mapie. Trzy dni z turystyką

Uroki podróży po Europie, Azji, strefy dla miłośników obcowania z naturą, rowerzystów, a na „dokładkę" Festiwal Podróżniczy „Śladami Marzeń", turystyka rodzinna i goście specjalni z Karolem Okrasą na czele. 21–23 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich obędą się targi TOUR SALON. Będą im towarzyszyły targi kamperów Caravans Salon i nowość, czyli targi Yacht Salon. Jeszcze przez kilka dni bilety dostępne są w promocyjnych cenach.


więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
O samorządzie na trudne czasy. Przed nami VI Krajowy Kongres Sekretarzy

VI Krajowy Kongres Sekretarzy tradycyjnie będzie okazją do rozmowy o kluczowych wyzwaniach, jakie czekają w najbliższych miesiącach polskie samorządy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-20 października w Warszawie. Organizatorami Kongresu są Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Krajowa Rada Forów Sekretarzy. 

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Spotkanie samorządowców z premierem
Zostanie wprowadzona specjalna taryfa opłat za energie elektryczna dla samorządów oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Taką deklaracje od prezesa Rady Ministrów usłyszeli przedstawiciele Unii Metropolii Polskich oraz Związku Miast Polskich. 


więcej...

WSPÓŁPRACA 
Podpisano list intencyjny o współpracy Lublina z Kiszyniowem
Lublin podpisał list intencyjny o współpracy z Kiszyniowem. Dokument sygnowali Prezydent Krzysztof Żuk oraz Burmistrz stolicy Mołdawii – Ion Ceban.


więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Czy jednostki samorządu terytorialnego będą prowadziły stacje benzynowe?

Choć jeszcze miesiąc temu przedstawiciele rządu zapewniali, że pośrednictwem w sprzedaży węgla nie zostaną uszczęśliwione jednostki samorządu terytorialnego to wraz z nadejściem jesiennych chłodów i zbliżaniem się zimy nastąpiła gwałtowna zmiana poglądów.
więcej...

TURYSTYKA 
Za nami II Lubelskie Forum Turystyki

II Lubelskie Forum Turystyki było największym i najważniejszym wydarzeniem poświęconym branży turystycznej w województwie lubelskim. Objęte zostało patronatem honorowym Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzeja Guta-Mostowego oraz Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szmytke.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO
Sejm zadecydował o nowym terminie wyborów samorządowych

Sejm przyjął ustawę autorstwa PiS, która wydłuża kadencje samorządów do 30 kwietnia 2024 r. Ma ona na celu rozdzielenie dat wyborów parlamentarnych i samorządowych, które zgodnie z kalendarzem wyborczym powinny odbyć się jesienią 2023 r. Ustawa teraz trafi do Senatu.
więcej...

STOWARZYSZENIA 
Zarząd Związku Miast Polskich obradował w Hrubieszowie

Podczas posiedzenia Zarząd ZMP przyjął m.in. stanowisko w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz negatywnie zaopiniował projekt ustawy o ochronie ludności.

więcej...

PERSONALIA
Michał Pierończyk został wybrany nowym prezydentem Rudy Śląskiej

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już ostateczne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta Rudy Śląskiej – urząd ten będzie sprawować Michał Pierończyk.

więcej...

PROMOCJA
Na mapie Łodzi już wkrótce znajdzie się wyjątkowe miejsce

To prawdziwa gratka dla fanów serii o Harrym Potterze - na mapie Łodzi pojawi się restauracja inspirowana tą magiczną postacią. Wystrój lokalu nawiązuje do różnych motywów, które znaleźć można w powieściach J. K. Rowling.


więcej...

TRANSPORT 
O mobilność w przestrzeni miejskiej nie tylko w Dzień bez Samochodu


Jakie byłoby moje miasto bez samochodów? – refleksja nad tym pytaniem przyświeca obchodom Dnia bez Samochodu, organizowanym 22 września 2022 r. w miastach na świecie, w Europie i w Polsce. W tym dniu promowana jest zmiana podejścia do kształtowania miasta: „miejsce dla ludzi” zamiast „miejsca dla samochodów”.

więcej...

FINANSE 
Ile straciły polskie miasta?

Biuro ZMP przekazało 19 września br. wszystkim miastom członkowskim Związku wyliczenia dotyczące ubytków w dochodach z PIT za lata 2019-2023 oraz sumę otrzymanych przez miasto rekompensat (dla każdego miasta indywidualnie).

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Stanowisko Fundacji im. Stefana Batorego ws. zmiany terminu wyborów

Eksperci Fundacji krytycznie oceniają złożony w Sejmie przez posłów Prawa i Sprawiedliwości projekt specjalnej ustawy, której przyjęcie miałoby skutkować przesunięciem terminu wyborów władz samorządowych z jesieni 2023 na wiosnę 2024 roku.
więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   207 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

6-8 grudnia, Łódź, Gremium Ekspertów Turystyki, https://www.gremium.forumturystyki.pl/

7 grudnia, Warszawa, Forum Bankowo-Samorządowe, https://konferencje.bank.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»