Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


RANKINGI 
Gdańsk i Częstochowa najbardziej przyjaznymi kierowcom miastami

Serwisy Yanosik i Oponeo
stworzyły ranking miast, które są najbardziej przyjazne kierowcom. Podsumowanie 2021 roku wyłoniło miasta z dwóch kategorii – powyżej i poniżej 300 tysięcy mieszkańców.

więcej...

INWESTYCJE - TUROŚL 
W gminie Turośl oddano do użytku nowe mosty

Udział w uroczystości otwarcia nowych mostów wziął udział m.in. wicemarszałek województwa Marek Olbryś. Jednym ze źródeł finansowania inwestycji był, utworzony przez samorząd województwa, Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów (FWGiP).

więcej...

EDUKACJA 
Poznaliśmy Samorządowych Liderów Edukacji

Blisko 100 prezydentów miast, burmistrzów, wójtów, starostów powiatów, pracowników urzędów miast, dyrektorów szkół, radnych i działaczy samorządowych wzięło udział w Gali Finałowej Konkursu „Samorządowy Lider Edukacji”.

więcej...

KONKURSY 
Biała Podlaska Rowerową Stolicę Polski

W 4. edycji rywalizacji o miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce nie miała sobie równych Biała Podlaska, do której na rok trafi Puchar RSP.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Stanowisko FRDL w sprawie zapowiadanego wydłużenia aktualnej kadencji władz samorządowych

Zapowiedź przesunięcia terminu wyborów samorządowych na 2023 r. i tym samym wydłużenie aktualnej kadencji wybranych organów samorządu, niepokoi nasze środowisko w najwyższym stopniu. Kadencyjność mandatów powierzonych w drodze wyborów powszechnych jest jednym z podstawowych atrybutów demokracji.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
VI Krajowy Kongres Sekretarzy

VI Krajowy Kongres Sekretarzy, organizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Krajową Radę Forów Sekretarzy JST, odbędzie się 19 i 20 października 2022 r. w Hotelu Westin w Warszawie.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Elektryczne hulajnogi niebawem wyjadą na ulice Krosna


Już od piątku Krosno dołączy do grupy ponad 40 miast w Polsce, w których można korzystać z elektrycznych pojazdów blinkee.city. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddanych 45 pojazdów. Docelowo flota będzie liczyła 80 jednośladów.

więcej...

INWESTYCJE - OLEŚNICA 
Dworzec w Oleśnicy zmieni swoje oblicze

Zabytkowy, ale jednocześnie nowoczesny, z komfortową strefą obsługi podróżnych oraz przestrzenią przeznaczoną na aktywność mieszkańców - taki będzie po przebudowie dworzec w Oleśnicy.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Wizyta przedstawicieli Tajwanu w Lublinie

Delegacja reprezentująca Biuro Przedstawicielskie Tajpej w Warszawie, spotkała się w lubelskim ratuszu atuszu z Mariuszem Banachem, Zastępcą Prezydenta Lublina ds. Oświaty i Wychowania.

więcej...

KONKURSY 
Ruszyły zgłoszenia do 14. edycji Kryształów Przetargów Publicznych

Kryształy Przetargów Publicznych to nagrody przyznawane zamawiającym i wykonawcom za profesjonalnie zrealizowane inwestycje w sektorze publicznym.

więcej...

CYFRYZACJA 
Portal Gmina w zasięgu – baza wiedzy dla lokalnych liderów

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” uruchamił serwis internetowy: gminawzasiegu.mwi.pl. To element szerszego programu edukacyjnego, adresowanego do środowisk lokalnych, prezentującego korzyści wynikające z aktywnego i świadomego korzystania przez mieszkańców polskich miast i wsi z Internetu i narzędzi cyfrowych dostępnych dzięki sieciom mobilnym.

więcej...

FINANSE 
Piąta edycja Programu Inwestycji Strategicznych – wsparcie rozwoju stref przemysłowych

Od 21 czerwca jednostki samorządu terytorialnego (JST) oraz ich związki mogą wnioskować o dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych na rozwój stref przemysłowych – poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) i dodał, że nabór potrwa do godz. 17.00 12 lipca 2022 roku.
więcej...

WYDARZENIE 
Światowe Forum Miejskie (WUF11) – ostatni moment na rejestrację

Tylko do 25 czerwca można rejestrować swój udział w Światowym Forum Miejskim - największym i najważniejszym wydarzeniu na świecie poświęconym rozwojowi miast. Odbędzie się od 26 do 30 czerwca w Katowicach.

więcej...

KWRiST 
Spotkanie samorządowców z premierem Morawieckim

21 czerwca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyło się spotkanie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego z premierem rządu Mateuszem Morawieckim.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Miasto zamówiło nową ortofotomapę dla Lublina

Zdjęcia lotnicze obejmą cały obszar miasta, łącznie o powierzchni około 156 km2. Z nowych danych mieszkańcy skorzystają za pośrednictwem modułów Systemu Informacji Przestrzennej Lublina, zarówno w opcjach 2D jak i 3D.
więcej...

WSPÓŁPRACA
Sieć Regionów Trójmorza ma nowych członków

Przedstawiciele trzech regionów złożyli deklaracje przystąpienia do Sieci. Deklaracje podpisały dwa regiony z Ukrainy (obwód Lwowski i Tarnopolski), jako partnerzy stowarzyszeni oraz jeden z Rumunii (Agencja Rozwoju Regionalnego „Centru”). Ze strony Rumunii jest to już szósty partner.


więcej...

WYDARZENIA LOKALNE
Katowice – miasto przyjazne starzeniu

W wydarzeniach, akcjach i działaniach organizowanych przez miasto na rzecz seniorów może wziąć udział każdy mieszkaniec powyżej 60 roku życia. Wśród inicjatyw są zarówno te ułatwiające życie – jak złota rączka czy srebrna książka, jak i szereg działań angażujących, w tym senioriady.

więcej...

TURYSTYKA 
„Wspólnie dla turystyki” - samorządowcy podpisali deklarację

Wydział Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia we współpracy z Unią Metropolii Polskich oraz Convention Bureau-Wrocław ponownie zaprosili do stolicy Dolnego Śląska przedstawicieli samorządów, odpowiadających za promocję turystyczną w swoich miastach. Do uczestnictwa w drugiej edycji spotkania „Wspólnie i osobno” zaproszono również przedstawicieli lokalnych organizacji turystycznych.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
W poczet partnerów zagranicznych Raciborza wstąpiła Ostrava Poruba

To już drugi, od teraz oficjalny, czeski partner miasta Racibórz. Podpisy pod dokumentem złożyli primator Ostravy poruby Lucie Barankowa Vilamova i prezydent miasta Racibórz Dariusz Polowy.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
PiS przesunie datę wyborów samorządowych?

Prawo i Sprawiedliwość chce przesunąć wybory samorządowe o pół roku z jesieni 2023 na wiosnę 2024 roku, by uniknąć łączenia ich z parlamentarnymi.
więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   207 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

6-8 grudnia, Łódź, Gremium Ekspertów Turystyki, https://www.gremium.forumturystyki.pl/

7 grudnia, Warszawa, Forum Bankowo-Samorządowe, https://konferencje.bank.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»