Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


BEZPIECZEŃSTWO 
Zachodniopomorskie wspiera finansowo OSP „Gryf”

Warsztaty i ćwiczenia doskonalące umiejętności dla jednostek biorących udział w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych oraz szkolenia dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Na takie działania OSP „Gryf” ze Szczecina otrzymała od Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego 60 tys. zł.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Zaproszenie do udziału w badaniu ankietowym IRWiR

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa (IRWiR) Polskiej Akademii Nauk (PAN) poinformował, że prowadzi obecnie badania dotyczące przyjęcia i pomocy uchodźcom ze strony społeczności lokalnych. W związku z tym IRWiR prosi o wypełnienie anonimowej ankiety, skierowanej do wójtów i burmistrzów gmin wiejskich i miejsko-wiejskich w Polsce.
więcej...

PERSONALIA 
Arkadiusz Bąk nowym przewodniczącym świętokrzyskiego sejmiku

Zmiana władzy w sejmiku województwa świętokrzyskiego. Nowym przewodniczącym został Arkadiusz Bąk z PSL, który zastąpił odwołanego Andrzeja Prusia z PiS. Za Arkadiuszem Bąkiem zagłosowało 16 radnych. Kontrkandydat z PiS otrzymał 10 głosów. Jedna osoba spośród radnych wstrzymała się od głosu, a dwa głosy uznano za nieważne.
więcej...

KONKURSY 
Konkurs Eco-Miasto 2023 - ostatni moment na zgłoszenie do konkursu

Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID Warszawa zapraszają polskie miasta do udziału w jubileuszowej, X. edycji Konkursu Eco-Miasto 2023. Konkurs odbywa się pod patronatem ZMP. Zgłoszenia do 30 czerwca.

więcej...

RAPORTY 
Dostęp do informacji publicznej w samorządach – jeszcze nieidealny

Skontrolowane przez NIK samorządy były właściwie przygotowane do realizacji zadań w zakresie udostępniania informacji publicznej i większość z nich realizowały prawidłowo. Wykryte nieprawidłowości dotyczyły przyjętych w samorządach regulacji ograniczających dostęp do informacji publicznej, jej nieterminowego udostępniania na wniosek, a także nieudostępniania lub niewłaściwego udostępniania informacji publicznej w BIP.

więcej...

WYDARZENIE 
Seminarium: Współpraca służb w sytuacji kryzysowej

Wykonywanie zawodu ratownika medycznego wymaga dobrej organizacji. Przy tej profesji nie obejdzie się także bez działania w zespole, a do tego potrzebna jest właściwa komunikacja i umiejętność korzystania z nowoczesnego sprzętu medycznego.
więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Potrzeba zmian w samorządzie terytorialnym - nowa publikacja FRDL

Od ostatniej dużej reformy samorządu terytorialnego minie wkrótce ćwierć wieku. Do końca aktualnej, przedłużonej kadencji samorządu pozostało mniej niż rok. Nie brakuje opinii o kryzysie samorządności. Wszystko to sprawia, że należy zastanowić się nad jej kondycją.
więcej...

INWESTYCJE 
Zrewaloryzowany Park Miejski Aleksandria w Siedlcach  zaprasza do odwiedzin


Zakończyła się rewaloryzacja Parku Miejskiego Aleksandria, pamiętającego czasy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Mieszkańcy oraz turyści mogą cieszyć się dobrze znanym i lubianym miejscem w zupełnie nowej odsłonie. Pięknie zaaranżowany teren posłuży nie tylko do wypoczynku i rekreacji, ale też stanie się przestrzenią wydarzeń kulturalno-artystycznych.


więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
Fudo Enterprise - bezpieczne rozwiązanie dla samorządów


Cyberzagrożenia stanowią coraz większe wyzwanie dla samorządów w Polsce. Wiele z nich jest słabo chronionych przed atakami hakerów i innymi formami cyberprzestępczości. Poznaj rozwiązanie, które oferuje niezawodne zabezpieczenie dla samorządowych instytucji.

więcej...

