Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


FINANSE 
Czy można zmniejszyć koszty oświetlenia drogowego?

Najwyższa Izba Kontroli przygotowała poradnik dla samorządów jak można oszczędzać energię elektryczną. Kontrola NIK wykazała, że gminy nie wykorzystywały oszczędnie i efektywnie pieniędzy na oświetlenie dróg, ulic, parków.
więcej...

KONKURSY 
Do końca maja trwają zgłoszenia do konkursu Eco-Miasto

W Ambasadzie Francji w Warszawie odbyło się wspólne śniadanie partnerów jubileuszowej, X. edycji Programu Eco-Miasto 2023. Zgłoszenia do konkursu są zbierane do 31 maja 2023 roku.

więcej...

PROMOCJA 
Kujawsko-Pomorskie promowało się w Belgii

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w wydarzeniach Dnia Polskiego w europejskim Naczelnym Dowództwie NATO w Mons w Belgii, na które Polskie Narodowe Przedstawicielstwo Wojskowe zaprosiło złożoną z personelu wojskowego z rodzinami pięciotysięczną społeczność SHAPE oraz belgijską Polonię.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Konferencja „Samorządy polskie i francuskie razem dla Ukrainy”

W Rzeszowie odbyła się dwudniowa konferencja zorganizowana przez Związek Miast Polskich, Francuską Sekcję CEMR, Związek Miast Ukrainy oraz Ambasadę Francji w Polsce i MSZ Francji, w której wzięło udział ponad 70 osób.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Za nami V Krajowy Kongres Forów Skarbników

W wydarzeniu w Hotelu Marriott w Warszawie w dniach 10-11 maja wzięło udział blisko 500 Skarbników JST z całej Polski. Organizatorami Kongresu są Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Krajowa Rada Forów Skarbników JST.

więcej...

CYFRYZACJA 
Programuj Miasta: Zgłoś wyzwanie i zyskaj specjalną aplikację

Skutki zmian klimatycznych, presja urbanizacyjna oraz bezpieczeństwo mieszkańców – to główne wyzwania współczesnych miast. W odpowiedzi na nie, z inicjatywy Centrum GovTech działającego w ramach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów uruchamiamy projekt "Programuj Miasta", który ma na celu wspieranie innowacyjności i adaptowanie nowych technologii, a także wzmocnienie zdolności miast do szybszej i sprawniejszej reakcji na kryzysy.


więcej...

WYDARZENIE
Zapraszamy na Kongres Transportu Publicznego i Technologii Miejskich

Kongres otworzy pierwsza debata wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi. Wydarzenie pod patronatem Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego organizowane jest przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR i Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

więcej...

INFRASTRUKTURA 
NIK o infrastrukturze rowerowej w miastach

Mimo szeregu inwestycji w ostatnich latach, stan infrastruktury rowerowej w naszym kraju nadal jest na niewystarczającym poziomie i mamy jeszcze sporo do nadrobienia, by dogonić europejską czołówkę np. Holendrów czy Duńczyków.
więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
400 tys. złotych dla małopolskich jednostek WOPR

Zarząd województwa rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze ratownictwa i ochrony ludności z zakresu ratownictwa wodnego w 2023 r. W konkursie złożono dziewięć ofert.

więcej...
    więcej...
     więcej...

KWRIST
Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

W siedzibie MSWiA, odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Obradom współprzewodniczyli wiceminister Paweł Szefernaker oraz burmistrz gminy i miasta Proszowice Grzegorz Cichy.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Goście z Islandii w Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim

Na Pomorze przybyła delegacja z islandzkiego regionu Norðurland eystra. Jednym z punktów wizyty było spotkanie z przedstawicielami samorządu województwa. Wiodącym tematem rozmówi była szeroko rozumiana polityka społeczna.

więcej...

WYDARZENIE 
„Samorządowe wyzwania” - hasło Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego

Wydarzenie, organizowane już tradycyjnie przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, zgromadziło ponad pół tysiąca uczestników, wśród których znaleźli się przedstawiciele samorządów, parlamentu, administracji rządowej, naukowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, eksperci i dziennikarze.

więcej...

EDUKACJA 
Realizacja zadań oświatowych bez dodatkowego wsparcia jest niemożliwa

Stanowisko Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego w sprawie pogarszającej się sytuacji finansowej samorządów wpływającej między innymi na poważne trudności w finansowaniu zadań oświatowych w roku 2023, przekazano Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu, Ministrowi Edukacji i Nauki - Przemysławowi Czarnkowi, Śląskiej Kurator Oświaty - Urszuli Bauer oraz Śląskiemu Związkowi Gmin i Powiatów.
więcej...

KONKURSY 
Samorząd Mazowsza z prestiżową nagrodą

Samorząd Województwa Mazowieckiego otrzymał nagrodę w prestiżowym konkursie „Perspektywy medycyny”. Został doceniony za działalność związaną z profilaktyką zdrowotną.

więcej...

RAPORTY 
Wartość inwestycji największych samorządów w autobusy elektryczne

Bank Gospodarstwa Krajowego przeprowadził badanie stanu transportu publicznego w Polsce oraz inwestycji w pojazdy zeroemisyjne. Ankietowane były samorządy objęte wymogami ustawy o elektromobilności oraz samorządy korzystające wcześniej z programu Zielony Transport Publiczny. Raport obejmuje analizę wybranych technologii oraz źródeł finansowania ich zakupów.

więcej...

WYDARZENIE 
Kongres „Polska wieś XXI” już niebawem - zapraszamy do udziału

Druga edycja Europejskiego Kongresu Innowacyjnych Rozwiązań dla Obszarów Wiejskich i Rolnictwa POLSKA WIEŚ XXI odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia w Warszawie. Uczestnicy Kongresu debatować będą m. in. nad aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed polskim rolnictwem.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO
Uruchomiono aplikację z adresami budynków służących do schronienia

Państwowa Straż Pożarna, od października do lutego 2023 roku, przeprowadziła na terenie całego kraju inwentaryzację miejsc doraźnego schronienia (MDS), a także budowli ochronnych i schronów. Strażacy prowadzili działania w ramach tzw. rozpoznania operacyjnego związane z zarządzaniem kryzysowym oraz zagadnieniami dotyczącymi ochrony ludności.
więcej...

WYDARZENIE 
Ruszyła rejestracja na Dzień Informacyjny LIFE

Jak co roku z okazji uruchomienia kolejnego naboru wniosków do Programu LIFE odbędzie się Dzień Informacyjny LIFE - już 20 kwietnia 2023 r., o godz. 10.00, online. Rejestracja będzie aktywna do 19 kwietnia.

więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   215 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 września, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl)

28-29 września, Sopot,
Konferencja „30 lat na fali innowacji IT w samorządach”, https://30latotago.assecods.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»