Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIA LOKALNE 
Dolnośląski Fundusz Odrzański 2024


Ruszyły konkursy dla gmin oraz organizacji pozarządowych w ramach Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Jego celem jest poprawa warunków uprawiania turystyki na terenach nadodrzańskich na Dolnym Śląsku.

Do konkursu stanąć mogą organizacje pozarządowe oraz gminy, które planują budowę lub modernizację małej infrastruktury turystycznej na Odrze lub jej dopływach, a także zakup sprzętu turystycznego, który umożliwi uprawianie turystyki wodnej na rzekach naszego regionu.

Ogłoszone zostały dwa konkursy: dla gmin oraz dla organizacji pozarządowych. Nabory wniosków w obu konkursach odbywają się w tym samym czasie – od 09.02.2024 r. do 04.03.2024 r. Gminy składają swoje wnioski poprzez ePUAP lub papierowo na wzorze wniosku ogłoszonym na stronie: turystyka.dolnyslask.pl w zakładce Dolnośląski Fundusz Odrzański. Organizacje pozarządowe składają wnioski jedynie w formie elektronicznej poprzez portal: dolnoslaskie.engo.org.pl. Projekty mogą być realizowane na dolnośląskich terenach nadrzecznych przy lub na Odrze, a także jej dopływach.

Gminy mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł, przy wkładzie własnym na poziomie 25% projektu. Organizacje pozarządowe mogą starać się o wsparcie w wysokości 150 tys. zł na inwestycję oraz do 25 tys. zł na wydarzenie turystyczne, w którym wykorzysta się zasoby rezultatów Dolnośląskich Funduszy Odrzańskich 2023 lub 2018. Od organizacji pozarządowych wymaga się wkładu własnego na poziomie 10% wartości projektu. W obu konkursach inwestycje i działania muszą zakończyć się do 31 grudnia 2024 r.

Źródło: https://umwd.dolnyslask.pl/

2024-02-13 08:17:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»