KONKURSY
Rusza kolejna edycja konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania 2023”

ZMP, w partnerstwie z Norweskim Związkiem Władz Lokalnych i Regionalnych, ogłaszają kolejną edycję konkursu dla miast tym razem pn.„Transformacja energetyczna miast dla osiągnięcia neutralności klimatycznej i podniesienia jakości życia”.

więcej...

WYDARZENIE
Weź udział w konferencji w ramach kampanii „Otwarte Miasta i Wsie”

28 i 29 czerwca w Rzeszowie, w ramach Podkarpackiej Grupy Koordynacyjnej (Podkarpackie Coordination Group – PCG) prowadzonej przez UNHCR Polska, odbędzie się kolejna konferencja z cyklu kampanii Otwarte Miasta i Wsie mapowanie i współpraca dla Ukrainy. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację CultureLab (Mapuj Pomoc) we współpracy z partnerami: Związkiem Powiatów Polskich, Związkiem Miast Polskich oraz Unią Metropolii Polskich.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe

Znamy datę kolejnej edycji wydarzenia, które gromadzi w Poznaniu samorządowców z całej Polski. Przedstawiciele władz lokalnych spotkają się w dniach 17-18 października w Poznań Congress Center. Bilety z pierwszej puli są już dostępne na stronie wydarzenia.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY
Weź udział w konferencji „IT w Ubezpieczeniach”


Zapraszamy do udziału w XXIII edycji konferencji „IT w Ubezpieczeniach” poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego, organizowanej przez GigaCon 28 czerwca 2023 roku.

więcej...

KONKURSY 
12. Edycja konkursu Róża Regionów

Rusza kolejna 12.edycja konkursu Róża Regionów organizowanego przez redakcję Wiadomości Turystycznych.

więcej...

TRANSPORT MIEJSKI 
Hybrydowe autobusy na ulicach Katowic

Od kilku dni mieszkańcy Katowic korzystają z nowych autobusów o napędzie hybrydowym. To nowoczesne i ekologiczne pojazdy, które wyprodukowała firma Volvo Bus Corporation. Umowa na nie została podpisana w połowie ubiegłego roku, a pierwsze cztery pojazdy obsługują katowickie linie.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Wielkopolska przyjazna zwierzętom

Wsłuchując się w potrzeby zgłaszane przez gminy z obszaru województwa wielkopolskiego z zakresu wsparcia działań mających na celu: minimalizowanie bezdomności zwierząt, ich leczenie, poprawę ich dobrostanu oraz warunków bytowych, jak również zachęcanie posiadaczy psów do utrzymywania czystości na terenie gminy rusza I edycja Programu pn. „Wielkopolska przyjazna zwierzętom”.
więcej...

KONKURSY 
Konkurs Sekrety Zarządzania - edycja II

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego zaprasza urzędy administracji samorządowej do Konkursu Dobre Praktyki Organizacji i Zarządzania w Administracji Samorządowej - edycja II.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
VII Krajowy Kongres Sekretarzy. Najważniejsze wydarzenie dla Sekretarzy JST

VII Krajowy Kongres Sekretarzy, organizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego (FRDL) oraz Krajową Radę Forów Sekretarzy JST, odbędzie się 6 i 7 września w Warszawie. W programie przekrój najważniejszych tematów związanych z zarządzaniem w samorządzie terytorialnym w Polsce.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Mazowsze odwiedziła delegacja chińskiego miasta Ningbo

Rozmowy były okazją do omówienia możliwości umocnienia współpracy międzyregionalnej województwa mazowieckiego ze stroną chińską w wymiarze gospodarczym, w szczególności, w kontekście włączenia przedsiębiorców z regionu Mazowsza w działania koordynowane przez Ningbo w ramach współpracy z rynkami Europy Środkowej i Wschodniej.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Przedstawiciele Związku Powiatów Polskich obradowali w Karpaczu

W trakcie obrad delegaci skoncentrowali się na najważniejszych dla powiatów kwestiach, przyjmując aż 21 stanowisk w najbardziej newralgicznych sprawach. Odbyły się również wybory uzupełniające do Zarządu ZPP.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   217 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

6-7 grudnia, Warszawa, Krajowe Forum Miejskie, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»